Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Zgadzamsię z przedmówcami - szczeniak wymaga dużo cierpliwości, poza tym należalo wcześniej trochę poczytać o psach i ich rozwoju od szczeniaka. Siłą i karami nic nie zwojujesz, wrećz przeciwnie zniechęcisz psa do siebie jeszcze bardziej. A jak nie masz cierpliwości to oddaj szczeniaka komuś kto wie co to szczeniaki jak się z nim obchodzić. Ja mam psy 50 lat i też nie poduszkowce tylko owczarki niemieckie i rottweilery i jakoś udawało mi się je wychowywać i socjalizować bez używania siły. A że czasem miałam nadgryzione palce przez szczeniaki to jakoś to przeżyłam i szybko udawało mi się je przestawić na zabawki lub kości bez używania kar. Więc zastanów się czy chcesz mieć psa czy nie sprawiającą żadnych kłopotów i problemów zabawkę.
  2. Też polecam szkołę na Bemowie, jest dobra.
  3. dwbem

    karma Brit

    Może na próbę odrobinę, jeżeli nie zechce to oczywiście nie zmuszaj. Współczuję bo najgorzej jak pies choruje a człowiek nie potrafi mu pomóc.
  4. Maty można kupić w sklepach zoologicznych, poszukaj też w internecie takich sklepów - tam można zamówić. Dla małego pieska maty są mniejsze i nie takie drogie. Bo skoro mama nie może chodzić to musisz mu daćmożliwość załatwiania się w domu, szczeniak tak jak małe dziecko siusia częściej inie powinien byćzmuszany do trzymania długo.
  5. Może być kuweta albo specjalne maty. Ale branie małego szczeniaka kiedy w zasadzie nikogo nie ma w domu tyle godzin to niezbyt madre. Poza zalatwianiem się szczeniak gryzie,może niszczyć , powinien być częściej karmiony niż raz dziennie więc należało wcześniej przemyślećsprawę. Bo tsak to współczuję i szczeniakowi i twojej rodzinie.
  6. dwbem

    karma Brit

    No to faktycznie masz problem, może zmień weterynarza na takiego, który będzie wiedział co psu jest. Bo sterydów na dłuższą metę nie radzębo niszczą wątrobę i bedzie jeszcze gorzej. Może on ma zniszczoną florę bakteryjną i dlatego nic nie przyswaja. Przed chwilą znajoma mi napisała, że jej suka, która jest w ciąży i nie chce jeść i która dotąd nie lubiła kwaśnych rzeczy nagle zaczęła się zajadać kiszoną kapustą - może tego jej właśnie brakowało. Więc może też spróbuj dać mu jakąś kiszonkę - ale to tylko sugestia.
  7. Przede wszystkim pytanie - czy suka ma w rodowodzie potwierdzenie, że jest suką hodowlaną? Bo jeżeli nie to musi mieć co najmniej trzy oceny wystawowe, przegląd hodowlany i wpis do rodowodu. Ale o tym wszystkim dowiesz się we właściwym twojemu miejscu Oddziale Związku Kynologicznego i najlepiej w sekcji danej rasy.
  8. dwbem

    karma Brit

    Współczuję, ja raz miałam teżtakiego niejadka, sukę która w przeciwieństwie do teorii, że pies nie lubi zmian, właśnie je lubiła.
  9. Teżtak myślę, że trzeba jej dać towarzystwo - albo kota albo drugiego małego pieska bo ona nagle czuje się samotna. Ja jak umartła moja starsza suka i została druga bardzo szybko wzięłam szczeniaka bo bałam się, że ta co została wpadnie w depresję. Dostała małą, zajęła się jej wychowywaniem i nie tęskniła tak bardzo, odzyskała radość życia.
  10. Dla pewności ja bym poczekała jeszcze chociaż tydzień ale może wete powie. Ja nigdy nie robiłam USG, dawniej to nawet nie było takie proste, i zawsze miałam pełne mioty. Nie badałam też suki na hormony przed kryciem i też jakoś krycia miałam udane. Polegałam na wiedzy suki i psa.
  11. dwbem

    karma Brit

    Może poczytaj o dwóch karmach - Taste of the Wild i Wolf of Wilderness, w nich nie ma zbóż i ziemniakow, są dodatki ziół, owoców i ew. warzyw. Te karmy są na zooplus.pl. Może uda ci się znaleźć jakąś nadającą sie dla twojego psa, tam są dokładne opisy składów, no i można wybrać rożne - jagnięcina, drób, wołowina.Są też różne puszki, ja swoim kupuję Rocco i Animonda GranCarno tylko w nich chyba są dodatki ryżu lub ziemniaków, moim nie przeszkadzają. Ale trzeba poczytać bo może są też takie bez dodatków.
  12. dwbem

    karma Brit

    O raju, to niedobrze ale chyba są karmy bez jakichkolwiek skrobiowych dodatków, może puszki. Ja miałam pierwszą sukę ONkę, która też przez blisko dwa lata nie chciała nic jeść, karmiłam łyżką i wreszcie z rozpaczy pokryłam ją bo stwierdziłam, że jeżeli szczeniaki nie zmuszą jej do jedzenia to uśpię i pomogło. Po polowie ciąży zaczęła jeść. Ale wiem, że to nie jest sposob na twojego psa. Ale jeśli już karma to nie Royal, naprawdę to nie jest dobra karma, jest sporo innych w miarę niezłych. Może nie są zbyt tanie ale skoro on je mało to może dasz radę.
  13. dwbem

    karma Brit

    Jestem przeciwna karmie RC, to najgorsza karma tylko przereklamowana. 320 g dla dużego psa to niepoważne, pies głoduje zwlaszcza, że RC często jest nie przyswajana przez psa. Wiem bo miałam psa, którego niemal od urodzenia karmili RC i gdybym go nie wzięła to padłby z głodu jedząc duże ilości karmy bo był wiecznie głodny.Ja jestem zwolenniczką żywienia naturalnego czyli mięsem z dodatkiem ryżu, makaronu lub płatków i warzyw, karmię tak swoje psy kilkadziesiąt lat i nie wiem co to alergie i biegunki a szczeniaki, które czasami miewałam szly do ludzi zdrowe i dorodne i też nie chorowały na żadne choroby jelitowe. Radzę karmić mięsem, dużo taniej i zdrowiej dla psa. Przynajmniej pół kilo mięsa dla psa ponad 20 kg.
  14. No ja właśnie nie umiem się na tym fb odnaleźć bo do zamkniętych grup nie wiem jak się dostać a ten ogólny durny chlam mnie powala.
  15. Ja też, jak chcę czasem coś obejrzeć i każą sięrejestrować to rezygnuję i znikam bo "po moim trupie".
  16. Wapno a najlepiej mieszankę witaminowo mineralnątypuCanVit zielony powinien dostawać jeszcze długo, zwłaszcza że chyba nie dostawał tego jako mały szczeniak - to są skutki wiary w zbilansowane karmy suche, dla mnie to badziewie. No i może zostawiaj mu kości cielęce - dają zajęcie i łatwo przyswajalne wapno.
  17. Debile, przed wysypaniem trutki muszą uprzedzać ludzi, poza tym nie wysypuje się trutki na trawniki. Mam nadzieję, że pies to jakoś przeżyje bo nie zjadł tej trutki dużo ale tych co ją wysypali porządnie należy ochrzanić.
  18. Ja nie rozumiem tego pędu na fb, nie cierpię tego magla dla ekshibicjoinistów, których bawi jak dzieci lajkowanie,hejtowanie, informowanie całego świata o każdym własnym ruchu i cieszenie się, że kilka tysięcy takich samych głupców to lajkowało. Koszmar, ja zawsze wolałam forum dla ludz, ktorych łączy zainteresowanie podobnymi sprawami jak psy, pomaganie im. Bo co mnie obchodzi, że jakaś panna właśnie poszla do łazienki i zrobiła tam sobie zdjęcie. Śmieszne. A maluszkom postaram się pomóc choć trochę ale w czerwcu bo teraz jestem już na minusie na koncie.
  19. Współczuję, że musisz wysłuchiwać takich durnych telefonów, ludzie są czasami beznadziejniiżyczę, żeby jednak trafiali się bardziej normalni.
  20. Ewu, jestem pełna podziwu i szacunku dla ciebie za twoje ogromne zaangażowanie w pomoc tym biednym maluszkom. Życzę ci, żeby i twój piesek wyzdrowiał i żeby okazało się, że zmiana nie byla groźna.
  21. Mój pies po kastracji bardzo szybko doszedł do formy, ja mam dobrego weta, który doskonale dawkuje narkozę i nigdy po żadnej operacji nie miałam problemó. Radzę pójść do innego weterynarza i zapytać.
  22. Zawsze taka decyzja jest trudna ale ja decydowalam się na uśpienie kiedy widziałam, że pies zaczyna bardzo cierpieć i sam się poddaje i nie walczy z chorobą. Serce bolało ale nie mogłabym patrzeć jak dla mojego egoizmu pies bardzo cierpi a wiadomo, że np rak powoduje cierpienie. Pamiętam wszystkie moje psy, ktore odeszły ale zawsze w domu pozostawał przynajmniej jeden, który pozwalał jakoś przeżyć rozstanie.
  23. Przy takiej ilości antybiotyków to cud, że pies jeszcze żyje. Bo zostal całkowicie wyjalowiony z całej flory bakteryjnej. No i grzybica miała pole do popisu. Ja mam w Warszawie doskonałego weterynarza, umie leczyć grzybice. Mam adoptowanego psa, też miał grzybicę i w dodatku nużycę, w tej chwili jest zdrowym, ładnym psem choć leczenie trochę trwało. I nie były stosowane antybiotyki.
  24. Dopiero weszłam na wątek Funi, cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło, życzę malutkiej szybkiego powrotu do zdrowia. Przepraszam, że nie wspomagam ale w tym miesiącu jestem na minusie, może w przyszłym coś dołoże jeżeli będzie taka potrzeba.
×
×
  • Create New...