Jump to content
Dogomania

Whippet do (prawie) wszystkiego


Gezowa

Recommended Posts

[quote name='maryg22'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-yDjex7gBUh8/U81hxJQw9DI/AAAAAAAABPU/FdhMi97ozCo/s1000/10382038_675491509212225_3090984415526178983_o.jpg[/URL]
jakie mięśnie :P[/QUOTE]
Nooo, ja ostatnio nabrałam kompleksów i jestem na diecie, a do tego ćwiczę :evil_lol: Kurde, musimy wyglądać podobnie, a nie... on mięśniaczek i chudzielec, a Pańcia waleń na plaży :loveu:
[quote name='Wola istnienia.']Dlaczego uważasz, że zniszczyłaś to ujęcie? Moim zdaniem -bez żadnego wyjątku!- zdjęcia są piękne :loveu:[/QUOTE]
Ejdena ucięłam... jakbym wycelowała trochę w lewo to jego by fajnie wyostrzyło, a tamtego całkiem zamazało :diabloti:
[quote name='kesencja']Jezus, widać im żebra jak mi :-D To pies idealny dla mnie, haha! :-D
No, no, powiem Ci, że nie wiem, czy Ty robisz tak świetne zdjęcia, czy to po prostu takie urodziwe psiaki są :loveu: Chociaż nie podoba mi się takie umaszczenie jak ma kuzyn, wolę pręgowane lub biało-ciemne :-D[/QUOTE]
[quote name='evel']Też pomyślałam o tym, że jednak czarna maska polepsza wyraz pipeta :P[/QUOTE]
Do świetnych zdjęć to jeszcze daleka droga ;) ale dziękuję, chyba :diabloti:
Zależy co kto lubi, może po prostu przyzwyczaiłyście się do Ejdenowego ryjca :loveu: Mi się podobają nieziemsko b&w whippety ;)
[quote name='Baski_Kropka']OOOo ale tu nagadane!!
Bedziecie zdradzac agi na rzecz flybalu? :P[/QUOTE]
Spokojnie, zaraz znowu ucichnie, tak jest zawsze :lol:
Nieee, będziemy chodzić i tu i tu :evil_lol: Ejdenko to eksperyment i sprawdzę teorię pt. "pies ćwiczący flyball i agility nie będzie dobry w żadnym sporcie" :evil_lol:
[quote name='Panna Cotta'][URL]https://lh4.googleusercontent.com/-flxzCf_Ky0I/U81hybrhoVI/AAAAAAAABPc/ToAJ4TH6-Po/s1000/IMG_5289.jpg[/URL]

Obroża do góry nogami, FUJ! :-D[/QUOTE]
[quote name='Aga*Lis']Też zwróciłam na to uwagę :diabloti:[/QUOTE]
[quote name='Panna Cotta']Uff, nie jestem jedyna :-D[/QUOTE]
Nie znacie się na modzie... SHAME ON YOU.


Jestem padnięta, cały dzień przy garach :diabloti: Zrobiłam gnojkowi pastę wątróbkową, naładowałam do konga i ma teraz zajęcie.

Od spaceru z kuzynem zaczął mi kuleć... Pewnie sobie coś nadwyrężył. W każdym razie nie wiem co z naszym agi jutrzejszym :-(

Link to comment
Share on other sites

Wbijamy do łipetowego! :loveu: Nieładnie tak zakładać obrożę do góry nogami... Młodego mama rano "ubiera" i jak widzę, że on ma obrożę do góry nogami to [I]grr[/I] i szybko zakładam ją tak jak powinno być. Tylko czekam aż mama założy mu norwegi tak, że rączka będzie na psim brzuchu. :grins:

Link to comment
Share on other sites

Cicho, pijana byłam :diabloti: Nawet mu jej nie wyregulowałam dobrze :evil_lol:

Hahahaha, z tymi norwegami to możliwe xD. Ja jak dostałam pierwszy raz guardy do rąk to nie wiedziałam jak to się robi... tak samo z obrożą zaciskową. W złą dziurę wcisnęłam psu łeb i nie mogłam z niego tego ściągnąć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Uff, nie jestem jedyna :D[/QUOTE]
Ja również :evil_lol:

[quote name='Dioranne']Wbijamy do łipetowego! :loveu: Nieładnie tak zakładać obrożę do góry nogami... Młodego mama rano "ubiera" i jak widzę, że on ma obrożę do góry nogami to [I]grr[/I] i szybko zakładam ją tak jak powinno być. Tylko czekam aż mama założy mu norwegi tak, że rączka będzie na psim brzuchu. :grins:[/QUOTE]
Chcę to zobaczyć :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Świętowałaś zwycięstwo? :lol: Tylko guardy jeśli chodzi o zakładanie są dość "skomplikowane", a norwegi jest łatwiej założyć.
[B]
Yuki [/B]tak źle chyba jeszcze z moją mamą jednak nie jest. Chociaż w planach mam kupić guardy i jestem niezmiernie ciekawa jak mama poradziłaby sobie z ich zakładaniem. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Świętowałaś zwycięstwo? :lol: Tylko guardy jeśli chodzi o zakładanie są dość "skomplikowane", a norwegi jest łatwiej założyć.
[B]
Yuki [/B]tak źle chyba jeszcze z moją mamą jednak nie jest. Chociaż w planach mam kupić guardy i jestem niezmiernie ciekawa jak mama poradziłaby sobie z ich zakładaniem. :evil_lol:[/QUOTE]
Moja mama ostatnio zapytała mnie jak się zakłada zaprzęgowe szelki :mdleje: Od 6 lat mamy huskiego, od dwóch drugiego, a ona nie wie jak się zakłada. :mdleje:
Płakałam ze śmiechu z tatą i bratem (11 lat ma). A mina mamy BEZCENNA. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

I my się witamy na łipecim wątku ;)
Podglądam Was już od dość dawna i właściwie to przez ciebie zaczęła podobać mi się ta rasa, aż zaczynam się nad nią zastanawiać ;p
Dopóki mieszkam z rodzicami drugiego psa na 100% nie będzie, ale jak się wyprowadzę, to kto wie?

Domyślam się, że już pisałaś coś w tym temacie, ale jeszcze spytam.
Mogłabyś mi wypisać (najlepiej tak konkretniej), jakie wady ma taki Whippet?
Albo chociaż podać numer strony na którym była o tym jakaś dyskusja w tym wątku - chętnie sobie poczytam ;p

Ja po przeżyciu (jak na razie) 2 lat ze spanielem mam dosyć bardzo charakternych psów i tak sobie wnioskuję, że spaniel-whippet to jak ogień i woda, dlatego na przyszłość chciałabym spokojniejszego psa.

Ale zobaczę co ty napiszesz ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Podglądam Was już od dość dawna i właściwie to przez ciebie zaczęła podobać mi się ta rasa, aż zaczynam się nad nią zastanawiać ;p[/QUOTE]
Widzisz Gezowa ile ofiar już masz na swoim sumieniu? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Widzisz Gezowa ile ofiar już masz na swoim sumieniu? :evil_lol:[/QUOTE]
Chyba muszę się w końcu zamknąć :evil_lol:
[quote name='Niewyspana']I my się witamy na łipecim wątku ;-)
Podglądam Was już od dość dawna i właściwie to przez ciebie zaczęła podobać mi się ta rasa, aż zaczynam się nad nią zastanawiać ;p
Dopóki mieszkam z rodzicami drugiego psa na 100% nie będzie, ale jak się wyprowadzę, to kto wie?

Domyślam się, że już pisałaś coś w tym temacie, ale jeszcze spytam.
Mogłabyś mi wypisać (najlepiej tak konkretniej), jakie wady ma taki Whippet?
Albo chociaż podać numer strony na którym była o tym jakaś dyskusja w tym wątku - chętnie sobie poczytam ;p

Ja po przeżyciu (jak na razie) 2 lat ze spanielem mam dosyć bardzo charakternych psów i tak sobie wnioskuję, że spaniel-whippet to jak ogień i woda, dlatego na przyszłość chciałabym spokojniejszego psa.

Ale zobaczę co ty napiszesz ;p[/QUOTE]
Witamy ;)
Hmmm, pisałam o tym trochę:
- [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252275-Wyprawki-czas!/page10/#242[/URL]
- [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230297-Whippet-do-%28prawie%29-wszystkiego/page52/#1284[/URL]
- [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/124223-Jak%C4%85-ras%C4%99-mam-wybra%C4%87-vol-2?p=22125183&highlight=whippet#post22125183[/URL]
- [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/124223-Jak%C4%85-ras%C4%99-mam-wybra%C4%87-vol-2?p=21876842&highlight=whippet#post21876842[/URL]

Takie pierwsze lepsze co mi wpadło w wyszukiwarce.

Ja generalnie staram się pisać jak ja to widzę. Nie koloryzuję ani też nie wciskam kitu, że to super psy dla każdego. Z tym, że mam mentalność sportowca. Znaczy, to nie tak, że wybieram psa tylko pod kątem sportu. Wybieram psa, który będzie super w życiu codziennym, a przy okazji w sporcie. Mi nie przeszkadza pies, którego wszędzie pełno, o ile jest tak na spacerach, a nie w domu. Nie przeszkadzają mi podtykane patyki czy darcie japy, bo mam zabawkę i nie dam "i jak ja tak mogę". Sęk w tym, że to Ejden. Ja od pewnego czasu przestałam nawet porównywać jego charakter do "typowego whippeta", bo coraz częściej mam wrażenie, że... on nim po prostu nie jest ;) To po prostu... Ejden. To już nawet nie jest kwestia tego jak prowadzimy psa, ale też dużo zależy od jego charakteru. Ja mam psa-plastelinę. Mogę z niego zrobić wszystko, dosłownie. To jest pies tak mocno podatny na mój wpływ. Z histeryka stał się odważny, bo poczuł wsparcie. Później nawet bez wsparcia był pewny siebie. Dawniej nie potrafił powiedzieć psu żeby dał mu spokój, po prostu stał jak ciota i pozwalał robić ze sobą wszystko. Teraz się odgryza, jeśli CSy nie zadziałają i tutaj nie ma znaczenia czy pies jest mały czy duży. W pracy daje z siebie wszystko, zresztą idealnie to było widać na Top Speed Dog. Pomimo zmęczenia, czuł potrzebę zapieprzania do Pańci ile sił w łapach...
Ogólnie polecam zawsze poznać jak najwięcej psów i stwierdzić, czy nam to odpowiada. Nie tylko na wystawach, ale np. na spacerach u zwykłych właścicieli, którzy mają jedną sztukę, a nie 8. Zdaję sobie sprawę z tego, że Ejden jest wyjątkowy jak na whippeta, ale ja po prostu nie czuję się z tym dobrze jeśli ktoś chce wybrać rasę patrząc przez pryzmat tego jednego psa, bo później będzie zwyczajnie zawiedziony. I zarówno człowiek będzie się męczył jak i pies.
Uwielbiam whippety, ale BOJĘ SIĘ wziąć teraz drugiego. Boję się, że będę zwyczajnie rozczarowana, bo jak już wspominałam wielokrotnie na wątkach - charakter whippeta to loteria, jeśli nie zna się rodziców osobiście i nie widziało się ich w różnych sytuacjach...

Link to comment
Share on other sites

Pff, muszę go jeszcze bardziej obrzydzić! :evil_lol:


[img]https://lh4.googleusercontent.com/-OQx1YwyRbxw/U9FjqFXkcEI/AAAAAAAABRc/1ac9k7l_wMg/w1000-h666-no/IMG_5343.png[/img]

[img]https://lh4.googleusercontent.com/-kN2aBxIsJ7c/U9Fjk79r7WI/AAAAAAAABRM/ors7cFntPZ8/w1000-h666-no/IMG_5359.png[/img]

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-XHF4hwHP2I8/U9Fjtv5JesI/AAAAAAAABRk/FSmOj0NWDx8/w1000-h666-no/IMG_5362.png[/img]

[img]https://lh4.googleusercontent.com/-DkgrCUUUsaA/U9FjwQ4VWjI/AAAAAAAABRs/jfM--Au-MW0/w1000-h666-no/IMG_5377.png[/img]

Bleeeeee :diabloti: On nigdy nie czuł się szoł menem i to teraz wychodzi :lol:
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-MZsVkOZN374/U9FjoZed8sI/AAAAAAAABRU/hFjhtzAXrfs/w1000-h666-no/IMG_5350.png[/img]



Kulawizna przeszła ;) Tak jak myślałam - naciągnięty mięsień.

Link to comment
Share on other sites

Ofiar jest więcej:mad:

To i ja się przyznam, że was podglądam od dłuuuższego czasu. Zawsze marzył mi się chart, co prawda zupełnie inny niż Twój cudny whippet bo długonogi saluki, ale dostępne info o chartach i tej rasie sprawiło, że nie zdecydowałam się. Zaczęłam obawiać się, że jednak nie stworzę z nim udanego teamu ze względu na charakter.
Wam zazdroszczę i kibicuję!

Edited by nichya&nazir
literówka
Link to comment
Share on other sites

Nie marudź na młodego, bo dla mnie jest najpiękniejszym chartem jakiego zna. Co prawda nie mam skali porównawczej, bo nie znam innych tak jedwabistych psów jak on, więc może nie jestem obiektywna, ale Ejden mi się mocno podoba :D

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak - wiem, ile pracy włożyłaś w wychowanie Ejdena, ale jak dla mnie to whippet-ideał w tym momencie. Już nawet nie chodzi mi o jego wyniki w sportach, ale o charakter. Z wyglądu podobają mi się prążkowane, ale raczej ja bym chciała whippeta o [URL="http://37.media.tumblr.com/0dbafa275dfb626b22cbf3b563be5d6f/tumblr_n95o9uuFPX1s2be1to1_1280.jpg"]takiej maści[/URL], tyle, że z ciemnym pyszczkiem (choć wygląd to akurat sprawa mniej ważna). Jeśli miałabym kupować whippeta, to bardzo, bardzo bym chciała, bym spotkała takiego psa podobnego do Ejdena, nawet, jeśli będę musiała włożyć w niego pracy, tak jak Ty pracowałaś z swoim łipeciakiem. I tyle w temacie, noo :evil_lol:
Masz psa idealnego i wszyscy Ci zazdroszczą (no, prawie wszyscy, żebyś nie poczuła się za pewnie :diabloti:) :D
Ach, no i grzesz dalej, przekonując kolejnych ludzi do tej rasy. To dobrze! (o ile są świadomi, że to rasa z problemami).

Link to comment
Share on other sites

No, to jak wrócimy za tydzień znad morza to będę miała lekturę ;p
I jasne, że nie wybiorę psa patrząc tylko na jeden konkretny przykład - ilekroć będę miała okazję na spotkanie Whippeta, tym bardziej będę z tej okazji korzystała i pytała ;)


A próbując obrzydzać swojego psa, to sprawiasz, że coraz bardziej mi się podoba :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kesencja']Ja powiem tak - wiem, ile pracy włożyłaś w wychowanie Ejdena, ale jak dla mnie to whippet-ideał w tym momencie. Już nawet nie chodzi mi o jego wyniki w sportach, ale o charakter. Z wyglądu podobają mi się prążkowane, ale raczej ja bym chciała whippeta o [URL="http://37.media.tumblr.com/0dbafa275dfb626b22cbf3b563be5d6f/tumblr_n95o9uuFPX1s2be1to1_1280.jpg"]takiej maści[/URL], tyle, że z ciemnym pyszczkiem (choć wygląd to akurat sprawa mniej ważna). Jeśli miałabym kupować whippeta, to bardzo, bardzo bym chciała, bym spotkała takiego psa podobnego do Ejdena, nawet, jeśli będę musiała włożyć w niego pracy, tak jak Ty pracowałaś z swoim łipeciakiem. I tyle w temacie, noo :evil_lol:
Masz psa idealnego i wszyscy Ci zazdroszczą (no, prawie wszyscy, żebyś nie poczuła się za pewnie :diabloti:) :D
Ach, no i grzesz dalej, przekonując kolejnych ludzi do tej rasy. To dobrze! (o ile są świadomi, że to rasa z problemami).[/QUOTE]

[B]Kesencja[/B], to już nie weimar?:lol:
Ps. Znam suczkę o takim umaszczeniu jak pokazałaś i charakter też ma bliżej Ejdenowy:lol:

Link to comment
Share on other sites

No nie na sto procent, bo chłopak podrzucił pomysł, Gezowa kusi... A i w porównaniu whippet wychodzi z większą ilością plusów, ale co zrobić, skoro serce skradł weimar? :shake: Nie wyobrażam sobie panowania nad weimarem na mieście z racji jego instynktu, a jest pewne, że jak bd mieć wyżła, to będę z nim ćwiczyć i rozwijać w nim ten instynkt. Też pieniężnie wychodzi taniej + whippet mniejszy... Muszę się zdecydować do końca wakacji :<

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kesencja'] Nie wyobrażam sobie panowania nad weimarem na mieście z racji jego instynktu,[/QUOTE]

Ej chwila chwila, a co ma miasto do instynktu? Bo chyba nie czaję :D Instynkt jeśli już, to się objawia na obrzeżach miasta, polanach, w lasach i zagajnikach. To tam są bodźce, tropy, zapachy. Poza tym uważam, że instynkty i popędy to bardzo cenna rzecz u psa myśliwskiego i genialnie można to rozwijać i wykorzystać do swoich celów (np psich sportów), równocześnie mając psa spełnionego, a co za tym idzie - posłusznego. Potwierdzone info, mam myśliwego użytka i żadnych większych problemów, ani poza miastem, ani tym bardziej w mieście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']To ja będę drążyła dalej bom ciemna masa jeszcze w temacie.
Dla czego te sporty tak siebie wykluczają? Tak odmiennie pracuje się z psem w każdym z nich?

Ja wiem, że nei można być świetnym we wszystkim... no ale w kilku rzeczach chyba można być dobrym? :)[/QUOTE]
Na sporty trzeba poświęcić dużo czasu. I to się nie ogranicza tylko do przyjścia na trening, to jest ciągła praca nad sobą i psem poza treningami. Nie wyobrażam sobie psa idealnego we flyballu, frisbee, agility, obi i jeszcze IPO. Pies może być dobry we wszystkim, ale nie wszystkim na raz :) Bo doskonalenie psa w jednym sporcie i wyciśnięciu z niego jak najwięcej naprawdę wymaga duża czasu, pracy i zaangażowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kesencja']No nie na sto procent, bo chłopak podrzucił pomysł, Gezowa kusi... A i w porównaniu whippet wychodzi z większą ilością plusów, ale co zrobić, skoro serce skradł weimar? :shake: Nie wyobrażam sobie panowania nad weimarem na mieście z racji jego instynktu, a jest pewne, że jak bd mieć wyżła, to będę z nim ćwiczyć i rozwijać w nim ten instynkt. Też pieniężnie wychodzi taniej + whippet mniejszy... Muszę się zdecydować do końca wakacji :<[/QUOTE]

Moim zdaniem instynkt jest wszędzie, bo po prostu jest, a to że pies będzie olewał np. kaczki w mieście zależy już tylko od włożonej pracy. Fakt jest taki, że weimar w porównaniu do charta jest bardziej reaktywny, dużo bodźców go rozprasza, interesuje.. czasem zauważy takie rzeczy na które my nigdy byśmy nie zwrócili uwagi. Obie rasy mają instynkt, tylko inaczej będzie on się przejawiał w codziennym życiu i inne napotka się po drodze problemy przy wychowaniu.

A żeby nie zaśmiecać nie naszego wątku - [B]Gezowa [/B]poznałaś osobiście jakiegoś charta perskiego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...