-
Posts
4974 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by teresaa118
-
Mam papiliona już 13 lat. To są bardzo odważne ale zarazem niezależne pieski. Potrzebują dużo ruchu i zabawy. Są tez inteligentne i dlatego często widziało się ta rasę w cyrkach. Jeśli chodzi o smycz ,to może spacery są nieatrakcyjne dla niego. One są dobrymi wędrownikami, w młodości nasz Boby robił do 10 km dziennie spacerki. Jeśli chodzi o pieszczoty, to podchodzi do nas po porcyjkę przytulaskow i potem znajduje sobie własny kącik do spania (izoluje się od nas).To nie są psy wbrew pozorom do noszenia na rękach i obcałowywania. Mój mąż dużo rozmawiał i rozmawia z nim. Jeśli gdzieś wychodźmy z domu i nie możemy zabrać ze sobą psów, to podchodzi do niego i tłumaczy, ze jedziemy np. na basen i musi na nas czekać. Jeśli podszczekuje na inne psy, tez tłumaczy się mu, z pieski są fajne i powinien się przywitać. To brzmi może śmiesznie, ale jak się do niego mówi, to przekręcą łepek jakby cos rozumiał, przytakiwał. Po dobroci można z nim wszystko zrobić, ale jak się na niego krzyczy, w jego obecności kłoci, to wycofuje się jak autystyczne dziecko. Nie lubi wrzasków.
- 22 replies
-
Mój Boby(papillon) właśnie skończył 13 lat. W listopadzie miał podwójna operacje przy odbycie (porobiły się kieszonki) no i przy okazji po raz pierwszy oczyszczone ząbki i kastracja(powiększona prostata). Po operacji stwierdziliśmy lekkie problemy ze słuchem. Ale wędruje dalej z nami po polach. Może trochę więcej śpi. Mimo to wie dokładnie, kiedy TZ wędruje do samochodu i jako pierwszy stoi przy drzwiach garażu. Oba psy uważają samochód jako drugi dom. Je bardzo dobrze. Wyniki krwi w normie. Mamy nadzieje, ze jeszcze długo będzie umilał nam życie. Mój mąż jest bardzo przywiązany do psa i będzie ratował go do ostatniej chwili No cóż ! Nasz mały synek.
-
Pies prawdopodobnie był na karmie ludzkiej. A wiec nie zna puszek i suchej. Ja tez długo karmiłam psice z ręki, bo tak się bala sama jeść, ze w ogóle nie jadła.Powolutku (tzn. po paru miesiącach unormuje się). Smaczne kaski ze stołu tez dostała. Bojąca jest, bo poprzednia właścicielka nie nauczyła jej kontaktów socjalnych z innymi psami.Tez będzie trwało, musi gdzieś mieć możliwość spotkań z 2-3 psami, z którymi mogłaby się pobawić. W momencie przechodzenia obok innego psa zaczynam rozmawiać z psem, uspakajać i wciskać przysmaczek, a krok później już nie reaguje na przechodzące psy. Psy starszych właścicieli są bardzo często wyizolowane, bo maja maleńki spacerek a potem cały dzień siedzą w mieszkaniach. Najważniejsze nie denerwować się, nie szarpać smyczy i nie pokazywać, z jesteś ciociu niepewna.
-
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
teresaa118 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
[quote name='andegawenka']W głębi to rudziutkie jakieś smutne. Też piękne:loveu:[/QUOTE] Przecież nie ma własnego lóżka z "ludziem" tak jak moje psy, to i smutny! -
Czekamy na dobre wieści z przekazania Kamy nowym właścicielom. Powodzenia w nowym życiu maleńka!
-
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
teresaa118 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
Dzięki za prześliczne zdjęcie Szafranka. Proponuje ogłaszać go z tym zdjęciem. Chwyta za serce! -
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
teresaa118 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
[quote name='szafranekm']Ciocie cichutko na wątku Bajo/Szafranka ;)[/QUOTE] Ja chętnie ogladnelabym nowe zdjęcia Szafranka no i relacje z jego zachowania. Obserwuj tez watek z moim milusińskim -
STIVI - stary, ślepy, duży, ale piękny. Za TM (*) :(
teresaa118 replied to ewab's topic in Już w nowym domu
[quote name='Podmcent']Mam pytanie porządkowe - kto jest opiekunem wątku Stiviego?[/QUOTE] Myślę, ze za Stiviego odpowiada Mortens łącznie z finansami. Ona zbiera na niego i przelewa do halabajowki -
małe i średnie psiaki-chłopaki z wrocławskiego schroniska
teresaa118 replied to Szira's topic in Już w nowym domu
Już zgłosiła się ciocia i odebrała laptop. Jest na bazarku dla Ramzesa -
STIVI - stary, ślepy, duży, ale piękny. Za TM (*) :(
teresaa118 replied to ewab's topic in Już w nowym domu
I co ze Stivim? Jak zdrówko? -
Moje psy teraz tez więcej lezą na parkiecie niż w naszym lozku.
-
Bajka w wymarzonym domu:) dziękujemy Wszystkim:)
teresaa118 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Najważniejsze, ze korzysta ze względnej wolności. Może znajdzie jakiś człowiek, który zaopiekuje się nią na starość. -
[quote name='Livka']Już ujęte w rozliczeniu - dziękujemy pięknie :loveu: Ciociu Teresko jak rozliczać Twoje wpłaty ? :hmmmm: 50 zł/mc czy na dwa ?[/QUOTE] Ja place 50 miesięcznie
-
Bank nie przyjął zlecenia. Powtórzę. Przepraszam
-
Bajka w wymarzonym domu:) dziękujemy Wszystkim:)
teresaa118 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Dogo, telefony dalej istnieją. Najnowsze informacje są zawsze mile widziane -
Ja tez karmie osobno, mimo, ze psy są różnej płci i wielkości. Musze pilnować większej, ale młodszej suczki przed małym, ale starszym samcem. Tak to jest w naturze, z silniejszy nadaje ton
-
STIVI - stary, ślepy, duży, ale piękny. Za TM (*) :(
teresaa118 replied to ewab's topic in Już w nowym domu
Ciocie są jajczarki. Pod koniec lipca płaci się za sierpień, a nie odwrotnie. Pies już jest głodny a nie za miesiąc -
Dramat Nexta - duży dług w hoteliku ... POMOCY!!!
teresaa118 replied to AGA35's topic in Już w nowym domu
Stała na sierpień poszła z małą dokładka Znowu. Co z ciociami opiekującymi się Nextem? Znowu jest poślizg! Trochę podciągnęłam, ale.... -
I sierpień puka już do drzwi! Stała poszła na potrzeby Misowe z glaskami
-
Bajka w wymarzonym domu:) dziękujemy Wszystkim:)
teresaa118 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Odpowiedzi nie dostałam, a tu już stała na sierpień poszła z glaskami. Cos ciocie skapią z informacjami.