Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Itske']jeszcze jest karta krycia, też ze związku
jeśli te szczeniaki maja rodowód, to jakaś machlojka[/QUOTE]

Też coś tak myślę. Suczka została zostawiona bo było im szkoda oddawać. A teraz jest do kupienia. Mój brat się zastanawia ale czy warto? W końcu to teraz można uważać za pseudo.

Link to comment
Share on other sites

Maltipoo? Że niby maltańczyk+pudel:crazyeye:? A to nie są za blisko spokrewnione rasy? Chciałabym zobaczyć "związkowy" rodowód tej "rasy" i księgę wstępną:D mama: "As spod Szesnastki" "Aza z Piątego Piętra"? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

to nie pierwsza mieszanka od "tkzw.pierwszego pokolenia".Jest juz tez Labradoodle,tez od pierwszego pokolenia.Ceny sa nieziemskie,ale z ustawa zgodne.
Zapewne srebrne labradory,czyli mieszanka laba z waimarem tylko patrzec i beda w odpowiednim czasie.... po wejsciu ustawy.

a maltipoo byly juz wczesniej,tyle,ze nie u nas


[url]http://www.youtube.com/watch?v=YhsnZS2zp7w[/url]



[quote name='iskra_wroc']Powiedzcie mi... TO naprawdę jest zgodne z ustawą??
[url]http://tablica.pl/oferta/maltipoo-szczenieta-apricot-IDP5MN.html[/url]

Rejestrować mieszanki ras w jakimś śmiesznym związeczku. Sprzedawać kundle, nazywać to rasą pod szyldem HODOWLI?!
Świat oszalał.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Och to czytanie z zrozumieniem ....nie mamy czasu na wychowywanie szczeniaka...chyba Dogomaniacy wiedzą lie czasu wymaga opieka nad szczonkiem. Mnie przeraziło coś innego =to co ten pies /ilustracja ogloszenia/ ma na pysku .Jestem ciekawa jaka bylaby odpowiedz na propozycję suni sterylizowanej jak by takiej nie chcieli to dopiero wtedy można podejrzewać o tworzenie rozmnażalini.

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam ,że tu na dogomanii na siłę szuka się kozła ofiarnego.Ci ludzie nie napisali,że chcą rozmnażać.Chcą psa odchowanego chcą suke i mają rację dwa samce mogą choć nie muszą wojować.Z suczką jest tego mniejsze prawdopodobieństwo .A co do tego co ma na pysku to to jest skórzany kaganiec dla szpanu ponabijany jakimiś ala ćwiekami .Pies jest w tym bezpieczny gorzej z właścicielem o którego nogi ten pies będzie się ocierał by to zdjąć.Naprawdę Ci ludzie jeszcze niczego złego nie zrobili i nawet nie ujawnili chęci aby mieć co złego w planach.Jak ktoś z okolic może monitorować sytuację ale rozmnożyć psów i tak im nikt nie zabroni ustawa zabrania mnożenia w celach handlowych ,a nie w ogóle.Ale oni jak na razie nawet suki nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z pantolini. Często ludzie do psa chcą sukę, bo "lepiej się dogadają". Nie zawsze to musi mieć związek z chęcią rozmnożenia. Wiek często też się dobiera podobny. Bo nie polecałabym do energicznego psa jakiegoś już spokojnego staruszka.
A nie każdy ma chęć odchowywania szalonego szczeniaka (może ich psiak dał im w kość za szczeniaka?).

Najlepiej sprawdzić proponując już wysterylizowaną sunię. ;)

A co do "namordnika". W schronisku kiedyś był ast, który miał obrożę z takimi ćwiekami. Po to by to była dodatkowa ochrona przed atakami innych psów. Bo psiaki (typowe kundelki) czasem przeganiały amstafa... A było przepełnienie i nie było szans na osobny boks dla tego zupełnie nieagresywnego psiaka... (później chyba znalazł się spokojniejszy dla niego boks jak dobrze pamiętam).

Namordnika nie ma się co czepiać. ;) To akurat jak pisałam wyżej może być jakaś ochrona dla tego psa jak jakiś inny go zaatakuje. Ważne, że pies ma normalną obrożę a nie kolczatkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']kochani miłośnicy zwierząt już są efekty waszej walki z pseudo.......
[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120311/POWIAT0111/120319902[/url][/QUOTE]

Najłatwiej tak napisać? Że to efekty naszej walki z pseudo?

[B]Udowodnij, że były to psy w typie ras wywalone z pseudo! Udowodnij to! [/B]

W artykule nie znalazłam nigdzie informacji co to były za psy. A może to po prostu zdziczałe psy? Albo od ludzi co kupili u pseudo i im się piesek znudził i wywalili?

Najłatwiej dość niemiło napisać zwalając na nas winę. Może wszystko to nasza wina bo w pseudo jest jak w niebie?

Nawet i jeżeli to niby byłyby psy z pseudo to raczej świadczy o tych co wywalili te psy a nie o nas.... Nie sądzisz?



A może przemawia przez Ciebie gorycz zakazu handlowania kundlami? Bo takie odniosłam wrażenie czytając twój post....

Link to comment
Share on other sites

Franca ja tobie tylko mogę udowodnić że tak naprawdę nie zależy ci na dobrostanie zwierząt w Polsce tylko na ograniczeniu konkurencji ze strony hodowców psów bez papierka.Jeszcze miesiąc temu tak chełpiliście się nową ustawą a tu klops -każdy kij ma dwa końce a nawet trzy. Dla mnie nie jesteście żadnymi miłośnikami zwierząt tylko DOGOTERRORYSTAMI którym bardziej do rozumu przemawia 1% daniny z podatków tych których uda wam się nabrać niż dobro zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Franca ja tobie tylko mogę udowodnić że tak naprawdę nie zależy ci na dobrostanie zwierząt w Polsce tylko na ograniczeniu konkurencji ze strony hodowców psów bez papierka.Jeszcze miesiąc temu tak chełpiliście się nową ustawą a tu klops -każdy kij ma dwa końce a nawet trzy. Dla mnie nie jesteście żadnymi miłośnikami zwierząt tylko DOGOTERRORYSTAMI którym bardziej do rozumu przemawia 1% daniny z podatków tych których uda wam się nabrać niż dobro zwierząt.[/QUOTE]

I tu się mylisz. Udowodnij mi, że mi nie zależy na dobrostanie zwierząt. Udowodnij, skoro lepiej ode mnie wiesz na czym mi zależy. :p

Nie chce mi się z Tobą dyskutować skoro wiesz lepiej ode mnie na czym mi zależy.
Jest mi obojętne czy jestem dla Ciebie miłośnikiem zwierząt czy też nie. To czyny stanowią o człowieku, więc skoro nie masz pojęcia co kto zrobił dla dobra zwierząt to nie pisz takich rzeczy. Bo to po prostu brak kultury i dobrego wychowania z Twojej strony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Zgadzam się z pantolini. Często ludzie do psa chcą sukę, bo "lepiej się dogadają". Nie zawsze to musi mieć związek z chęcią rozmnożenia. Wiek często też się dobiera podobny. Bo nie polecałabym do energicznego psa jakiegoś już spokojnego staruszka.
A nie każdy ma chęć odchowywania szalonego szczeniaka (może ich psiak dał im w kość za szczeniaka?).

Najlepiej sprawdzić proponując już wysterylizowaną sunię. ;)
[/QUOTE]
Ja też bym chciała odchowaną sukę, na pewno będę mnożyć :D.
Tym bardziej że moja druga zaraz idzie do kastracji.
Ludzie tak jak napisała Franca nie każdy chce od razu mnożyć. Suczka nie sika na krzewy drzewka, zawsze miałam suczki.
Mi wiele osób proponuje że kupią ode mnie szczeniaki, a jak im mówię, że nie będzie to się pytają dlaczego.
Nie jestem fanatyczką rodowodów, byłabym w stanie rozmnożyć psy bez, ale po co? Pekińczyki też się po schroniskach pałętają.
Tyle jest już psów, śmiało można przebierać w bezdomnych, moje psy nie uważam za hodowlane i dla wygody będą kastrowane obie.
Zarówno pod względem charakteru i wyglądu w schronisku znajdziemy wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Sara..... uff i całe szczęście, że nie rozmnażasz psów bo z taką wiedzą;[B] "moje psy nie uważam za hodowlane i dla wygody będą kastrowane obie."[/B] kiepsko by to wyglądało.:p

A wracając do tematu.... trzeba się rozejrzeć w około i reagować na takie przypadki np;
[URL]http://forum.dm-uo.pl/index.php/topic,25918.0.html[/URL] :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='zaginiona sara'].
Nie jestem fanatyczką rodowodów, byłabym w stanie rozmnożyć psy bez, ale po co? Pekińczyki też się po schroniskach pałętają.
[/QUOTE]

I właśnie przez takich jak ty co to "nie są fanatykami rodowodów" kwitną pseudohodowle, gdzie rozmnaża się pekińczykopodobne mieszańce w ogóle niepodobne do rasy. W schroniskach też 99% "pekińczyków" to mniej lub bardziej udane "podróbki" tej rasy. A przeciętny człowiek do schroniska nie pójdzie, bo przecież tamte psy są brudne, mają zniszczoną psychikę, są agresywne itp., bo taki jest właśnie stereotyp psa ze schroniska i ludzie się najzwyczajniej boją.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='zaginiona sara']Issa

Lotty masz widzę jakiś problem w tym, że psy przygarnęłam nie? A że są pekińczykami to już w ogóle.

Nie Saro, nie mam nic przeciw temu, że ktokolwiek psy PRZYGARNIA, to po pierwsze.Po drugie twoje psy[B] nie są [/B]pekińczykami a jedynie pekińczykopodobnyymi mieszańcami mniej lub bardziej podobnymi do rasy ( nie mają rodowodów), zrozum to wreszcie.
Co do związków sprawa była już wałkowana wielorotnie więc nie mam zamiaru się powtarzać. Po to ma się oczy i rozum, żeby rozsądnie wybierać hodowlę: jeśli warunki są złe, a w przypadku pekińczyków jest to raczej niemożliwe, bo Hodowle tej rasy można policzyć na palcach jednej ręki więc ci ludzie nie mogą sobie pozwolić na lusksus bycia "hodoffcami" to nie kupować szczeniaka, a sprawę zgłosić. Tyle, że jakoś nie mogę trafić na Hodowle pekińczyków zaniedbujące swoje psy. Pewnie dlatego, że mam do czynienia z Hodowcami a nie rozmnażaczami.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty'][quote name='zaginiona sara']Issa

Lotty masz widzę jakiś problem w tym, że psy przygarnęłam nie? A że są pekińczykami to już w ogóle.

Nie Saro, nie mam nic przeciw temu, że ktokolwiek psy PRZYGARNIA, to po pierwsze.Po drugie twoje psy[B] nie są [/B]pekińczykami a jedynie pekińczykopodobnyymi mieszańcami mniej lub bardziej podobnymi do rasy ( nie mają rodowodów), zrozum to wreszcie.[/QUOTE]

Daj sobie siana co? Dla mnie są pekińczykami i będą niezależnie od tego co niektórzy chcą wtłaczać na siłę.
Dla was psy z tego samego miotu tylko bez rodowodu(bo kiepskie psy się czasem ukrywa) albo z lewego miotu są mieszańcami.
Zrozum to wreszcie, żyjemy w wolnym kraju i nie możesz nakazać komuś uznawać jedynej słusznej prawdy ZK.

Jest wolność słowa i myśli.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='zaginiona sara'][quote name='Lotty']

Zrozum to wreszcie, żyjemy w wolnym kraju i nie możesz nakazać komuś uznawać jedynej słusznej prawdy ZK.

Jest wolność słowa i myśli.[/QUOTE]

Tak samo jak ty nie możesz nakazać komuś jedynie słusznej prawdy o "zbędnym papierku" głoszonej przez rozmnażaczy i ich zwolenników.
I powiem ci jeszcze, że akcja R=R przynosi efekty. Coraz więcej ludzi rozumie, dlaczego psy z rodowodem są droższe i za co tak naprawdę się płaci. Przychodzą do Związku na dyżury, zadają mnóstwo pytań o wszystko: wybór rasy, hodowli, szkolenie, wychowanie, badania wystawy itp.

Edited by Lotty
literówki
Link to comment
Share on other sites

Sara.. zwracam honor. Co nie zmienia faktu, że posługujemy się często zwrotami potocznymi.... o tym tez jest napisane.
A druga sprawa. Odpowiedz mi na pytanie- dlaczego akurat wyzywasz od ZK-owców i fanatyków wszystkich, którzy sie z Tobą nie zgadzają ? To się leczy moja droga!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...