-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Trudno wyrokować jakie było wcześniejsze życie Aleksa.Nie wiem jak wygląda sytuacja ze śmietnikami w Zabrzu bo u nas nie znajdziesz nic koło śmietnika do zjedzenia może jedynie suchy chleb w woreczku pozostawiony raczej dla ptaków. Przed wyjściem nakarmić Aleksa powinno mu przejść węszenie za jedzeniem.Jak będzie najedzony,nie ruszy.
-
Tam kiedyś był wolontariat ale za bardzo domagał się zmian w schronisku dlatego bardzo szybko został zlikwidowany.Tam walka trwała kilka lat i nikt nie ma siły przebicia aby się sytuacja zmieniła.To i tak dobrze,że jest strona schronu na FB i są umieszczane zdjęcia psów.To jest państwo w państwie.Kiedyś tam jeszcze działały zadra i Sonia71.
-
Eluniu,bałam się w zasadzie pisać o tych szelkach bo można pomyśleć,że się wymądrzam ale napisałam bo bardzo mi szkoda Teo i chciałam bym aby miał komfortowe warunki do końca życia.Jest przecież pieskiem niewidomym i należy mu się komfort aby nie odczuwał swojego kalectwa tak mocno. Jeszcze mi się coś przypomniało,trzeba zatrzymywać się przy zejściu z chodnika,czy przed schodami aby dać sygnał psu,że zbliża się do przeszkody.Sawania też potykała się przy zejściu z chodnika.Jak opracowałam metodę zatrzymywania się i komendę stój to bardzo szybko to załapała.Ja z Sawanią byłam w kontakcie i to sprawiało uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji dla psa.Na szczęście Sawana nie była głucha a więc taki kontakt czuciowy i słowny był możliwy. Moja Sawania w tych szelkach Feel Free chodziła.Mam je u siebie,pozostałość po Sawani.Jest to rozmiar L.Szerokość regulowana jednym rzepem.To są te: Mogłabym wysłać ale p.Kasi już tylko do domu.Nie wiem czy będą dobre.Sawania była średnim psiakiem.Obwód szyi max.36-37cm;obwód pasa za łapkami-48-49cm. Można kupić je w zooplusie czy w bitiba.Nie są drogie.Też są Julius ale są twardsze i drogie. https://www.zooplus.pl/esearch.htm#q=szelki dla psa https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_psa/smycze_obroze_dla_psa/szelki_dla_psa?gclid=Cj0KCQiAmuHhBRD0ARIsAFWyPwiecC3I15qcD77fx0SEhUgXOl8zeLl3rVbmoDFVjhmbFrM7GmdjYecaAtU-EALw_wcB
-
Najgorsza dla tych bid jest zima,aby przetrwały jakoś.Teraz są tam mrozy,zapowiadają -21.Hangar jest duży,oby kierownik pomyślał o psiakach i wstawił tam nagrzewnicę chociaż.Wciąż myślę o tych bidach.Biedne te psiaki są pod każdym względem.
-
A ja bym radziła zrobić USG bo to za długo trwa.Wymiotów nie powinno być już.Gdyby coś zjadla a tam tkwi to coś to powstanie stan zapalny i wtedy dopiero urosną koszty leczenia.Będziesz bardziej spokojna jeżeli zrobisz to USG,czy prześwietlenie z kontrastem.
-
Podobny do Naszego Lolo Baltazar zabrany z okropnych warunków potrzebuje pomocy. https://www.facebook.com/FioletowyPies/?__tn__=kCH-R&eid=ARCC9h9-TMRgLJsu5gAJaTLO1niukHyr6MD1zXxZ0S-8a8SUZdTF9Iv2RJmSATG2EDHB9oQL5w0BeZ6h&hc_ref=ARRoBCQ_TSM9j9u8elTF7dLYxjjLV4_pWkWLmoki3Rzh6bZSHpy08bxMB19NaVvxLBE&__xts__[0]=68.ARB9ifuhuOxv2mLekFaAXrmXtO0dLQbu91BClZDtavdDlwoqme-puxD-U82PoPtzbpFEMTTNkFLv7TotKastSY0UEhGJOO1JkmH4RNTt5hxubZoXeMToh1omrm5knkMVCqnaFay_7bM4mZVx_t94dBitffUa2jeboPN-_wRX5BTQ_ZO1CkU4s69Zr7cmGz75qkzAkDB0Tdhcm6EI9PqwJZuZBLZbVczInCZ8aPmjX0UZaCa5VWq8Lkw_XuPSNdmN3QeQpOqZKRcax-lJMvcyobEppbB1emFzviB47CA9qKDLR_qayBdQxWh4ZkWHmiD11mJXAaoeF5gISAS860OzvAUnHQ
-
Elu,nie wiem czy szerzej rozmawiałaś z p.Kasią na temat opieki nadTeo.Z mojego doświadczenia na przykładzie niewidomej Sawany potrzebne są szelki typu materiałowego,szerokie np.na gąbce,nie zwykłe taśmowe.Pies w tych szelkach dobrze dopasowanych,nie luźnych czuje się bezpiecznie,czuje,że go one opasują.Przy schodzeniu np.ze schodów trzeba trzymać krótko smycz i lekko napinać,ponieważ pies niewidzący nie widzi ile tych schodów jest.Dlatego piszę o tych szelkach,które spełniają rolę, prowadzą psa przez czucie-szelki,smycz i człowiek.Sawana raz się przewróciła na mieście na schodach bo była za luźna smycz i szelki zwykłe,taśmowe ale to było tylko raz i doświadczenie dla mnie.Zaraz kupiłam jej szelki szerokie i w tych chodziła do końca życia.Miałam wrażenie,że czuła się w nich komfortowoTakże nie trzeba przestawiać miseczek,muszą stać w jednym miejscu,najlepiej blisko legowiska. Piszę o tym z troski o Teo bo Teo jest psiakiem,który wymaga specyficznej opieki.
-
Ja też tak sądzę.Nie jest tragicznie.Pomoc psiakom idzie być może w żółwim tempie ale idzie.Gdyby się chciało wszystkim psiaczkom pomóc to by trzeba było otworzyć drugie schronisko.My staramy się zabierać po dwa psiaki,w wyjątkowych sytuacjach trzy.Do tego ta piekielna odległość,która ogranicza pomoc.Też kilka psiaków zalega w hotelikach a na ich miejsce by mogły wybyć ze schronu następne.No ale realia są jakie są,ogólnie sporo psiaków opuściło schron,znalazło bardzo dobre domy i z tego się trzeba cieszyć.
-
Poker zrobiła bazarek z ubrankami.Może coś wypatrzycie dla psiaczków. https://www.dogomania.com/forum/topic/349159-ubranka-dla-psów-nowe-na-pomoc-psom-od-ewu-i-szczebrzeszyniakom-do-1201g22/