Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Malagosku ale przyznasz,że ta decyzja to był strzał w dziesiątkę.Diana jest cudna.Bądźcie szczęśliwi i korzystajcie z jak najwięcej przyjemności przebywając razem bo czas goni do przodu.To już minęło dwa lata a w mojej pamięci tak jakby to było wczoraj.
  2. Ode mnie jest 60,00zł wpłacone a od Bogusi 50,00zł.Przepraszam być może w tytule podałam dwa razy ten sam nick tj.mój. Zapomniałam tu napisać,że ode mnie jest też przelew.W każdym razie powinny być dwa osobno przelewy,nie łączony.
  3. Nie dotyczy bezpośrednio tego postu ale chciałam jeszcze dopisać,że my z dogo próbujemy naprawiać błędy ludzi,którzy je popełnili i popełniają ratując te biedne psy.Dzięki b-b i ZZP Abi jest na wolności i na pewno miała,ma lepsze warunki niż w schronie.Zapewne dawno nie widać w jej odchodach całej niestrawionej pszenicy.I to właśnie dzięki tym dziewczynom nie siedzi do tej pory w schronie i wegetuje,przeganiana z kąta w kąt bo takich psów nie toleruje się w schronie,nie stara się nawet do nich dotrzeć aby chociaż w minimalnym stopniu je oswoić. My sprawdzamy raz w roku np.hotelik a zdarzy się,że więcej.Jest ciągły w zasadzie kontakt z hotelikiem.Poprzez rozmowę i w realu warunki bytowania psiaków poprawiają się na plus.Hotel wciąż udoskonala tak aby warunki były jak najlepsze. Jeżeli chodzi o BDT to w 2009r. ja zaczęłam od Cecylki z Elbląga.Oczywiście wypatrzyłam ją na wątku Schroniska Elblądzkiego,który prowadziła Agnieszka Wierzbicka jako wolontariusz(w tej chwili jest Kierownikiem Schroniska).Schronisko przeszło całkowicie pod OTOS Animals. Byłam nowicjuszką,zaproponowałam Cecylce BDT.Opisałam warunki jakie posiadam.Cecylka była chora na Cuschinga i schronisko nie mogło jej zapewnić opieki.Kilka osób mnie poparło ale i tak Agnieszka aby sprawdzić warunki w jakie oddaje psa przywiozła Cecylkę osobiście aby poznać warunki i mnie.Jeżeli się nie ma nic do ukrycia,napisało się prawdę o swoich oferowanych warunkach to nie jest się przeciwnikiem wizyty.No i od tego zaczął się przełom w moim życiu.Byłam do 2017r. BDT.Także były u mnie Fundacyjne psiaki.Wystarczyła obecność na dogo i prowadzenie wątku danego psiaka.Też zabierałam sama psiaka ze schronu na BDT,zakładałam wątek.Wszystkie psiaki zostały wyadoptowane z wyjątkiem ostatnie tymczasi Sawany.
  4. Oooo! Jakie śliczne zdjęcia Czesterka.Jest chłopczyk cudny.A jak ogólny stan zdrowia psiaka,jak uszka? Czy jest już umówiona kastracja? Haniu, Animonda jest w drodze,gdyby co to też dawaj Czesterkowi zmieszaną z suchą karmą. Fajnie,że mamy zdjęcia.Dziękuję.
  5. Ja też trzymam kciuki za sunieczki.Czekam na jakieś wiadomości.Też te oczka zapłakane zauważyłam u czarnulki.Trzeba przemyć rumiankiem koniecznie.
  6. A więc mamy podobne spojrzenie na ten temat. Jeszcze coś dopiszę,może wytłuc psy tak jak dziki do zera to może poprawią się warunki i wtedy nie trzeba będzie pomagać tym psom.
  7. Ta dyskusja nie ma sensu,nie raz były dyskusje i niczego nie wniosły.Potrzebne szerokie zmiany odgórne o które się walczy od kilku lat i nic z tego nie wynika,dalej przepełnienie w schronach,tragiczne warunki,jakieś przechowalnie o których nawet nie jest wiadome,psy głodne,zaniedbane,umieszczone w klatkach do momentu wywiezienia do schronu.Nieliczni ludzie i nieliczne Fundacje,które w jakiś sposób chcą ratować psiaki(ratować życie) z lasów,pól,ze złych warunków.Nawet gdyby dotować schron to i tak nic nie da,podejrzewam,że te pieniądze by trafiały nie wiadomo gdzie.Gro schronów jest jakby prywatnych(państwo w państwie) i nic na to nie poradzi się.Statystyki umieralności w schronach są zatrważające i nikt z tym nic nie robi.Gdyby były godne tam warunki nie było by tyle zgonów(nie tykając jakiś tysiące przechowalni),psy cierpią nie leczone bez pomocy i samoistnie umierają w cierpieniu.To tylko jeden z przykładów a można je mnożyć.Osobny temat wieś........
  8. Z Wrocławia są: Poker;anica;rutta;mila-ada;Nika Ela;ulvhedinn.Do tych osób mam nr.tel. Kalai;sunia2000;mila-ada;LaCamponella FCI;Nika Ela;Czarna Kawka;terierfanka
  9. W tekście jest w nawiasie umieszczone województwo.Staram się zawsze umieszczać bo nie wszyscy kojarzą,jest to małe miasteczko. Tola w Twoim tekście jest brak województwa może dopisz aby nie było zbędnych zapytań.
  10. A nie można chociaż jemu obciąć, odsłonić oczów?
  11. Aaaaaa! to już wiem.A może już ktoś zrobił na Warszawę? Szkoda,że na pierwszej stronie nie ma postu informacyjnego.Byśmy wiedzieli na jakie miasta idą ogłoszenia i kto je robił.
  12. Ja też przypadkiem natknęłam się na wątek Dagi.Fajniutka sunia.Ten okres dwóch lat to okres stracony dla Dagi ale teraz odrobi to co straciła.Nie mam na razie pomysłu jak pomóc suni bo mamy trzy psiaki w hoteliku(dokoptował Czester z Radys).
  13. Ja wyróżniam OLX na Łódź-jest ważne do 03.02.19.Nie wiem kto je robił.Może też ten ktoś zmienił na inne miasto tylko żeby nie powielić.
  14. Karma zamówiona: Artykuł Suma z VAT Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g - Zestaw 1, 6 smaków 1 x 137,80 zł 137,80 zł Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g - Zestaw 2, 6 smaków 1 x 139,80 zł 139,80 zł Standardowa dostawa gratis Cena razem z VAT277,60 zł
  15. Może jeszcze zastanawiają się nad adopcją Perełki,widzieli ją.Decyzja jest przecież na dobre kilka lat.Dajmy czas im.
  16. Dlatego ja tak nienawidzę bud,kojców.Czy Zefirek jest ogłaszany? Niech jak najszybciej trafi do domu bez budy,kojca bo to nie jest dla niego miejsce a tym bardziej w zimę.
  17. Wczoraj przez chwilkę rozmawiałam z szafirkiem o suniach.Powiedział są urocze,starsza spokojna,zrównoważona a Maja szaleniec,wszędzie jej pełno.Przytyły ładnie,sierść się bardzo poprawiła,jedzą 3 razy dziennie.Natomiast jeżeli chodzi o zainteresowanie to jest nikłe.Hania by dała zaraz znać,że dzwonił domek wart sprawdzenia go.Sądzę,że są jakieś telefony tylko nie warte Mai i Sary.
  18. To jednak ogonek go boli i ma stan zapalny.Oby tylko kość się nie psuła bo i taka może być sytuacja.Autentycznie lepiej ogonek obciąć do zdrowego ciała.
  19. A ja tylko tyle napiszę,że wszystkie psiaki jak trafiają do swoich już na zawsze domków,przechodzą metamorfozę i są śliczne.Są zadbane,kochane i szczęśliwe. Niespodzianka: Czesterek od sybil dostał pomoc finansową w postaci 20,00zł.Ślicznie dziękuję. Także nadeszła wpłata od MALWA.Ślicznie dziękuję. SPA - zapłacone.
×
×
  • Create New...