Jump to content
Dogomania

Whippet do (prawie) wszystkiego


Gezowa

Recommended Posts

Faktycznie, biegają jak.. :lol: I bardzo dobrze, że robisz te papiery i potem będziesz go wystawiać w kategorii użytków, bo w showach nikt by go nie docenił! :eviltong::loveu:
edit: Obejrzałam kilka razy Twój filmik i obejrzałam na yt i jestem zachwycona... Uwielbiam widzieć psy, które pracują wraz z ich przeznaczeniem... Tylko, tak się zastanawiam.. Jak napędzona jest to czerwone, za którym biegną psy?

Edited by Wola istnienia.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skyy']ALE PETARDA! I TO WŁAŚNIE CHCIAŁAM ZOBACZYĆ! :loveu:[/QUOTE]
Ja chcę już faraonkę na treningu u Leo :loveu::diabloti: Teraz w Sworach będą dwa faraony od Tal Sannat i jakiś podenek :loveu:
[quote name='Dioranne']A mi się filmik nie wyświetla, buu. :placz: Ale u mnie wtyczki świrują, może to dlatego. Ejdenko jest piękny, powinien BOGi zgarniać. :cool3:[/QUOTE]
Pfff, naprawiaj wtyczki i oglądaj - inaczej nie będę z Tobą rozmawiać :diabloti::diabloti:
[quote name='Wola istnienia.']Faktycznie, biegają jak.. :lol: I bardzo dobrze, że robisz te papiery i potem będziesz go wystawiać w kategorii użytków, bo w showach nikt by go nie docenił! :eviltong::loveu:
edit: Obejrzałam kilka razy Twój filmik i obejrzałam na yt i jestem zachwycona... Uwielbiam widzieć psy, które pracują wraz z ich przeznaczeniem... Tylko, tak się zastanawiam.. Jak napędzona jest to czerwone, za którym biegną psy?[/QUOTE]
Nie no, to jest norma. A słyszałam właśnie, że w użytkowej klasie sędzia wręcz docenia sam fakt, że pies jest w użytkowej, że ma certyfikat itd. Zupełnie inne spojrzenie na psa. Dla mnie taki podział no nie jest za fajny. Już mówiłam, że nie chcę skrajności u whippetów pod taką postacią, jaka jest u borderów. A niestety do tego zmierza... :/
Haha, no ja się długo wstrzymywałam z coursingami. Głównie dlatego, że straszyli mnie "aaa, bo on później będzie miał cię w nosie, nie będzie chciał pracować! bla bla bla!". Jedyna zmiana po coursingu - pies się łatwiej jara. I to nie na psy. Na piłki. Dzisiaj na flyballu włączył mu się "tryb coursing", skakał w miejscu, szczekał, ale na psy nie patrzył w ogóle. Patrzył na ludzi i piłki w dłoniach. Pomyliły mu się sporty :diabloti:
Szczerze mówiąc nie wiem jak ta maszyna działa :lol: Nie przyglądałam jej się z bliska. Po prostu wciąga, nawija ten sznurek i tym cudownym sposobem wabik się rusza :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Pfff, naprawiaj wtyczki i oglądaj - inaczej nie będę z Tobą rozmawiać :diabloti::diabloti:[/QUOTE]
Naprawiłam! W pierwszych sekundach filmiku nie wiedziałam, który to Ejden. :evil_lol: Ładnie Twoje dzieciątko biega, jakby torpedę w doopsku miało. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Co masz na myśli? Bo niestety, nigdy nie byłam na żadnej wystawie i nie znam się na tym kompletnie.. :oops:[/QUOTE]
Chodzi o linie: wystawowa i użytkowa.
Wystawowe to często zwaliste psy, kupa futra, niekiedy bez popędów. Użytkowe z kolei mają albo średni włos, albo są łyse jak kolano. Eksterier oczywiście jest mało ważny w przypadku użytków i często wychodzą różne... dziwne psy: [URL]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/1533881_715637675128177_1505713865_n.jpg[/URL]
U whippetów coraz bliżej niestety do takiego rozłamu.
Show: [URL]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31.0-8/10454432_704296639624503_1105312049089748810_o.jpg[/URL]
Wyścigówka: [URL]http://aviaticus.pl/psy/med/1376054619_kk_crop10.jpg[/URL]
U showów widzę "przerasowienie" coraz częściej... Przesadzone kąty, główki jak orzeszki... Pomijając "cudowny" charakter trzęsącego się psa, który kuli się kiedy człowiek chce do niego podejść. Który boi się wszystkiego i nie, to nie jest zrąbany socjal. Socjal to tylko pewien procent tego co człowiek może poprawić lub zepsuć. To genetyka. Oczywiście są też normalne showy, ale... na tyle whippetów na ile poznałam no to wypadają dość... rzadko ;)
Dostałam też dobrą i szczerą radę (to nie ironia), że jeśli chcę, aby Ejden wyglądał bardziej "show" to muszę go podtuczyć. Fakt, że ostatnio strasznie schudł, doprowadzę go do normy, ale tuczyć tak, że ledwo co widać wcięcie w talii... niee, podziękuję.
Żeby nie było - u whippecich użytków też są skrajności. Niestety. Na wystawie zostało mi jasno powiedziane, że mój pies jest wyjątkowo poprawny jak na użytka. W przeciwnym wypadku byśmy wracali z oceną bdb. To mówi samo za siebie...
[quote name='Dioranne']Naprawiłam! W pierwszych sekundach filmiku nie wiedziałam, który to Ejden. :evil_lol: Ładnie Twoje dzieciątko biega, jakby torpedę w doopsku miało. :p[/QUOTE]
Haha, jakby myślał więcej to może i pokonałby tatusia :diabloti: No miałby bonus za dorwanie wabika jako pierwszy :evil_lol:

Edited by Gezowa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Ah, teraz rozumiem. Z ciekawości spojrzę czy przy wyżłach też jest taka różnica, choć myślę że raczej nie.
Mam nadzieje, że będziesz nam relacjonować jak tam idzie z Ejdenem jeśli chodzi o pracę i załatwianie tych papierów. :lol:[/QUOTE]
Jasne, że będę! Nie mogę się już doczekać niedzieli ;) Ino mam dylematy pt. "którą klatkę zabrać" :lol::lol:
Dzisiaj ostatni spacer z innym psem, krótki i mało intensywny (po ostatnim nadwyrężył sobie mięsień na 3 dni). Waham się czy brać go na wystawę jutro... wolałabym chyba, żeby całą sobotę odpoczął. Jemu tłum psów czy ludzi na treningach/zawodach nie robi, bo jest jaranko i wie, że będzie biegał... ale po 6ciu godzinach na wystawie było po prostu strasznie ;) Zwłaszcza jak każdy pies się do niego dobierał "bo nie wiedział czy to pies czy suczka"...
[quote name='paulaa.'][URL]https://www.youtube.com/watch?v=QWFO6Enc1l4[/URL]
woow, niezła prędkość! nie chciałabym go gonić, gdyby chciał gdzieś zwiać :-D[/QUOTE]
Taaak, jak miał niespełna rok to miał takie pomysły z odbieganiem baaardzo daleko i zjadaniem kupy, "bo głupawka"* :loveu::loveu: I teraz weź zapanuj nad takim pieskiem :loveu:
[quote name='nichya&nazir']Piękny chart na tym zdj użytkowego, a ten show.. jakiś taki.. gruby:grins:

Ja też nie mogłam ogarnąć na tym filmiku, który to Ejden, tak zapieprzali, że przydałby się slow motion:lol:[/QUOTE]
No jak możecie! Ejdenko to przecież to ciemne! :diabloti: Nie widzicie czarnego ryjca?! Widać jak znacie mojego psa... :mad::lol:



* głupawkę kiedyś wstawiałam... na dwóch filmach bodajże. Tyłek pod siebie, uśmiech na ryju i kółeczka: [url]https://www.youtube.com/watch?v=qdsp9_wKH50[/url] albo: [url]https://www.youtube.com/watch?v=L5WfpEukGqE[/url]

Link to comment
Share on other sites

Oooo, myslalam ze tylko moj tak ma z niewybiegania :loveu: a to jednak debilizm? ;p Ostatnio mi tak wleciał na łąkę, poleciał za horyzon i jak wracał to mało nie dał rady wyhamować na drut kolczasty :roll:

Obejrzałam jeszcze self control v2 i... zamien sie na psy! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Oooo, myslalam ze tylko moj tak ma z niewybiegania :loveu: a to jednak debilizm? ;p Ostatnio mi tak wleciał na łąkę, poleciał za horyzon i jak wracał to mało nie dał rady wyhamować na drut kolczasty :roll:

Obejrzałam jeszcze self control v2 i... zamien sie na psy! :D[/QUOTE]
Tak, debilizm :evil_lol: Nie no, znajomi to nazywają "whippetingiem" :diabloti: Po prostu taki napad głupawki, ciężko stwierdzić co psy mają wtedy w głowach. U Ejdena to wygląda śmiesznie, jakby gonił niewidzialny wabik. Na końcu widać jak coś "dopada", ale nie wie co :lol:

Pfff, praca, praca, praca :cool3:
[quote name='olla1998']Ejden jest przepiękny :loveu:. Kiba ma identyczną głupawkę, wtedy nie potrafi wyhamować i często jeszcze walnie kogoś z główki w kolano :diabloti:.
Będziesz może na coursingu w Starej Miłosnej we wrześniu? :cool3:[/QUOTE]
Haha, nieee, to u nas aż tak nie... Jakby walnął porządnie w kolano w takim biegu to nie dość, że zwijałabym się z bólu, to pies jeszcze przestawiłby sobie do końca myślenie i byłoby... strasznie :placz:

A to zależy... Zależy czy zda licencję i czy będziemy mieli się z kim zabrać :D Nie chcę rodziców ciągnąć, bo dla nich taka podróż to nic fajnego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Nie wiem czy w ogóle :P Ale jeśli już to 4 i 5 października. 4 są finały TSD, a 5 coursing. Przynajmniej coś raz mi się dobrze złożyło :diabloti:

No ja miałam psa, który lubił się próbować z innymi, ale nie był agresywny. Ogon-szczota, irokez na dupsku i heja. Szczerze... ma mniejsze jajka, ok, ale jak jest cieczka w okolicy to na nowo mu się powiększają. Nie szuka miłości, ale jak przypadkowo trafi na siki to i tak je liże z tym, że jak go zawołam to przychodzi, nie dopada się do nich jak Reksio do szynki. Znaczy teren w okresie cieczek jak przed implantem, ale to akurat nie za bardzo mi przeszkadza. Na wystawie była suka przed/w trakcie/po cieczce i zainteresował się nią na początku - wsadził łeb w wiadome miejsce, ale to tyle. Naprawdę jest niebo i ziemia w porównaniu do tego co działo się przed implantem...
Co do pracy to u nas jest tak samo jak było. Taki sam stopień nakręcenia, może bardziej się skupia, bo siuśki go nie rozpraszają. Jest też bardziej chętny do pracy na żarełko itd.
Na każdego psa jednak działa to zupełnie inaczej. Gdzieś czytałam, że w przypadku mocno agresywnych psów nie zaleca się implantu, bo przez pierwsze 4-6 tygodni pies będzie miał humorki. U agresywnego psa agresja może nasilić się jeszcze bardziej i tak naprawdę nie jest wiadome czy zniknie w późniejszym, już właściwym okresie działania. Pies znajomej też w tej chwili jest na implancie, też whippet. Już miesiąc, teoretycznie jeszcze dwa tygodnie do pełnego działania, no ale pies ma humorki dość skrajne.[/QUOTE]



Psy po kastracji nie robią się bardziej agresywne,to agresywne suki po sterylizacji mogą być bardziej agresywne. Nie wiem jak działa inplant ale kastracja u dorosłego psa zmienia tylko zainteresowanie sukami.

Psy powinny wiedzieć,że Ejdan jest psem,bo wiedzą,że moja wysterylizowana suka jest suką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Psy po kastracji nie robią się bardziej agresywne,to agresywne suki po sterylizacji mogą być bardziej agresywne. Nie wiem jak działa inplant ale kastracja u dorosłego psa zmienia tylko zainteresowanie sukami.[/QUOTE]

Ja takie twierdzenie określiłabym jako mit, ponieważ psy tak samo mogą stać się po kastracji agresywne jak suki, bo niby czemu nie?
Jeśli wykastrujemy psa, który ma silną agresję lękową to kastracja może przyczynić się do wzrostu lęków, a co za tym idzie agresji, tym bardziej jeśli została ona potraktowana jako złoty środek i z takim psem w ogóle się nie pracuje.

A Ejden zapieprza, że aż miło:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że to co pisałam:
"Gdzieś czytałam, że w przypadku mocno agresywnych psów nie zaleca się implantu, bo przez pierwsze 4-6 tygodni pies będzie miał humorki. U agresywnego psa agresja może nasilić się jeszcze bardziej i tak naprawdę nie jest wiadome czy zniknie w późniejszym, już właściwym okresie działania."
Odnosi się do kastracji farmakologicznej/chemicznej, a nie do kastracji "chirurgicznej". I chodziło o psa agresywnego, bo odpowiadałam na post gops. Chociaż wg. mnie prawdą jest to, co zostało napisane w poście wyżej odnośnie agresji po kastracji (ale na tle lękowym).


A dziękuję :D Ejdenko miszczunio, rozwalił sobie łapę uderzając w rolkę (zaraz na początku, gdzie jest przewrócony pachołek). Szczęście, że śpi od wczoraj, więc łapa bez bandaży coby szybciej się zagoiła.
Łapa mu trochę spuchła, ale to widocznie przez noc, bo jak teraz ją oglądałam to i tak mocno zeszła ta opuchlizna. Też mniej kuleje niż wczoraj po powrocie. Pies-wypadek :D Więc przewidywałam... i kupiłam bandaże samoprzylepne... pare godzin później je wykorzystałam :diabloti:
We wrześniu Ostróda i Warszawka (na starym planie mieli napisane, ze 05.10 to Warszawa... :/), w październiku Minikowo. Jeszcze waham się czy jechać do Częstochowy, bo mam chorobę lokomocyjną i taka wycieczka będzie dla mnie męcząca... :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...