Jump to content
Dogomania

Polarek odszedł za TM [*] Żegnaj pieseczku. Trisia ma DOM!!!


Vicky62

Recommended Posts

[quote name='Awit']Ja z kasą stoję krucho, mój Szarik nie może znaleźć domku, ale 20zł na transport dla nich wysupłam.
Trisia mnie złapała za serce.
Pobyt u pipi, predyspozycje do socjalizacji, a potem wypuszczenie jej z powrotem, jej wahanie przed wyjściem z klatki, itd, wtedy moje wnętrze załkało.
A w dodatku jest w typie mojej urody, nieduża kudłata kolorowa.
Oczywiście Polarka też mi szkoda.
Z całego serca życzę żeby im się udało.[/QUOTE]


Dziękuję!! :-) Domki juz czekają, czekam na informację o kosztach transportu :-)

A i jeszcze za zabranie Trisi i Polarka ze schroniska trzeba będzie zapłacić po 50 zł za psa

Edited by Maia
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z maią tel. jest kilka deklaracji na FB.
Maia nie ma stałego dostępu do neta, jak tylko jej się uda to przedstawi deklaracje na wątku Trisi.
Rozumiemy,że okres przedświąteczny,ale bardzo prosimy o chodź nie wielkie kwoty na transport.
Bardzo byśmy chciały, aby pieski na święta grzały doopki w domkach.

Link to comment
Share on other sites

Malo Was tu dziewczyny. Trzeba rozsylac wątek, bardziej prosić, wszedzie gdzie sie da. Z tego co widze, to b. duzo pieniedzy w sumie trzeba.

[B]Kochani, pojawila sie szansa tym pieskom, mozna powiedziec, ze cud, na prawde cud.
Proszę, pomozmy im dotrzeć do domow, do dobrego życia.
To wyjatkowa i dluga droga tych psow. Idą Świeta i myślę, ze bedziemy bardziej szczesliwi, kiedy one beda szczesliwe.
POMÓŻMY, proszę.
Kazda zlotowka bedzie dla nich wybawieniem. PROSZĘ w swoim i pieskow, Trini i Polarka imieniu. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Przed rozsyłaniem wątku trzeba w pierwszym poście napisać kontretnie ile potrzeba pieniędzy i na co. Często ludzie nie mają czasu czytać całego wątku. Wchodząc chcą mieć od razu kontretne wiadomości. Napiszcie to dużym drukiem na początku aby było od razu widoczne. Jeżeli Maia nie ma zawsze dostepu do internetu to niech ktoś wysyła numer jej konta jeżeli ktoś coś zadeklaruje.

Link to comment
Share on other sites

Pipi to prawda,że mało nas jak trzeba pomóc.Tak już jest, niestety.:-(
Wysyłałam wątek gdzie sie dało mimo tego nie wielu nas jest.:shake:
bakusiowa nie bardzo rozumiem gdzie masz na myśli aby dużymi literami napisac o deklaracji.
Jeśli chodzi Ci o edytowanie pierwszego postu, to chyba jest to nie możliwe, bo założycielka wątku od dawna na dogo nie udziela się.
Zadzwonię do mai zapytam jak z tym numerem konta jesli poda mi to oczywiście roześlę dla deklarowiczów na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vicky62']Pipi to prawda,że mało nas jak trzeba pomóc.Tak już jest, niestety.:-(
Wysyłałam wątek gdzie sie dało mimo tego nie wielu nas jest.:shake:
bakusiowa nie bardzo rozumiem gdzie masz na myśli aby dużymi literami napisac o deklaracji.
Jeśli chodzi Ci o edytowanie pierwszego postu, to chyba jest to nie możliwe, bo założycielka wątku od dawna na dogo nie udziela się.
Zadzwonię do mai zapytam jak z tym numerem konta jesli poda mi to oczywiście roześlę dla deklarowiczów na pw.[/QUOTE]

Niech osoba zainteresowana edytowaniem pierwszego postu ze względu na aktualne wiadomości i wpisywanie deklaracji napisze w tej sprawie do moderatora. Aby zostało szykbko załatwione najlepiej napisać do Maupa4.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][SIZE=5][FONT=book antiqua][B]dziewczyny, BŁAGAM! Niech nowe domy, przynajmniej przez miesiąc wyprowadzają psy NA PĘTLI. Obroża a tym bardziej szelki są bardzo zawodne przy takich psach. Nie chciałabym przeczytać zaraz że Trisia albo jej kumpel przestraszyli się czegoś i uciekli i trwa akcja poszukiwawcza. Żeby temu zapobiec wystarczy PĘTLA na spacerze. PLIS!


[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=3][B][COLOR=#000000][FONT=book antiqua]Ku przestrodze - Iga, dzika sunia oddana do niesprawdzonego i bardzo (jak się okazało) [/FONT][/COLOR][COLOR=#ff0000][FONT=book antiqua]nieodpowiedzialnego hotelu U KARMELCI[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=book antiqua] srelci. "Opiekunka" podobno wyszła z nią na spacer, mała przestraszyła się pociągu i wyślizgęła bez problemu z szelek. "Opiekunka" zgłosiła ten fakt kilka dni później bo rzekomo nie potrzebowała pomocy, gdyż okoliczni wieśniacy (dobre!) pomagali jej szukać psa. Jak się okazało prawda (nie do końca jeszcze znana) jest inna :( Nie zmiania to faktu, że Iga zaginęła i tylko cud moze sprawić że się znajdzie..... wątek [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#0000cd][SIZE=4][B][url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/221940-Iga-uciekła-z-DT!-Pomocy-Suchy-Bór-Opole-ratujcie[/url]![/B][/SIZE][/COLOR][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE]

Edited by Rewelacja
Link to comment
Share on other sites

Asia, ale rewelacja pisze o pętli i ma racje, bo u mnie Siwa tez z szelek i obrozy bez problemu w dwie sekundy sie wydostawala. Petla jest zaciskowa i bedzie trzymać. Tez trzeba glowke sprawdzic, czy nie mniejsza od szyi. Ja gdybym miala takiego psa to bym w ogole chyba przez jakis czas nie wychodzila w ogole. Na podklady niech robi najlepiej. Skoro ona daje sie glaskac i na rece brac, to nie jest tak zle i powinna szybko zaufac.
Ja zaciskam mocno kciuki zeby bylo dobrze. Bedzie dobrze, zobaczycie.

Link to comment
Share on other sites

Irena ma rację. Ja piszę o wyprowadzania psa na [B]PĘTLI[/B] :) [B]Szelki i obroża [/B]też mogą być, ale[B] są zawodne[/B]. Pętla czyli karabińczyk smyczy przekłądamy prze rączkę smyczy i tworzy nam się hmmm, zaciskowa pętla, która nakładamy psu na szyję. W razie czego zaciska się ona na szyi psa a nie , jak szelki czy obroża pies w panice zdejmuje wszystko z siebie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Kasia (maia) jest w tym doświadczona, tak myślę bo jak uratowałyśmy sunie na osiedlu, która nie była dzika,ale dla bezpieczeństwa, aby nam nie nawiała właśnie maia zrobiła jej taką pętle jak opisujesz Rewelacja.
Musi sie udać ja w to mocno wierzę.
Zresztą jak bedzie maia na dogo to sama na pewno dokształci się gdyby coś nie wiedziała.
Jednym z domków jest Amadorka, pewnie sama czyta wątek i wie jak to jest z dzikuskami.Ponoć ma juz jednego na DT.
Z drugim domkiem Kasia kontaktuje sie na FB, ponoć też ma doświadczenie i nie tylko z dzikuskami,ale i z agresywnymi psami.
Z Trisią jak bedzie trzeba bedzie pracował behawiorysta.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, ja bym dodała pętlę do szelek, i bym zobaczyła grubość szyjek.
Bo jeśli szyja równa z głową to obroża zupełnie się nie sprawdzi.
A co do szelek, najlepsze są dwuobręczowe.
Jedna jak obroża na szyi, a druga obręcz wokół klatki piersiowej i na klatce zapięta.
Oczywiście i szelki i obroża ciasno pozapinane.
Tak by wszedł palec, wtedy pies będzie mógł oddychać.

Zróbcie wydarzenie czy jakąś zbiórkę na FB, na transport ludzie na pewno wspomogą.
Ja nie mam FB, i znam tego.

Link to comment
Share on other sites

Sporo osob nie rejestruje sie na fb, dlaczego? tam na prawde warto być. Logujcie sie, fajny portal.

Kurcze, nie chce byc jakas natretna, rozumiem, ze skoro malo nas tutaj, to znaczy, ze nie chcecie pomoc tym psom? Nie chcecie, nie mozecie, ale tyle zaproszen na watek wyslanych, doslownie setki i nikt nie reaguje. Nie maja szczescia te biedne psy od poczatku. Jakos gdzie indziej pomoc przychodzi natychmiast, a tu tak ciezko.
Proszę, pmozcie im dotrzec na miejsce. Dajmy szanse. Po zlotowce, dwa i sie nazbiera. Ja podziele sie tez, na pewno doloże sie, obiecuje. Tak bardzo bym chciala zeby ich uratowac. Kochani, mam 7 dzikusow u siebie i wcale nie jest tak źle.
Poświetniaczki mieszkaja w kojcu, ale juz jest otwarty caly czas i pogodzily sie z psami. Moge je glaskac, zakraplac im kropelki, zrobic nawet zastrzyk. Owszem nie nadaja sie do adopcji, bo na widok obcych uciekaja do budy, ale prawda jest taka, ze nie mam mozliwosci zeby isc z nimi do przodu. Gdybym je zabierala czesciej gdzies do miasta, albo gdyby do mnie ktos przyjezdzal czesciej i sie nimi pozajmowal, jestem pewna, ze byloby jeszcze lepiej. Cezar i Celinka wrocily z hoteliku, ale juz jest dobrze, juz mnie i mojej rodziny sie nie boją. Nawet na obcych szczekają, nie jest źle. Trzy Manie z Poplaw, matka i dwie corki na klatke pułapke łapane. Dzisiaj biore je na rece i od lata poznaly smycz i mysle, ze pomalutku bedzie co raz lepiej. A i jeszcze Kucyk, ktorego nie moglam przez 8 lat dotknąć, bo uciekal. Jest najwierniejszym przyjacielem dzisiaj i bardzo sie kochamy.
Trinia byla u mnie tydzien. Mieszkala po sterylizacji w klatce, ale sprzatalam dwa razy dziennie, dotykalam ją i nie ugryzla. Podobalo sie jej, ze ją glaskam.
Maia prowadzala ją i Polarka na spacer w Schronisku i tez wiekszej tragedii nie bylo. One maja szanse byc normalnymi psami. Nie zostawiajmy ich tam w tym zimnym betonowym boksie. Tym bardziej, ze są ludzie, ktorzy chcą ich wziąć do siebie. Nie uda się, trudno, ale jak nie wyciagniemy ich stamtąd, nie dowiemy sie nigdy, a one nie maja szans inaczej. Zasluzyly przeciez na lepsze zycie. PROSZĘ!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']podjacie prosbe najlepiej w tytule watku.wplace jak bedzie podana kwota na transport[/QUOTE]

Bardzo pieknie i z wdziecznoscia dziekujemy.
Vicky62 napisala do moda prosbe o przejecie watku i jak tylko bedzie mogla, zmieni tytuł.

Link to comment
Share on other sites

Ja również się boję aby psy nie uciekły, dlatego sama chce przygotować im szelki i smycze i obroże zaciskowe, łańcuszki itp...
Pieniądze bardzo potrzebne- na kastrację dla Polarka, na karmę dla Polarka i ten transport.. Nie mogę wejść na FB tam kilka osób zadeklarowało wpłaty, jak tylko się uda wstawię tu. Pierwszego postu nie mogę edytować..
Mam też dobre wieść być może uda się przewieść pisaki taniej- znalazły się osoby które jeżdżą w kierunku Tomaszowa z Białegostoku i w kierunku Gdyni z Warszawy, jedynie transport do warszawy z Białegostoku. Nie wiem tylko czy zdążę z tym przed świętami, mój tz ciągle w szpitalu i nie mam z kim zostawić moich 4 psów. Jak już będę znała datę transportu Polarka tydzień wcześniej go wyciągnę ze schroniska aby wykastrować- bo po kastracji będę musiała gdzieś go przetrzymać, a to tez nie prosta sprawa....

Deklaracje z fb:

[B]Barbara K. - 20zł
Agnieszka K. - 30zł
Dorota Sz. - 30zł
Evelina P. - 50zł
moja ciocia - 30 zł
Natash A. - 50zł
Paulina S. - 15zł

razem - 225zł[/B]

Dziękuję! :-) :loveu: :loveu:

Edited by Maia
Link to comment
Share on other sites

Jeśli znajdą sie kolejni chętni,aby zadeklarować grosz, proszę pisać podam dane do przelewu na pw. do którego maia mnie upoważniła, ponieważ nie ma stałego dostepu do neta.
Bardzo prosimy w imieniu Trisi i Polarka o pieniążki na transport, po lepsze życie.
W schronie nic dobrego ich nie spotka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...