Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. dwbem

    Wybór wystawy

    Kup przy wejściu katalog wystawowy i tam znajdziesz wszystkie informacje - kiedy na którym ringu jakie rasy będą oceniane.
  2. To może sprawdź czy nie ma coś z pęcherzem czy nerkami bo to może być też przyczyną częstego sikania. Poza tym jak to jest adopciak to pewnie nikt jej wcześniej nie nauczył, że dom to nie trawnik i wtedy trzeba cierpliwości.
  3. Wspaniałe wieści, pewnie podanie leku na pasożyty pomogło, brzuszek się odetkał. oby tak dalej, wierzę, że będzie coraz lepiej.
  4. Mam suki od lat i wszystkie sikały po kilka razy tak jak psy odpowiadając na wywąchane ślady innych psów i uważam to za normalne. Szczególnie młoda suczka i przed cieczką i karcenie jej za sikanie jest nienormalne. Ludzie tez sikają z różna częstotliwościa zależnie od ilości wypitych płynów. Jeżeli masz nie kastrowanego psa to jak sobie wyobrażasz upilnowanie ich w czasie cieczki?
  5. dwbem

    Wolfsblut

    Faktycznie masz pecha, ja też byłam zła jak nagle przestano produkować preparat wzmacniający dla seniorów, na szczęście miałam zapas a sunia już nie żyje (14 lat) więc resztę dostają moje dwa młodsze czyli ponad 9 i ponad 11 lat. Możeuda ci się jeszcze znaleźć gdzieś tę karmę a jak nie to poszukaj w zooplus, oni mają spory wybór różnych dobrych bezzbożowych karm.
  6. Tak jeżeli waży 60 kg to trzy miarki, na opakowaniu są dokladne informacje. Ale rottweiler nie powinien aż tak dużo ważyć - dla suki maks to 42 kg a dla psa 50, góra 55 kg. On ma być umięśniony, masywny ale nie zapasiony.
  7. dwbem

    Wolfsblut

    Jeżeli musisz dawać i suchą karmę to poszukaj jakiejś dobrej byle nie Royal Canin. Ja faktycznie większość swoich psów miałam od szczeniaka ale mam też adoptowanego w wieku 5 lat bo chciano go uśpić a u mnie jest już ponad 6 lat i żyje. Też był na byle jakiej suchej karmie bo poprzedni właściciele nie umieli postępować z psem, u mnie jest karmiony normalnie jak pozostałe moje psy i na szczęście jest bardzo zadowolony.
  8. dwbem

    Wolfsblut

    A ja nie karmię suchymi karmami tylko mięsem oczywiście z dodatkami i mam psy zdrowe bez problemów żołądkowych, zadowolone i ja tez bo kosztuje mnie to to dużo mniej - uważam że najgorsze mięso choć takiego nie daję jest lepsze od najlepszej suchej karmy.
  9. Zgadzam się z IlonąS i Sową ta rasa nie jest dla każdego, wymaga dużo pracy i zajeć no i stałego kontaktu z czlowiekiem. To są wspaniałe psy ale ja np nigdy bym się na takiego nie zdecydowala bo jestem już stara i mniej ruchliwa choć dotąd przez 37 lat mialam rottweilery ale one nie są aż tak energiczne jak maliniaki a poza tym byłam młodsza.
  10. Takiego nie znam kupuję w proszku kosztuje poniżej 20 zl dla rottweilera wystarczą dwie miareczki dziennie bo jedna jest na 20 kg psa. Miałam rottweilery przez 37 lat i były zdrowe ten Canvit doskonale tolerowały w jedzeniu.
  11. Radzę Canvit zielony dawałam przez wiele lat swoim rottweilerom a teraz pinczerom średnim.
  12. Faktycznie strach bo wieś potrafi uwiązać kulkutygodniowego szczeniaka na krotki łańcuch i nawet nigdy nie zmieniać obroży, ktora wrasta w szyję. Może uda się je jakoś odebrać zanim pani Ania je rozda na razie muszą być z mastkś więc może się trochę uchowają.
  13. Szczeniaki odrobacza się 3-tygodniowe i powtarza po 2 tygodniach odpchlić też mnożna jak proszek byle go nie zlizywały.
  14. I tak się pomnaża kundelki, i w Zw. Kyn.trafiają się pseudohodowcy zapatrzeni tylko w zyski ale jednak większość to prawdziwi miłośnicy ras starający się dbać o psy, czystość rasy zdrowie wychowanie.
  15. Zgadzam się z wami, ja w zasadzie jestem przeciwna dawaniu psa, szczególnie po przejściach ludziom z małymi dziećmi bo niestety przeważnie przegrywa pies. Wiekszość ludzi nie rozumie i co gorsze nie chce rozumieć psa, jego potrzeb, reakcji w niekomfortowych sytuacjach za to dzieciom wszystko wolno bo to jeszcze dziecko i nie rozumie. A że pies to też trochę jak dziecko i tez ma prawo nie rozumieć to już nieważne. Po to człowiek ma rozum, żeby nauczyć się psiego języka a nie wymagać od psa, żeby był cudownym robocikiem spelniającym wszystkie zachcianki a często żeby był cudowną zabawką dla małego dziecka. Jak do mnie przychodzili ludzie po szczeniaka dla dziecka to odsyłałam do sklepu po pluszowego.
  16. No właśnie, moje też lubią i choć te ostatnie nie wymiotowały żółcią, może dlatego że piją mleko i nie mają problemów z jego przyswajaniem.
  17. Ja już niestety nie mam takiego problemu bo mąż nie żyje ale jak był to wychodziliśmy z psami razem albo na zmianę a teraz ze względu na wiek wychodzę z moimni pojedyńczo bo nie mogę ryzykować jakiejś kontuzji. Kiedyś w jednej ręce prowadzałam dwie rottweilerki a teraz nie ryzykuję pary średnich pinczerów. Cóż, starość nie radość, niedługo skończę 79 lat.
  18. Miałam sukę, ktora też wymiotowała żółcią jak miała pusty żołądek. Koleżanka poradziła mi dawać jej rano mleko, zaczęłam tak robić i problem zniknął bo okazało się, że mleko neutralizowało nadkwasotę. Teraz moim psom daję mleko, niedużo ale codziennie i nic zlego się nie dzieje mimo, że są już leciwe ale je doskonale trawią i lubią.
  19. Zaglądam ale na razie nie moge wspomóc sunia ładna, jak mozna było trzymac ją na zardzewiałym łańcuchu, nawet na obrożę n ie było tych nieludzi stać? Szkoda i tej drugiej suczki, tacy ludzie nie powinni mieć żadnych psów, polska wiocha jest niereformowalna.
  20. Niestety mocznica w tym wieku nie rokuje dobrze,, ja też straciłam tak psa i to młodego ale to było po Czernobylu. Jeżeli sunia będzie wyraźnie cierpieć nie męcz jej, pozwól jej odejść bez bólu bo obawiam się,, że na wyleczenie nie ma szans.
  21. Ja też jestem ale w tym miesiącu jestem pod kreską i nie mogę pomóc ale trzymam kciuki za sunię.
  22. A po co nosicie szczeniaki na rękach, psy tego bardzo nie lubią. Można je brać na ręce na chwile ale nie nosić jak dziecko, pies nie lubi być odrywany od podloża, pooza tym taki maluch potrzebuje stałej bliskości matki. To nie są pluszowe zabawki tylko żywe psie dzieci.
  23. Mam pytanie - nie znacie lepszej firmy produkującej karmy niż Royal? Dla mnie to przereklamowana, najdroższa a jednocześnie najgorsza firma. Kiedyś miałam szczurki, bardzo je lubię i chętnie bym je wzięła ale obecnie mam parę średnich pinczerów a to podobno szczurołapy więc się boję bo nie mogłabym ich wypuszczać z klatki a te co kiedyś miałam bawiły sie z rottweilerami.
  24. Patmol masz rację, ja mam duże doświadczenie w postępowaniu z psami i to dużymi. U mnie zawsze te starsze były i są ważniejsze, ten następny przybywający do domu był ustawiany jako drugi, nie dawałam nigdy odczuć tym starszym, że są mniej ważne bo mlody wymaga więcej uwagi. Poza tym zawsze cały wolny czas poświęcaliśmy psom - spacery, zabawy, wystawy, szkolenie i przede wszystkim socjalizacja z otoczeniem dlatego mimo, że duże i szkolone na obronne nigdy nie stanowiły zagrożenia ani dla ludzi ani dla zwierząt. Ale faktycznie to trzeba naprawdę lubić a psy naprawdę kochać.
  25. To nie lepiej zrobić mu obszerny kojec na czas nieobecności w domu? Łańcuch to barbarzyństwo, szczególnie dla młodego psa.
×
×
  • Create New...