Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Uprzedzam karma Dolina Noteci bez względu na to jak się nazywa ma w składzie nie wskazaną dla psów wieprzowinę i to najwięcej bo 36%. Oszukują jak mogą - weci wieprzowiny nie polecają a oni we wszystko ładują bo najtańsza.
  2. Piękne i prawdziwe.
  3. Przecież przede wszystkim jak pies jest chory to się idzie do weterynarza, nikt na forum nie postawi ci diagnozy z daleka.
  4. Problemów na szczęście nie ma lub nie wiadomo, mój wet a mam go od 1985 uważa, że obie szczepionki podane jednocześnie wzajemnie się jakby znoszą, mają słabsze działanie. naszczęście u nas prawie nie ma wścieklizny sle wirusówki mogą słabiej działać w raziew zarażenia. Wete ma doktorat i to m.in. własnie na temat leków i szczepionek.
  5. Jednocześnie? Powinien być przynajmniej dwutygodniowy odstęp, żeby oba szczepienia w pełni były skuteczne. Dobry wet powinien o tym wiedzieć.
  6. Nowofunlandy są cudne ale mają dużo sierści i okropnie się ślinią więc doradzałabym raczej psa z suchym pyśkiem. Faktycznie już bardziej golden lub labrador. Ja miałam przez37 lat rottweilery, które wbrew strasznej opinii były wspanjiałymi, przyjaznymi ludziom, dzieciom i wszelkim zwierzętom psami mimo policyjnego szkolenia na obronne ale na wieś nie polecam bo ludzie zakraczą właścicieli. Ogar może być to dosyć spokojny pies.
  7. I weterynarz nie ściągnął płynu z brzucha i nie zaczął leczenia? Zmień weterynarza i to szybko.
  8. Całe życiemam zwierzęta w domu bez względu na wielkość mieszkania - zawsze miejsca dla nich i dla nas nie brakowało. Powoli mieszkania były coraz większe a zwieraków nigdy nie brakowało bo jak odchodzio jedno z powodu choroby lub starości to przybywało następne i wszystkie zyły w zgodzie.
  9. Nie wszystkie psy lubią leżeć na żabę, nawet te zdrowe, to nie powód do zmartwienia. Moje też nie wszystkie się tak kladły. Biedna Gajunia, oby jak najszybciej wróciła do zdrowia. Może kapiele jej zaszkodziły i się przeziębiła ale leki pomogą. Trzymam kciuki.
  10. Bo przy źle ustawionych biodrach pies tak sie położyć nie da rady. Moje wszystkie były obowiązkowo prześwietlane , dysplazji nie miały i nawet w starszym wieku potrafiły się tak położyć. A byly to ONki i rottki.
  11. Zdjęcia cudne, kciuki trzymam. A żaba wskazuje na brak dysplazji, Moje też potrafiły tak leżeć nawet starsze i duże.
  12. Wierzę, że jest pięknie. Nasze psy też uwielbiały tamte tereny, pływanie w Bugu i chodzenie po lasach ale niestety mąż już dawno nie żyje, ja mam prawie 79 lat i z powodu uszkodzonej ręki musiałam zrezygnować z samochodu więc nie mam szans tam pojechać. Ale zostały piękne wspomnienia.
  13. Sorry, jak taka sytuacja to rozumiem, poza tym jednak dostają coś na urozmaicenie. Ja swoje całe życie karmię naturalnie i w zasadzie tylko jedna suczka nieco utyła, jakoś udawało mi się utrzymać je w formie a mam psy już 52 lata. Może dlatego, że staraliśmy się zapewniać im sporo ruchu no i dawaliśmy radę jakoś sensownie dawkować im jedzenie.
  14. Piękne tereny, też tam bywaliśmy ze swoimi psami. Aż zazdroszczę bo dawno tam nie byłam.
  15. Biedne te wasze psy trzymane wyłącznie na suchych bobkach. Okazuje się, że czasem choroba wychodzi im na dobre bo wreszcie dostają w miarę normalne dla psa jedzenie a nie ziarno jak kury.
  16. Jak najrzadziej, szczególnie szczeniaka. Tylko w razie bezwzględnej konieczności jak np. wytarzanie się psa w czymś nieodpowiednim.
  17. Dobrze, że kupiłaś mu karmę ale czy musiał to być Royal Canin? To najdroższa ale niestety najgorsza karma na rynku. Są inne dużo lepsze,może też nie najtańsze ale tańsze i zdrowsze. Royal jest przereklamowany i czasami aż śmieszny z tymi karmami dla każdej rasy. Są niektóre rasy o specjalnych potrzebach ale większość to też psy. Jak obiecałam po pierwszym postaram się wpłacić parę groszzy dla maluszka. Dziękuję za konto.
  18. Po prostu jest za gorąco, moje kiedyś potrafiły się opalać na rozgrzanych kafelkach w słońcu na balkonie a teraz po krótkim spacerze wracają do domu zdyszane i biegną do miski z wodą. I najchętniej śpia na kanapie w cieniu.
  19. Cudownie mi się czytało o tych psiakach, trafiły do wspaniałych domków i mam nadzieję, ze teraz już do końca życia będą szczęśliwe.
  20. Biedny maluszek, jesteś wielka bo uratowałaś mu życie. Na razie nie mogę ale po pierwszym może uda mi się coś podesłać, jestem emerytka i wspomagam sporo psiaków więc nie zawsze juz daję radę, sama też mam dwa psy.
  21. W Warszawie jest cmentarz dla psów a własciwie to już dwa. Ja mam na nim już 7 swoich rottweilerów i cieszę się, ze mogą tam spoczywac spokojnie a ja nie muszę się martwić pochówkiem odchodzących psów. Płacę za utrzymanie grobów ale jestem pewna, że mają spokój.
  22. Dziwne, miałam dwie suki -matkę z córka i była zgoda choć starsza była ważniejsza ale bez agresji, często nawet broniła młodszą przed atakami innych psów. Karcić raczej nie powinieneś, może raczej zona nie powinna wyraźnie faworyzować tej starszej. Ja zawsze starałam się obie traktować jednakowo, żeby właśnie nie wzbudzać zazdrości. Jak dawałam smakołyki to obu sukom, jak któraś czegoś nie chciała to spokojnie oddawała drugiej ale wiedziała, że ja daję sprawiedliwie obu.
  23. Cudne zdjęcia i cudna rodzinka, pozwala wierzyć, że jednak nie wszyscy ludzie to bestie bez serca.
  24. Rany, jak można, bydlaki nie ludzie. Ja adoptowałam 5-letniego psa, którego chciano uspić z powodu agresji, u mnie żyje już ponad 6 lat, niedawno skończył 11, przez te 6 lat u mnie nawet nie warknął, żył w zgodzie z dwiema suniami, niestety jedna niedawno odeszla ale w wieku 14 lat co dla tej rasy (rottweiler) jest rekordem. Nie wyobrażam sobie jak możnaoddać przyjaciela - każdego a szczególnie takiego po przejściach. Mam nadzieję, że sunia znajdzie wreszcie prawdziwy, kochający dom.
×
×
  • Create New...