Jump to content
Dogomania

Mini sunia zabrana z łańcucha ma wreszcie SUPER DOM! dzięki mestudio!


enia

Recommended Posts

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się bardzo cieszę, że ona przełamuje swoje lęki. Ja nie robię nic, tylko daję jej spokój żeby sama sobie wybierała co ma robić. Jedynie na spacerek muszę przemocą zabierać na rękach bo się zapiera wszystkimi łapeczkami. Jest bardzo łagodna i delikatna, nawet niemowlak spokojnie może do niej wyciągać rączki. Ewidentnie widać, że boi się ręki, ale powolutku nauczy się, że nie każdy człowiek sięga do niej aby uderzyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']U nas nie ma opcji napadanie bo mam na nie ciągle oko. Zdarzają się kłótnie, ale to między Jordim i Mufinem - dwa głupie, stare dziady. Sunia jest bardzo przyjazna i nie ma nic do nikogo ani nikt do niej. [B]Jedynie jak kot próbował podejść do jej miski to warczała.[/B][/QUOTE]

no nie dziwię się jej, nieraz chodziła kiedyś głodna.....jak mniemam apetyt dopisuje??

[SIZE="1"]ps. mestudio jaki masz cudny ogród ( z podanego linku) szkoda , że śnieg był jak byłyśmy....cudo, cudo, cudo..[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olusia88']Ja chciałam zaznaczyć, że jeszcze nie wszyscy z nas mają dostęp do netu codziennie.
Ale nadrabiam mi się imię Puncia podobało/ bo też na P jak Pimpek a mały trafił super/ ale niech będzie nowey start nowy początek nowe imie ale też na P
[B]Pola - [/B]15 ZŁ:lol:[/QUOTE]
Witaj Olusia :multi:
Pola- tyż piknie :loveu: coby nie powiedziec że jeszcze ładniej niż "moja" Daisy :evil_lol:

[quote name='enia']a gdzie wątek imienno - rozliczeniowy? :) przeca ona może mieć kilka imion, od przybytku głowa nie boli:p
taka malusia w tym wielkim śniegu:loveu:mestudio robisz z dzikuski pannicę:multi:[/QUOTE]
Drugi post zrobiłam finansowo- rozliczeniowym ;) Tam będzie się pojawiac zawartośc skarbony sunieczki :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evita.']Witaj Olusia :multi:
Pola- tyż piknie :loveu: coby nie powiedziec że jeszcze ładniej niż "moja" Daisy :evil_lol:


Drugi post zrobiłam finansowo- rozliczeniowym ;) Tam będzie się pojawiac zawartośc skarbony sunieczki :lol:[/QUOTE]
ja już myślałam, że Olusia o Puni zapomniała......
a w drugim poście nie widze prosze ja ciebie tych 5 zł od imienia....ja już nic nie kumam:niewiem:
czy u Was też odwilż? wszystko płynie.....
głaski dla Puni - Daisy, Poli, Emi, Dory:loveu:

Link to comment
Share on other sites

U nas też powyżej zera, ale jest bardzo dużo śniegu to trochę potrwa zanim to stopnieje.
Dziś w nocy znowu były próby śpiewania, ale po pewnym czasie sunia zamilkła. Niestety znowu nasiusiała, tym razem więcej.

Rano po raz pierwszy sama z merdającym ogonkiem pobiegła za innymi pieskami na werandę i czekała na spacerek:-).
Bardzo jej smakują smaczki od cioteczki Ziutki.

Trochę mnie martwi to nocne sikanie, bo ostatni spacer mamy po 22 najczęściej, a poranny po 6 i ona nie wytrzymuje tych 8 godzin. To niedobrze, źle też, że nie idzie nasikać do drzwi, tylko sika w jadalni tam gdzie są legowiska. Jak to się nie ułoży to będzie problem z sikawką małą.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ja już myślałam, że Olusia o Puni zapomniała......[/QUOTE]
[B]Enia [/B]no wiesz co:razz: ?! Jakbym mogła toż to mama naszego słodziaka i bidulka, którą bardzo liczyłam , że uda się z łańcucha uratować.
[QUOTE]Trochę mnie martwi to nocne sikanie[/QUOTE]
A może te nocne sikanie to jeszcze ciągle przejaw stresu bo tydzień w nowym miejscu to krótko więc mam nadzieje, że jak ze śpiewami się poprawiło tak i z sikaniem będzie lepiej.
Co z imionami dalej licytujemy czy już mogę prosić o numer konta na PW ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio'][quote name='evita.']Uzupełniłam drugi post w sprawie finansów Małej ;)
A gdzie inne propozycje imion ? Oj ciotki ciotki cosik się ociągacie ;)[/QUOTE]

Jeśli nie będzie więcej propozycji to przez aklamację przyjęta zostanie propozycja imienia: [B]Daisy. [/B]
Liczyłem na jakąś zażartą walkę, dobrywkę i jakieś emocje,.... Ech, Ciotki....

TZmestudio[/QUOTE]



[quote name='Olusia88']Ja chciałam zaznaczyć, że jeszcze nie wszyscy z nas mają dostęp do netu codziennie.
Ale nadrabiam mi się imię Puncia podobało/ bo też na P jak Pimpek a mały trafił super/ ale niech będzie nowey start nowy początek nowe imie ale też na P
[B]Pola - [/B]15 ZŁ:lol:[/QUOTE]



Z braku innych propozycji poddajemy do głosowania dwie propozycje:
1. Daisy
2. Pola
Każdy głos 1 zł na szczęście dla małej psiny. Potrzebne będą jakieś fundusze choćby na ew. transport do nowego domu....
Dlatego zachęcam do głosowania. Skarbnik na pewno skrupulatnie przeliczy głosy... :-D

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

A mi się wydaje, że było więcej propozycji - Emi np.?
TZ prawie nieosiągalny nawet dla mnie więc ktoś musi to przejrzeć za niego chyba.

Punia najbardziej się boi jak ktoś się nad nią schyla i chce dotknąć, lub zapiąć - odpiąć smycz. W tej chwili z radością biegnie do drzwi jak wołam ją na spacerek, coraz częściej spaceruje po domu, macha ogonkiem jak ją wołam, podchodzi skruszona do ręki, ale jest to już jakiś postęp. Coraz mniej podszczekuje w nocy.

Puni dość mocno łzawią oczka, czy czymś jej je zakroplić?

[img]http://img832.imageshack.us/img832/3328/img2521o.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Kup w aptece krople ze świetlika bez recepty (ok. 7zł za 5ml), 3xdziennie po kropli do każdego oka. Jeśli po 1 tyg. nie będzie zmniejszenia objawów, to pewnie bez antybiotyku się nie obejdzie. Jeżeli zauważysz zmniejszenie łzawienia, to kuracja powinna trwać 2 tygodnia.

Edited by Gosiapk
Link to comment
Share on other sites

Gdzieś czytałąm , ze herbata u niektórych psiaków może zwiększyc podrażninie . Chociaż sobie ja też oczy herbatą kuruje.
Może synuś mało podobny ale widzę, że mamc tak samo slodka jak on , tylko czekam kiedy się rozkręci tak jak Pimp .
Dorzucam złotówkę na [B]Polę [/B]

Link to comment
Share on other sites

Punia coś cicho u ciebie, nawet głosować nie chcą.

Punia kanapowiec - coraz częściej sobie bryka w ciągu dnia poleżeć na kanapie.

[img]http://img198.imageshack.us/img198/2545/img2574u.jpg[/img]

A wieczorkiem należy się przypasować do łóżka.

[img]http://img43.imageshack.us/img43/4733/img2570wb.jpg[/img]

Malutka każdego dnia robi jakieś postępy, coraz bardziej się otwiera, macha ogonkiem w różnych sytuacjach, bardzo się cieszy jak idziemy na spacerek. Jedynie na przypinanie i odpinanie smyczy reaguje traumatycznie i przykleja się do podłogi, ale potem jest już tylko radość. Dziś nawet czekała na śniadanko i kolacyjkę, ale jednak nie odważyła się do końca podejść do miski. Powolutku będzie lepiej.
Na spacerki chodzimy z Jordim na smyczkach, a towarzyszą nam dwie małe suczki Fizia i Kropka. Dużej Briny się obawia więc z Briną spaceruję oddzielnie, nie zaprzyjaźniam jej też z naszą onkowatą i wariacką panną Fąfel, nie chcę aby się denerwowała większymi psiakami na spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...