-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Nie dotyczy bezpośrednio tego postu ale chciałam jeszcze dopisać,że my z dogo próbujemy naprawiać błędy ludzi,którzy je popełnili i popełniają ratując te biedne psy.Dzięki b-b i ZZP Abi jest na wolności i na pewno miała,ma lepsze warunki niż w schronie.Zapewne dawno nie widać w jej odchodach całej niestrawionej pszenicy.I to właśnie dzięki tym dziewczynom nie siedzi do tej pory w schronie i wegetuje,przeganiana z kąta w kąt bo takich psów nie toleruje się w schronie,nie stara się nawet do nich dotrzeć aby chociaż w minimalnym stopniu je oswoić. My sprawdzamy raz w roku np.hotelik a zdarzy się,że więcej.Jest ciągły w zasadzie kontakt z hotelikiem.Poprzez rozmowę i w realu warunki bytowania psiaków poprawiają się na plus.Hotel wciąż udoskonala tak aby warunki były jak najlepsze. Jeżeli chodzi o BDT to w 2009r. ja zaczęłam od Cecylki z Elbląga.Oczywiście wypatrzyłam ją na wątku Schroniska Elblądzkiego,który prowadziła Agnieszka Wierzbicka jako wolontariusz(w tej chwili jest Kierownikiem Schroniska).Schronisko przeszło całkowicie pod OTOS Animals. Byłam nowicjuszką,zaproponowałam Cecylce BDT.Opisałam warunki jakie posiadam.Cecylka była chora na Cuschinga i schronisko nie mogło jej zapewnić opieki.Kilka osób mnie poparło ale i tak Agnieszka aby sprawdzić warunki w jakie oddaje psa przywiozła Cecylkę osobiście aby poznać warunki i mnie.Jeżeli się nie ma nic do ukrycia,napisało się prawdę o swoich oferowanych warunkach to nie jest się przeciwnikiem wizyty.No i od tego zaczął się przełom w moim życiu.Byłam do 2017r. BDT.Także były u mnie Fundacyjne psiaki.Wystarczyła obecność na dogo i prowadzenie wątku danego psiaka.Też zabierałam sama psiaka ze schronu na BDT,zakładałam wątek.Wszystkie psiaki zostały wyadoptowane z wyjątkiem ostatnie tymczasi Sawany. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
A więc mamy podobne spojrzenie na ten temat. Jeszcze coś dopiszę,może wytłuc psy tak jak dziki do zera to może poprawią się warunki i wtedy nie trzeba będzie pomagać tym psom. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Kiyoschi pisałyśmy w tym samym czasie. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Ta dyskusja nie ma sensu,nie raz były dyskusje i niczego nie wniosły.Potrzebne szerokie zmiany odgórne o które się walczy od kilku lat i nic z tego nie wynika,dalej przepełnienie w schronach,tragiczne warunki,jakieś przechowalnie o których nawet nie jest wiadome,psy głodne,zaniedbane,umieszczone w klatkach do momentu wywiezienia do schronu.Nieliczni ludzie i nieliczne Fundacje,które w jakiś sposób chcą ratować psiaki(ratować życie) z lasów,pól,ze złych warunków.Nawet gdyby dotować schron to i tak nic nie da,podejrzewam,że te pieniądze by trafiały nie wiadomo gdzie.Gro schronów jest jakby prywatnych(państwo w państwie) i nic na to nie poradzi się.Statystyki umieralności w schronach są zatrważające i nikt z tym nic nie robi.Gdyby były godne tam warunki nie było by tyle zgonów(nie tykając jakiś tysiące przechowalni),psy cierpią nie leczone bez pomocy i samoistnie umierają w cierpieniu.To tylko jeden z przykładów a można je mnożyć.Osobny temat wieś........ -
Z Wrocławia są: Poker;anica;rutta;mila-ada;Nika Ela;ulvhedinn.Do tych osób mam nr.tel. Kalai;sunia2000;mila-ada;LaCamponella FCI;Nika Ela;Czarna Kawka;terierfanka
-
Lola opuściła Radysy i czeka na DS w hoteliku PsiArek.
Anula replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Tak,oczywiście. -
Lola opuściła Radysy i czeka na DS w hoteliku PsiArek.
Anula replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Cudna jest. -
WEGA w DS w Bielsku Białej. Marchewka w DS w Skoczowie.
Anula replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Ja też przypadkiem natknęłam się na wątek Dagi.Fajniutka sunia.Ten okres dwóch lat to okres stracony dla Dagi ale teraz odrobi to co straciła.Nie mam na razie pomysłu jak pomóc suni bo mamy trzy psiaki w hoteliku(dokoptował Czester z Radys). -
Wczoraj przez chwilkę rozmawiałam z szafirkiem o suniach.Powiedział są urocze,starsza spokojna,zrównoważona a Maja szaleniec,wszędzie jej pełno.Przytyły ładnie,sierść się bardzo poprawiła,jedzą 3 razy dziennie.Natomiast jeżeli chodzi o zainteresowanie to jest nikłe.Hania by dała zaraz znać,że dzwonił domek wart sprawdzenia go.Sądzę,że są jakieś telefony tylko nie warte Mai i Sary.
-
A ja tylko tyle napiszę,że wszystkie psiaki jak trafiają do swoich już na zawsze domków,przechodzą metamorfozę i są śliczne.Są zadbane,kochane i szczęśliwe. Niespodzianka: Czesterek od sybil dostał pomoc finansową w postaci 20,00zł.Ślicznie dziękuję. Także nadeszła wpłata od MALWA.Ślicznie dziękuję. SPA - zapłacone.