Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

Wiesz co ,a co to ZK monopolistą?.W ZK też jest od groma pseuduchów ,a wśród nie zrzeszonych nigdzie są ludzie którzy potrafią o zwierzęta dbać.Jak dalej będziesz mieć takie stanowisko to tym bardziej będziesz uświadczał w przkonaniu tych którzy twierdzą,ze nie o dobro zwierząt w tej ustawie chodziło ,a o interesy pewnej grupy.

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałabym, aby została zablokowana możliwość powstawania nowych stowarzyszeń, bo one nie liczą się z dobrem psa. Mnie denerwuje tylko jedno, że ludzie kupują po 900zł-1000zł (ja jednego psiaka sprzedałam Pani za podobną kwotę psa, z tą różnicą, że moje psy są przebadane, jest podpisana umowa, otrzymała metrykę i jeśli ma na to ochotę może prześledzić przynajmniej 10 pokoleń wstecz i pies wyrośnie faktycznie na hawańczyka)psa kompletnie niepodobnego do hawańczyka [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20829231_hawanczyki_do_rezerwacji.html[/URL] - proszę sobie porównać chociażby moje psy. I jakie tu są podstawy naukowe do rozmnażania takich psów, bo do polepszania tej rasy to trochę wątpię. Wiem, że to ich wybór, ale teraz te psy dostały "rodowód", a później wystawiane są nieprawdziwe opinie na temat jakiejś rasy, bo ludzie nie mieli do czynienia z prawdziwym przedstawicielem danej rasy. Np. opinia o psach mordercach w większości wypadków opiera się na danych o pogryzieniach przez mieszańców w typie.

Link to comment
Share on other sites

Monia85 i tu masz calkowita racje niestety.Ludzie kupia takiego pseudo rasowego psa ze spaczonym wygladem i genetyka a potem sie zdziwia ze ten spaniel to taki agresor :angryy: Juz pomijam jawne wady eksterieru jak np takie [URL]http://srvimg19.tablica.pl/images_tablicapl/13649477_2_644x461/cocker-spaniel--szczenieta-z-metryka.jpg?rev=3[/URL]
[URL]http://srvimg19.tablica.pl/images_tablicapl/13649477_3_644x461/cocker-spaniel--szczenieta-z-metryka.jpg?rev=3[/URL]
A gdzie tu zapobieganie choroba genetycznym jak Pra czy Fn...
Niestety wiekszosc opini o jakis rasach bierze sie z zachowania psow w ich typie :roll: Co jest totalnie nie adekwatne:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Ja chciałabym, aby została zablokowana możliwość powstawania nowych stowarzyszeń, bo one nie liczą się z dobrem psa. Mnie denerwuje tylko jedno, że ludzie kupują po 900zł-1000zł (ja jednego psiaka sprzedałam Pani za podobną kwotę psa, z tą różnicą, że moje psy są przebadane, jest podpisana umowa, otrzymała metrykę i jeśli ma na to ochotę może prześledzić przynajmniej 10 pokoleń wstecz i pies wyrośnie faktycznie na hawańczyka)psa kompletnie niepodobnego do hawańczyka [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20829231_hawanczyki_do_rezerwacji.html[/URL] - proszę sobie porównać chociażby moje psy. I jakie tu są podstawy naukowe do rozmnażania takich psów, bo do polepszania tej rasy to trochę wątpię. Wiem, że to ich wybór, ale teraz te psy dostały "rodowód", a później wystawiane są nieprawdziwe opinie na temat jakiejś rasy, bo ludzie nie mieli do czynienia z prawdziwym przedstawicielem danej rasy. Np. opinia o psach mordercach w większości wypadków opiera się na danych o pogryzieniach przez mieszańców w typie.[/QUOTE]

Co do takich aukcji - masowo je zgłaszam, jako że wprowadzają ludzi w błąd- rasa nie nadaje się dla alergików, bo włos ani sierśc nie jest powodem uczulenia. Opisuje to w sposób obrazowy, że może to narazić dorosłego człowieka na zagrożenie zdrowia,a dziecko nawet życia i zawsze działa ;) Strasznie mnie - jako alergiczkę - irytuje opisywanie jakiejkolwiek rasy jako antyalergicznej.

Link to comment
Share on other sites

a ja muszę przyznać, że ani na allegro, ani na tablicy nie ma żadnego psa "na prezent".
Zawsze były ogłoszenia "Yorki, haskie, spaniele, jamniki do wyboru, do koloru - idealne prezenty na komunie/pod choinkę/pod zajączka/na urodziny/imieniny"
A teraz pustka.
Chyba że tak się zakamuflowali...

Link to comment
Share on other sites

Odbiegając od tematu - ale tylko trochę - wczoraj spotkałam pana ze ślicznym brązowo czarnym psiaczkiem. Wyglądał mi na szczenię jakiegoś owczarka długowłosego ( o rasach to ja nie ma zielonego pojęcia ;) ). Łapki masywne, włosek długi gdzieś 4-5 cm. Cały taki misiowaty był. Gdy się mijaliśmy zapytałam jakiej rasy on jest. Pan odpowiedział: "Miał być york". Nie wiedziałam czy się roześmiać czy...Odpowiedziałam, że raczej york to nie jest i poszłam dalej. Taaaa "100% rasy". Ludzie sami sobie są winni. Dobrze, że mimo iż taki piesek kiedy podrośnie ma niewiele wspólnego z rasą nie zostaje wyrzucony. Szkoda tylko tych, które zostały kupione dla "rasy" , nie dla samych siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Ja chciałabym, aby została zablokowana możliwość powstawania nowych stowarzyszeń, bo one nie liczą się z dobrem psa. Mnie denerwuje tylko jedno, że ludzie kupują po 900zł-1000zł (ja jednego psiaka sprzedałam Pani za podobną kwotę psa, z tą różnicą, że moje psy są przebadane, jest podpisana umowa, otrzymała metrykę i jeśli ma na to ochotę może prześledzić przynajmniej 10 pokoleń wstecz i pies wyrośnie faktycznie na hawańczyka)psa kompletnie niepodobnego do hawańczyka [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20829231_hawanczyki_do_rezerwacji.html[/URL] - proszę sobie porównać chociażby moje psy. I jakie tu są podstawy naukowe do rozmnażania takich psów, bo do polepszania tej rasy to trochę wątpię. Wiem, że to ich wybór, ale teraz te psy dostały "rodowód", a później wystawiane są nieprawdziwe opinie na temat jakiejś rasy, bo ludzie nie mieli do czynienia z prawdziwym przedstawicielem danej rasy. Np. opinia o psach mordercach w większości wypadków opiera się na danych o pogryzieniach przez mieszańców w typie.[/QUOTE]

możliwość stowarzyszania się to jedna z podstaw demokracji
miło popatrzeć jak powstają nowe stowarzyszenia [URL="http://www.stmpr.vaax.pl/"]www.stmpr.vaax.pl/[/URL]
wielbiciele ZKwP chcieliście nowej ustawy to macie
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Może i demokratyczne, ale wciskanie ewidentnego mieszańca z "papierami" bynajmniej etyczne nie jest :mad:[/QUOTE]



w tym waszym ZKwP z etyką też różnie bywa
a to, że z nową ustawą właśnie tak będzie to co
bystrzejsi wiedzieli już w zeszłym roku
polecam arty niżej. i zupełnie nie rozumiem
waszego zdziwienia :multi:


[URL]http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,10650503,Ustawa_wspiera_szara_strefe__Pseudohodowle_psow_i.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Na twoim miejscu granat wcale bym się tak nie cieszyła, bo choć dziwaczne związki wyrastają jak grzyby po deszczu, to ludzie bardzo szybko zorientują się na czym polega różnica pomiędzy rodowodem ZKwP/ FCI, a "rodowodem" z jakiegoś podrzędnego stowarzyszenia powstałego tylko i wyłącznie na potrzeby znowelizowanej Ustawy. Będzie tak samo jak z innymi podróbkami ( np, butów, ubrań, perfum itp.).
Już teraz zresztą coraz więcej ludzi przychodzi na dyżury do oddziałów ZKwP i zadaje mnóstwo pytań o wszystko: wybór rasy, hodowli, badania, szkolenie, itp. Społeczeństwo zaczyna rozumieć dlaczego psy z rodowodem są droższe i za co tak na prawdę się płaci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Na twoim miejscu granat wcale bym się tak nie cieszyła, bo choć dziwaczne związki wyrastają jak grzyby po deszczu, to ludzie bardzo szybko zorientują się na czym polega różnica pomiędzy rodowodem ZKwP/ FCI, a "rodowodem" z jakiegoś podrzędnego stowarzyszenia powstałego tylko i wyłącznie na potrzeby znowelizowanej Ustawy. Będzie tak samo jak z innymi podróbkami ( np, butów, ubrań, perfum itp.).
Już teraz zresztą coraz więcej ludzi przychodzi na dyżury do oddziałów ZKwP i zadaje mnóstwo pytań o wszystko: wybór rasy, hodowli, badania, szkolenie, itp. Społeczeństwo zaczyna rozumieć dlaczego psy z rodowodem są droższe i za co tak na prawdę się płaci.[/QUOTE]

Wiesz, tylko problem w tym że nadal jest to promil.... I możnaby ich nazwać świadomymi nabywcami psa....

A patrząc na ulicach to niestety nadal same podróbki.

Ostatnio kobieta mi naubliżała jak ją uświadomiłam, że jej piesek nie jest psem danej rasy... Dla niej bokser to bokser bo brązowy, bo krótki ogonek, bo się ślini... Ale, że jest zbyt niski, ma za długi nos to już nie ważne.... :roll: Bo sprzedawano jej psa jako boksera więc jest to bokser... Więc wyciągnęłam z kieszeni sreberko po cukierku, powiedziałam że to sztabka złota i że sprzedam jej tą sztabkę za jedyne 100 złotych. :evil_lol: Mina kobiety: bezcenne :diabloti:

Ludzie są bardziej doinformowani w temacie rzeczy firmowych i ich jakości względem podróbek. Ale dla nich pies to pies. Wystarczy spytać posiadaczy psów w typie rasy (czy rasowych) czy wiedzą w jakim celu użytkowym powstała rasa, do której ich pies należy (albo jest w typie).

Edited by Franca81
Link to comment
Share on other sites

Ma dosyć czytania o tym, kto ma prawo a kto nie do rozmnażania.
Uważam, że normalny człowiek jeśli chce hodować powinien być zapisany do takiego stowarzyszenia, którego statut gwarantuje przynajmniej zachowanie, jeśli nie rozwój rasy. Tworzenie nowych stowarzyszeń nie ma na celu lepszego hodowania tylko umożliwia sprzedaż bubla za cenę oryginału i nie ważne są tu warunki utrzymywania psów.
W każdym innym kraju europejskim po wejściu takiej ustawy, pseudohodowle zeszłyby do podziemi u nas sprzedają obroże z prezentem. To jest poziom naszego społeczeństwa. Do demokracji trzeba dorosnąć nam potrzeba na to tysiącleci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rowdy']Ma dosyć czytania o tym, kto ma prawo a kto nie do rozmnażania.
Uważam, że normalny człowiek jeśli chce hodować powinien być zapisany do takiego stowarzyszenia, którego statut gwarantuje przynajmniej zachowanie, jeśli nie rozwój rasy. Tworzenie nowych stowarzyszeń nie ma na celu lepszego hodowania tylko umożliwia sprzedaż bubla za cenę oryginału i nie ważne są tu warunki utrzymywania psów.
W każdym innym kraju europejskim po wejściu takiej ustawy, pseudohodowle zeszłyby do podziemi u nas sprzedają obroże z prezentem. To jest poziom naszego społeczeństwa. Do demokracji trzeba dorosnąć nam potrzeba na to tysiącleci.[/QUOTE]

np. w niemczech jest kilkaset stowarzyszeń które wystawiają rodowody no i co ?
a, że FCI ich nie uznaje to kogo to obchodzi oooooooooooooo przepraszem obchodzi ZKwP :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']np. w niemczech jest kilkaset stowarzyszeń które wystawiają rodowody no i co ?
a, że FCI ich nie uznaje to kogo to obchodzi oooooooooooooo przepraszem obchodzi ZKwP :evil_lol:[/QUOTE]

Proszę mi w takim razie odpowiedzieć, dlaczego Stowarzyszenia hodowlane nie powstawały w takiej masie wcześniej tylko po 2012, bo chce się rozmnażać dla idei.
Ja nie mam nic przeciwko wielorasowcom, ja nie chcę tylko, aby ginęły w schroniskach, bo to one przede wszystkim giną.
Jestem przeciwny i będę temu właśnie śmianiu się i obchodzeniu prawa.
A Niemcy znam bardzo dobrze i to nie tylko z opowiadań i tam ten przekręt interpretacji prawa nie przeszedłby. Ich struktura hodowli jest zupełnie inna niż w Polsce, choćby i z tego powodu, ze to kraj związkowy. I tego nie ma co porównywać.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że trzeba naciskać na posła Suskiego, aby spowodował zablokowanie działalności nowych Stowarzyszeń. Przecież jest on lub był członkiem naszego ZK. Jeśli się nie mylę to hoduje sznaucery.
Na tym forum wypowiadała się i jest na nim zarejestrowana ( pseudonim Kohoona ) pani asystentka posła. Pisała, że kto ma władzę to sobie ze wszystkim poradzi. Przecież dla posła "bliższa koszula ciału" tj nasz ZKwP, niż nowe organizacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rowdy']Proszę mi w takim razie odpowiedzieć, dlaczego Stowarzyszenia hodowlane nie powstawały w takiej masie wcześniej tylko po 2012, bo chce się rozmnażać dla idei.
Ja nie mam nic przeciwko wielorasowcom, ja nie chcę tylko, aby ginęły w schroniskach, bo to one przede wszystkim giną.
Jestem przeciwny i będę temu właśnie śmianiu się i obchodzeniu prawa.
A Niemcy znam bardzo dobrze i to nie tylko z opowiadań i tam ten przekręt interpretacji prawa nie przeszedłby. Ich struktura hodowli jest zupełnie inna niż w Polsce, choćby i z tego powodu, ze to kraj związkowy. I tego nie ma co porównywać.[/QUOTE]

rownież możesz zapytać dlaczego taksówkarze nagle wszyscy mają kasy fiskalne odp. bo mieć muszą i tak samo jest z
stowarzyszeniami aby móc hodować psy lub koty na sprzedaż trzeba być zarejestrowanym i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']rownież możesz zapytać dlaczego taksówkarze nagle wszyscy mają kasy fiskalne odp. bo mieć muszą i tak samo jest z
stowarzyszeniami aby móc hodować psy lub koty na sprzedaż trzeba być zarejestrowanym i tyle.[/QUOTE]
Tylko, że taksówkarze swoją kiepską jazdą nie spowodują przyrostu niechcianych odbiegających od wzorców psów w schroniskach (bo się nagle okazuje, że ta rasa taka kochana a nasz piesek jest bardzo agresywny) a wszyscy ci "hodowcy" tak. Bo nie patrzą aby następne pokolenie wniosło coś lepszego. Dla większości liczy się tylko duuuuuży miot i kasa za nie.

Link to comment
Share on other sites

Granat,

A jednak nie idea tylko kasa, nie dobrostan zwierząt tylko kasa i polskie partactwo,byle było, naga prawda :(

A Państwo, którzy z takich "związków" będą kupować buble ( przepraszam istoty żyjące, bo nie mam o nich takiego zdania), jak im się znudzą, znowu przywiążą do drzewa, mam nadzieję, że wtedy łatwiej będzie trafić do rozmnażacza i obciążyć go kosztami obsługi takiego zwierzęcia i do tego będzie można wykorzystać tę całą ustawę.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu tyle osób, które mnoży zwierzęta twierdzi, że robi to tylko z miłości do psów.
Jakbym mnożyła to nie tylko dla chęci wyhodowania własnego psa ale po to żeby je sprzedać czy oddać komuś. Żeby ktoś też się nimi cieszył, ale przecież to nie jest za darmo.
Przecież ani fabryczki ani właściciele ze związków nie rozdają tych psów, tylko sprzedają.
Tak samo jest ze zwierzętami gospodarskimi, możemy komuś zwierzę podarować ale w większości się sprzedaje swoje mioty, przychówek, ktoś wcześniej napisał jak można zarabiać na d... zwierząt, tak jak to robili ludzie od zawsze, tylko jedni bardziej od drugich dbali przy tym o te zwierzęta. Inni traktowali tylko jak maszynki do kasy.
A gdzie i pod jakim szyldem to robi to już inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Zaginiona sara zgadzam się w 100%.Nawet jak mam hobby to przynajmniej chciałbym zwrotu poniesionych kosztów i ktoś już to nazwie handlem lub zarabianiem ,a to jedynie brak chęci do dokładania do interesu boi za czas poświęcony nikt nie płaci ,a jedynie za jedzenie,weterynarza,wystawy,itp.Na dopie kury też zarabiają znosi jaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Dadzą radę. Ktoś kto pisze prawo raczej da radę tym, którzy będą musieli go przestrzegać. Świerzbi mnie żeby napisac więcej, ale mi nie wolno, sorry.
Jestem jednak dobrej myśli. Władza jest władza. Pseudole to tylko zachłanne bydlaki. Nie ta liga.[/QUOTE]


Pani asystentka posła Suskiego tu na tym forum pisała , że jest kwestią czasu zlikwidowanie nowych Stowarzyszeń. Posłowi jako członkowi ZK ( może byłemu ) też powinno zależeć na swoim ZK. Powinien dążyć do zlikwidowanie naszej konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolekcjoner'] Powinien dążyć do zlikwidowanie naszej konkurencji.[/QUOTE]

Jakiej konkurencji :shake:
Nie mam nic przeciwko zdrowej konkurencji bo to zawsze jest pożyteczne. Te stowarzyszenia to zwykłe cwaniactwo ich członków:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...