Jump to content
Dogomania

USTAWA PODPISANA - Na nic nasze wysiłki !!!


Agata Balu

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostaliście tez odpowiedż?

"Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że ustawa o zmianie ustawy o ochronie zwierząt i ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt zawarta w druku senackim 308 została przyjęta przez Senat bez poprawek na 23 posiedzeniu Senatu. Zgodnie z zasadą prawa legislacyjnego ustawa zostanie przekazana do Prezydenta do podpisu. Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji. Dziękujemy za przekazanie apelu. Z poważaniem
starszy specjalista Joanna Baranowska
Dział Informacji Publicznej i Edukacji
Biuro Informacji i Dokumentacji
Kancelarii Senatu "

Link to comment
Share on other sites

o kurde. Też dostałam taką odp., wysyłałm też list z jakiejś strony TOZ i mi się pomieszały:roll:

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że ustawa o zmianie ustawy o ochronie zwierząt
i ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych
zwierząt zawarta w druku senackim 308 została przyjęta przez Senat
bez poprawek na 23 posiedzeniu Senatu. Zgodnie z zasadą prawa
legislacyjnego ustawa zostanie przekazana do Prezydenta do podpisu.
Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji.
Dziękujemy za przekazanie apelu.
Z poważaniem
starszy specjalista
Joanna Baranowska
Dział Informacji Publicznej i Edukacji
Biuro Informacji i Dokumentacji
Kancelarii Senatu

2 razy wysłałam. Zmyliło mnie to że Biuro Kancelarii Senatu:oops:
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']w takim razie kto powiedział, że to miłośnik zwierząt?...
ładny prezent przed Świętami dla tych zabijanych zwierząt[/quote]
Nowelizacja niektórych przepisów ustawy musiała wejść w życie do 5 stycznia 2007 - takie były nasze zobowiązania wobec Unii Europejskiej. Gdyby Prezydent ustawy nie podpisał nie byłoby szans na dotrzymanie terminu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Nowelizacja niektórych przepisów ustawy musiała wejść w życie do 5 stycznia 2007 - takie były nasze zobowiązania wobec Unii Europejskiej. Gdyby Prezydent ustawy nie podpisał nie byłoby szans na dotrzymanie terminu.[/quote]


czyli to jest usprawiedliwienie?
ja uważam się za miłosnika zwierząt i za żadne Skarby Świata bym nie podpisała tak "okrutnych i bestialskich zmian"...

mam pytanie do Zosi i innych bliżej tematu, gdzies było wspomniane, że to jest niezgodne z jakimiś dyrektywami Unii (może coś pomyliłam)..ale w każdym razie z czymś tam....

czy możemy w takim razie interweniować już poza krajem czyli ogólnie do Unii?

powiem tylko tyle...

"olał nas"...ot i taka prawda...

nie wiem jak Wy ale ja nawet pól zdania nie dostałam odpowiedzi na petycje (pisałam z ramienia fundacji)...

jestem rozgoryczona :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']czyli to jest usprawiedliwienie?[/quote]
Nie wiem czy to jest usprawiedliwienie. Stwierdzam fakt.
[quote name='Aga_Mazury']za żadne Skarby Świata bym nie podpisała tak "okrutnych i bestialskich zmian"...[/quote]
A które to zmiany są tam "okrutne i bestialskie"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Że stanowisko TOZ-u jest negatywne się nie dziwię, moje też jest. Ale "okrutnych i bestialskich zmian" nie zauważam, które to są?[/quote]


a czy nie jest dla Ciebie okrutne złagodzenie przepisów dot. uboju? może mamy inne pojęcie co znaczy "okrucieństwo"?...i z tego co wiem to nie tylko TOZ, ale wiele innych organizacji wyraziło swój sprzeciw...
ale oczywiście masz prawo do tego by uważać, że się nic złego nie stało

czy uważasz, że np. bariera akustyczna w ubojniach to jest "fanaberia"? czy naprawdę te zwierzęta muszą widzieć lub słyszeć czekając na śmierć swoich poprzedników jak są zabijani?...jak to nazwiesz jeśli nie okrucieństwem...

itd itd itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']a czy nie jest dla Ciebie okrutne złagodzenie przepisów dot. uboju? może mamy inne pojęcie co znaczy "okrucieństwo"?...i z tego co wiem to nie tylko TOZ, ale wiele innych organizacji wyraziło swój sprzeciw...
ale oczywiście masz prawo do tego by uważać, że się nic złego nie stało

czy uważasz, że np. bariera akustyczna w ubojniach to jest "fanaberia"? czy naprawdę te zwierzęta muszą widzieć lub słyszeć czekając na śmierć swoich poprzedników jak są zabijani?...jak to nazwiesz jeśli nie okrucieństwem...

itd itd itd...[/quote]
A widziałaś dotychczas barierę akustyczną w ubojniach?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...