Jump to content
Dogomania

Whippet do (prawie) wszystkiego


Gezowa

Recommended Posts

Aj weźcie, bo ponuro się zrobiło :P

Haha, rozterki są i będą, bo ciężko mi się zdecydować ;) Czekamy po prostu z koleżanką na rozwój sytuacji. Jeśli dla niej w miocie nic się nie urodzi to bierzemy whippeta na współwłasność. Sucza będzie mieszkać u niej. Jeśli mi tez nic się nie urodzi to bierzemy kolejną :evil_lol::evil_lol:


Pies-wypadek :grins:
[IMG]http://oi58.tinypic.com/14vtdmv.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Taaaaak, z kołem też.
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=D6KLajepanE[/URL]
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=VG0U38y6g3E[/URL]
:/

Właśnie o tego maliniaka mi chodziło. I raz było, że serce, raz, że właśnie kark skręcił... Ale patrząc na te filmiki - to jest możliwe :/[/QUOTE]
O ku*wa. To moje koło jest chyba lepsze...

Ten wypadek toż na FB widziałam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Trochę pseudo modelingu Ejdenowego :diabloti:


[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-_LUIKwNpA28/VADZjKuBMoI/AAAAAAAABeQ/3cw0Wgq1Etc/w533-h800-no/IMG_6157%2Bkopia.png[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-k6n8ogDXOEw/VADZlzVgg4I/AAAAAAAABeY/rmiQmuLU5Fo/w533-h800-no/IMG_6159.png[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-MaNfksBDJcM/VADZo_J3EhI/AAAAAAAABeg/d0QnbxD9-yA/w1000-h666-no/IMG_6161.png[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-KVsj5CJUCvA/VADZtQxg4fI/AAAAAAAABeo/rhvjVl0gChU/w1000-h666-no/IMG_6164.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-k6n8ogDXOEw/VADZlzVgg4I/AAAAAAAABeY/rmiQmuLU5Fo/w533-h800-no/IMG_6159.png[/URL] zachwycony model :p widać jak mu płacą :D[/QUOTE]
Kawałkiem parówki :diabloti:
[quote name='Aga*Lis']Ej, a czy ona nie wisiała na samym początku?[/QUOTE]
[quote name='Talia']Kup mu ten sam kolor rogza 2,5 albo 4 i przerób na charcią :loveu: Pasuje mu :loveu:[/QUOTE]
Wisiała i wisi nadal, zależy jak się ułoży ;) No ale jak już pisałam - to nie dla niego, czasami po prostu testuję. Nie ma niestety rogza dla chartów i już nie chodzi o szerokość, bo jemu 2 czy 2,5cm nie robi (chyba, że ciągnie jak parowóz na coursingu, ale wtedy i 4cm go dusi...), ale o obwód. Nie kupię mu 1,5cm przecież, a tylko one mają dobry obwód. Tutaj jest ok, o ile pies jest spuszczony i obroża układa się jak chce. Jak jest na smyczy i się zaciśnie - naprawdę dłuuuuga taśma wisi i nie wygląda to raczej dobrze ;)
[quote name='gops']Ja też chciałam w Sopocie kupić tą obróżke jednak u nas 2,5 cm to mało i odpuściłam .
A 4cm są takie drogie ...
Na żywo podobała mi się najbardziej ze wszystkich kolorów rogza .[/QUOTE]
A daj spokój, ceny mieli z kosmosu... Zwłaszcza te smycze :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj jest taniej niż w sklepach internetowych. Jedynie co widziałam to z rogzem ceny były np gorsze niż w zooplusie.
Ale akcesoria groomerskie, szampony, odżywki, zabawki - często tańsze. Karmy mają zazwyczaj specjalną ofertę wystawową.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']
Wisiała i wisi nadal, zależy jak się ułoży ;) No ale jak już pisałam - to nie dla niego, czasami po prostu testuję. Nie ma niestety rogza dla chartów i już nie chodzi o szerokość, bo jemu 2 czy 2,5cm nie robi (chyba, że ciągnie jak parowóz na coursingu, ale wtedy i 4cm go dusi...), ale o obwód. Nie kupię mu 1,5cm przecież, a tylko one mają dobry obwód. Tutaj jest ok, o ile pies jest spuszczony i obroża układa się jak chce. Jak jest na smyczy i się zaciśnie - naprawdę dłuuuuga taśma wisi i nie wygląda to raczej dobrze ;)

[/QUOTE]

Ale mi chodzi o to, że wisiała na stoisku z obrożami :lol:. Bo pamiętam, że jak przyszłam to były dwie, jedną wzięłam, długo się zastanawiałam, no i w końcu ją odstawiłam, nie ten rozmiar oraz cena. :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Aj weźcie, bo ponuro się zrobiło :P

Haha, rozterki są i będą, bo ciężko mi się zdecydować ;) Czekamy po prostu z koleżanką na rozwój sytuacji. Jeśli dla niej w miocie nic się nie urodzi to bierzemy whippeta na współwłasność. Sucza będzie mieszkać u niej. Jeśli mi tez nic się nie urodzi to bierzemy kolejną :evil_lol::evil_lol:

[/QUOTE]

Dwa whippety? Cudowny widok! :loveu: Jak jeżdżę do Anglii, to nie mogę się napatrzeć na ludzi spacerujących z dwoma lub trzema psami tej samej rasy. Zazdrość!

Moi wujkowie mieli whippeta, słabo ją pamiętam, jedynie z rodzinnych imprez i krótkiego pobytu u nich w trakcie ferii lata temu. Mimo wszystko, mam słabość do tej rasy.

Ostatnio odwiedziłam ich ze swoją suką i co? "Zobacz jak patrzy... zobacz jak ułożyła łapki, jak przekrzywiła główkę, jaką minkę zrobiła, jak uszka położyła... Zupełnie jak nasza Daphne!" ;)
Chyba Janka poruszyła w wujkach zapomnianą psią strunkę :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze co do wypadków z kołem to kiedyś chyba na BCC jakiś pies wpiżył się szyją w koło, coś jak ten golden, to wyglądało makabrycznie, wyglądało jakby i ten pies i ta przeszkoda miały się rozwalić. O tyle to było straszniejsze niż te fikoły, że pies zawisł właściwie na tej obręczy i się tak złożył jak harmonijka... Masakra :shake: .

Ta babka co miała stoisko w Sopocie na wystawie miała ceny +/- 1zł różniące się od tych które ma w necie. Ja za smycz Lkę z odblaskiem płaciłam coś koło 40 (wydaje mi się, że 38, ale nie jestem pewna), więc tak normalnie (tyle że ja najbardziej lubię smycze z Rozga) :hmmmm: . Trochę lipa była z tym, że wielu rzeczy nie było w rozmiarach, które mnie interesowały, ale za to, że były wzorki już wycofane, które w internetach nie zawsze się dostanie mogłam przymknąć na to oko.
Zoo+ ma zupełnie inne ceny, ale głównie dlatego, że u nich są fajne promocje. Z tego co widziałam smycze Rogzowe też u nich są w promocji, tylko co z tego jak wybór mały (żeby nie powiedzieć że żaden) i tylko przepinane.

Fajnie Ejdenowi ten kolor pasuje, ale wisi mu ta obroża jak chomąto :eviltong: - te miękkie i lekkie półzaciski to mam wrażenie w ogóle jakieś takie zwisy, Vega jest większa i masywniejsza od niego a też jej się ta obroża nie układała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gato']Jeszcze co do wypadków z kołem to kiedyś chyba na BCC jakiś pies wpiżył się szyją w koło, coś jak ten golden, to wyglądało makabrycznie, wyglądało jakby i ten pies i ta przeszkoda miały się rozwalić. O tyle to było straszniejsze niż te fikoły, że pies zawisł właściwie na tej obręczy i się tak złożył jak harmonijka... Masakra :shake: .
[/QUOTE]

A ja byłam pewna, ze te przeszkody sie "rozpadają" jesli pies w nie uderzy. Szkoda, ze nie maja czegoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Wola istnienia"'][COLOR=#000000]A ja byłam pewna, ze te przeszkody sie "rozpadają" jesli pies w nie uderzy. Szkoda, ze nie maja czegoś takiego.[/quote]
W obecnej chwili można bez problemu kupić takie koło, które się "rozpada". Nad tym też były dyskusje i niektóre koła mimo że opcję miały to nie zawsze się "rozklejały" mimo że pies w nie uderzał ;) . To wszystko nie jest takie łatwe i proste jakby się wydawało, każde rozwiązanie konstrukcyjne ma swoje plusy i minusy, ciężko jest stworzyć przeszkody w 100% bezpieczne. Poza tym - zawsze pozostaje błąd czynnika ludzkiego tudzież zwierzęcego - jeśli np. handler nie umie wprowadzić dobrej linii psu, lub z jakiegoś powodu pies źle wymierzy skok czy wejście w tunel nieszczęście zawsze się zdarzyć. Temu psu, o którym pisałam nic się chyba nie stało, otrzepał się i chciał zasuwać dalej ;) .

Poza tym - bez przesady, to też nie jest tak, że na każdych zawodach psy wywożą taczkami do weterynarza z powodu zderzeń z przeszkodami. Według mnie są dużo bardziej kontuzyjne rzeczy niż świadome uprawianie sportu z psem.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...