Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

Guest Lotty

[quote name='Issa']. Odpowiedz mi na pytanie- dlaczego akurat wyzywasz od ZK-owców i fanatyków wszystkich, którzy sie z Tobą nie zgadzają ?[/QUOTE]
Też bardzo chętnie się dowiem.

Link to comment
Share on other sites

Lotty wiesz, że w związkach nie wszędzie jest różowo. W fabryczkach to samo.
Zastanawiałam się nad kupnem psa z rodowodem za kilka lat, ale chyba dopiero jak obowiązkowe DNA będzie i jeśli się zdecyduję. Bo na chwilę obecną wolę przeznaczyć pieniądze na utrzymanie psa który tego potrzebuje bo zbyt wiele psów zdycha w schronach i żal mi wydawać kasy na pieska, który i tak nabywcę znajdzie pewnie.
Absolutnie nie popieram fabryczek czy to w związkach czy nie.
Widziałam jak trafił pies z rodowodem rzadkiej rasy, żal mi go było bardzo.
Nie da się w 100% zagwarantować ani tego, że pies dobrze trafi, nie zachoruje, nie pochodzi z dokrycia, nie ma innego ojca niż w papierach, dopiero po badaniach można się przekonać. Również może trafić do schroniska, a tatuaż jest nieczytelny lub hodowca "nie wie komu sprzedał", psa ze schronu nie zabiera itd.
Należenie do jakiegokolwiek związku nie czyni z człowieka dobrego, uczciwego człowieka.
Nie wyzywam każdego kto się ze mną nie zgadza a nazywam fanatykami tych, którzy za wszelką cenę chcą mi nakazać co mam myśleć.
Ja nie mówię kupujcie w fabryczkach tylko bez papierów bo wszyscy w związkach co do jednego to tacy czy tacy. Wy chcecie to wyczytać i tak to rozumieć. Wy mówicie kupujcie tylko z papierami.
A argumenty o poważnych problemach związków trochę odpuszczacie.
Wiele zgłoszeń przeszło bez echa, wiele brudów jest pod dywanem.
Brakuje chipowania, sprawdzania własnych oznaczeń na wystawach itd.
To mi się nie podoba a jeśli ktoś nie wie to mam do tego prawo.
Nie podoba mi się wynaturzanie ras itd i nie będę się powtarzać.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Szanowne Panie,
kilka z Was mocno się zagalopowało i szczerze zasłużyło na punkty karne.
Daję Wam ostrzeżenie. Następnego już nie będzie.
Forum służy do dyskusji. Kulturalnej dyskusji.

Wątek dotyczy walki z pseudohodowlami, a nie wzajemnego bluzgania i wyzywania się.

Jeżeli to się nie zmieni - solidarnie rozdam punkty karne.
Zastanówcie się czy warto.[/COLOR][/B]

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

No to wracamy do tematu. Wczoraj zgłosiłam na Allegro kolejnego cwanego rozmnażacza, co sprzedawał obrożę a psa dawał gratis. Dziś aukcji już nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='zaginiona sara']
Zastanawiałam się nad kupnem psa z rodowodem za kilka lat, ale chyba dopiero jak obowiązkowe DNA będzie i jeśli się zdecyduję.
[/QUOTE]

Saro, wcale nie musisz czekać aż badania DNA będą obowiązkowe, bo zawsze możesz poprosić o udostępnienie rodziców do przeprowadzenia takich badań, a reakcja hodowcy podpowie Ci, czy jest to prawdziwa Hodowla, czy hodoffla pod egidą Związku. Gdzieś tu na forum doradzałam dziewczynie, która, pytała o możliwość przeprowadzenia testu DNA, że wystarczy jedynie zagadnąć hodowcę o możliwość wykonania takich badań i jeśli zacznie się wykręcać, że nie ma czasu, badania drogie, bolesne itp. znaczy, że ma coś do ukrycia i lepiej nie kupować od niego szczeniaka.
Mnie żadne badania DNA nie są potrzebne, bo wiem, że Hodowczyni moich pekińczyków jest osobą uczciwą i każdemu, życzę żeby znalazł takiego Hodowcę.
Co do znakowania szczeniąt: Fakt, tatuaże z czasem mogą stawać się nieczytelne, ale od 2012 roku hodowca ma wybór: czipować czy, jak dotąd, tatuować. A tatuaży/ czipów nikt nie sprawdza nie tylko na polskich wystawach np. na Słowacji oraz Węgrzech również.
Ps. Przepraszam za dwa posty pod rząd.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

Takie pytanko. Zaginiona sara wiesz kto był ojcem, matką, babcią, dziadkiem i tak dalej? Jesteś pewna że psy nie mają wady jakiegokolwiek genu spowodowanej chowem wsobnym, złym doborem rodziców szczeniąt? Masz papiery potwierdzające skąd one pochodzą? A może kiedyś ktoś skrzyżował psa mieszanego z pekińczykiem i pokrył z psem w typie. Szczenięta wyglądają podobnie jak rasowy ale mają kundla w rodzinie przez co same są KUNDLAMI !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Saro, wcale nie musisz czekać aż badania DNA będą obowiązkowe, bo zawsze możesz poprosić o udostępnienie rodziców do przeprowadzenia takich badań, a reakcja hodowcy podpowie Ci, czy jest to prawdziwa Hodowla, czy hodoffla pod egidą Związku. Gdzieś tu na forum doradzałam dziewczynie, która, pytała o możliwość przeprowadzenia testu DNA, że wystarczy jedynie zagadnąć hodowcę o możliwość wykonania takich badań i jeśli zacznie się wykręcać, że nie ma czasu, badania drogie, bolesne itp. znaczy, że ma coś do ukrycia i lepiej nie kupować od niego szczeniaka.
Mnie żadne badania DNA nie są potrzebne, bo wiem, że Hodowczyni moich pekińczyków jest osobą uczciwą i każdemu, życzę żeby znalazł takiego Hodowcę.
Co do znakowania szczeniąt: Fakt, tatuaże z czasem mogą stawać się nieczytelne, ale od 2012 roku hodowca ma wybór: czipować czy, jak dotąd, tatuować. A tatuaży/ czipów nikt nie sprawdza nie tylko na polskich wystawach np. na Słowacji oraz Węgrzech również.
Ps. Przepraszam za dwa posty pod rząd.[/QUOTE]

Jak to wygląda z tymi czipami? Mamy w końcu tą jedną bazę czy jak się zgubi pies na drugim końcu polski to się nie znajdzie?

Link to comment
Share on other sites

Na stronie fundacji SOS Bokserom znalazłam 3 "bokserki" [B]odebrane z pseudohodowli.[/B] W necie ogłoszenie "oddam za darmo" ale podczas rozmowy telefonicznej okazało się że takie psie kościotrupy baba sobie ceni na 250zł..... Aż sześć takich szczeniąt udało jej się sprzedać.... Jeden nie przeżył... Te już zapewne też nie pożyłyby zbyt długo....




[B]Czy ktoś nadal uważa, że pseudohodowle to nic złego i nie należy z nimi walczyć?[/B]

[IMG]http://www.sosbokserom.com.pl/images/stories/psy/MNOP/Minskps_02.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.sosbokserom.com.pl/images/stories/psy/MNOP/Missi_07.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.sosbokserom.com.pl/images/stories/psy/MNOP/Missi_22.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Makabra:shake:. Toż to skóra i kości. Trzeba być potworem, żeby doprowadzić zwierzęta do takiego stanu.:mad: Czy maluchy mają już swój wątek?

Link to comment
Share on other sites

Są na stronie fundacji. Dziewczyny zapewne nawet czasu nie mają by wątek prowadzić. Jednej z tych boksi lekarz nie dawał szans na przeżycie. Uratowali ją. Aczkolwiek zagrożenie nadal jest.

Zapewne jak młode już wyjdą z tego stanu domki będą na nie czekać. Mam przynajmniej taką nadzieję.....


------------------------------------------------------------------------

[U]Prosta i chyba najskuteczniejsza metoda walki z takimi pseudo jak mój post powyżej z "bokserkami".[/U]

Ta (i inni tacy) pseudohodowczyni powinna zapłacić karę w wysokości powiedzmy 10.000 zł. Przy takiej karze odechciałoby się jej już rozmnażać i tak katować psy. Kasa (kara) idzie do fundacji, która znalazła te biedne psiaki. Dzięki temu fundacja ma za co leczyć przygarnięte z pseudo psiaki. Dzięki temu nie byłoby potrzeby zatrudniania w policji czy w innych urzędach pracowników, którzy by interweniowali w takich przypadkach. Bo robiłyby to fundacje.

Edited by Franca81
Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Też uważam, że metoda walki za pomocą portfela jest najskuteczniejsza. Jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości co do warunków w jakich żyją psy czy uczciwości sprzedającego to po prostu nie należy kupować szczeniąt w takich miejscach. Ja np. nigdy nie kupiłabym szczenięcia w hodowli, gdzie rozmnażane są więcej niż dwie rasy, bo uważam, że przy większej ilości nie sposób dokładnie poznać linii hodowlanych itp. nie mówiąc już o zapewnieniu psom doskonałych warunków.

Link to comment
Share on other sites

Kary pieniężne dobrze robią...:)

A ja walczę z tym portalem [url]http://www.tarnowiak.pl/[/url] Do tej pory jakoś pseudo się nie ogłaszali. Wczoraj zgłosiłam pana, który sprzedawał smycz do szczeniąt kaukaza. Ogłoszenie zostało natychmiast usunięte, a dziś kolejne wyrosły jak grzyby po deszczu...wrrr...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Na stronie fundacji SOS Bokserom znalazłam 3 "bokserki" [B]odebrane z pseudohodowli.[/B] W necie ogłoszenie "oddam za darmo" ale podczas rozmowy telefonicznej okazało się że takie psie kościotrupy baba sobie ceni na 250zł..... Aż sześć takich szczeniąt udało jej się sprzedać.... Jeden nie przeżył... Te już zapewne też nie pożyłyby zbyt długo....
[B]Czy ktoś nadal uważa, że pseudohodowle to nic złego i nie należy z nimi walczyć?[/B]
[url]http://www.sosbokserom.com.pl/images/stories/psy/MNOP/Minskps_02.JPG[/url]
[url]http://www.sosbokserom.com.pl/images/stories/psy/MNOP/Missi_07.JPG[/url]
[url]http://www.sosbokserom.com.pl/images/stories/psy/MNOP/Missi_22.JPG[/url][/QUOTE]

Dziwne że do głowy nie przyszło im jeszcze łamanie następnego punktu ustawy. Mianowicie obcinania ogonków. :shake:
A co z nabywcami tych szczeniąt wiadomo kim są i czy zakupione przez nich szczenięta żyją i nie są chore?
Co z pseudo, który sprzedawał? Wyciągnięte będą jakieś konsekwencje?:mad:


[B][COLOR="darkgreen"]Moderacja:
Jeżeli cytujesz czyjegoś posta - zamień zdjęcia na linki. Oszczędzaj miejsce na wątku.
Szamanka[/COLOR][/B]

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name=':**']Dziwne że do głowy nie przyszło im jeszcze łamanie następnego punktu ustawy. Mianowicie obcinania ogonków. :shake:

A co z nabywcami tych szczeniąt wiadomo kim są i czy zakupione przez nich szczenięta żyją i nie są chore?

Co z pseudo, który sprzedawał? Wyciągnięte będą jakieś konsekwencje?:mad:[/QUOTE]

Powiem szczerze, że nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://tablica.pl/oferta/reproduktor-west-terrier-IDTMrL.html#35515956[/url]
Eh... nie ma to jak zwęszyć łatwą kasę i zarabiać na własnym pupilu. I do tego sprzeczne informacje: najpierw, że ma rodowód, a później, że nie.

Link to comment
Share on other sites

Tak się od jakiegoś czasu zastanawiam-czy naprawdę nie możemy nic zrobić???jak z tym cholerstwem walczyć? :( Brawa dla Allegro i Tablicy ale to wszystko za mało...Pod Olsztynem od wielu lat działa sobie w najlepsze wielka pseudohodowla,psy w koszmarnych warunkach.Wspaniała ustawa doprowadziła do tego że paniusia sprzedaje teraz szczeniątka o kilka stówek drożej-bo z rodowodem SWKiPR

[url]http://tablica.pl/oferta/maltanczyk---maltanczyki-IDNLlz.html#e5770b96[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wypadałoby żeby twórcy ustawy dali Wam dobrą instrukcję. Ja mam pewien, nowy pomysł i to bardzo konkretny. Podkreślam, to jest całkiem nowy pomysł. Jako laik nie mam jednak śmiałości w jakikolwiek sposób konkurować ze specjalistami i znawczyniami tematu, które na dziś zajadle dokopują jakimś Windows'om i na tym się najbardziej koncentrują. Takie hałasy szkodzą mnie na uszy. Pomysł jest zupełnie z innej bajki niż ten poniżej.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=5q9Hcn_uGrQ&feature=related[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio podczas rutynowej kontroli znaleźliśmy pseudo berneńczyków. Trzy suki, dwa szczeniaki. Pani pięknie się wytłumaczyła, gdzie odda szczeniaki...ale psy w olbrzymich kojcach, budy ocieplane, czysto. Psy wyczesane, grubiutkie. I tak sobie myślałam - w tej chwili jestem bezsilna - hodowlą zalatuje na kilometr, ale do psów nie mogę się w ogóle 'doczepić'.

Link to comment
Share on other sites

Przyjrzyj się dokładnie aukcjom.... Pseudo nadal na allegro są. Tylko wyrobili rodowody swoim kundlom i ich szczeniakom. I podnieśli ceny... Tyle zrobiła ustawa... Człowiek bedzie chciał kupić rasowego a kupi kundla z rodowodem.... Bo nie bedzie rozumiał jaka jest różnica pomiędzy FCI a Klubem Przyjaciół jakichkolwiek zwierząt. Nie będzie rozumiał, że jego york mógł mieć jako "dziadka" czy "babcię" typowego kundla... Bo rodowód jakiś klubik wyrobił ot tak - byleby był podobny do rasy z wyglądu (nie zważając na predyspozycje psychiczne danej rasy).

Mam tylko nadzieję, że z czasem będą wychodzić geny kundli i całkowicie zepsują te swoje pseudo rasy... Ale wpłynie to negatywnie na "kynologię" w polsce.... A przez tyle pokoleń starano się zmniejszyć agresję u niektórych ras....

A pseudo sprzedające "rasowe" z rodowodem nadal będą szczeniaki karmić byle czym, nie będą robić badań. I zamiast unikać rozmnażania psów z HZ, SP czy HD to będzie coraz więcej psów "rasowych" z chorobami....

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą.
Przyznam szczerze, że moje kompetencje jeśli chodzi o rodzaj i dobro hodowli ograniczają się na rozpoznaniu dobrych/złych warunków oraz tego czy pies ma rodowód, czy nie. Nie chodzę na wystawy, nie mam tak ogromnego pojęcia o tym czy dany psiak różni się czymkolwiek od drugiego swoim wyglądem. Prawdopodobnie dlatego, iż nie przyszło mi jeszcze dokonać zakupu psa z rodowodem. :)
Czym właściwie jest ZHPR?

[url]http://allegro.pl/shih-tzu-czarne-shih-tsu-szi-tzu-shitzu-shihtzu-i2216519242.html[/url]
Pierwsze zdjęcie rozbrajające. Ludzie, błagam! W cenę doliczona jest, uwaga: [I]odżywka dla pieska, podwójna miseczka, gumeczki, spinki, kokardki dla pieska, mata antysiusiu.
[/I]
Kurcze, jak pewien wiersz Mikołaja Reja: Jabłuszka na trawce pod jabłonką nad chmurkami srutututu.

Link to comment
Share on other sites

Od początku mówiłem ,że ustawa do bani.Bo wszystkie teraz rodowody będą miały,a nic się nie zmieniło. ,a chodziło ponoć o dobro zwierząt ,a nie o to czy te zwierzęta mają czy nie rodowody bo to wszystko jedno kundlowi też jakieś godne traktowanie się należy jak nie identyczne A propos czy na giełdy ,targi towarzystwa wzajemnej adoracji chadzaja .Ładnie się,wiosennie zrobiło.Pewno handelek pokątnie sobie kwitnie.Ja nie sprawdzę bo mieszkam w okolicy bez targowo-giełdowej ,a nie mam obecnie interesu by jechać np za częściami.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, rodowody szczęścia nie dały.
Nadal jak ktoś miał karmić byle czym i puszczać co cieczkę to tak zrobi.
Jeszcze rodowód wyda.
A ja mam nadzieję, że z czasem psy będą coraz bardziej rasowe i jeszcze zdrowe. Kto mnożył chore, typowe mieszańce nadal będzie to robił. Dopóki ktoś będzie kupował, tylko z tą różnicą, że teraz będą mieć papier.
Niestety nadal są produkowane masowo, ludzie szybko znajdą w pobliżu związek i dawaj ile fabryka dała.

Nie wiecie jak z oznaczaniem szczeniąt z nowych stowarzyszeń? Mają jakiś chip lub znikający tatuaż?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...