dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
To nieprawda, że molosy się nie zgodzą na drugiego psa tej samej płci. Miałam przez 37 lat rottweilery, po kilka w domu w mieszkaniu, zawsze różnica wieku była 4-5 lat, przeważnie suki i nigdy nie miałam problemu z dogadaniem się suk w domu. Były szkolone na obronne a jednocześnie były bardzo przyjazne i opiekuńcze w stosunku do słabszych czyli dzieci i małych psów ale z dorosłymi i dużymi też żyły w zgodzie. Tylko rottweilera trzeba rozumieć i kochać oraz nie izolować, on musi być z człowiekiem a wtedy potrafi kochać cały świat choć w razie potrzeby a zagrożenie wyczuwa prawdziwe a nie wydumane, potrafi skutecznie obronic ale nie mordując od razu, raczej stara się zdecydowanie odstraszyć.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Niektóre psy tak lubią. Moja Fabia lubiła leżeć albo z głową wyżej na poduszce albo właśnie z wiszącą z kanapy lub poza poduszką. -
Właśnie, jak jej się nie podoba to niech się wyprowadzi. Ja swoją teściową psychopatkę trzymałam z daleka od mojego domu a psy mam całe życie, mąż na szczęście psy lubił.
-
Wg mnie nie bardzo bo jednak ma otwarte ściany a będzie coraz zimniej. Suka i noworodki powinny być w domu w cieple, też pod lampa ale oslonięte od wiatru i chłodu. Hodowałam wiele lat duże psy i wszystkie były z nami w mieszkaniu.
-
Z tym pytanie to radzę pójść do swojego Oddziału Zw. Kyn.
- 1 reply
-
- 1
-
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Ciekawe, jak mój mąż chrapał dostawałam furii i nie mogłam spać a jak chrapały moje psy, czasem nawet trzy naraz to mnie nie denerwowało. -
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Gajulka jak zwykle śiczna. -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
dwbem replied to elik's topic in Już w nowym domu
Jeden dzień powinny wytrzymać jak oczyszczone. Ja też mrożę warzywa i zieleninę, mam potem do zup i dla psów. -
Ja szczepię wszystkie swoje psy co roku i nie mam na szczęście problemów. Oprócz parwo szczepię i na leptospirozę, która daje identyczne objawy jak parwo ale leczy się inaczej. Weterynarze często mylą te choroby, leczą źle i dziwią się, że pies szczepiony na parwo umiera bo na lepto nie szczepią. Wiem bo sama kiedyś to przeszłam, umarła mi 3-mies. suczka, mój wet zrobił sekcję i wewnętrzne objawy były inne niż przy parwo. Wtedy jeszcze nie było szczepionek na lepto niestety. Ale zaczęli je produkowaćv i od tego czasu szczepię wszystkie swoje psy i nie chorują.
-
Będzie dobrze
-
Może ma to samo co moja mama - trzustka oprocz produkcji insuliny produkuje również kwasy trawienne albo njei. Moja mama musiała zażywac leki zadtępujące w tym trzustkę i funkcjonowała normalnie. Może powiedz o tym weterynarzowi, powinien dac jej jakiś lek podobny do tego dla ludzi lub ten sam.
-
Zgadzam się z Bou, niedawno pożegnałam swoją 14-letnią rottkę, nie miała raka, po prostu w pewnym momencie przestała chodzić i jeść, pomogłam jej odejść w spokoju i nie cierpieć mimo, że ja cierpię do dziś.
-
Obejrzałam filmik z Korim i rottkiem i łezka zakręciła mi sie w oku bo niedawno odeszla moja ukochana rottka, która uwielbiała cały świat i też potrafiła się pięknie bawić z dużo mn iejszymi psami, zero agresji nawet na agresję innych psów. Wychowała od szczeniaka średnią pinczerkę i nigdy nie zrobiła jej krzywdy. A co do Foresto, moje psy noszą je cały czas i nigdy nic złego się nie stało, nawet w zabawie nie łapią się za obróżki, poza tym chyba nie są aż tak trujące żeby mały kawałek zabił. Bardziej bałabym się dawania psom Brawecto bo to dopiero truje psy od środka.
-
Ogromnie współczuję, to weterynarze wykazali się brakiem empatiii wiedzy. Ja miałam wspaniałego weta, ktory przez 34 lata prowadził mi wszystkie psy, leczył dopóki się dawało, był na każde zawołanie, poddawał się kiedy rak był już nie do zwalczenia. Ale niestety niedawno mi nagle zmarł i teraz też jestem przerażona, gdzie znajdę drugiego takiego jak mi któryś pies zachoruje. Trzymaj sie, ja też niedawno straciłam ukochaną sunię ale żyła 14 lat co na jej rasę było rekordem więc choć tęsknię to wiem, że miała dobre życie.
- 2 replies
-
- operacja
- weterynarz
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Kiedyś miałam szczurki, bardzo je lubię bo są super czyste i inteligentne ale teraz niestety bałabym się je wziąć bo mam parkę średnich pinczerów, moja suczka może by je tolerowala ale adoptowany pies obawiam się, ze mógłby na nie polować bo na widok kota na ulicy wykazuje chęć pogonienia więc niestety nie zaryzykuję. Jak miałam rottweilery to żyły ze szczurkami zgodnie.
-
Mój pies zaatakował innego, co robić po odzdzieleniu ich?
dwbem replied to Natalia99's topic in Strachliwość
Błagam, rok jest rodzaju męskiego więc nie rób błędu pana premiera i nie mów półtorej roku tylko półtora roku. A suczka zaczęrła czuć się pewniej to tym razem nie chciała oddać swojego patyczka. Dobrze, że rozdzieliłaś psy spokojnie. Czy ten drugi pies był obcy czy znajomy. Bo może znajomemu, z którym bawiła się nie raz nie byłoby awantury a obcemu nie chciała oddać. Zwracaj na to uwagę i postaraj się nie dopuszczać do scysji. -
Po takim życiu u poprzedniego właściciel, przepraszam ale idioty nie dziwię się, że sunia ma takie zaburzenia. Bez pomocy weta będzie trudno, może na razie proszę dać jej jakieś leki uspokajające np. hydroxyzinę ale to na receptę. DSlaczego trzeba czekać na wizytę u weterynarza tak długo? Przecież nawet jeśli znajomy jest daleko to chyba są inni bliżej, może trafi się jakiś dobry lekarz.
-
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Właśnie, ja też od dziecka wychowywałam się wśród różnych mniejszych i większych zwierząt, podobno byłam chorowita ale jakoś nigdy nie chorowałam na żadne choroby odzwierzęce i żyję do dziś a mam już prawie 79 lat. Ale moi rodzice też kochali zwierzęta i nie bali się mnie do nich puszczać. I pewnie dlatego uodporniłam się na wszystko a zwierzaki mnam całe życie, bez nich świat byłby nudny. -
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Kocham ludzi, ktorzy potrafią wychowywać dziecko z psem i nie histeryzują, że to niehigieniczne i niebezpieczne. Wręcz przeciwnie, dziecko wyrasta na empatycznego człowieka. -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
dwbem replied to elik's topic in Już w nowym domu
Uwielbiam wilki, to super mądre stworzenia a tych morderców dla przyjemności i z głupoty chętnie bym wystrzelała. Jak chcą sobie postrzelać to mają strzelnice a to są bandyci, którzy kochają mordować bezbronne stworzenia. -
Zmień weta, nie sterylizuje się suki przed pierwszą cieczką a raczej po drugiej a nawet trzeciej. Taka wczesna sterylizacja może zaburzyć rozwój psa fizyczny i psychiczny, do pewnego wieku hormony są potrzebne a przetrwanie tych kilku cieczek jest do wytrzymania. Miałam suki hodowlane i reproduktora w mieszkaniu i to duże i jakoś dawaliśmy radę ustrzec się przed niechcianymi kryciami. A suczka cierpi i musi ją obejrzeć dobry wet.
-
Sowa, masz rację ale tylko jeżeli właściciel ma czas, chęci i umiejętności wychowywania psa w ogóle a husky w szczególnosci.