Jump to content
Dogomania

Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha


docha

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No niestety tak wygląda w naszym regionie leczenie psa.Kiedyś miałam PONa i miejscowi weci zgarnęli ode mnie grube pieniądze.Uskuteczniali zachowawcze leczenie antybiotykami i jeszcze trochę to by wykończyli mojego Brutusa.W ostatniej chwili pojechaliśmy do Wrocławia szukając ostatniej deski ratunku.Jakie było nasze zaskoczenie jak wet w Klinice w poczekalni wskazał palcem na naszego Brutusa i powiedział on ma mocznicę i rzeczywiście zaraz po zrobieniu badań potwierdziła się jego diagnoza a nasi weci,których zaliczyliśmy chyba prawie wszystkich nie umieli zdiagnozować naszego psa.Brutus z nami jeszcze żył dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

Aniu, jak nie będzie lepiej pojedziemy z nim do Wrocka, mam już namiary na internistkę (nie chcę teraz przekręcać nazwiska). Przed chwilką zjadł zaleconą karmę suchą z ręki po jednym ziarnku( nie znał dotychczas suchej karmy). On wczoraj napił się dużo wody z kałuży podwórkowej, nie zdążyłam go odciągnąć na czas. Teraz wieczorem też rzucił się do chłeptania, ale zdążyłam na czas. Nie chciał odejść, uparł się, że będzie pił :). Może to jest przyczyną tychże dolegliwości, które dzisiaj wystąpiły. Właściwie to zauważyłam, że on mało pije wody w domu. Wyraźnie z kranu mu nie podchodzi. Jeszcze przyjdzie mi deszczówkę łapać;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Aniu, jak nie będzie lepiej pojedziemy z nim do Wrocka, mam już namiary na internistkę (nie chcę teraz przekręcać nazwiska). Przed chwilką zjadł zaleconą karmę suchą z ręki po jednym ziarnku( nie znał dotychczas suchej karmy). On wczoraj napił się dużo wody z kałuży podwórkowej, nie zdążyłam go odciągnąć na czas. Teraz wieczorem też rzucił się do chłeptania, ale zdążyłam na czas. Nie chciał odejść, uparł się, że będzie pił :). Może to jest przyczyną tychże dolegliwości, które dzisiaj wystąpiły. Właściwie to zauważyłam, że on mało pije wody w domu. Wyraźnie z kranu mu nie podchodzi. Jeszcze przyjdzie mi deszczówkę łapać;)[/QUOTE]

Nic dziwnego,że Orlena ciągnie do kałuż jak on tylko taką wodę chłeptał.Trzeba trochę czasu aby przyzwyczaił się do wody czystej z kranu.Zmieniasz mu tą wodę na świeżą?Tylko ciekawe jak on dawał sobie radę wcześniej z żołądkiem jeżeli pił wodę z kałuż.Poszukaj w goglach jaka woda jest dobra dla żołądka,chodzi mi o mineralną.Kiedyś miałam tymczaska,który w ogóle nie pił wody chyba był nie nauczony,zresztą trudno było znaleźć przyczynę.Kupiłam w sklepie ustroniankę wodę mineralną niegazowaną i tak go nauczyłam pić wodę,z biegiem czasu zaczął pic z kranu.

Link to comment
Share on other sites

też się zastanawiałam nad tym jak on wcześniej funkcjonował, jeżeli pił wodę z kałuży i jadł byle co. Może właśnie jego żeberka na wierzchu to powód tejże choroby. Przez tydzień przytył tylko 10 dag :(

Oczywiście! woda u nas jest na koniec dnia zmieniana na świeżą, ze stałą dolewką w ciągu dnia. Micha jest w stałym miejscu dla wszystkich zwierzaków. Aniu, nie zauważyłaś mego oburzenia na wątku Florka co do ograniczonego dostępu zwierzaków do wody.

Link to comment
Share on other sites

kto jeszcze tego nie widział to zachęcam [URL="http://www.dogomania.pl/threads/219189-Zag%C5%82odzone-do%C5%BCe-dziecko?p=18169110#post18169110"]http://www.dogomania.pl/threads/219189-Zag%C5%82odzone-do%C5%BCe-dziecko?p=18169110#post18169110[/URL]
na wątku post 20 jest link na forum ze zdjęciami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']też się zastanawiałam nad tym jak on wcześniej funkcjonował, jeżeli pił wodę z kałuży i jadł byle co. Może właśnie jego żeberka na wierzchu to powód tejże choroby. Przez tydzień przytył tylko 10 dag :(

Oczywiście! woda u nas jest na koniec dnia zmieniana na świeżą, ze stałą dolewką w ciągu dnia. Micha jest w stałym miejscu dla wszystkich zwierzaków. Aniu, nie zauważyłaś mego oburzenia na wątku Florka co do ograniczonego dostępu zwierzaków do wody.[/QUOTE]
Coś mało przytył Orlen zważywszy na jego kubaturę a tym bardziej,że jest w domu.No ale może to się zmieni na wszystko trzeba czasu.Dorotko jeżeli masz miski metalowe zmień na porcelanowe,szklane w szczególności do wody,do pokarmu może być plastikowa.Wyczytałam kiedyś artykuł o metalowych naczyniach i np.woda bardzo wchłania metale ciężkie i w konsekwencji jest nie smaczna.Po tym artykule wywaliłam wszystkie blaszaki i przeszłam na te o których pisałam wcześniej.Ja zmieniam wodę kilka razy w ciągu dnia a szczególnie latem,naczytałam się trochę mądrych książek i wszędzie pisze,że pies,kot czy inne zwierzę powinno mieć w swoim zasięgu świeżą wodę bez zawartości śliny.
Zauważyłam Twoje oburzenie na wątku Florka i się bardzo dziwię hodowczyni,że tak pisze.Nie odniosłam się do tego,ponieważ ja tylko opieram swoją wiedzę na lekturze a nie na praktyce a więc nie mogłam w zasadzie zabrać głosu.We wszystkich książkach pisze,że zwierze powinno mieć ciągły dostęp do świeżej wody to stosuję i nie mam zamiaru psa maltretować blokując mu dostęp do wody i kropka.D
Pseudohodowla
do której podałaś link jednego z psiaków to woła pomstę do nieba.Nigdy nie zrozumiem takich ludzi,a ile jeszcze ich jest co nie ujrzały światła dziennego!
Dorotko chyba zostałyśmy same na wątku Orlena no ale tak to przeważnie wygląda,jak bida ma już kąt i opiekę to ludzie przechodzą na bardziej drastyczne wątki i oferują swoją pomoc.
Mam pytanie:Wykupiłam 40 ogłoszeń na bazarku na Pudliszona ale Pudliszon na dzień dzisiejszy nie nadaje się jeszcze do adopcji.Może ogłosimy Orlena na woj.dolnośląskie,chętnie podaruję ogłoszenia dla Orlena.Prosiłam ciotkę o parę dni zwłoki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetek100']JA JESZCZE JESTEM CODZIENNIE zerkam co u Orlenka:):):):) ja moge allegro zrobic dla piesia:)[/QUOTE]
O! Aneciu witam Cię moje Słoneczko - Ty zawsze przybywasz w odpowiednim momencie - poczekamy na dochę i jej decyzję w sprawie ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj był spacerek w lesie

[IMG]http://img641.imageshack.us/img641/6048/dsc07230qd.jpg[/IMG]


[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/4513/dsc07235qe.jpg[/IMG]

[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/2556/dsc07231g.jpg[/IMG]

[IMG]http://img41.imageshack.us/img41/6194/dsc07237kn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

wczoraj zdążyłam wprowadzić tylko fotki i padło dogo.

dziękuję dziewczyny, wstrzymamy się jeszcze z ogłoszeniami, bo Orlen jest jeszcze niewyleczony. wczoraj po spacerze byliśmy na dodatkowych dwóch zastrzykach, w tym jeden znowu w drugą łapę tylną, po którym znowu okulał i płakał do wieczora(jakieś wściekłe antybiotyki ;)) Muszę być pewna czy jego dolegliwość jest przejściowa, czyżby to nie była jakaś alergia pokarmowa. Przyszły właściciel musiałby wiedzieć jakiego psiaka bierze.
Na razie nie jest dla nas zbytnim obciążeniem finansowym, dajemy sobie radę, planuję zrobić bazarek na pokrycie kosztów kastracji i leczenia.

dzisiaj psiaki pomagały mi porządkować kupki starych liści w ogrodzie. Orlen jak zwykle wziął się za widły- to go najbardziej interesowało :) no wsiowy pies.

Link to comment
Share on other sites

Orlen rozmawia oczami :) sierść mu ładnie odrasta, ale pod ręką wyczuwa się jeszcze kości.
nauczył się aportować piłeczkę, tzn. przynosi ją pod nogi aby mu odrzucić, uwielbia się bawić z człowiekiem.
[IMG]http://img542.imageshack.us/img542/9651/dsc072411.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze ale ten nasz Orlen jest śliczny!Oby jeszcze ze zdrówkiem się polepszyło to by było super.A ogłoszonka zostały podarowane mojej faworytce suni Bojce ze Szczytna,która już długo przebywa w schronie.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_WlExfWXOTFI/TclunLRuz5I/AAAAAAAAAhw/uFB8j2Nb2cc/s512/DSC_0773%20-%20kopia.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Anula, super, śliczna jest, naprawdę słodka. Ona jest chyba wyższa od Orlena. jak ludzie mogą się wyzbywać tak pięknych kudłaczy?![/QUOTE]
Bojka nie jest dużą sunią - średnią,wysterylizowaną,łagodną,miziastą,przemiłą,nie ma wątku.W Szczytnie praktycznie nie ma wolontariatu.Anetek100,magenka1 robią dla psiaków ogłoszenia ale są z Olsztyna i czasami jadą do schronu aby obfocić psiaki i ogłaszać,tylko tyle mogą zrobić.Adopcji prawie zero.Ja miałam ze Szczytna dwa tymczaski Fifka i Liwię ale to był nie lada wyczyn aby trafiły do mnie.
Tak mi szkoda tej suni,że szok,wciąż zalega w moich myślach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']o qrcze! ...a czy dajecie ogłoszenia tam gdzie był Fifi ogłaszany? i czy jest na kudłacze zgłoszona?[/QUOTE]
Anetek100 robi zawsze dla piesków allegro ale nie wiem czy Bojka ma je nadal i ogłasza na kilku portalach a Fifi i Liwia, ponieważ przebywały u mnie to były intensywnie ogłaszane.
Na kudłaczach była wstawiona ale bardzo dawno temu.

Link to comment
Share on other sites

Aniu, to podaj mi koszt pakietu i przystępujemy do intensywnego ogłaszania. Kto zgłaszał ją kiedyś do kudłaczy?
Zaraz, a Anetka nie może jej założyć wątku do tego zdjęcia co mamy? Myślę, aby założyć jej wątek, pościągać ciotki do ogłoszeń i na razie nie wyciągając jej ze schronu, bo widać, że warunki ma tam nie najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Aniu, to podaj mi koszt pakietu i przystępujemy do intensywnego ogłaszania. Kto zgłaszał ją kiedyś do kudłaczy?
Zaraz, a Anetka nie może jej założyć wątku do tego zdjęcia co mamy? Myślę, aby założyć jej wątek, pościągać ciotki do ogłoszeń i na razie nie wyciągając jej ze schronu, bo widać, że warunki ma tam nie najgorsze.[/QUOTE]
Dorotko pomożesz-pliss!Bojka ma już właśnie ogłoszenia,które wykupiłam są na wątku poniżej.Tylko trzeba Anetkę podpytać czy ma allegro.Anetka ostatnio widziała Bojkę to jest w strasznym stanie to nie ta sama Bojka co na Fotce.Więcej może o niej napisać Anetka.No i trzeba poprosić Anetkę o założenie wątku może coś ten wątek pomoże.W ogłoszeniach jest więcej fotek suni.A warunki jak w każdym schronie,ostatnio odeszła taka kruszynka chyba została zagryziona.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/205613-300-piesk%C3%B3w-i-wiele-kotk%C3%B3w-czeka-na-dom-w-schronisku-w-Szczytnie.POM%C3%93%C5%BB!!/page40[/url]

Link to comment
Share on other sites

zaraz zmienię tytuł:) Bojka top mloda energiczna sunia bawi się jak szczeniak:( ehhh adopcji żadnych teraz w schronisku, ona siedzi biedunia:(allegro ma ale sie pokonczyly, wiec musze odnowic....

A Bojka terazbrudna szara mokra wiaodmo taka pora, tak smao drugi kudlacz Jurand cudo niemiloscierne ale to nie ten sma peis co latem smutny oczka coś z nimi nie tak i Bojeczka teraz nie ta sama:(wtapia sie w tłum, nie widac jej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...