dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Gdy pojawia się drugi pies...(sprawy techniczne)
dwbem replied to shnooreck's topic in Wszystko o psach
Nie bój się, ja zawsze miałam od dwóch do czterech psów i to dużych - najpierw ONki a potem rottweilery. Teraz mam dwa bo 30 maja odeszła moja ostatnia, ukochana rottka w wieku 14 lat, rekordzistka. Psy misałam wyszkolone, chodzxiły albo na smyczy łączniku po dwa albo luzem bo były bardzo karne. Teraz mam parę średnich pinczerów ale wychodzę pojedyńczo bo mam już prawie 79 lat a psy są silne i żywiołowe choć też już niemlode - 9 i 11 lat ale jakoś daję radę. -
Wspaniała wiadomość o obu pieskach. Czaruś doskonale trafił na kochających ludzi. Współczuję straty Kazana, rozumiem bo jeszcze płaczę za swoją ukochaną rottką, ostatnią jaką miałam a rottki mialam 37 lat. A ta ostatnia miała wspaniały charakter i cudowne życie - ze wszystkich moich psów żyła najdłużej i nie umarła na raka ale na starość. Bo odeszła dzień przed 14-tymi urodzinami a to jak na tę rasę rekord, nawet ONki żyły mi po 13 lat. Niby wiem, że nikt nie żyje wiecznie ale nadal mi jej brakuje bo to dopiero od 30 maja. Ale mam nadzieję, że jest gdzieś ze wszystkimi moimi psami i jest szczęśliwa.
-
Nigdy, nawet kiedy długo pracowałam nie karmiłam swoich psów suchymi karmami bo uważam, że najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej karmy a już szczególnie od przereklamowanej a najgorszej karmy Royal Canin. Jakoś znajdowałam czas, żeby karmić swoje psy a miewałam nawet 4 dużej rasy w mieszkaniu - mięsem oczywiście z dodatkiem warzyw i ryżu lub makaronu lub płatków i do dzisiaj a mam psy ponad 50 lat nie wiem co to alergie, biegunki i wszelkie inne choroby jelitowe. I nawet stare psy tolerują mleko i ser i nie mają biegunek. Moje psy jedzą surową wołowinę lub gotowany drób i żadnych uczuleń.
-
Sterylizacja w szkoleniu nie przeszkadza, nawet pomaga bo nie będzie miala okazji, żeby przytyć choć moje suki jakoś też nie tyły. A jak pozwolisz jej dojrzeć w pełni bedzie jeszcze mądrzejsza.
-
W Warszawie w nocy byla burza i deszcz, rano było znośnie bo tylko 23 stopnie ale tersz jest 28 i znowu duchota.
-
Sterylizować oczywiście skoro nie ma być hodowlana ale osobiście radzę pomęczyć się przynajmniej przez jedną choć lepiej dwie cieczki, to nie jest aż takie trudne a pozwoli suni w pelni się rozwinąć i dojrzeć. I sterylizację wykonuje się w połowie okresu między cieczkami czyli faktycznie 3 m-ce po cieczce ale nie pierwszej. Większość wetów tak robi bo to nie ich psy, im nie zależy na zdrowiu psa a to, że tak wczesna sterylizacja chroni sukę przed rakiem to legenda. Miałam suki niesterylizowane i żadna nie miała raka narządów rodnych czy listwy mlecznej, suki sterylizowane też nie ale były sterylizowane w późnym wieku a ostatnia dożyła mi 14 lat co na jej rasę jest rekordem.
-
Niewskazana tak wczesna sterylizacja bo może spowodować oslabienie rozwoju fizycznego i psychicznego szczeniaka. Do pełnej dojrzałości podobno narządy płciowe są potrzebne. Mój wet a mam go wiele lat, jest lekarzem z powołania czyli z miłości do zwierząt, ma doktorat też jest tego zdania. Ale to twoja decyzja. Ja jak pisałam miałam suki hodowlane i reproduktora w mieszkaniu w bloku i dawaliśmy radę upilnować całe towarzystwo, nigdy nie doszło do niechcianego krycia więc jak się chce to można.
-
Rany, moja suczka jak czegoś chce to drze się tak, że mam ochotę ja udusić, podziwiam cierpliwość sąsiadów ale do głowy by mi nie przyszło, żeby ją oddać. Co za ludzie, po co takim jakikolwiek pies.
-
Dziękuję, już sporo swoich psów pochowałam bo mam je od 1967 roku a wszystkie pamiętam, wspominam choć to tyle lat mija. Dobrze, że zawsze jakieś psy w domu pozostaja bo pustki bym chyba nie zniosła.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
I dobrze. Moje pinczery, które normalnie uwielbiają ciepło teraz też wychodzą na tyle na ile muszą i wieją do domu a po powrocie biegną do miski z wodą. Musimy jakoś przeżyć ten tydzień ale jest koszmarnie. -
Będzie dobrze a te upały dokuczają wszystkim a szczególnie starszym. A ja 30 maja, dzień przed 14-tymi urodzinami pochowałam swoją najukochańszą rottkę Fabię. Na starość niestety nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa ale bardzo mi jej brakuje bo była niesamowita - nie tylko to, że zyła z moich psów najdłużej i bez bólu to miała charakter nie do podrobienia - kochała cały świat, zero agresji, nawet na agresję nie reagowała agresją. Była cudowna, kochana przez wszystkich.
-
Niestety tak to jest ze szczeniakiem, przeżyłam to wielokrotnie. Sprobuj smarować nóżki mebli czymś odstraszającym, niesmacznym może to pomoże.
-
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Fajna rodzinka, oba maluchy urocze. -
W tym wieku bez cieczki nie ma szans na ciążę. Wiem bobyłam hodowczynią. A sterylizacja po pierwszej cieczce wg mnie i mojego weta niewskazana, najlepiej po trzeciej a jeśli już koniecznie to po drugiej. Mam suki kilkadziesiątlat, byly i hodowlane więc niesterylizowane i jakoś dawaliśmy radę upilnować je w czasie cieczek więc te dwie cieczki powinnaś też dać radę, to tylko ok. dwóch tygodniu od 8 dnia cieczki do końca czyli 21 dnia. A pieska babci skoro mały to można jakoś izolować.
-
Rany, psy nie powinny jeść wieprzowiny wogóle a już takiej tłustej nigdy. Dla psów najlepsza jest wołowina ew. drób, oczywiście może być z ryżem i warzywami. Po tłustej wieprzowinie nic dziwnego, że ma biegunki. Mam psy ponad 50 lat, karmię wołowiną, drobiem, kiedyś jak były tańsze dostawały czasem ryby ale nigdy wieprzowinę. Najwyżej jakiś skrawek jako smakołyk.
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
dwbem replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Jak byłam młodsza to potrafiłam tak wyprowadzać dwa do czterech rottweilerow ale teraz nie ryzykuję dwóch pinczerów średnich bo są gorsze od rottków, silne imniej posłuszne, rottki były cudowne, zrównoważone , przestawiłam się na mniejsze i wcale nie jest lepiej choć są kochane i na szczęście nie agresywne. -
Współczuję. Ja właśnie pochowałam moją ukochaną ostatnią rottkę, odeszła dzxień przed 14 urodzinami. Bardzo mi jej brak ale i tak żyła najdłużej ze wszystkich moich psów a mam je 52 lata i nie zabił jej rak tylko starość.
-
Przecież nikt cię tu nie wyzywa i nie obraża tylko sdtara ci się udzielić dobrych rad skoro niby o nie prosisz. I nikt się nie wymadrza bo tu chyba nie ma weterynarzy więc nikt nie może ci na odległość udzielić rad medycznych. Tu są miłośnicy psow, ktorzy chętnie udzielą rad ale takich jakie mogą czyli jak wychować, jak karmić itp ale nie jak leczyć., Od tego są weterynarze. A to raczej twoje wypowiedzi są obraźliwe i lekceważące.
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
dwbem replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Podziwiam ale ja na pasie chyba bym jeszcze szybciej leżała na ziemi. Mam prawie 79 lat i nie jestem wysoka a psy silne, niestety. -
Przecież nikt cię tu nie wyzywa i nie obraża tylko sdtara ci się udzielić dobrych rad skoro niby o nie prosisz. I nikt się nie wymadrza bo tu chyba nie ma weterynarzy więc nikt nie może ci na odległość udzielić rad medycznych. Tu są miłośnicy psow, ktorzy chętnie udzielą rad ale takich jakie mogą czyli jak wychować, jak karmić itp ale nie jak leczyć., Od tego są weterynarze. A to raczej twoje wypowiedzi są obraźliwe i lekceważące.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Ale jak zawsze pięknie. -
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Gratuluję. -
Tę pseudohodowczynię to powinno się uśpić, żeby już więcej nie krzywdziła tych biednych stworzeń. Nienawidzę takich ludzi, sama byłam hodowczynią ale prawdziwą, ze Zw.Kyn. Swoje suki kryłam raz, dwa razy w ich życiu, ostatnie trzy mimo, że hodowlane, utytułowane nie były kryte wcale bo ja hodowałam dla przyjemności a nie dla pieniędzy, szczeniaki trafiały do właściwych ludzi, z którymi często miałam kontakt do końca życia psów albo i dłużej. Tych pseuduchów traktujących psy jak maszynki do robienia pieniędzy powinno się zamykać i to nie 3 lata a więcej.