Jump to content
Dogomania

HOTELIK U MURKI - wątek informacyjny:)


Murka

Recommended Posts

5 godzin temu, sleepingbyday napisał:

super, że bambi znalazła dom. to taka "urocza pokraka", ni pies, ni wydra ;-).

patrzę teraz na pierwsze zdjęcia i powiem wam, że , ekhm,... chyba przydałoby się jej "schuść" :-)

Twardo trzyma 14,9kg ;] "Ciągam" w pole ale ciele ledwo idzie w jedną a pędzi z powrotem (a za furtkę to chce wylecieć do momentu aż się za nią znajdzie) . Najpierw przyzwyczaję a potem będę ganial po 20 kilometrów .

Łazi i non-stop się oblizuje , jak wąż (ale nie z powodu jedzenia) ;) Ma komiczne fafle - tam gdzie naszpikowane wąsami są nabrzmiałe jak po zjedzeniu osy . No i strachaldinio ma cechy dwubiegunowca - od paniki do zabawy i w drugą w kilka sekund .Jak jej dotknąc brzucha w trakcie zabawy(a konkretnie w trakcie podskoku) to wyłazi bestia , tak samo muszę uważac na usiory bo chce użreć  od zwykłego dotyku w złym momencie. No i mocny tylny napęd daje kabaretowy efekt przy ganianiu - stanie durnota koło mnie ,  wlepi we mnie gały ,szczeknie zaczepnie i tylko jak się poruszę to wieje z podwiniętą du.ą a z powrotem przybiega z rozwartym paszczem :D . Ogon traktuje czasami jak intruza no i biedactwo nie może sięgnąć do zadka bo jej walcowatość nie pozwala :D  Trochę głupot narobiła ale nie miałem aparatu pod ręką .

Link to comment
Share on other sites

42 minut temu, konfirm31 napisał:

Super  to się  czyta :)))). Nawet zdjęć/filmów tak bardzo nie brakuje  ;). 

Dokładnie:)

 

andzia69, wg mnie Mara jest mieszańcem belga (malinois) z owczarkiem niem. Na FB chyba jej nie ma.

Jeśli chodzi o wiek to na pewno młoda nie jest... Nasz wet mówi, że jest mocno starsza, ponad 10-letnia, ale nie dałabym jej tyle,  jest bardzo żywotna. Wydaje mi się, że po prostu miała kiepskie warunki i dlatego wygląda na starszą. Teraz odżywa, bawi się zabawkami jak młody psiak:)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, sleepingbyday napisał:

ale filmik do tych opisów to by było coś :-)

;)

Po dwóch godzinach trochę zasapany , przetaczanie walca 

Jakieś przelotowe kocisko bambus zameldował na drzewku (minutę potem schowałem gadzinę żeby sierściuch mógł zejść  )

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jelena, pomyliło Ci się z (też czekoladowym) Brysiem:) on miał/ma niewładny ogonek. Na szczęście znalazł taki DS, któremu to nie przeszkadza:)

 

Bambi wreszcie pełnia szczęścia :)

I głosik się objawił - ostrzegałam, że piskliwy:)

Link to comment
Share on other sites

O 13.07.2016 o 23:43, Murka napisał:

Bambi wreszcie pełnia szczęścia :)

I głosik się objawił - ostrzegałam, że piskliwy:)

Tylko jak jest czymś nakręcona , normalnie ma taki bardziej basowy aczkolwiek jeden i drugi należą wciąż do rzadkości .

Dziś jakby mi ktoś psa "zresetował" - wczoraj suma wszystkich strachów a rano radocha wtarabaniła się na wyrko i zrobiła wiertarę , potem w podskokach na podwórko ;) .Ogólnie to raz jest strażnik a innym razem strasznik :D

Murko czy bambus był zawsze takim walcem ? Może ma tak żeberka skonstruowane bo mimo nadwagi da się je wyczuć i nawet jak schudnie to będzie wygladać podobnie ? Łapy ma bardzo patykowate jak na taką klatę pitbula :D No i ma dwa pazury jasnobrązowe , po jednym symetrycznie na każdą tylną łapę :)

Tak ogólnie to cięzko o niedużego psa z  krótkim "kwadratowym" pyszczkiem , klapniętym uchem i wyłupiastymi gałami i w miarę krótkiego ;) . Timi byłby fajny jakby miał usiory złamane w pół , na oku też miałem Zarę ale tam sam strach w oczach więc padło na Bambusa . Z tego co widzę to przydałby się jakiś towarzysz(ka) bo bambus chce bramę przegryźć jak jakieś kundle sąsiedzkie za nią spacerują .

Takie tam ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...