Jump to content
Dogomania

teresaa118

Members
  • Posts

    4974
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by teresaa118

  1. Mam papiliona już 13 lat. To są bardzo odważne ale zarazem niezależne pieski. Potrzebują dużo ruchu i zabawy. Są tez inteligentne i dlatego często widziało się ta rasę w cyrkach. Jeśli chodzi o smycz ,to może spacery są nieatrakcyjne dla niego. One są dobrymi wędrownikami, w młodości nasz Boby robił do 10 km dziennie spacerki. Jeśli chodzi o pieszczoty, to podchodzi do nas po porcyjkę przytulaskow i potem znajduje sobie własny kącik do spania (izoluje się od nas).To nie są psy wbrew pozorom do noszenia na rękach i obcałowywania. Mój mąż dużo rozmawiał i rozmawia z nim. Jeśli gdzieś wychodźmy z domu i nie możemy zabrać ze sobą psów, to podchodzi do niego i tłumaczy, ze jedziemy np. na basen i musi na nas czekać. Jeśli podszczekuje na inne psy, tez tłumaczy się mu, z pieski są fajne i powinien się przywitać. To brzmi może śmiesznie, ale jak się do niego mówi, to przekręcą łepek jakby cos rozumiał, przytakiwał. Po dobroci można z nim wszystko zrobić, ale jak się na niego krzyczy, w jego obecności kłoci, to wycofuje się jak autystyczne dziecko. Nie lubi wrzasków.
  2. Mój Boby(papillon) właśnie skończył 13 lat. W listopadzie miał podwójna operacje przy odbycie (porobiły się kieszonki) no i przy okazji po raz pierwszy oczyszczone ząbki i kastracja(powiększona prostata). Po operacji stwierdziliśmy lekkie problemy ze słuchem. Ale wędruje dalej z nami po polach. Może trochę więcej śpi. Mimo to wie dokładnie, kiedy TZ wędruje do samochodu i jako pierwszy stoi przy drzwiach garażu. Oba psy uważają samochód jako drugi dom. Je bardzo dobrze. Wyniki krwi w normie. Mamy nadzieje, ze jeszcze długo będzie umilał nam życie. Mój mąż jest bardzo przywiązany do psa i będzie ratował go do ostatniej chwili No cóż ! Nasz mały synek.
  3. [quote name='teresaa118']Jeszcze zajrzę do Orzeszka...[/QUOTE] Poproszę konto, wyśle parę groszy na jego potrzeby.
  4. Pies prawdopodobnie był na karmie ludzkiej. A wiec nie zna puszek i suchej. Ja tez długo karmiłam psice z ręki, bo tak się bala sama jeść, ze w ogóle nie jadła.Powolutku (tzn. po paru miesiącach unormuje się). Smaczne kaski ze stołu tez dostała. Bojąca jest, bo poprzednia właścicielka nie nauczyła jej kontaktów socjalnych z innymi psami.Tez będzie trwało, musi gdzieś mieć możliwość spotkań z 2-3 psami, z którymi mogłaby się pobawić. W momencie przechodzenia obok innego psa zaczynam rozmawiać z psem, uspakajać i wciskać przysmaczek, a krok później już nie reaguje na przechodzące psy. Psy starszych właścicieli są bardzo często wyizolowane, bo maja maleńki spacerek a potem cały dzień siedzą w mieszkaniach. Najważniejsze nie denerwować się, nie szarpać smyczy i nie pokazywać, z jesteś ciociu niepewna.
  5. [quote name='andegawenka']W głębi to rudziutkie jakieś smutne. Też piękne:loveu:[/QUOTE] Przecież nie ma własnego lóżka z "ludziem" tak jak moje psy, to i smutny!
  6. Czekamy na dobre wieści z przekazania Kamy nowym właścicielom. Powodzenia w nowym życiu maleńka!
  7. Dzięki za prześliczne zdjęcie Szafranka. Proponuje ogłaszać go z tym zdjęciem. Chwyta za serce!
  8. [quote name='szafranekm']Ciocie cichutko na wątku Bajo/Szafranka ;)[/QUOTE] Ja chętnie ogladnelabym nowe zdjęcia Szafranka no i relacje z jego zachowania. Obserwuj tez watek z moim milusińskim
  9. [quote name='Podmcent']Mam pytanie porządkowe - kto jest opiekunem wątku Stiviego?[/QUOTE] Myślę, ze za Stiviego odpowiada Mortens łącznie z finansami. Ona zbiera na niego i przelewa do halabajowki
  10. Już zgłosiła się ciocia i odebrała laptop. Jest na bazarku dla Ramzesa
  11. I co ze Stivim? Jak zdrówko?
  12. Moje psy teraz tez więcej lezą na parkiecie niż w naszym lozku.
  13. Najważniejsze, ze korzysta ze względnej wolności. Może znajdzie jakiś człowiek, który zaopiekuje się nią na starość.
  14. [quote name='Livka']Już ujęte w rozliczeniu - dziękujemy pięknie :loveu: Ciociu Teresko jak rozliczać Twoje wpłaty ? :hmmmm: 50 zł/mc czy na dwa ?[/QUOTE] Ja place 50 miesięcznie
  15. Bank nie przyjął zlecenia. Powtórzę. Przepraszam
  16. Dogo, telefony dalej istnieją. Najnowsze informacje są zawsze mile widziane
  17. Ja tez karmie osobno, mimo, ze psy są różnej płci i wielkości. Musze pilnować większej, ale młodszej suczki przed małym, ale starszym samcem. Tak to jest w naturze, z silniejszy nadaje ton
  18. Ciocie są jajczarki. Pod koniec lipca płaci się za sierpień, a nie odwrotnie. Pies już jest głodny a nie za miesiąc
  19. Stała na sierpień poszła z małą dokładka Znowu. Co z ciociami opiekującymi się Nextem? Znowu jest poślizg! Trochę podciągnęłam, ale....
  20. Poszła na razie stała, później dorzucę jeszcze parę groszy.Zaczarowałam się i zapomniałam o mojej obietnicy.
  21. I sierpień puka już do drzwi! Stała poszła na potrzeby Misowe z glaskami
  22. I znowu miesiąc minął. Sierpniowe alimenty poszły do Urgusia naturalnie z glaskami.
  23. Odpowiedzi nie dostałam, a tu już stała na sierpień poszła z glaskami. Cos ciocie skapią z informacjami.
×
×
  • Create New...