Jump to content
Dogomania

Eggsy

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Eggsy

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Eggsy

  Jaką decyzję podjąć

  To co było napisane we wpisie nie jest trolem od małego chodził do szkułki a trenera mamy nadal, ale co innego jest zapłacić za lekcje, które przecież nie odbywają się codziennie, a co innego jest płacić za jakieś tabletki 9 zł dziennie do końca życia i jak to wet powiedział może pomogą a może nie. Polubiłam tego psiaka, ale nie powinno być tak że mam go niby przeceniać ponad własne zdrowie i narażać wszystkich członków rodziny na ciągły stres. Chciałam wziąść mniejszego psiaka bo po prostu z nim nie daje sobie rady. A jeżeli znajomi znajomych by go chcieli wiedząc o jego problemach to znaczy, że wiedzą na co się piszą. Danych trenera nie zamierzam ujawniać. Zamiast pomuc to ciśniecie, że to kłamstwo a tamto kłamstwo, skoro chcę uzystać pomoc w w konkretnej sytuacji to przedstawiam problem jasno. Najpierw liczy się dla mnie rodzina i jej dobro a później pies. Nie mam tyle pieniędzy by wydawać wszystko tylko na psa, i tak już mu dużo dajemy, a tresury w takiej sytuacji były po prostu niezbędne, ale długi też trzeba spłacać a nie mnożyć więc staramy się kupować mu rzeczy niezbędne a nie to co może mu pomorze a może nie. A jeśli chodzi o jego drapanie to byliśmy u innego veta i też po zbadaniu go stwierdził, że to siedzi mu w psychice i tyle, i drogie tabletki nie pomogą.
 2. Eggsy

  Ciągle się drapie, co zrobić?

  Wioletka155 dziękuję bardzo za odpowieć, poszłam z pieskiem jeszcze raz do weterynarza zaproponował testy alergiczne i powiedział, że zrobienie ich wiązałoby się oczywiście z odczulaniem jednak niezdecydowaliśmy się na nie ponieważ wykonanie samego testu to duży koszt (400 zł) i jeszcze później odczulanie przy czym wet poinformował nas, że bardzo prawdopodobne, że nic mu to nie da ponieważ wyleczalność stanowi 20-30% ( nasz psiak jest specyficzny, nie wiem dlaczego tak jest ale jak na coś zachoruje to nie da się u niego tego wyleczyć żadnymi lekami np. zapalenie spojówek miał odkąd go wzięliśmy próbowaliśmy leczyć różnymi lekami nawet bardzo silnymi ale żadne nic nie dały w grę wchodzi tylko operacyjne wyleczenie, a to nie jedyna rzecz na którą "choruje"), była mowa też o tabletkach przeciwświądowych, musiałby brać jedną tabletkę dziennie do końca życia, jednak nie stać mnie na to ponieważ byłby to koszt 9 zł dziennie, a jest to bardzo prawdopodobne, że drapanie nie jest spowodowane alergią( chociaż ta na roztocza ze wszystkich byłaby najbardziej prawdopodobna, jednak szczeże w to wątpię, ponieważ ja mam bardzo silną alergię na oba rodzaje roztoczy jednak w domu nic mi się nie dzieje od nich, a leków nie biorę) jak się dowiedzieliśmy najbardziej prawdopodobne jest to, że drapanie jest chorobą psychiczną( winikającą z tego, że psiak jest emocjonalny i nerwowy) dajemy mu teraz melatoninę na uspokojenie i zobaczymy czy będzie poprawa
 3. Witam, mam rocznego owczarka, cały czas się drapie ( nie w jednym miejscu, po całym ciele), trwa to już dość długo, nie ma żadnych robaków, jest regularnie odrobaczany, sierść ma czystą, wyczesywaną i zadbaną, jest myty co 2-3 miesiące szamponem dla szczeniaków, gdy poszłam z tym do weterynarza, podali mu leki przeciwuczuleniowe(był wtedy okres pylenia i myśleliśmy że to może być przez to, jakaś alergia) jednak leki nie pomogły mu drapanie zmniejszyło się o jakieś 5%, na okres tygodnia a potem znów było to samo, na własną rękę dawaliśmy mu potem wapno przeciwalergiczne, jednak to też nie pomogło, teraz jest już jesień, okres pylenia się skończył a pies dalej się drapie, nie sądzę żeby było to przez karmę bo miał uczulenie na kurczaka w karmie i dlatego ją zmieniliśmy na taką dla psów alergików z dobrym składem( wybieraliśmy przy pomocy psiego trenera). Pies cały czas się drapie czasem na łapkach ma lekko wygryzione miejsca( z tym też byliśmy u weta, ale wizyta nie poskutkowała). Czy wasze psy miały coś podobnego, albo wiecie co to może być i jak to leczyć?
×