-
Posts
20344 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Częściowo przez telefon już poznała i nie rozmyśliła się, a strasznie akurat szczekał, chciał wyjść - wypuściłam, szczekał - wrócił - i tak w kółko... Oni chyba nie aż tak bardzo starsi, skoro pani młoda, ale jednak sprawdzić trzeba, skoro ich sunia była trochę wycofana, to może przywykli do spokoju. Dlatego pomyślałam o wizycie i rozmowie też z rodzicami. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Z wizytą to bardziej chodziłoby o rozmowę z rodzicami, w końcu razem mieszkają więc i ich akceptacja jest potrzebna.... a może "kiedyś" i u nich mógłby zostać.... Ja jestem tylko DT, nie czuję się decyzyjna ( i nie powinnam być, bo już wczoraj wieczorem ryczałam, jak mi Odiś głowę na kolanach położył) -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Sprawdziłam przed chwilą, do 15.11. - ja zapłaciłam wcześniej już do 15-go i tak mi się wyświetla. Odi się tak nakręcił jakby czuł, że o nim mowa. Mam nadzieję, że jego "rozmowność" pani nie zniechęci, skoro chce przyjechać 200 km, to raczej powinno być ok. Czy będzie wcześniej przed niedzielą wizyta przedadopcyjna, żeby pani go ewentualnie mogła zabraćjeśli "zaiskrzy", czy po raz drugi będzie musiała przyjechać? To jest 200 km, więc chyba lepiej najpierw zrobić wizytę. -
ależ mi się ten barwny opis podoba :) mały Krecik - wielki wojownik :) broni Was przed kretami, szczurami...a nawet kogutem
-
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
wyróżnione do 15.11. i jest szansa, że nie będzie trzeba przedłużać Nie ma małych ani dużych ( kocich;)) zwierzątek. Jest pani i rodzice, parter, piętro i ogródek. Rozmawiałyśmy dość długo, właściwie to była rozmowa trójstronna, bo Odiś jakby wyczuł że o nim mowa i tak czynnie brał udział w rozmowie, że mam nadzieję nie wystraszył pani tą hałaśliwością. Opowiedziałam o Odim, pani pytała o jego "historię", wysłałam kilka słodkich zdjęć, Odisia śpiącego na siedząco, Odisia z kocykiem w pysiu i te pierwsze schroniskowe. Pani pytała o zalecenia ortopedy i czy w domu schody na piętro powinna jakoś zabezpieczyć, żeby Odiś nie chodził po schodach. Pani Blanka chciałaby poznać Odisia osobiście i umówiłyśmy się, że przyjedzie w niedzielę. Jedyne, co mnie zaniepokoiło to ewentualna wyprowadzka pani od rodziców w przyszłości czyli zmiana miejsca zamieszkania Odisia, pani sama o tym wspomniała, że w przyszłości może tak być i wtedy może nie być ogródka. Powiedziałam, że on i w bloku może mieszkać, byle miał możliwość kilku spacerów i nie musiał wchodzić po schodach na drugie czy trzecie piętro, bo teraz jest dobrze, ale na starość stan może się pogorszyć. Czy jakiś "dogo - wizytator" w Poznaniu mieszka? -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Znalazłam na wątku "maleństw" zdjęcia Odisia, jak trafił do schroniska - czerwiec 2018, potem dopiero na str. 491 tego wątku znalazłam wpis o zawiezieniu pieska do Wrocławia, przypuszczam, że mógł to być własnie Odi (domek od anica) data 26.09.2018. Na str. 533 z kolei są zdjęcia z odwiedzin domku Odisia. Szukałam trochę wczoraj, żeby czegoś się o nim więcej dowiedzieć. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
wyróżnione :) https://www.olx.pl/d/oferta/karo-przyjaciel-ktory-poprawi-ci-humor-w-kazdej-sytuacji-CID103-IDP2lEl.html?bs=olx_pro_listing -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Tekst, który wkleiłam jest z mojego ogłoszenia, pisany tak "od serca", szybko, jak tylko do mnie trafił. Można, a nawet trzeba go dowolnie zmieniać, dodając to, czego ja nie napisałam. Zdjęcia w moim ogłoszeniu są "stare", nie będę wymieniać na te najnowsze, żeby mogły być wykorzystane przez Was bez ryzyka wstrzymania na OLX. Napisałam "niewielki problem ", pewnie dlatego, że tyle znam poważnych przypadków, przy których Odisiowy problem to "nic takiego"... On porusza się dziwnie, pociesznie, ewidentnie jest niepełnosprawny, ale jednocześnie nie stanowi to dla niego poważnego ograniczenia, jego radosne tańce i skoki potrafią zadziwić, staram się go wtedy wyciszać w obawie, by sobie nie "zrobił krzywdy" w sensie urazu kręgosłupa, z tego samego powodu boję się o schody. Czytając wątek wstecz i relacje poprzedniej pani mam wrażenie, że będąc jedynakiem on zachowywał się spokojniej, nie był tak hałaśliwy i ruchliwy jak teraz u mnie. Być może jego potrzeba zwrócenia na siebie uwagi owocuje tym "psim ADHD", tutaj ma liczną konkurencję. Mam nadzieję, że nie był to efekt karcenia. Nie potrafię sobie wyobrazić Odisia zamkniętego w bloku, siedzącego cichutko, wychodzącego na krótkie 2 - 3 spacery.... przecież to wulkan energii i radości. -
Cudne fotki szczęśliwej suni
-
Maleńka, młodziutka zamojszczanka Pola już w swoim własnym domku!
mari23 replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Przy dużych psach to "żadna" różnica, ale przy małych to już znacząca (dla kogoś, kto szuka "malutkiego" pieska). Już poprawiam. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Myślę, że to każdego dotyka,bez względu na znak zodiaku. Ja akurat z tych, co to prędzej w kącie popłacze, niż się o "sprawiedliwość" upomni. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Zdjęcia w domu albo "kanapowe" są nie do wykonania, jak tylko zauważy, że na niego patrzę, natychmiast pędzi do mnie. Skopiowałam tekst z mojego ogłoszenia, ale korzystając z niego trzeba pozmieniać sporo, żeby się nie dopatrzyli i nie usunęli ogłoszeń. edit: skorygowałam trochę tekst. Karo to radosny, pocieszny 6-latek, który swoim usposobieniem potrafi ująć każdego, kto go pozna na żywo. Jest średniej wielkości, waży ok. 14-15 kg. Uwielbia spacery i zabawy, przynosi piłeczkę, patyk itp. Dogaduje się też ze spokojnymi psami, zachowuje czystość i sygnalizuje potrzebę wyjścia. Nie jest agresywny, ale jego zainteresowanie kotami jest bardzo spontaniczne, jak on sam. Jamnicza budowa i niewielki problem z kręgosłupem sprawia, że Karo potrzebuje domu lub mieszkania raczej na parterze. Może mieszkać w bloku, potrafi chodzić na smyczy i nie niszczy nic, gdy zostaje sam. Przebywa w domu tymczasowym, gdzie można go poznać... i pokochać. Jest wykastrowany, zaszczepiony z książeczką zdrowia. Warunkiem adopcji jest spotkanie wolontariuszki z chętnymi w przyszłym miejscu zamieszkania oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Możliwa pomoc w zorganizowaniu transportu. Mogę potwierdzić "romantyczne i idealistyczne"..... na swoje nieszczęście Współczuję To wygląda na osobowość socjopatyczną aż trudno uwierzyć, żeby tak postępowała matka -
Maleńka, młodziutka zamojszczanka Pola już w swoim własnym domku!
mari23 replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Nie trzeba żadnego zwrotu, choć tyle pomogę -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
domowe też niełatwo zrobić, natychmiast do mnie podchodzi, ale uśmiałam się dzisiaj, jak towarzysząc mi w kuchni Odiś zasnął na siedząco :) obudziłam go, minę miał zdziwioną :) -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
-
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Model szukał kotów, których zapach ewidentnie czuł, bo jest ich tam sporo i tych bezpańskich i tych "pańskich" wychodzących. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Dziękuję za ogłaszanie Odiśka ! On naprawdę potrzebuje domu i niezbyt jest zadowolony z posiadania licznej "konkurencji". Trochę trudno samej sobie z fotografowaniem Odisia poradzić, ale zrobiłam parę jesiennych fotek, może do ogłoszeń się przydadzą. -
Niestety jesień nie jest dla staruszków zbyt łaskawa....
- 1565 replies
-
Maleńka, młodziutka zamojszczanka Pola już w swoim własnym domku!
mari23 replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
To ja zmienię na Legnicę, bo Bielsko widzę już "zajęte", imię też zmienię https://www.olx.pl/d/oferta/sliczna-mloda-tosia-szuka-domu-CID103-IDRGQ1a.html?bs=olx_pro_listing