Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='pantolini']A ja powiem więcej zwierzęta nikogo się o zdanie w sprawach rozmnażania nie pytają.Prawo do rozmnażania otrzymały z góry.Jak kto woli od Boga lub od natury.[/QUOTE]

I dlatego są trzymane w przerażającej ilości kryte co cieczkę?Ogłoszenie które wcześniej podałam (nadal jest publikowane)informuje o sprzedaży kilku ras,ale w google można znaleźć jeszcze kilka wpisując nr tel tej osoby.
To Bóg zdecydował że te psy służą za maszynki do rodzenia...
[B]gratis dictum[/B]

Link to comment
Share on other sites

Mnie o to nie pytaj.Dzikie psowate mnożą się tez co cieczka.Udomowione psy maja cieczkę około 2 razy w roku .Dzikie przeważnie raz do roku.Ale nie pilnując psów będą mieć młode co cieczka.Niestety o tych biedakach puszczanych samopas,uwiązanych przy budach nikt nie myśli ,a one właśnie znów produkują małe które zostaną utopione ,zakopane lub po wstępnej radości porzucone.I nie piszę tego aby bronić jakiś pseudo ,a jedynie aby uświadomić,że ustawy niestety sa tylko po to by jeden człowiek nad drugim miał władzę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']A ja powiem więcej zwierzęta nikogo się o zdanie w sprawach rozmnażania nie pytają.Prawo do rozmnażania otrzymały z góry.Jak kto woli od Boga lub od natury.[/QUOTE]


[B][I]ale ta zasada dotyczy zwierzat żyjących wolno nieudomowionych, a w tym przypadku to ani natura ani Bóg tylko zwykła ludzka pazerność i głupota kupujacych rozmnaża bez prawa wyboru ...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Mnie o to nie pytaj.Dzikie psowate mnożą się tez co cieczka.Udomowione psy maja cieczkę około 2 razy w roku .Dzikie przeważnie raz do roku.Ale nie pilnując psów będą mieć młode co cieczka.Niestety o tych biedakach puszczanych samopas,uwiązanych przy budach nikt nie myśli ,a one właśnie znów produkują małe które zostaną utopione ,zakopane lub po wstępnej radości porzucone.I nie piszę tego aby bronić jakiś pseudo ,a jedynie aby uświadomić,że[B] ustawy niestety sa tylko po to by jeden człowiek nad drugim miał władzę[/B][/QUOTE]

Długo nad tym myślałeś? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Oj za długo myślałem nad tym czy na tym forum tą oczywistą oczywistość wygłosić.No i już efekty mojego wpisu sa.To ja jestem winien całemu nieszczęściu świata ,to ja jedyny na świecie rozmnażam biedne suki zapewne jeśc im nie dając ,nie sprzatając a jedynie się byczę na karaibach bo sprzedaję te biedne zarobaczone szczyle.Ja do tego wszystkiego mam całe chordy bezpańskich burków których nie pilnuję i zapełniam schroniska.Czasem się zastanawiam czy pisać na dogomanii.Ja już tu spotkałem wpisy mądre ,bardzo mądre ,głupie,głupsze i idiotyczne.Jednak zostanę i będe pisał.A,że niektórym nie w smak trudno.To forum jest dla każdego,którzy mają na uwadze dobro zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Arial Unicode MS]ho ho, a gdzież to wyczytałeś te ataki na siebie? [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial Unicode MS]I jeśli Ty oceniasz wpisy innych jako "mądre ,bardzo mądre ,głupie, głupsze i idiotyczne", to licz się z tym, że takie samo prawo mają inni.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial Unicode MS]Ludzie mają rożne zdanie na rożne tematy w różnych okolicznościach - to też "oczywista oczywistość" i pisząc na forum trzeba się z tym liczyć, a jeśli wymaga się szacunku wobec siebie, to trzeba szanować innych - to uwaga ogólna :-)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial Unicode MS]z wyrazami uszanowania dla wszystkich forumowiczów i nadzieją, że mamy wpływ na polepszenie losu zwierząt[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Arial Unicode MS]ps. sam napisałeś - dzikie mają cieczkę co roku, to człowiek na drodze selekcji / udomowienia doprowadził do sytuacji, że wiele udomowionych rozmnaża się stale, [/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial Unicode MS][SIZE=3]w naturze nawet jak co roku mają cieczkę, to nie co roku rodzą, bo np. warunki środowiskowe (ilość pożywienia) jest wystarczająca[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman]a straż miejską / policję trzeba monitować do skutku, może niech w tej samej piszą i dzwonią różne osoby zgłaszając problem? Może ilość monitów ruszy stosowne organa?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Nigdzie nikogo nie obraziłem.Na temat wypowiedzi to tez nie pisze,że Konkretnie ten czy tamten pisze mądrze lub nie.Nie pisze,że ktos mnie bezpośrednio atakuje jednak takie odniosłem wrażenie.A co do tego co sie dzieje w naturze to sama sobie odpowiedziałaś.Jak suka będzie wycieńczona to po prostu nie dostanie cieczki lub nawet jak jej się uda urodzić nie odchowa młodych.A ustawa jest do niczego ,a już najmniej do ochrony zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Może i ustawa jest do niczego, a może jeśli jest do niczego, a wszytko mozna skrytykować, to może warto powalczyć o jej zmiany?
niby do niczego, jednak po raz pierszy od wielu lat po raz pierwszy udało mi się zaprosić Policję do współpracy i zwrócili uwagę na psy na łańcuchach.
a może lepsza taka, niż żadna?
świadomość jest jaka jest, i może warto dzialać na rzecz jej poszerzania?
świata nie zmienimy, chociaż... historia uczy, że jednak można mieć wpływ, choćby na kawałek świata wokół siebie

Link to comment
Share on other sites

a tu MIXY za jedyne 1500 zlotych...hmmmmm

cytuje
"Rasowa pudelka z hodowli angielskiej to wspanialy pies bardzo oddany rodzinie, ponad wszystko kocha dzieci. Madra, posluszna I zawsze skora do zabawy 4 letnia sunia ma zamiar zostac mama po raz pierwszy wiosna 2012 roku. W wyniku tej mieszanki powstanie rasa Labradoodle f1. Labradoodle (pierwsze pokolenie tzw F1 lun LO1) są zwykłymi mieszańcami. " koniec cytatu..

to w koncu jak to jest? jezt zakaz rozmnazania w celach handlowych a tu widac...cel jakis inny jest....
jest zakaz rozmnazania poza zarejestrowanymi w ogolnopolskich stowarzyszeniach hodowlami....? znaczy-mixy mozna poza rejestrowanymi?

tak zwana i szeroko pojeta "przyroda"...w przenosni i nie tylko...

[url]http://www.morusek.pl/ogloszenie/87883/LABRADOODLE--/[/url]

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[B]Art. 10a.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych[/B]
Mimo szczerych chęci zrozumienia przypadku utwierdzam się w przekonaniu, że chęć zarobku tutaj bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.
[B]6.Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.[/B]
Nie widać w ogłoszeniu aby ta osoba była czlonkiem jakiegokolwiek stowarzyszenia lub związku , który w statucie ma właśnie w/w hodowlę psów rasowych.....
Pytanie podstawowe- po co tworzyć taki twór..mix . A jesli miałoby to sens, to co ta nowa [B]"rasa[/B]" miałaby wnieść nowego do kynologi. Ja niestety nic pozytywnego w tym nie widzę.
Ogłoszenie mające na celu przyszły miot, jest zwykłym ogłoszeniem o chęci popełnienia wykroczenia.I zachęcenia do tego samego przez przyszłych nabywców.
I tak oto na świat zostają sprowadzone następne psiaki, które nie wiadomo co odziedziczą po przodkach ( charakter, choroby genetyczne..itd).
Brak słów.............eh

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Tym bardziej, że hodowca Labradoodli już żałuje, że stworzył tę rasę. Mnóstwo jej przedstawicieli trafiło do schronisk, bo okazało się, że jednak uczulają.

Link to comment
Share on other sites

A swoją drogą może i u nas powinien ustawodawca wprowadzić to samo prawo co w Australi...otóż od hodowców wymaga się wczesnej [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ubezp%C5%82odnienie"][/URL][U]sterylizacji [/U] szczeniąt, zanim trafią one do swoich domów. Jest to bardzo popularne zachowanie w przypadku wszystkich ras w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Issa']A swoją drogą może i u nas powinien ustawodawca wprowadzić to samo prawo co w Australi...otóż od hodowców wymaga się wczesnej [U]sterylizacji [/U] szczeniąt, zanim trafią one do swoich domów. Jest to bardzo popularne zachowanie w przypadku wszystkich ras w Australii i Stanach Zjednoczonych.[/QUOTE]

Nie jestem zwolenniczką wczesnej sterylizacji ponieważ jest to poważna ingerencja w rozwijający się organizm. Uważam, że ten zabieg powinno się przeprowadzać dopiero po zakończeniu okresu dojrzewania.

Link to comment
Share on other sites

Nie potrafią wprowadzić czipowania(które by wiele spraw rozwiązało) to wprowadzą kastrację ? Ja jestem przeciw kastracji no może w schroniskach poszedłbym na ustępstwo.Jak pies ma właściciela to właściciel powinien go pilnować.Wiem,że sa tacy którzy sa za jak i tacy jak ja przeciw.I jedni i drudzy potrafią przedstawić wiele zalet jak i wad sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o wypowiedź kogoś kto się zna.

1. Czy można otrzymać rodowód w takim przypadku :

Hodowca sprzedaje/oddaje sukę nowym właścicielom. Ma dokumenty itd. Warunek jest jeden nowi właściciele muszą zrobić jej hodowlanke a 7 szczeniąt z miotu muszą oddać hodowczyni. Gdy urodzą się szczenięta po 7 tygodniach zostają oddane hodowcy. Z wyjątkiem jednego, który nie został. Hodowczyni nic o nim nie wie. Czy jest możliwość wyrobienia temu psu rodowód jeżeli tak jak napisałam nikt nic o nim nie wie.

2. Dotyczy sytuacji powyżej. Nowi nabywcy suki nie są zarejestrowani w zkwp i nie mają prawnie pozwolenia na hodowlę. Hodowczyni nie chciała zaszczepić szczeniąt, i miała zamiar wziąść je w 4-5 tygodniu. Nabywcy suki zaszczepili szczeniaki i oddali je dopiero po 7 tyg. Szczenięta nie miały przeglądy ani tatuowania, a mają rodowody. Czy to dozwolone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':**']Proszę o wypowiedź kogoś kto się zna.

1. Czy można otrzymać rodowód w takim przypadku :

Hodowca sprzedaje/oddaje sukę nowym właścicielom. Ma dokumenty itd. Warunek jest jeden nowi właściciele muszą zrobić jej hodowlanke a 7 szczeniąt z miotu muszą oddać hodowczyni. Gdy urodzą się szczenięta po 7 tygodniach zostają oddane hodowcy. Z wyjątkiem jednego, który nie został. Hodowczyni nic o nim nie wie. Czy jest możliwość wyrobienia temu psu rodowód jeżeli tak jak napisałam nikt nic o nim nie wie.

2. Dotyczy sytuacji powyżej. Nowi nabywcy suki nie są zarejestrowani w zkwp i nie mają prawnie pozwolenia na hodowlę. Hodowczyni nie chciała zaszczepić szczeniąt, i miała zamiar wziąść je w 4-5 tygodniu. Nabywcy suki zaszczepili szczeniaki i oddali je dopiero po 7 tyg. Szczenięta nie miały przeglądy ani tatuowania, a mają rodowody. Czy to dozwolone?[/QUOTE]
Żeby "wyrobić" psu rodowód, musi on mieć metrykę. A nie może takiej mieć, jeżeli szczeniak nie został okazany do przeglądu hodowlanego, który odbywa się jeszcze u hodowcy ok. 5-6 tygodnia życia. Nie ma takiej możliwości, żeby szczeniak był okazany do przeglądu hodowlanego, a hodowca o tym nie wiedział.

Powyższe odpowiada także częściowo na Twoje drugie pytanie. Jeżeli szczenięta nie zostały okazane do przeglądu hodowlanego, nie zostały (przed przeglądem) zatatuowane albo zaczipowane, to nie mogą mieć legalnych rodowodów. To nie tyle nie jest dozwolone, co nie jest możliwe.

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj:
[url]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf[/url]
[url]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Miedzynarodowy_Regulamin_Hodowlany_FCI.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Pytanie jeszcze do jakiej organizacji nalezy hodowca..
Bo jeśli do tych nowych , które sporo załatwiają tylko przez internet to mnie już nic nie zdziwi.
A na marginesie.... kto o zdrowych zmysłach zgadza się na taki układ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Pytanie jeszcze do jakiej organizacji nalezy hodowca..
Bo jeśli do tych nowych , które sporo załatwiają tylko przez internet to mnie już nic nie zdziwi.
A na marginesie.... [B]kto o zdrowych zmysłach zgadza się na taki układ[/B].... ;)[/QUOTE]
Mnie to wygląda na warunek hodowlany. Tylko chyba ktoś kogoś chce wykiwać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']jeszcze jest karta krycia, też ze związku
jeśli te szczeniaki maja rodowód, to jakaś machlojka[/QUOTE]

Też coś tak myślę. Suczka została zostawiona bo było im szkoda oddawać. A teraz jest do kupienia. Mój brat się zastanawia ale czy warto? W końcu to teraz można uważać za pseudo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...