Jump to content
Dogomania

Radom-kochany Jurand-wygrał życie, odszedł za TM w swoim domu.


Tigraa

Recommended Posts

Jurand dostaje leki przygotowujące Go do operacji.
Bez względu na jej wynik, ok. 20 stycznia psiak pojedzie do swojego domku do Limanowej.
Zanim to nastąpi, wspólnie z Jurandem planuję odwiedzić Radomskie schronisko. "Gwoździem" programu będzie rozmowa z panią wet, a z ostatnich informacji wynika, że będzie o czym mówić... oj będzie :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gallegro']
Mieszkam niestety w bloku i mieszkanie mam niewielkie (zaledwie 33,53m2), ale Jurand będzie czuł się tu dobrze. Spacery ma zapewnione nawet długie, ciepło i miłość także, (od dzieciństwa w moim domu były zwierzaki: świnki morskie, chomiki, kanarki czy zeberki). Mieliśmy też psa, suczkę owczarka niemieckiego. Jest tylko jeden problem, zamierzam przygarnąć też dwa perskie koty i nie wiem jaka będzie reakcja zwierząt na siebie. Mam nadzieję, że się polubią. [/quote]

Niepokoi mnie mały metraż mieszkania, kilka osób i małe dziecko no i nie taki mały pies. To mieszkanie dwupokojowe i odizolowanie w razie czego będzie trudne. Z kotów trzeba będzie zrezygnować. Kot w strachu robi różne nieprzewidziane rzeczy.
Zeberki to małe ptaszki.

[quote name='gallegro'] Pani Agnieszka pytała mnie co będzie dla psiaka lepsze - zabrać go teraz, czy po operacji, ale nie potrafiłem jednoznacznie odpowiedzieć. Widzę, że serce mówi Jej weź Juranda już teraz, a rozsądek... poczekaj. Najlepiej niech sama zdecyduje, a my możemy tylko podpowiedzieć jak z Jurandem postępować szczególnie na początku. [/quote]

Myślę, że może okres próbny byłby dobrym pomysłem, tylko te odległości i kłopoty z transportem. Niepokoją mnie te warunki lokalowe. Próbuję sobie je wyobrazić i znaleźć w mieszkaniu kąt dla niego, jego azyl, gdzie mógłby się rozłożyć i nikomu by nie przeszkadzał.
Trzymam kciuki za powodzenie.

Link to comment
Share on other sites

Wandziu, ten problem był już sygnalizowany wcześniej na wątku.
Podobne wątpliwości ma kilka osób i ja również zakładam, że może być z tym pewien kłopot. Moim zdaniem większym problemem jest najmłodsze dziecko. Jednego jestem pewien - Pani Agnieszka jest 100% dogomaniaczką i z "byle powodu" nie zrezygnuje z Juranda. Jestem w stałym kontakcie (codziennym) z domkiem. Ze swojej strony zapewniłem, że w razie czego może liczyć na naszą pomoc. w przypadku kiedy Jurand nie mógłby zostać u Pani Agnieszki, będziemy zmuszeni szukać dla niego innego domku. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie... Póki co nie mamy alternatywy...

Link to comment
Share on other sites

Termin tuż tuż, już 11-go. Biedactwo....będzie się bał, żeby tylko wszystko się udało. Będziemy mocno trzymać kciuki. Nie w tym dniu nie robimy. Czy termin jest utrzymany? Gallegro, nie ma jeszcze aukcji kubków na allegro. Jak już zamieścisz, to podaj link na wątku, coby wszyscy mogli zajrzeć. Kubki są super, z podpisem Szymona Wydry z zespołem. Powiem krótko, są śliczne...a to zasługa Dorki. Sama bym taki chciała... kto wie... dla Juranda wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Red ty mi tak zasług nie przypisuj:roll: Sama dobrze wiesz, że największe w tym temacie zasługi ma nasz Kierownik schroniska, prywatnie papa Szymona. To Jemu należą się gorące podziękowania:Rose: A kubki faktycznie bardzo fajne. Chyba sama wezmę udział w ich licytacji:lol:
Trzymamy kciuki za powodzenie operacji oczek Juranda!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='red']Termin tuż tuż, już 11-go. Biedactwo....będzie się bał, żeby tylko wszystko się udało. Będziemy mocno trzymać kciuki. Nie w tym dniu nie robimy. Czy termin jest utrzymany? Gallegro, nie ma jeszcze aukcji kubków na allegro. Jak już zamieścisz, to podaj link na wątku, coby wszyscy mogli zajrzeć. Kubki są super, z podpisem Szymona Wydry z zespołem. Powiem krótko, są śliczne...a to zasługa Dorki. Sama bym taki chciała... kto wie... dla Juranda wszystko.[/quote]

Zacząłem pisać opis do aukcji i doszedłem do wniosku, że nie znam metody na uwiarygodnienie podpisów :razz:. Zakładając, że będą licytować dogomaniacy, wszystko O.K., ale jeśli ktoś chciałby nas przebić, może mieć wątpliwości. Może macie jakieś doświadczenie w tym względzie?
Może któraś ciotka zrobiłaby ładny "wciągający" opis.

PS. W tych dniach przeżywam trudne chwile związane z pewnym tragicznym wydarzeniem. Chodzi o uśpionego (raczej zamordowanego) psa. Sorry, ale mam trudności z racjonalnym myśleniem :shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='red']Termin tuż tuż, już 11-go. Biedactwo....będzie się bał, żeby tylko wszystko się udało. Będziemy mocno trzymać kciuki. Nie w tym dniu nie robimy. [/quote]

Wszystko będzie dobrze, zobaczysz. U dr.Garncarza jest taaka atmosfera, że psy nie czują się jak w szpitalu. To jest jedyny gabinet, w którym mój nie "chodzi po scianach". Muzyka sobie w poczekalni gra, nie ma specyficznych lecznicowych zapachów, lekarze są mili i wiedzą jak rozmawiać z psami. Poza tym stosują na prawdę dobre "leki" do narkozy, zanim on zaśnie jest z Wami. Na prawdę, nasz się w ogóle nie zorientował, ze cos z nim robią a też jest ślepy. Więc uszy do góry.

Link to comment
Share on other sites

W jednym z wcześniejszych wpisów przekręciłem nazwę techniki jaką zostanie przeprowadzona operacja Juranda. Technika ta to "fako" i jest najnowocześniejszą metodą stosowaną przy usuwaniu zaćmy. W Polsce tylko dwa gabinety dysponują taką aparaturą.
Cały czas trzymam kciuki za Juranda !!!
Pani Agnieszka pozostaje ze mną w stałym kontakcie i z całego serca kibicuje Jurandowi.

Link to comment
Share on other sites

Kubki wystawiłem na Allegro w trzech kategoriach:

- psy
- muzyka... gadżety... autografy
- muzyka... gadżety... kubki

Mamy do dyspozycji 4 sztuki, dlatego proszę o sugestię w której kategorii umieścić ostatni egzemplarz?
Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie opisu, czekam na ew. sugestie.

Jest już pierwsza oferta :-).
Ciotki, nie dajcie się przelicytować :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam też licytuje :lol:. Moje drugie konto to "twoman" ;). Zobaczymy... tanio skóry nie sprzedam :diabloti:.
Jurandziku, życzę Ci z całego serca, żebyś mógł zobaczyć świat... niebo i trawę... wolontariuszy i Panią Agnieszkę, która tak bardzo trzyma za Ciebie kciuki !!! Pamiętaj... bez względu na wynik operacji jest ktoś, kto juz pokochał Cię całym sercem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']W jednym z wcześniejszych wpisów przekręciłem nazwę techniki jaką zostanie przeprowadzona operacja Juranda. Technika ta to "fako" i jest najnowocześniejszą metodą stosowaną przy usuwaniu zaćmy. W Polsce tylko dwa gabinety dysponują taką aparaturą.
Cały czas trzymam kciuki za Juranda !!!
[/quote]
To prawda ! Metoda fako (a tak w całości to metoda fakoemulsyfikacji) w operacjach zaćmy u ludzi zostaje wypierana ostatnio tylko sprzętem laserowym, choć w Polsce chyba na stałe takiego sprzętu chyba nikt nie ma nawet na warunki testowe jeszcze! Metoda fako (tak na oko strzelam, ale w chyba przynajmniej 50 % szpitali publicznych , nie jest stosowana jeszcze) To naprawdę bezpieczny zabieg ! U ludzi (przy wprawnym operatorze) trwa od 7 do 15 minut, (zakładając, że nie ma komplikacji pod tytułem zwichnięta soczewka, czy zabieg równoczesny operacji jaskry itp.)
U psa napewno trochę inaczej przebiega, bo z psem nie pogadasz w trakcie zabiegu (ludzie do takiego zabiegu są znieczulani jedynie miejscowo!) i jakoś mu ciężko byłoby wytłumaczyć, że w tym momencie ma patrzeć np. w lewo) Ale sam fakt, że nie zakłada się szwów, że nie ma dużych ran powoduje w miarę normalne funkcjonowanie organizmu.... i gwarantuje szybki powrót do zdrowia !
Ja tylko nie rozumiem (na razie przynajmniej ;) ) dlaczego dr Garncarz nie wszczepia soczewek, jeżeli może , ale chyba jutro mnie czeka powtórka z fizjologii oka .... psiego - może czegoś nie dopatrzyłam, jeśli chodzi o różnice w budowie oka ludzkiego i psiego :oops: Oj przyda się powtórka..... Przyda! W nocy z piątku na sobotę mój TZ przywozi ślepego sznaucerka wyciągniętego ze schronu w Legnicy na DT do nas !

Trzymam kciuki za Juranda!
I pewnie zaraz się dorwę do allegro Już tak dawno nie miałam okazji nic policytować ;)

Link to comment
Share on other sites

>Majaa, dzięki że jesteś z Jurandem... no i z nami :loveu:.
Prawdopodobnie będę w stanie rozwiać Twoje wątpliwości odnośnie soczewek, a raczej ich braku podczas operacji metodą fako. Dość długo rozmawiałem z dr Garncarzem (z nim nie da sie inaczej ;)) na temat stosowania soczewek i dowiedziałem się, że korzyści płynące z ich stosowania są niewspółmiernie małe w stosunku do ryzyka ew. wypadnięcia soczewki. Niektórzy stosują silne środki farmakologiczne, które powodują wyłączenie psa z normalnej egzystencji (praktycznie śpiączka), co pozwala na przyswojenie soczewek przez organizm, bez ryzyka ich wypadnięcia na skutek np. raptownego ruchu głową. Taką metodę stosuje sie częściej w przypadku młodych psów... niestety w przypadku psiaków wiekowych, takich jak Jurand, raczej nie forsuje się tej opcji.

Jeśli chodzi o licytacje... nie będzie łatwo.. znam przynajmniej kilka osób (jedną z nich nawet niezle :diabloti:), które łatwo nie odpuszczą :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote=gallegro;2745477Prawdopodobnie będę w stanie rozwiać Twoje wątpliwości odnośnie soczewek, a raczej ich braku podczas operacji metodą fako. Dość długo rozmawiałem z dr Garncarzem (z nim nie da sie inaczej ;)) na temat stosowania soczewek i dowiedziałem się, że korzyści płynące z ich stosowania są niewspółmiernie małe w stosunku do ryzyka ew. wypadnięcia soczewki. Niektórzy stosują silne środki farmakologiczne, które powodują wyłączenie psa z normalnej egzystencji (praktycznie śpiączka), co pozwala na przyswojenie soczewek przez organizm, bez ryzyka ich wypadnięcia na skutek np. raptownego ruchu głową. Taką metodę stosuje sie częściej w przypadku młodych psów... niestety w przypadku psiaków wiekowych, takich jak Jurand, raczej nie forsuje się tej opcji. [/quote]
Dzięki gallegro Popytam jeszcze trochę ... ;)
A i pewnie niedługo z dr Garncarzem będę mieć do czynienia w związku z następnym ślepaczkiem, bo wiesz gallegro :cool3: (tak po cichu Ci powiem, że tak naprawdę do Ciebie miał trafić okrężną drogą via tego, owego i w końcu moją osobę ;) ), ale za chłopaka się wezmę tym razem ja, licząc na Twoją pomoc ;) !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa']Dzięki gallegro Popytam jeszcze trochę ... ;)
A i pewnie niedługo z dr Garncarzem będę mieć do czynienia w związku z następnym ślepaczkiem, bo wiesz gallegro :cool3: (tak po cichu Ci powiem, że tak naprawdę do Ciebie miał trafić okrężną drogą via tego, owego i w końcu moją osobę ;) ), ale za chłopaka się wezmę tym razem ja, licząc na Twoją pomoc ;) ![/quote]

Majaa, jeśli tylko będę w stanie pomóc, zrobię to z wielką przyjemnością.
Po to w końcu my dogomaniacy jesteśmy... :razz:.
Juz za kilkanaście godzin Jurand będzie po operacji... Kciuki cały czas zaciśnięte !!!

Trzymam też kciuki za sznaucerka, który mam nadzieję otrzyma szansę na odzyskanie wzroku.
Majaa, podeślij mi zdjęcia tego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Podsyłam link dla Ciebie, gallegro i dla wszystkich zainteresowanych
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=37035"][COLOR=#0000ff]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=37035[/COLOR][/URL]

Mam nadzieję, że tym razem zwycięży dobro psa ponad wszelkie opinie o zalewskich !
Uwaga ! A jeśli nawet ktoś się zaparcie będzie trzymał zdania o rozmnażaniu sznaucerów u zalewskich, to bardzo proszę o podejście do tego w taki sposób, jak ja podeszłam (choć hisotorii nie znam całej i znać jej pewnie, choćby z braku czasu, nie będę nigdy) - psu trzeba pomóc, a zabranie go zdecydowanie zmniejsza ryzyko dalszego rozmnażania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...