dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Ale zanim przez skórę dojdzie do organów wewnętrznych to jednak chyba działa słabiej ale każdy wybiera to co chce. Ja jestem przeciwniczką trucia od wewnątrz skoro można lżej, odrobaczam rzadko bo nie muszę, moje psy nic nie zbierają na spacerach, po odrobaczenie nigdy nic nie ma więc nie mam potrzeby. Na kleszcze wolę obroże bo psy są zdrowe a ja nie zbieram z pśow kleszczy. Moja znajoma też dawala tabletki i codziennie zbierała ze swojej suki po kilkanaście kleszczy więc gdzie ta wyższość tabletek. Tylko w w wygodzie ludzi choć założenie obroży raz na kilka miesięcy też nie wymaga wielkiego wysiłku.
-
Cudnie się to czyta, Dusia ma dobrze, tylko pozazdrościć.
-
Uważam, że podawanie tabletek przeciwkleszczowych jest truciem psa. Czytalam artykuł o tym, że w Stanach już się od nich odchodzi bo wiele psów umarlo z ich powodu. Dużo bezpieczniejsza jest obroża Foresto, używam jej od lat i nawet martwych kleszczy w swoich psach nie znajduję a jedna suka ma gęsty podszerstek. Środek owadobójczy dostaje się z obroży do krwi przez skórę, z tabletek trucizna przechodzi przez żołądek, wątrobę i nerki więc chyba nie trzeba wyjaśniać co jest bardziej niebezpieczne.
-
Przecież to jeszcze szczeniak czyli psie dziecko i zachowuje się jak dziecko. Krzyki i klapsy to nie są metody wychowawcze, dziecka byś chyba w ten sposób nie wychowywal. Znam wieloletnią hodowczxynię tej rasy, wejdź na stronę jej hodowli - "Samotnia Christa" i poproś o wskazówki wychowywania szczeniaka bo znam tę osobę i jej wszystkie amstafy, zawsze doskonale wychowane i zsocjalizowane. Szczeniak niestety wymaga dużej cierpliwości, do gryzienia dawaj jej gryzaki, zabawki, baw się z nią. Jeżeli nie chcesz jej w łóżku to spokojnie ale stanowczo odsyłaj ją na jej miejsce. Ja śpię ze swoją najmniejszą sunią i mnie to akurat nie przeszkadza, znam też dwie pary sypiające ze swoimi psami, większymi od amstaffa ale jak ktoś nie chce to nie musi.
- 14 replies
-
- zachowanie
- wychowanie
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Być może suka chciała mieć chwilę spokoju, nawet pieszczoty bez przerwy i na siłę mogą psa denerwować, psy też potrzebują odpoczynku i spokoju, zwłaszcza jeżeli leży na swoim miejscu i ma ochotę np. na sen. Karcenie nie ma sensu, trzeba najpierw zorientować się o co psicy chodzi.
-
Piesy są cudne jak zawsze, rottweiler to oczywiście moja miłość ale Masza teżfajna, ja osobiście bardziej lubię malamuty od modnych huskies. No i tereny piękne. Podziwiam cię, że lubisz północ, mnie by za żadne skarby nie wyciągnął jeszcze bardziej na północ, nie cierpię zimna i ciemności. Chyba bym wpadła w depresję.
-
A po co - najpierw trzeba szczeniaki odkarmić, wychować, szkolić można dużo później. Poza tym nie wiadomo ile się urodzi, przecież brat wszystkich nie weźmie więc co z tymi niechcianymi? Jak potrzebuje psa do stróżowania i szkolenia to niech weźmie psa albo z hodowli albo ze schroniska. A takie rozmnażanie to pseudohodowla.
-
Pies po silnym zatruciu, wyniszczona wątroba
dwbem replied to martinez's topic in Diety weterynaryjne
Nie dawaj się wrabiać w Royal Canin, to najgorsza karma. Wróć do naturalnego karmienia tylko poproś weta o jakiś preparat na regenerację wątroby ew. może te dla ludzi też będą dobre.Ja osobiście jestem wrogiem Royala, z doświadczenia oraz wszelkich suchych karm, całe życie karmię mięsem z dodatkami i od 50 lat mam psy zdrowe. -
Proszę o pomoc. Alergia czy nerwy u 1,5 rocznej suczki?
dwbem replied to Lumka's topic in Alergologia
Mam pytanie - czy mieszkasz w pobliżu Warszawy bowtedy poleciłabym ci swojego weta. Ja się go trzymam już 32 lata, nie gwarantuję, że pomoże ale on jest maniakiem leczenia i stara się zawsze wyleczyć. Tylko z rakiem przegrywamy ale to niestety normalne. -
Też bym chyba tak zareagowała. Ja mam 12-latkę i modlę się, żeby mi sunia żyła jak najdłużej bo już przekroczyła wiek, którego często nie dożywają inne tej rasy. Inne moje tej rasy żyły od 3,5 do 11 lat i 8 m-cy, wszystkie zabijał rak. Ta żyje i choć już coraz słabsza i od czasu do czasu się potyka i podpiera nosem to ogolnie jest zdrowa.
-
A to cwana małpka.
-
Każdy ma jakieś hobby niestety. Jak lubi ptaki to niech je sobie ogląda. Moja suka w wieku 7 lat zaczęła na spacerach zbierać i przynosić do domu kamienie i to albo takie kilowe lub cięższe a jak małe to nawet cztery. w domu je zostawia na dywanie i pozwala wyrzucić ale powrót ze spaceru bez kamienia nieważny. A ma już 12 lat. Ja się już ztym zbieractwem pogodziłam, tylko raz w tygodniu wynoszę reklamówkę z paroma kilogramami kamieni na śmietnik.
-
Wg mnie jest jeszcze szansa, że zejdzie. Znałam przypadek, że znajoma sprzedała szczeniaka oczywiście taniej i z obietnicą, że jak jądro nie zejdzie to ona oplaci operację i czekala na telefon w tej sprawie. Okazalo się, że nie zadzwonili bo jądro zeszło a szczeniak miał ponad dwa miesiące.Ale jeżeli nie zejdzie to niestety potrzebna będzie operacja aleto już weterynarz powie kiedy.
-
Jak widać lubi gryźć więc dawaj krojone mięso. Moje na szczęście lubiąi mielone zarówno surowe jak i gotowane. A czosnku nie polecam - jest dla psów szkodliwy tak jak cebula.
-
Idiotyczny argument. Ja mam trzy psy w bloku a miewałam i 4 rottweilery w poprzednim, mniejszym niż obecne mieszkaniu. przecież to nawet lepiej jak adopciak wchodzi w stado, lepiej się wtedy adaptuje w nowym środowisku.
-
Może po prostu ma podziębiony pęcherz, radzę pójść do weterynarza. Jeżeli powie, że to przeziębienie może wystarczy podać urofuraginum. U mnie pomagało.
-
PROSZE O POMOC!!!! ZALATWIENIE SIE POD NIEOBECNOSC!! BLAGAM!!
dwbem replied to poziomka13's topic in Nauka czystosci
Jeszcze mały na długie trzymanie. Poza tym jak Poziomka jest w domu to liczy na wyprowadzenie a jak jest sam to co ma zrobić? Zależy ile godzin musi wytrzymywać - dwie, trzy czy osiem. -
Dopiero dzisiaj weszłam na wątek Mróweczki i choć nie mogę w tej chwili pomóc bo mi się już skończyły fundusze - pomogłam już kilku psom a emerytura nie jest jak wiadomo wielka a w domu trzy psy - ale jestem pełna podziwu dla Anecik. Nie przejmuj się tymi głupimi uwagami - jak ktoś zazdrości tych wplat to niech się sam zajmie zpłatną pomocą a nie szkaluje takich ludzi jak ty - z ogromnym sercem, cierpliwością i zaangażowaniem w pomoc starym, chorym psiakom. Może w przyszłym miesiącu postaram się dorzucić choć parę groszy bo ja zazdroszczę tylko twego wspaniałego serca a nie pieniędzy, które przecież wydajesz na te wszystkie biedy.
-
PROSZE O POMOC!!!! ZALATWIENIE SIE POD NIEOBECNOSC!! BLAGAM!!
dwbem replied to poziomka13's topic in Nauka czystosci
Przecież to jest jeszcze szczeniak, nie może wytrzymywać długo i nic dziwnego, że załatwia się w domu. Należy go najwyżej nauczyć załatwiania się na matę, w określonym miejscu. Też jestem za karmieniem szczeniaka ale i dorosłego psa naturalnie mięsem z dodatkami. Zostawania w domu niestety trzeba cierpliwieuczyć stopniowo zaczynając od kilku minut i wydłużaćczas aż pies zrozumie, że właściciel zawsze do niego wraca. Dobrze, że zostawiasz mu smakołyki i zabawki bo to jednak zajmuje mu trochę czasu. No i dobrze, żeby go przed wyjściem z domu porządnie zmęczyć to wtedy pies przeważnie śpi. Ja na szczęcie nie miałam nigdy problemów z zostawianiem psów samych a byłam sama, pracowałam i mieszkałam w bloku i trochę współczuję tym, co mają takie problemy. -
No właśnie, zgadzam się z Delph. Nawet w dobrych hodowlach mogą się zdarzyć nieprzewidziane choroby tak jak i u ludzi. Rodzice zdrowi a dziecko chore. Ale mimo wszystko nie należy popierać tej pseudo organizacji i pseudohodowli, w tych rejestrowanych w Zw,Kyn. jest jednak większa pewność dostania zdrowego szczeniaka bo psy hodowlane są badane, czesto przez pokolenia.
-
Skoro dajesz mu jeść rano to albo je rozdziel albo karm później bo po prostu przy tych ruchach pies naciska żołądek i to powoduje wymioty. Poza tym dlaczego go dręczysz trzymając blisko suki w cieczce, to nieludzkie. To już lepiej go wykastrować.
-
Przykro mi ale w zupełności zgadzam się z EWA2406. Niestety nasi szczególnie wiejscy katolicy potrafią po wyjściu z kościoła zamordować bo myśli inaczej a zwierzęta to wg księży Pan Bog stworzył, żeby ludzie mogli ich używać. Czy to znaczy, że moga się nad nimi znęcać? Ale skoro potrafią się znęcać i zabić nawet własne dzieci to ja się pytam - gdzie ich wiara, 10 przykazań boskich i zwykłe ludzkie uczucia i empatia. Ale tacy są fanatykami i na zewnątrz to są bardzo wierzący. Jestem katoliczką ale wstydzę się za naszych pseudokatolików.Nie chcę nikogo obrażać ale niech ci co się obrażają trochę się nad tym zastanowią.
-
Czy Shetlie może jeść rzeczy które zostaną po obiedzie?
dwbem replied to Michał02's topic in Domowe jedzenie
Najlepiej karmić szczególnie szczeniaka naturalnie czyli mięsem surowym, gotowanym z dodatkiem np. ryżu i warzyw. Resztki ze stołu nie są wskazane dla psa. Najwyżej czasem jakieś mięso jeżeli nie jest smażone i ostro przyprawione ale to od czasu do czasu. Albo gotowane warzywa z rosołu. -
No właśnie. Wszystkie psy mają jakieś swoje charaktery ale to od człowieka zależy, jaki będzie naprawde. Ja mam pinczerkę średnią, wychowaną przez rottweilerkę więc też bardzo lubi ustawiać inne psy, bez względu na wielkość. Na szczęście mam w okolicy normalne psy, ktore jej straszenie olewają i niemal śmieją się z jej straszących ząbków więc jeszcze mała jakoś żyje. A w domu słodki przytulak, do ludzi zresztą tez.