Jump to content
Dogomania

Starsze wrocławskie TRÓJŁAPKI szukają ostoi!!!


sunia2000

Recommended Posts

Asia zgodziła się go wziąć na DT, ale mówi ze i tak będzie dla niego domem stałym, wytłumaczyłam jej o co chodzi, że wtedy możemy zbierać jakies pieniążki na Śnieżka. Ma być zabrany zaraz po świętach, więc wizyta mogłaby się odbyć jakos na początku stycznia, można by już zacząć zbierać, macie jakies pomysły?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuje serdecznie:multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:
Dodam że Jumper był dzisiaj na pierwszej wizycie u rehabilitantki i się chłopak spisał:)
Staw łokciowy nie jest taki zły, ładnie chłopak nim pracuje, trochę trzeba popracować nad nadgarstkiem. Nie dała nam 100% gwarancji że chłopak będzie biegał w maratonie, będzie coś więcej wiadomo po 2,3 zabiegach ale twierdzi że psy w gorszym stanie dochodziły do pełnej sprawności:)
Zabiegi Jumpera będą się składały z masażu, elektrostymulacji i lasera, ewentualnie ultradźwięki+masaże w domu. Laser dostaliśmy od pani za free, za resztę 50zł / zabieg, więc nie jest źle:)
Jumper zniósł wszelkie prace przy jego łapie bardzo dzielnie, wszystko dał sobie robić, prądy go trochę denerwowały ale leżał chłopak cierpliwie więc jak na razie wszystko jest na dobrej drodze:)

Link to comment
Share on other sites

Myślałam że z Jumpera zuch chłopak ale jednak noc a raczej wieczór sylwestrowy daje mu się we znaki:( Przed chwilą byliśmy na spacerze i jak ch.... strzelili z petardy to był strach i panika w oczach dziadzia. W domu znów zaczęło się chodzenie krok w krok, po spacerze wyścieliłam mu w łazience posłanie no i biedak leży tam cały czas:(

Link to comment
Share on other sites

Suniu, a jaki Jumper jest do kotów? Skoro masz kota i Jumpera jednocześnie - to chyba ok ?
Znalazłam taki wątek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/219832-raczej-duzy-tylko-samiec-lubiacy-koty-okolice-w-wy[/URL]
Może wstawić Jumpera ? Wprawdzie na zdjęciach on raczej średni niz duzy ale najważniejszy dla załozycielki watku jest stosunek do kotów.

Link to comment
Share on other sites

Qrcze, nie doczytalam. :oops: To ma być pies do 4 lat a Jumper ma więcej. :-(

[quote name='barb']Suniu, a jaki Jumper jest do kotów? Skoro masz kota i Jumpera jednocześnie - to chyba ok ?
Znalazłam taki wątek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/219832-raczej-duzy-tylko-samiec-lubiacy-koty-okolice-w-wy[/URL]
Może wstawić Jumpera ? Wprawdzie na zdjęciach on raczej średni niz duzy ale najważniejszy dla załozycielki watku jest stosunek do kotów.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunia2000']Dużo więcej :) Ale dziękuje za chęci:) Jutro kolejne męczenie łapy Jumpera prądami-biedny już ma dośc ćwiczeń w domu a tu go jeszcze do prądu chcę niedobra pani podłączać:)[/QUOTE]

Biedactwo. Ale pisałaś, ze Jumper jest cierpliwy. A jak relacje z kotem? Bo jeśli jest przyjazny do kotów i innych psów to może mimo wszystko go wstawić

Link to comment
Share on other sites

W porównaniu z moją suką to bardzo cierpliwy ale u każdego cierpliwośc się kiedyś kończy:) Generalnie nie jest źle ale widać po nim że średnio mu się to podoba. A z kotem jak najbardziej żyję w zgodzie. Jedynie jak Mania (kotka) boksuje Sunie to Jumper staje w jej obronie i ją odgania zębami, a na codzień to Mania penetruje jego miske a ten stoi jak cielę nic nie robiąc:)Nieraz nawet całuski sobie z Manią dają, a z Sunią to non stop jęzorami się po pysku miziają:)

Link to comment
Share on other sites

Jutro schronisko raczej zamknięte dla odwiedzających-to dzień wolny od pracy więc biuro nie pracuje.
Jumper dziś po kolejnym zabiegu, na ostatnim we wtorek pani mu zafundowała masaż, elektro, laser i ultradźwięki ale na szczęście policzyła tak jak się umawialiśmy czyli 50zł chociaż warte to było co najmniej ponad 100zł:)

Dziś chłopak miał ten sam zestaw, zakres ruchu w łokciu już bardzo ładny, porównuje go ze swoją suką i bardzo mało mu brakuje do normalności:) Na nadgarstkiem trzeba jeszcze dużo popracować ale też już widać rezultaty. Niestety łokieć mu się babrze, zrobiła się przetoka, jeden szew trochę popuścił i dostały się bakterie i Jumper leci na antybiotykach + maść i żel, ale to też po dwóch dniach leczenia powoli się goi.

Dziękuje serdecznie cioteczce Sabinie za wpłate:):):)
Dziś padam ale jutro stworzę osobny wątek Jumperowy albo powalczę z tym żeby móc wszystko rozliczać, bo już się trochę gubię:)

Link to comment
Share on other sites

Szybkie rozliczenie:
[B]Wpłaty[/B]:
Poker z bazarku 120zł
Nikaragua z bazarku - 180zł
z mojego bazarku - 55 zł
ciocia Sabina - 60zł
pani z wałów - 100zł
[B]RAZEM[/B]: 515zł

[B]Wydatki[/B]:
110zł - 1-wsza wizyta u lekarza+rtg
140zł - 2 wizyta u lekarza - zabieg usuwania martwej tkanki i szycie łokcia
86zł - antybiotyki i mazidła
200zł - 4 zabiegi rehabilitacyjne
[B]RAZEM[/B]: 536zł

Gdyby liczył uzbieraną kwotę (wyłaczając 120zł od Poker na 1 wizyte) tylko na zabiegi to wychodzi na niecałe 8, więc teoretycznie na 5 jeszcze mam, ale praktycznie nie mam już na żaden. Mam nadzieję że jakoś to będzie:)

Edited by sunia2000
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']nie doszły jeszcze???[/QUOTE]

Doszły, doszły-ślicznie dziękuje:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Dopiero przed chwilą spr konto, bo z rana z Jumpim na zabieg jechaliśmy i jakoś tak czasu brakuje mi na siedzenie przy kompie i uporządkowanie wszystkiego:(

Link to comment
Share on other sites

Jumper skończył 10 zabiegów i sprawa wygląda tak: Ruchomość w barku i łokciu jak u zdrowego psiaka, paluchy mu się wyginają prawidłowo ale nadgarstek jest niestety uparty i nie chcę się wyprostować, ruchomość jego z kąta ostrego zamieniła się na kąt rozwarty ale pełnego wyprostu nie ma:( Na początku lekarz wspominał że może być konieczność operacyjnego prostowania tej łapy, już w tamtym tygodniu zaczął nalegać na zabieg ale nie byłam pewna czy narażać Jumpera na kolejną operację. W czwartek udało nam się załapać na darmowy echokardiogram który tylko upewnił mnie w decyzji niepoddawania psiny operacji. Jumpina ma, cytuje :" przewlekła zwyrodnieniowa choroba zastawki mitralnej. Dodatkowo widoczne powiększenie prawej komory praz nieznana niedomykalność zastawki tętnicy płucnej" Oprócz tego podwyższone ciśnienie które jest wynikiem powyższego opisu. Ma przepisane leki na obniżenie ciśnienia i w zaleceniach rtg klatki piersiowej, po 3 miesiącach brania leku kontrolne echo serca.
Ponadto gdy lekarz ostatnio znów zaczął mnie namawiać na operacje to trochę bezczelnie go zapytałam co mu ta operacja w tym wieku może tak na prawde dać no i w ońcu usłyszałam konkretną odpowiedź: małe szanse na to że będzie poprawnie chodził, wyprostować wyprostuje to mu łape ale rehabilitacja po tym jest dość długa i wątpi żebyśmy zdążyli doprowadzić ją do stanu użyteczności (aluzja do Jumpera wieku:angryy:) no i wogóle jest 50% szans na to że da się coś zrobić. Drugie 50% jest na to że otworzy łapę, zobaczy że nic się nie da i zaszyję z powrotem:angryy:

Wiem, że pewnie zdania będą podzielone, niektórzy będą uważać, że wydaliśmy niepotrzebnie pieniądze na zabiegi, ale przynajmniej coś się próbowało robić. Może niektórzy byliby za operacją ale ja mojego trójłapka nie dam już usypiać jednocześnie ryzykując że mi się nie obudzi. Niech sobie kica na tych trzech łapach ile mu pisane, nie chcę przyśpieszać tego.
Jednocześnie dziękuje wszystkim za pomoc w próbowaniu ocalenia Jumpera łapy-bez was nawet tego by nie było:) Dziękuje serdecznie w imieniu swoim i Jumpera ( no może on trochę mniej bo średnio lubił te zabiegi:)):loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Poniżej wklejam linki do faktur za leczenie Jumpera ( nie mam jeszcze faktury za zabiegi, będą ją miała w pon to dorzuce) i rozliczenie.

[B]Wpłaty[/B]:
Poker z bazarku 120zł
Nikaragua z bazarku - 180zł + 55zł
z mojego bazarku - 55 zł
ciocia Sabina - 60zł
pani z wałów - 100zł
z mojego bazarku - 21zł
Nikaragua z bazarku - 134zł
[B]RAZEM[/B]: 725zł

[B]Wydatki[/B]:
110zł - 1-wsza wizyta u lekarza+rtg
132zł - 2 wizyta u lekarza - zabieg usuwania martwej tkanki i szycie łokcia
86zł - antybiotyki i mazidła
500zł - 10 zabiegów rehabilitacyjnych
[B]RAZEM[/B]: 828zł

[IMG]http://i913.photobucket.com/albums/ac338/dkm_wally/FakturaVAT4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i913.photobucket.com/albums/ac338/dkm_wally/FakturaVAT3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i913.photobucket.com/albums/ac338/dkm_wally/FakturaVAT2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i913.photobucket.com/albums/ac338/dkm_wally/FakturaVAT1.jpg[/IMG]

Edited by sunia2000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...