dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Rottek jest bardziej zrównoważony i przyjacielski niż doberman, choć bywają i dobre dobermany ale są trudniejsze od rottków.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Jeżeli pies zjada kupy to najwyraźniej brakuje mu flory bakteryjnej. Mam na to radę bo wiekle lat temu sama miałam ten problem - radzę kupićjakąś wołowinę, przetrzymaćkilka dni w lodówce, żeby skruszala i nawet złapała lekkiego zapaszku i dać to suni. u nmnie pomoglo, poza tym ja wszystkie swoje psy przez 53 lata karmię mięsem i nie mam problemów ani z alergiami ani chorobami jelitowymi.
-
Jestem kurduplem a przez 37 lat miałam rottweilery i potrafiłam wyprowadzać po dwa w jednej ręce. Te psy wbrew idiotycznej opinii są cudowne, zrównoważone, opiekunczew stosunku do słabszych czyli dzieci i innych zwierząt, posłuszne, wyglądem odstraszają ale tak naprawdę są łagodne i przyjazne. Oczywiście na takie trzeba je od szczeniaka wychować ale mnie się udawało. I moje psy były szkolone na obronne policyjnie a mimo to mogły chodzić ze mną bez smyczy i kagańca i nigdy nikomu nie zrobiły krzywdy. Bo szkoliłam je na "puść" a nie na "bierz" czyli tak, żebym zawsze mogła nadnimi zapanować nawet w sytuacji zagrożenia. A mój pierwszy rottek potrafil z własnej inicjatywy bronić małego psa, którego inny większy chciał pogryźć i to tak, ze nie robił krzywdy atakującemu tylko go odciągał od atakowanego. Więc radzę rottka tylko musi być z dobrej hodowli, nastawionej na nie tylko urodę ale i psychikę psów.
- 15718 replies
-
- 1
-
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS
dwbem replied to Moli@'s topic in Psy do adopcji
Dziękuję za wyjaśnienie, cieszę się, że można podwiesić nóżki, żeby się nie ocierały o ziemię. -
Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS
dwbem replied to Moli@'s topic in Psy do adopcji
Mam pytaanie - czy tylne nóżki są uniesione czy trą o ziemię bo to chybanie byłoby dobrze. Zawsze się dziwię, że te wozki nie mają możliwości umocowania tylnych nóżek wyżej nad ziemią żeby ich sobie psy nie obcierały. -
Radzę podawać mięso surowe z warzywami i jakimś wypełniaczem - ryż, makaron, płatki i dobrze jest dzielić karmienie na dwa razy a w tym wieku i przy tej wadze pies może dostać nawet do kilograma mięsa. Ja swoje psy - rottweilery karmiłam tak całe ich życie, były zdrowe i zadowolone, jestem wrogiem suchej karmy, niektóre moje psy nie chciały jej nawet spróbować. A mięso kupuję dużo taniej niż kosztują dobre teoretycznie karmy.
-
Faktycznie, to urocze psy, średniej wielkości ale energi mają za kilka dużych.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Uśmiech śliczny, odwzajemniam. -
To jest rasa bez podszerstka i nie nadaje sie do życia na zewnątrz bo będzie marzł. A osobiście jestem przeciwna trzymaniu psów poza domem a jeżeli już to rasy długowłose, mogące żyć na zewnątrz takie jak kaukazy, bernardyny itp.
-
No właśnie, najlepiej samemu gotować psu, ja drób gotuję, wołowinę daję surową.
-
Mam psy ponad 52 lata i całe życie karmię je naturalnie czyli mięsem z dodatkiem warzyw i ew. ryżu, makaronu czy parzonych płatkow i do dzisiaj nie wiem co to alergie. Niestety alergie powstały po wprowadzeniu róznych suchych karm, ja i moje psy jesteśmy im przeciwne i dobrze na tym wychodzimy. A mięso dla psów jest duzo tańsze od dobrej karmy i napewno zdrowsze.
-
Melduję sie u maluszka, dlaczego wrócił z adopcji, dlaczego ludzie są tacy nieodpowiedzialni. W tym miesiącu jestem pod kreską ale w lutym postaram się coś podesłać albo jeżeli można to mogę coś zamówić w zooplusie ale wtedy musiałabym dostać namiary na odbiorcę bo już tak komuś innemu pomagałam, że zamówiłam na cudzy adres i oczywiście informację jakie puszki bylyby potrzebne. Ja swoim zamawiam Rocco albo Animondę - puszki 400 albo 800 gramowe.
-
Też radzę goldena i jeszcze dobrze jakby to był prawdziwy golden czyli złoty a nie biały jakie teraz są w modzie - ale to nie najważniejsze, ważne żeby byl zdrowy i jak mówi Sowa nie gruby i mały.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Właśnie, uśmiech przepiękny. -
Współczuję, dobrze że chociaż sunia ci przeżyła ale radzę poszukać innego weta, żeby ten nie wykończył ci i jej.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Ja zimy szczególnie w mieście nie lubię i za nią nie tęsknię ale faktycznie pory roku wariują,, u nas zaczyna być jak w tropikach - tylko dwie pory roku - jesień i lato. -
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Może lepiej już w lutym co? -
Kości radzę cielęce, z crząstką, wołowe są za twarde dla szczeniaka. Jestem zwolenniczkąś karmienia naturalnego czyli mięsem wołowym, drobiowym -bez kości plus ryż, lub makaron lub platki zbożowe parzone, oczywiście na zmianę. No i warzywa surowe lub gotowane. Jeśli karma to puszki - Purizon, Rocco, Animonda. Sucha w ostateczności ale dobra a taka jest dużo droższa od mięsa.
-
Pierwszy raz słyszę o takim przypadku. Z jakiego miasta jesteś? Współczuję, sama byłam wiele lat hodowczynią ale miałam cudownego weterynarza przez 34 lata, niestety w sierpniu ub.r. nagle mi zmarł i jestem załamana. Już nie hoduję ale psy mam i boję się, żeby mi nie chorowały bo gdzie znajdę drugiego takiego.
-
Nie wierzę w agresję u szczeniaka, raczej coś go boli. Jak ludzkie dziecko zacowuje się agresywnie to się tlumaczy, że to jeszcze dziecko a od psiego dziecka wymaga się idealnego zachowania. Radzę dobrze sprawdzić jaki dotyk go denerwuje i zmienić weta. Mam psy ponad 52 lata, odchowałam wiele szczeniakó i to ONków i rottweilerów i jakoś żaden nie był w wieku 4 m-cy a i potem agresywny bez powodu.
-
Ja miałam psa z takim młodzieńczym zapaleniem, samo przeszło. Ale mimo wszystko radzę odwiedzić dra Janickiego, to doskonały ortopeda.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Dużo zdrówka dla psiaków i ic rodziny na caly rok 2020.