Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Issa']Napisałam wyżej juz...ta akurat hodowla ma zatrudnionych ludzi do opieki nad wszystkimi zwierzętami,
Są socjalizowane, maja doskonałą opiekę weterynaryjną . I to nie jest maleńki domek z maleńkim ogródkiem.
A najlepiej przejedźcie się sami skoro wiecie więcej. A ja sie wybiore do Was.[/QUOTE]
Tak , tak masz rację ty to lubisz słyszeć
No i na wystawę przyjeżdżają busem z klatkami, jedna na drugiej, no ale mają zapewnioną opiekę, dwie wolontariuszki pilnują żeby było cicho. Wszystko w porządku! Wszyscy to widzą ale wszyscy się boją, bo to sędzina, i niech się baba uprze to z lokat nici. Ręka , rękę myje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']A wiesz, że po IP można dojść wszędzie ? ;>[/QUOTE]
Nie wiem bo są komputery o zmiennym IP.Ale tak czy siak jak ma sporą gromadkę szczeniątek to prędzej czy później ją znajdziesz zresztą myślę,że większość pseudo i tak się rozleci ,a Ci którzy rozmnożą raz na jakiś czas w typie rasy nie będą już tą większością ,która była dotąd.Za jakiś czas psy z rodowodem będą stanowić większość no i kundelki bo były ,są i zapewne będą łatwo i darmo dostępne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Jedno Ci obiecuję - nie będzie pożytku z takich pomysłów, poczekaj cierpliwie.
Chyba nie sądzisz, że ustawodawca pozwoli na omijanie prawa - stawiam dolary przeciw orzechom, że ustawodawca nie pozwoli z siebie kpić, założysz się?

Już się coś szykuje na was, moi drodzy pseudole...[/QUOTE]

Unikasz odpowiedzi na stawiane pytania. Czy taka hodowla - fabryka powinna mieć ustawowo zagwarantowany byt ?
Czy będziesz za tym , żeby ograniczyć rozmnażanie jednej suki bez rodowodu, a pozwolić rozmnażać hodowlom w których jest 25 ras z rodowodem?
Odpowiedz kierując się tylko dobrem psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Nie wiem bo są komputery o zmiennym IP.Ale tak czy siak jak ma sporą gromadkę szczeniątek to prędzej czy później ją znajdziesz zresztą myślę,że większość pseudo i tak się rozleci ,a Ci którzy rozmnożą raz na jakiś czas w typie rasy nie będą już tą większością ,która była dotąd.Za jakiś czas psy z rodowodem będą stanowić większość no i kundelki bo były ,są i zapewne będą łatwo i darmo dostępne.[/QUOTE]
Nie mam nic do kundelków, kocham je tak samo jak wszystkie zwierzęta.. nie tak dawno musiałam sie pożegnać ze swoją czworonożną przyjaciólką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Unikasz odpowiedzi na stawiane pytania. Czy taka hodowla - fabryka powinna mieć ustawowo zagwarantowany byt ?
Czy będziesz za tym , żeby ograniczyć rozmnażanie jednej suki bez rodowodu, a pozwolić rozmnażać hodowlom w których jest 25 ras z rodowodem?
Odpowiedz kierując się tylko dobrem psów.[/QUOTE]
Hodowle mają cel.
A reszta robi to z przypadku albo dla kasy.
W hodowlach powinny być kontrole i jestem za tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Nie mam nic do kundelków, kocham je tak samo jak wszystkie zwierzęta.. nie tak dawno musiałam sie pożegnać ze swoją czworonożną przyjaciólką.[/QUOTE]
Jak już pisałem wcześniej też mam w mojej gromadzie kundelka ale też mam psy z pseudo jak pisałem nie z wyboru a z podrzutu i też sa naprawdę prześliczne ,mądre i zdrowe dlatego nie chcę nikogo potępiać z wyboru mam dwa z rodowodem amsafa i boksera(jeden z moich bokserów z rodowodem był bardzo chorowity tzw encyklopedia chorób już jest za TM)Ale tak czy siak muszę przed hodowcami pochylić głowę bo gdyby nie prawdziwe z pasją prowadzone hodowle to nie miałbym tych psiaków z podrzutu z pseudo w typie rasy bo niby skąd?Ale i tych pseudo z tzw od przypadku ,dla znajomego czy bo raz suka powinna mieć i dobrze prowadzonych nie dla zarobku będę bronił.To co najwyżej jeszcze nie uświadomieni ludzie ,czasem źle uświadomieni ale na pewno nie źli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Jak już pisałem wcześniej też mam w mojej gromadzie kundelka ale też mam psy z pseudo jak pisałem nie z wyboru a z podrzutu i też sa naprawdę prześliczne ,mądre i zdrowe dlatego nie chcę nikogo potępiać z wyboru mam dwa z rodowodem amsafa i boksera(jeden z moich bokserów z rodowodem był bardzo chorowity tzw encyklopedia chorób już jest za TM)Ale tak czy siak muszę przed hodowcami pochylić głowę bo gdyby nie prawdziwe z pasją prowadzone hodowle to nie miałbym tych psiaków z podrzutu z pseudo w typie rasy bo niby skąd?Ale i tych pseudo z tzw od przypadku ,dla znajomego czy bo raz suka powinna mieć i dobrze prowadzonych nie dla zarobku będę bronił.To co najwyżej jeszcze nie uświadomieni ludzie ,czasem źle uświadomieni ale na pewno nie źli.[/QUOTE]

szkoda, że tak myślących jest tutaj tak mało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Mam pytanie.
Po co rozmnażasz psy ?[/QUOTE]

Już kiedyś pisałam, że moje psy żyją w warunkach lepszych niż ma połowa Polaków. Lubię z nimi przebywać , opiekować się nimi. Mają do dyspozycji dolne piętro domu i duży wybieg . Nie chodzą na dwa pozostałe piętra. Lubię dogadzać szczeniaczkom, patrzeć jak jedzą, bawią się. Lubię jak śpią jeszcze w wieku 8 tygodni do góry brzuszkiem, z nóżkami w górze na termoforze. Nie jest dla mnie uciążliwe zmieniać termofor i w dzień i w nocy. Najważniejsze jest to, że one mnie witają, nie mogę zrobić kroku , aby je nie rozdeptać. One skaczą, ciągną mnie za spodnie. Obcowanie z nimi, widok , że one są tak radosne jest dla mnie bezcenny. Dlatego rozmnażam i będę rozmnażać. Psy moje żyją ze mnie , a nie ja z nich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Czy ty na pewno wiesz o czym piszesz? Bo czasami odnoszę wrażenie że przemawiają przez ciebie interesy swego pryncypała z PO . Gdyby cię naprawdę obchodził los zwierzaków to powinnaś się zająć tymi pieskami które nie mają domów lub psami wiejskimi które od początku życia przytwierdzone są łancuchem do budy i to jest ich cały świat, a ty pani Katarzyno zajęłaś się likwidowaniem hodowli nie zrzeszonych w ZKwP . Dlatego odnoszę wrażenie iż twoje chęci pomocy zwierzakom są tylko przykrywką dla lobbingu na rzecz ZKwP, jeżeli się mylę to przepraszam ale lektura twoich wypowiedzi nasuwa mi takowe spostrzeżenia .[/QUOTE]
Jak pseuduchy przerwiecie produkcje psow, to nie bedzie bezdomniakow i tych na lancuchach.

Link to comment
Share on other sites

Zeby nie bylo-ja nie jestem absolutnie tylko za rodowodowymi-moga sobie byc i takie bez,jakies domowe,male hodowle i zarejestrowane,tylko chodzi o te wszystkie MEGA ROZMNAZALNIE,takie jak na przyklad pare stron temu-popatrz w linki! cos okropnego! jakie ten jeden ma warunki dla nich a drugi-17 ras-to sie nie miesci w glowie!
dzwonil juz ktos do pana od colli-czyli jak napisal cooli???
jak nie ja zadzwonie dzisiaj


P.S.DOPISUJE<przed chwila PAN OD SIEDEMNASTU RAZ zmienil opis na...dziewiec ras.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Już kiedyś pisałam, że moje psy żyją w warunkach lepszych niż ma połowa Polaków. Lubię z nimi przebywać , opiekować się nimi. Mają do dyspozycji dolne piętro domu i duży wybieg . Nie chodzą na dwa pozostałe piętra. Lubię dogadzać szczeniaczkom, patrzeć jak jedzą, bawią się. Lubię jak śpią jeszcze w wieku 8 tygodni do góry brzuszkiem, z nóżkami w górze na termoforze. Nie jest dla mnie uciążliwe zmieniać termofor i w dzień i w nocy. Najważniejsze jest to, że one mnie witają, nie mogę zrobić kroku , aby je nie rozdeptać. One skaczą, ciągną mnie za spodnie. Obcowanie z nimi, widok , że one są tak radosne jest dla mnie bezcenny. Dlatego rozmnażam i będę rozmnażać. Psy moje żyją ze mnie , a nie ja z nich.[/QUOTE]
1.warunki- nie masz pojęcia jakie ma warunki większość polaków.
2.Lubisz przebywać z psami, bawić się z nimi, patrzeć jak jedzą?- w schronach jest ich pełno..potrzebujących towarzystwa i ludzi.
3.Który 8 tygodniowy pies śpi z termoforem ?
4. Moje dorosłe też śpią podwoziem do góry jak większość psów.
5.Każdy pies wita swojego Pana .
6. Możesz uszczęśliwiać potrzebujące zwierzaki.
Wniosek?
Rozmnażasz psy dla własnego kaprysu..i to złe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']1.warunki- nie masz pojęcia jakie ma warunki większość polaków.
2.Lubisz przebywać z psami, bawić się z nimi, patrzeć jak jedzą?- w schronach jest ich pełno..potrzebujących towarzystwa i ludzi.
3.Który 8 tygodniowy pies śpi z termoforem ?
4. Moje dorosłe też śpią podwoziem do góry jak większość psów.
5.Każdy pies wita swojego Pana .
6. Możesz uszczęśliwiać potrzebujące zwierzaki.
Wniosek?
Rozmnażasz psy dla własnego kaprysu..i to złe.[/QUOTE]


A, ty dlaczego rozmnażasz ? I dlaczego chcesz mieć zagwarantowane ustawowo większe prawa jak hodowca gołębi? Gołębi jest też nadmiar w naszych miastach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jak pseuduchy przerwiecie produkcje psow, to nie bedzie bezdomniakow i tych na lancuchach.[/QUOTE]

też tak myślę, ale co zrobić z tymi pseudohodowlami
skoro oni się zrzeszyli patrz link [URL]http://ekostraz.pl/portal/hodowla[/URL]

może masz jakieś pomysły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']A, ty dlaczego rozmnażasz ? I dlaczego chcesz mieć zagwarantowane ustawowo większe prawa jak hodowca gołębi? Gołębi jest też nadmiar w naszych miastach.[/QUOTE]
I tu się mylisz! Nie rozmnażam psów !

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miałam dosyć burzliwą dyskusję z moim wujkiem-prawnikiem właśnie na temat tej nowej ustawy. Mój wujek ma spojrzenie na kwestie pseudo i rodowodu jak typowy polak. Po co mi rodowód, mam prawo kupić i rozmnażać psa jak chce i kiedy chcę. Jak dla mnie dosyć egoistyczne spojrzenie. On nie chce psa rasowego tylko o wyglądzie rasowego...
Ale jest pewne zagrożenie dotyczące tej ustawy. Czy hodowcy zarejestrowani nie wywindują teraz swoich cen za szczeniaka, ponieważ dostali monopol na sprzedawanie psów? Psy rasowe zdrożeją wielokrotnie, a ludzie ze względu na brak edukacji i tak nie będą brali psów ze schroniska. Prawda jest taka, że większość posiadaczy psów, kupiło psy z pseudo, kierując się myśleniem, "rodowód niepotrzebny, tylko dodatkowy wydatek" i "ze schroniska nie wezmę, bo brzydki, dorosły i nie wiem czego się mogę po nim spodziewać" i wtedy pojawiał się rynek pseudo, który dokładnie spełniał ich oczekiwania. I to myślenie się nie zmieniło, dlatego powinno sie jak najwięcej ludzi edukować, tylko bardzo trudno jest ich przekonać do innego myślenia, mi się dzisiaj nie udało. Zamierzają wziąć/kupić psa w okolicach wakacji od przyjaciółki. Ręce opadają... Ale wujka pomysłem na poprawienie ustawy, jest wprowadzić kontrolę nad pseudo, czyli badania, pochodzenie itp. ale bez rodowodu, bo przecież inspekcje weterynaryjne itp dostają za coś pieniądze.

A wiecie może jak rozwiązany jest ten problem w innych krajach?

Link to comment
Share on other sites

Milena, skoro Twoje psy mają do dyspozycji całe dolne piętro domu, to domyślam się, że sporo tego masz. Czyli, że jesteś zwykłym rozmnażaczem, który żyje z krycia suk bez rodowodu, bez stosownych badań. Jesteś pseudohodowcą, chociaż nadal będziesz uparcie broniła swoich niedorzecznych praw, dla takich jak ty nie ma tu miejsca. Mam ogromną nadzieję, że w końcu dostaniesz bana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Milena, skoro Twoje psy mają do dyspozycji całe dolne piętro domu, to domyślam się, że sporo tego masz. Czyli, że jesteś zwykłym rozmnażaczem, który żyje z krycia suk bez rodowodu, bez stosownych badań. Jesteś pseudohodowcą, chociaż nadal będziesz uparcie broniła swoich niedorzecznych praw, dla takich jak ty nie ma tu miejsca. Mam ogromną nadzieję, że w końcu dostaniesz bana.[/QUOTE]

Tobie zależy na banie dla mnie. Mnie zależy, aby tak samo kochać te z rodowodem i te bez rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

a co złego w takim monopolu? ja bym była za monopolem dla zkwp, jeszcze niech tylko wprowadzą jakieś obowiązkowe przeglądy hodowli- wizyty w hodowlach weryfikujące stan psów i warunków. sobie nie mam nic do zarzucenia, moje psy mają moim zdaniem bardzo dobre warunki, i fajnie jakby każda hodowla tak dbała o swoje psy.
a monopol- czemu nie? bo za wysokie ceny by były? i dobrze. nie każdego stać na psa więc nie każdy powinien go mieć. braliby ze schronisk bo po prostu nie mieliby innego wyjścia, a jeśli ktoś mniej zamożny marzyłby o psie rasowym- to zamiast kupić z pseudo czy giełdy psa przypominającego rasę, odłożyłby na rasowego, lub poszukał w hodowlach jakiegoś tańszego pet-a.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Tobie zależy na banie dla mnie. Mnie zależy, aby tak samo kochać te z rodowodem i te bez rodowodu.[/QUOTE]

zależy Ci żeby tak samo je kochać czy tak samo rozmnażać? bo wcześniej pisałaś o rozmnażaniu, a tu nagle z jakąś miłością wyskakujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Tobie zależy na banie dla mnie. Mnie zależy, aby tak samo kochać te z rodowodem i te bez rodowodu.[/QUOTE]
Wszyscy tutaj kochamy tylko coś mi się wydaje, że inna miłością i z innych powódek ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Tobie zależy na banie dla mnie. Mnie zależy, aby tak samo kochać te z rodowodem i te bez rodowodu.[/QUOTE]

Tobie zależy na pieniądzach, jesteś typowym pseuduchem, tak jak już wiele osób wcześniej to napisało.
Zamieść może zdjęcia tego dobrostanu, który zajmuje piętro domu, bo jak znam życie to masz parę chodliwych ras, które będziesz rozmnażać do momentu kiedy suki nie będą już miały siły rodzić.

Link to comment
Share on other sites

Monopol jest zły z definicji ;) To zawsze stwarza pole do nadużyć.
Szkoda jednak, że dyskusja na ten temat pojawia się dopiero w momencie, gdy zaczynają wyrastać jakieś kynologiczne "nowo-twory", które nie są konkurencją lecz próbą zalegalizowania pseudo. Szkoda, bo głównie szary Kowalski na tym straci - jeszcze łatwiej będzie go nabić w butelkę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...