Jump to content
Dogomania

Mini sunia zabrana z łańcucha ma wreszcie SUPER DOM! dzięki mestudio!


enia

Recommended Posts

[quote name='beta ata']Ja tak ogolnie... że pies na łańcuchu, że takie maleństwo, że głodna, spragniona...
Psinka jest dośc podobna do pieska, ktorego "mam" tu, pareset matrów od mojego domu, oczywiście uwiazany na łańcuchu. Rodzinka pijacka, więc wszystko jasne. I tak nie jest najgorzej, karmia go, byle czym, ale jednak dostaje jedzenie, do budy wlożyli mu troche slomy, choć oczywiście za malo itd itp... Ja dokarmiam go, teraz w te mrozy nosze mu codziennie wieczorem cos ciepłego, [COLOR="red"]wlożyłam mu do budy kilka starych ciepłych swetrów,[/COLOR] zrobiłam zaslonkę na wejściu. A to taki maluch, może 6-7 kg, spragniony kontaktu, zabawy. Ech... No, zreszta wiecie... Ci ludzie mieli wczesniej dwa psiaki, kiedy odeszły, facet powiedział, że nie chce więcej psa, bo on nie ma go czym karmić. I to prawda. Mozna powiedzieć, że całkiem rozsadna postawa, choć oczywiście nie ma czym karmić, bo wszystko przepija, ale to inny temat. Niestety ich syn przyniósł szczeniaka z sąsiedniej wsi i maja psa. Najpierw biegał przynajmniej luzem, więc cieszyłam sie, że tym razem psiak nie będzie cierpiał na łancuchu, ale niedługo potem wylądował jednak na łańcuchu.
Dużo napisałam. Teraz wiecie, dlaczego juz nie mam słów, jak my wszyscy zresztą. Czasem sie łapie "doła", potem znów wraca do pionu.

A ja tego psiaczka nazywam Gremlin, bo tak troszke wygląda, jak te stworki, gdy odchyli do tyłu uszka :-)[/QUOTE]

Swetry to nie jest dobry pomysł. Nabierają wilgoci. Najlepsza jest słoma owsiana lub z pszenżyta.

[QUOTE=beta ata;W dodatku moje zycie jest wystarczająco trudne ostatnio ze względu na zdrowie, które wzięło długi urlop i nie chce wracać , więc nie mam sił na zbyciu. Psu mogę pomóc i robię to, choc i to czasem robię z trudem (nie chcę tu odstawiać bohaterki, która sie poświęca, ale to po prostu prawda, ja mieszkam wyżej, oni niżej, ciężko mi jest potem wracać pod górę, bo naprawdę jestem słaba jak bibuła, dostaje ciężkiej zadyszki, a oddychanie przez usta na 20-stostopniowym mrozie powoduje oczywiście ciągły ból gardła, a to mi samopoczucia tym bardziej nie poprawia, [/QUOTE]

Pozdrawiam Cię serdecznie i rozumiem. Sama jestem w podobnej sytuacji. Dbaj o siebie i zdrowie a pomagaj w miarę możliwości. Ja też często nie piszę na wątku, bo opadam z sił a od nadmiaru nadmiaru problemów człowiek wpada w psychiczny dołek. Suni udało się. Od dwóch lat czekała na taką szansę.
Odwiedzaj nas, będzie bardzo miło.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='emilia2280']jezdem u mamy malego Pimpa :) sterylké Punia ma u Kastora obiecaná. nie ma natomiast schronienia :([/QUOTE]
Ja wnioskuję jeszcze o kastrację dla szanownego właściciela...Z takimi pogladami "łańcuchowymi" lepiej niech się nie rozmnaża

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']To enia swoje butki zabierze bazarkowe przy okazji, jak będziecie w Kozienicach to dajcie znać bo musimy z werandy wyprowadzić dwa duże psiaki do kojca, jeden jest bardzo miły inaczej dla obcych:-).[/QUOTE]
Jak tylko uda nam się dotrzec do Kozienic na pewno damy znac :)

Link to comment
Share on other sites

Sunia już jest w drodze do trasy warszawskiej. Były zawirowania, mężowi zamarzł samochód i bał się, że go nie uruchomi a pan nagle dzisiaj stwierdził, że sunia jest czujna i jednak jej nie odda.
Szczęśliwie samochód dało się uruchomić a ja sobie z panem pogadałam do słuchu no i w końcu zmiękł.

Link to comment
Share on other sites

Sunia strasznie się boi, trzęsie. Bez problemu mąż wziął ją na ręce i włożył do klatki. Leży tam zwinięta i trzęsie się. Dostałam MMS ze zdjęciem, zobaczę czy poradzę sobie z tym żeby wkleić.
Enia mówi, że jest mniejsza od jej kota, ale kota enia ma okazałego. To taka kruszynka, która w życiu do tej pory miała tylko mocno pod górkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']Sunia już jest w drodze do trasy warszawskiej. Były zawirowania, mężowi zamarzł samochód i bał się, że go nie uruchomi a pan nagle dzisiaj stwierdził, że sunia jest czujna i jednak jej nie odda.
Szczęśliwie samochód dało się uruchomić a ja sobie z panem pogadałam do słuchu no i w końcu zmiękł.[/QUOTE]

Spodziewałam się tej reakcji ex-właściciela :roll: Typowe!

Brawo dla Wandzinego TZ za uruchomienie samochodu! I dla Wandy za to że nie 'zmiękła' i stawiła czoła dziadowi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest bardzo spokojna i przerażona całym światem. Nie przejawia najmniejszych oznak agresji. TZ ją wykąpał, wysuszył i poszła sobie na legowisko do kota. Z chęcią zjadła mięsko - postawiłam miseczkę w legowisku bo jest naprawdę przestraszona. Leży sobie cichutko z kotem i nas obserwuje. Teraz damy jej kilka godzin spokoju, a wieczorkiem wyjdziemy na jakiś spacerek.

Po kąpieli.
[img]http://img31.imageshack.us/img31/6343/img2388c.jpg[/img]

Mięsko całkiem smaczne.
[img]http://img812.imageshack.us/img812/8575/img2397p.jpg[/img]

[img]http://img694.imageshack.us/img694/9521/img2395i.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Tak się cieszę. To zdjęcie po kąpieli piękne. Ona taka malutka i taka biedna była. Ten karabinek od łańcucha nie wiele od niej był mniejszy. Więc jej całe zachowanie wynikało z ogromnego lęku. Wiele kopniaków musiała zarobić, że tak bardzo bała się podejść. Jestem bardzo ciekawa jak będzie na spacerku, oby przerażona się nie wysmyknęła.
Masz fajnego TZ-ta Ewo. Uściski dla Was i podziękowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']U nas żaden kot nie reaguje negatywnie na psy. Nie wiedzą, że pies może być zagrożeniem, szczególnie w domu, myślę, że nam ufają kociaste.
Punia jest bardzo mała, chwilami zamyka oczka i próbuje przysypiać.[/QUOTE]

Aż bidulka boi się oczy zamknąć :/
Czy po sterylizacji będzie szukała DS?

Ile ona może ważyć? Jeśli poniżej 6kg to można ją dodac do Mikropsów, mogę przekazac info o suni do Mikropsów ale potrzeba takich danych jak:
imię:
wiek:
waga:
miejsce przebywania:
charakter:
reakcja na inne psy:
reakcja na koty:
stosunek do ludzi:
sterylizacja:
odrobaczenie:
szczepienia:
kontakt (tel./e-mail):
I jeszcze ze 4-5 zdjęć :)

Edited by Gosiapk
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Aż bidulka boi się oczy zamknąć :/
Czy po sterylizacji będzie szukała DS?

Ile ona może ważyć? Jeśli poniżej 6kg to można ją dodac do Mikropsów, mogę przekazac info o suni do Mikropsów ale potrzeba takich danych jak:
imię:
wiek:
waga:
miejsce przebywania:
charakter:
reakcja na inne psy:
reakcja na koty:
stosunek do ludzi:
sterylizacja:
odrobaczenie:
szczepienia:
kontakt (tel./e-mail):
I jeszcze ze 4-5 zdjęć :)[/QUOTE]

na te pytania daj nam parę dni, wpierw trza pannę poznać :)
ogólnie b. grzeczna bo i przerażona całą sytuacją, nie ma co się dziwić, trzy lata tkwiła u "pana" (przy dokarmianiu Wandy) ale dzięki mestudio i tz mestudio los się uśmiechnał do Pusiaczka.
Mała lepiej trafić nie mogła, baaaaardzo ciepły dom i jeszcze cieplejsi LOKATORZY, sfora to już w ogóle- przyjaciele świata, przynajmniej te co poznałyśmy w domu :)
bardzo dziękuję za dt i za dzisiejsze przyjęcie, było mi niezmiernie miło Was poznać.
evita wrzuć fotki, jeśli możesz.

ps. błagam na spacerku ciaśniej obróżkę, bo były włąściciel ostrzegał, że ona nie umie na smyczy, a z obroży zawsze się wyślizguje....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...