Jump to content
Dogomania

Duszek za TM....odszedł godnie...ukochany przez SWOJĄ rodzinę...


danavas

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To fragment listu do red. Lipko:

"...Potrzebuję pomocy dla zwierząt.
W programie UWAGA, często pojawiają się reportaże o zwierzętach.
Mamy wiele psów pod opieką po takich przejściach, że nikomu normalnemu nie mieści się to w głowie.

To nasz ukochany Duszek
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/199/dsc01548uh.jpg/"][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/1333/dsc01548uh.jpg[/IMG][/URL]

a tu linki do filmów
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=8_4lSgwmAIM[/URL]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=q9REE2xlZ7E"]ttp://www.youtube.com/watch?v=q9REE2xlZ7E[/URL]

A to Pestka
[IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/Pestka.jpg[/IMG]

skopana, skrępowana drutem, oblana benzyną i podpalona, z urwanym uchem.

Błagam o pomoc w nawiązaniu kontaktu z dziennikarzami zajmującymi się takimi interwencjami.

[B]W dniu 27 października o godz. 12:50[/B] odbędzie się w Sądzie Odwoławczym w Bydgoszczy, rozprawa przeciwko Violetcie l. i Leszkowi W. o usiłowanie zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Odwołanie od wyroku 1-szej instancji złożyli oskarżeni. Potrzebujemy pomocy.

Przynajmniej proszę o odpowiedź czy pomoże nam Pan w jakiś sposób.

Pozdrawiam
Inga MM"

Link to comment
Share on other sites

Bardzo tęsknimy...:-(
A jeszcze jak zobaczyłam (przypomniałam sobie) ta fotkę powyżej...
....smutno...bardzo smutno...
Na forum już prawie nie piszę, muszę dać sobie wytchnienie..
ale czytam..watek Duszka cały dzień...
I bardzo podoba mi się pomysł Skarbonki..na pewno wpłacę jakiś grosik...
Duszku...................:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Witam..... mój Duszeńku...jestem na wsi w hotelu u Lilki..... tyle razy Ci obiecałam ,że zabiorę Cię tam. Nie dotrzymałam obietnicy. Proszę....usiądź na chmurce i podpłyń nad Jasienie :) Zobaczysz to piękne miejsce i Twoich pokrzywdzonych przez los pobratymców ... ale już wyleczonych i szczęśliwych . Kocham mocno.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Witam..... mój Duszeńku...jestem na wsi w hotelu u Lilki..... tyle razy Ci obiecałam ,że zabiorę Cię tam. Nie dotrzymałam obietnicy. Proszę....usiądź na chmurce i podpłyń nad Jasienie :) Zobaczysz to piękne miejsce i Twoich pokrzywdzonych przez los pobratymców ... ale już wyleczonych i szczęśliwych . Kocham mocno.....[/QUOTE]
Duszek JEST Z TOBĄ, jak i z nami wszystkimi.

Link to comment
Share on other sites

Tak długo nie mogłam nic napisać na wątku Duszka za każdym razem kiedy wchodziłam na wątek i czytałam Wasze posty łzy zalewały mi oczy (tak jak i teraz :()
*
DUSZEK
Późnym popołudniem zgasło jego życie
już może zapomnieć o złym ziemskim bycie.
Już odszedł w szczęścia krainę
ale pamięta chwilę kiedy ktoś nadał mu imię.
W ostatnim swym tchnieniu czuł, że jest bardzo kochany
I wdzięczny był za to. że przez Nesccę został do domu zabrany.
Już przeszedł za Most Tęczowy,
Gdzie świat jest dobry i kolorowy.
Od teraz koniec już bólu i cierpienia
a w naszych sercach zostaną wspomnienia.

Link to comment
Share on other sites

KIlka dni tu nie wchodziłam, bo smierc Dusia mnie dobiła, odzyły przykre wspomnienia tego roku- śmierc moich rodziców i ukochanego Felusia... Ogladałam teraz filmik o Duszku i znów ryczę... jego nie da się zapomnieć!!!
Też się przyłanczam do Duszkowej Skarbonki !!! Niech duch Duszka czuwa nad innymi psiakami !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Jeśli jest juz chętny skarbnik na to by poprowadzić finanse Dobrego Duszka Dogomani.... proszę dać znać. Mam fajny pomysł na pozyskanie środków do skarbonki przed Wszystkimi Świętymi.[/QUOTE]
Boję się, że czasowo nie dam rady, a i do fundacyjnego konta nie mam dostępu.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Wypowiadam się po raz pierwszy na forum, do tej pory tylko po cichutku śledziłam losy Duszka i nie jednokrotnie się popłakałam bo poprostu nie można było koło tego psiaka przejść obojętnie. Jest dużo psich nieszcześć wokoło nas, ale Duszek miał w sobie coś takiego...że zostanie na zawsze w sercach wielu osób. Oglądając ten wątek i śledząc inne zastanawiam się co się dzieje ostatnio z ludźmi? Ja nadal nie mogę zrozumieć jak Duszek mógł cierpieć w takich skandalicznych warunkach tyle miesięcy do czasu kiedy odnalazł go ktoś kto zainteresował sie jego losem i mu pomógł. Przeciez ten pies mógł nadal żyć gdyby nie obojetność podłych ludzi... a teraz Kubuś do którego strzelano, zmasakrowana Pestka, zagłodzona ciężarna suczka - kto następny? Codziennie otwierając FB zastanawiam się co tym razem się stało, jaki psiak czy kot następny?. Ja nie rozumiem co tych ludzi popycha by znęcać się nad bezbronnymi zwierzętami? Kto dał takie prawo tym potworom? Czy doczekamy się czasów kiedy winni dostaną normalne wyroki tj. takie do odsiadki? Wiem może nie każdy kocha zwierzaki jak "dogomaniacy" i nie wymagam by wszyscy z równym zaangażowaniem pomagali, ale jak podłym trzeba być by zadawać ból i cierpienie? Zazwyczaj słyszę bo człowiek jest najważniejszy, kieruje się rozumem, góruje nad zwierzętami - ale w czym? Chyba w tym,że jest najbardziej okrutną istotą jaką znam (nie wszyscy oczywiście). Ja uważam,że zwierzęta mimo wszystko lepsze są niż ludzie a to dlatego,że nie ma nic silniejszego niż miłość psa do czlowieka - bezwarunkowa, na zawsze. Pies jak kocha to bez dyskusyjnie, bezwarunkowo. Jeszcze nie słyszałam by pies porzucił człowieka to my ludzie porzucamy je jak niepotrzebne przedmioty. Tak jak Duszek pomimo,że spotkało go tak wiele złego zaufał poraz kolejny i garnął się do ludzi.Szkoda tylko,że trwało to tak króciutko... Pozdrawiam wszyskich Duszkowych przyjaciół!

Link to comment
Share on other sites

O matko, jeszcze łzy nie obeschły po śmierci Duszka, a już następna tragedia goni tragedię :(:(:(
Misiu :candle:, mam nadzieję, że już brykasz szczęśliwa razem z Duszkiem po zielonych łąkach ...
Kubusiu, bądź dzielny, wytrzymaj !!!
Cioteczki, nie ma na co czekać, trzeba zacząć przekuwać słowa w czyny
Czekam na numer konta Duszkowej skarbonki

Nescca :calus::calus::calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zanis1639']Witam (...)[/QUOTE]
Zanis, witaj!
Mi się wydaje, że takie nieszczęścia były zawsze tylko nie wychodziły na światło dzienne. Było pewnie nawet gorzej. Teraz dzięki internetowi i tv ludzie trochę więcej wiedzą o takich sprawach, a z drugiej strony świadomość jest większa. W tym roku pod koniec wakacji było ciągle w różnych "uwagach" o psiakach, a równocześnie zauważyłam, że bardzo ruszyły adopcje. To długa i uciążliwa praca, ale przynosi maleńkie efekty.

Nescco, ściskam - trzymaj się :calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...