Jump to content
Dogomania

Chora i porzucona spanielka już w wyśnionym DS :)


elik

Recommended Posts

[quote name='Justyna Lipicka']musiałam doczytać o głosowaniu ;) a więc ja [B]głosuje na Bellę[/B] :)
cieszę się że już w DT jest :)[/QUOTE]
:multi: [B] Dziękuję i notuję [/B]:sweetCyb::sweetCyb::iloveyou::iloveyou:

[quote name='emilia2280']hihi, a dziady - z Rozalki mi tu Bellę kcą zrobic! :mad:No nawet jesli ona mialaby Bellą zostac, to moze miec drugie imię Rozalka, jak arystokracja :razz: [B]No to proszę mój glos tez policzyc[/B] :razz:....[/QUOTE]

Sie robi :smile:

Plebiscyt jeszcze będzie trwał 1,5 godziny, jeszcze klamka nie zapadła,ale spanusia dwojga imion być może jak najbardziej :smile: Wśród arystokracji to normalka.
Bellusia to też może być jej drugie imie :smile:


Sunia jest cud, miód, ultra maryna :loveu:
Jeszcze się będą domki o nią biły.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='_Dunaj_']Bo nie zna naszej Kaśki diablicy, to ona w domu panuje, a psy jej słuchają bez względu na rasę i wielkość i obcy kot też do nas nie zawita, nawet nie próbują, druga Kika jej ustępuje chociaż starsza i większa :evil_lol:[/QUOTE]

ale sama z siebie kotka nie atakuje?? a może spanielkę koty atakowały i dlatego je goniła??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Ba! Miodzio jesli to by wyszlo. Dzieki! [/QUOTE]
W takim razie proszę o powstrzymanie się wycinaniem dużej ilości dredów, może da się je jeszcze rozczesać, szkoda by było porobić jej dziury, bo ma przepiękny i bujny włos. Zaraz bedę pisała maile do hodowców, o których wiem, że nie odmawiają pomocy potrzebującym spanielkom.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]
[SIZE=5][COLOR=red]Wyniki II tury głosowania
na imię dla czarnuszki[/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]


1) [B]Bella [/B]- [COLOR=blue]Soko, elik, [/COLOR][COLOR=blue]paulaa, azalia, ewu, poker, Justyna Lipicka[/COLOR] - [B]7 głosów[/B]
2) [B]Rozalka[/B] - [COLOR=blue]Asia & Ginger, _Dunaj_ AgusiaP, emilia2280 - [COLOR=black][B]4 głosy[/B][/COLOR]
[/COLOR]
[CENTER][COLOR=red]
[B]Uwaga, uwaga, uwaga !!!

Minęła godzina 22-ga i uroczyście ogłaszam zakończenie plebiscytu na imię dla bezimiennej, czarnej gospodarskiej córy.[/B][/COLOR]

[SIZE=3][COLOR=red]Jak z powyższego komisyjnego liczenia głosów wynika, sunia nosić będzie wdzięczne imię
BELLA, Bellisima, Belinda, Belusia Busia :)[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red]jednym słowem P I Ę K N A[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=red], co jest zgodne ze stanem faktycznym[/COLOR][/SIZE][COLOR=red].[/COLOR]

[LEFT][CENTER][B][COLOR=black]Zgodnie z regulaminem plebiscytu pomysłodawca, matka chrzestna - elik przekazuje na rzecz Belusi 20 zł.[/COLOR]
[/B][/CENTER]

[CENTER][B]Wszystkim biorącym udział w plebiscycie bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy[/B]

:calus::Rose::Rose::Rose::calus:
[SIZE=3]
i prosimy, zostańcie z Belusią, nie opuszczajcie jej.
Ona bardzo nas wszystkich, naszej pomocy, potrzebuje.[/SIZE]
[/CENTER]
[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że sunia ma temp. i dlatego nie kapałam jej dzisiaj.Lepiej poczekać z kąpielą jeden dzień niż mam Belluni zaszkodzić.
Najpierw wet i ogledziny lekarskie.
Nie podobają mi się też jej cycuchy - tak nie wyglądają po karmieniu szczeniaków ( może się mylę), są zmienione, tylko dwa są "normalnej wielkości", w niektórych pod dotykiem wyczuwa się małe guzki.
Była 4 razy na spacerku i nic nie zrobiła, myślę, że to stres i jutro już będzie wszystko dobrze.
Oczka załzawione - przemyte świetlikiem - pokazała się ropka - podejrzewam zapalenie spojówek.
A z panią - psim fryzjerem - skontaktuję się jutro.A na kogo mam się powołać - na Asia & Ginger?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']ale sama z siebie kotka nie atakuje?? a może spanielkę koty atakowały i dlatego je goniła??[/QUOTE]

Az taka bestia to nie jest, tylko uparta i zabawa wtedy jak sama chce, bo inaczej to po pycholku, czego ostanio Tosiek doświadczył jak chciał ją z fotela usunąć, w zamian poszedł do kuchni i wysypał jej z miseczki karmę, oni tak sobie często coś na złość robią, a może z sympatii "kto się czubi ten się lubi":evil_lol:

Mizianka dla suni na dobranoc:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Proszę opiekunki tymczasowe o skontaktowanie się z właścicielką hodowli spanieli, która zgodziła się obciąć sunię za free. :loveu:...[U][/U][/QUOTE]
Bardzo dziękujemy. Belusia będzie juz całkiem bellisima :)

[quote name='BeaBono']Belcia wyszła przed chwilą na piąty spacerek i wreszcie zrobiła siusiu. Ufff...[/QUOTE]
Hurrrrrra. Czekamu na koooo.
Dziękujemy za piękne zdjęcia i bogate relacje o Belusi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Proszę opiekunki tymczasowe o skontaktowanie się z właścicielką hodowli spanieli, która zgodziła się obciąć sunię za free. :loveu:


Tu jest kontakt do hodowczyni:
[URL]http://www.oddumnejksiezniczki.com/[/URL][/QUOTE]

Wielkie dzięki Asiu! To wspanialy prezent, bo sunia jet przepiękna i oni najlepiej to jeszcze wyrzeźbią z klaczków :loveu:

Hihi, To suczeczka jest Bella Rozalka - Bella Rosa, jesli po królewsku :p

Kate, jak sunia spędzila noc? Dobrze spala i bez niespodzianek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']Witam cioteczki...piękna ta ciemnowłosa panienka. Czy mozna coś zrobic z jej oczkami,czy jest to nieodwracalne ?[/QUOTE]
Bedzie diagnozowana i wtedy podejmiemy decyzję. Ale na pewno nie obejdzie sie bez wydatnej pomocy Cioteczek.

Link to comment
Share on other sites

Po wizycie u weta:
Bella waży 10,9 kg. Jest starsza niż sądziłyśmy - ma 8-9 lat.
Ma żółte ząbki i troszkę kamienia. Temperatura w normie.
Oczy - sunia ma prawdopodobnie zaćmę starczą. Wskazana wizyta u okulisty.
Wetka stwierdziła zapalenie spojówek. Dostałyśmy receptę na Maxitrol, mamy zakraplać oczka 3 x dziennie.
Bella ma też zapalenie uszu. Mamy czyścić jej codziennie uszka i zakraplać 2x dziennie Aurizon (lek mamy od weta, płyn do czyszczenia będziemy musiały wkrótce kupić, bo w domu mamy końcówkę Clorexydermu).
Skóra - na pewno jest grzybek, świecił w UV. Zalecenia - kąpiel w Manusanie i co 3 dzień oprysk i wcieranie Imaverolu (Imaverol dostałyśmy).
Wetka pytała na co były pobrane zeskrobiny. Podejrzewa nużycę.
Listwa mleczna - 1 guzek do usunięcia.
Bella ma lekki żółtawy wyciek, wylizuje się. Miała zrobione USG macicy. Macica jest powiększona. Mamy jeszcze poobserwować sunię - może mieć zapalenie pochwy, może wkrótce dostać cieczkę albo ma początki ropomacicza i wtedy sterylka na cito.
Sunia miała pobraną krew do badania.
Przed chwilą zadzwonili z lecznicy, wyniki bad. krwi są w normie, trochę tylko podwyższony jest profil wątrobowy.
Cukier - Bella nie była na czczo, najadła się rano suchej karmy...
(sucha stoi u nas zawsze w miskach; zgapiłyśmy się wczoraj)
Jutro zawozimy mocz do badania.
Bella podczas wizyty lekko panikowała, piszczała i wyrywała się. Nie warczała, nie próbowała ugryźć.
Zapłaciłyśmy 139 zł. Mamy na razie tylko rachunek. Fakturę dostaniemy, jak szefowa wróci z urlopu (w następny piątek 23.09)

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/933/p9020011j.jpg[/IMG]

[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2291/p9020002q.jpg[/IMG]

[IMG]http://img31.imageshack.us/img31/9503/p9020006b.jpg[/IMG]

[IMG]http://img841.imageshack.us/img841/450/p9020008z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...