-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
A może u psów podobnie jak u ludzi - że w czasie ciąży jest większe parcie na pęcherz? No i ja bym na Waszym miejscu szczeniaki uśpiła zaraz po porodzie - wiem, że to niezbyt przyjemne, ale ona może nie dać rady ich wykarmić, to raz, dwa, że mamy full psów w schroniskach, nawet szczeniaków, więc nie ma sensu powoływać na świat nowych. Ogólnie dogomaniacy są raczej przeciwni rozmnażaniu psów nierasowych, poza profesjonalnymi hodowlami zrzeszonymi w ZKwP. Ci potencjalni chętni na Wasze psiaki może wybraliby psiaka ze schroniska czy Domu Tymczasowego, który już jest, ma parę tygodni czy miesięcy i szuka domu?
-
Co zrobić gdy psy "gwałcą" mi psa a właściciele nie reagują?
evel replied to magcmi's topic in Wychowanie
[quote name='gerta'] Po trzecie - jeśli tego typu zachowanie prezentowane jest na spacerze przez obcego psa wobec naszego, to my jako właściciele powinniśmy zdecydowanie zareagować. W pierwszej kolejności powinniśmy zapobiegać takiej sytuacji - można psy bezpiecznie rozdzielić własnym ciałem wchodząc pomiędzy nie. Jeśli jednak jest już za późno należy zdecydowanie poprosić właściciela tego psa, który wykonuje takie ruchy na naszym - odradzam chwytanie obcego psa, gdyż nigdy nie wiadomo, jak się w takiej sytuacji zachowa (może np. gryźć). Zamiast gazu pieprzowego proponuję łagodniejsze narzędzie - sprężone powietrze - jest sprzedawane do czyszczenia klawiatur komputerowych. Psy nie lubią dmuchania w nos, a przy tym sprężone powietrze nie zrobi im krzywdy i da się też schować do kieszeni :) Można też ukierunkować zabawę psów - np. proponując im zabawę zabawką, patykiem itp.[/quote] Nie zawsze można wejść między psy. Z proszeniem właścicieli też się można przejechać - nie zliczę, ile razy w takiej sytuacji usłyszałam bzdury typu "Ale on się tylko tak bawi", "To jeszcze szczeniak, ma dopiero dwa latka" i inne takie. Niestety, czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Sprężone powietrze to ciekawy sposób, muszę chyba wypróbować. Często jednak po prostu ściągam napaleńca z mojej kastrowanej suczki za fraki, bo co mam zrobić jak ona waży 10kg a psi playboy np. 40 a właściciel stoi nieopodal i się gapi jak sroka w gnat? [quote name='gerta']A teraz jeszcze dwie strategie radzenia sobie w tej sytuacji przez psa - może da się je wykorzystać do wyuczenia odpowiedniej reakcji? Nasz pies, w sytuacji, gdy suka próbuje się tak zachowywać wobec niego po prostu się kładzie - skutecznie uniemożliwiając jej taką "zabawę". Nie próbowałam, ale może należy psa tak dobrze nauczyć komendy "waruj", by w takiej sytuacji zareagował na nią bezbłędnie (to może być trudne, bo pozycja leżąca też ma dla psa szczególne znaczenie). Gdyby się to udało, to pies w ten sposób uniknie urazów i pomoże nam zakończyć tę nieprzyjemną sytuację.[/QUOTE] To może i jest dobry sposób, ale jakoś go nie widzę w przypadku kiedy jest duża różnica między psami - kiedy pies "gwałcony" jest dużo mniejszy od napastnika, ten duży może małego po prostu podeptać i zrobić krzywdę, zwłaszcza jeśli jest "w amoku" i nic do niego nie dociera. Jest gdzieś na dogo wątek jamniczki, na którą nadepnął owczarek i uszkodził jej kręgosłup - jeśli dobrze pamiętam, sunia jest sparaliżowana od pasa w dół... Moja suka też się zazwyczaj odgryza, ostatnio wisiała na labradorze (właściciel stał nieopodal w krzakach i coś tam sobie pokrzykiwał bez efektu) no ale cóż... Czasem chyba nie ma innego wyjścia, a nie mogę przecież swojego psa ciągle brać na ręce, bo co to za spacer? -
[quote name='Verte']Jak napisałam, mi prawie wcale setera nie przypomina, muszę zapytać rodziców, jakie psy były jego rodzicami, bo też nie mam pojęcia jaka to rasa, a ONka mi jakoś nie za bardzo przypomina, z tego, co pamiętam ONki wyglądają ździebko inaczej, ale może się mylę.[/QUOTE] Ale to jest kundelek, więc tak czy siak będzie wyglądał inaczej niż psy rasowe ;)
-
Wygląda jak miks ONka. A czemu nie?
-
Hm, te obydwa konia są Twoje? ;) Ogólnie nie znam się zbyt dobrze na koniach, z 5 razy w życiu na takowym stworze siedziałam, ale zawsze mnie rozbrajają ich mięciutkie chrapki :oops:
-
[quote name='wiktor361']w.Miarę wytrzymują szarpaninę dzieci.Są grzeczne i łatwo takiego wytresować.Dlatego występują w reklamach filmach.Ale i tak wolę huskie.[/QUOTE] Rodzic, który pozwala swoim słodkich dzieciaczkom szarpać i maltretować psa powinien się puknąć w pusty łeb ZANIM sprowadzi jakiegokolwiek żywego stwora do domu :roll: Z resztą retrievery wcale nie są super hiper łatwe w szkoleniu, gdyby tak spojrzeć na ich pociąg do innych psów, do ludzi na spacerach, popęd myśliwski itd. A ten husky to tu pasuje jak pięść do nosa...
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/17042011-491.jpg[/url] :loveu: :loveu: :loveu: A mała biała piękna dziewczyneczka :) Maria coś wyłysiała? Znowu Pan R. się bawił z Marią za pomocą piłki i ogrodzenia? :evil_lol: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
evel replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Jaszko, a może spróbujecie Brit Care? Skoro jak podejrzewam wydajesz fortunę na RC, który wcale nie jest jakiś szałowy jak na swoją cenę to może lepsza byłaby karma bez tak dużej ilości wypełniaczy? BC ma chyba tylko ryż i pulpę buraczaną ze składników z roślinek. Można zamówić w opcji light też. Fajna karma, ja Zuzola karmię właśnie tą a też były różne przeboje (fitmin jest fu wg psa niestety :shake: po trzecim dniu nie chciała jeść w ogóle, a ona alergiczka i nie wszystkie karmy możemy próbować). Zobacz: [url]http://www.telekarma.pl/p5219/brit.care.light.12.kg.htm[/url] Ja karmię Zuza BC Medium Breed (chociaż powinna jeść Small :eviltong:), ładnie trzyma wagę a jak się zaokrągla to troszkę zmniejszam dzienną dawkę i po krzyku ;) -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
evel replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Albo do whippeta - na pewno bardzo podobna, hihihi... A tak w ogóle to o rany, curly jest w Lublinie i ja nic nie wiem? No flaty już widywałam, ale łowieczki jeszcze nie :cool3: -
[quote name='NatiiMar']Panbazyl, to może w miejsce evel ja pojadę na te wakacje:) Wezmę swojego ciapulka i zrobimy sobie tydzień szkoleniowy:):):)[/QUOTE] Odnoszę wrażenie, że ktoś tu chce mnie wysiudać :mad: :eviltong: [quote name='panbazyl']bo Bazyl to ostoja spokoju i równowagi - evel chyba potwierdzi, bo się spotkaliśmy dziś na wystawie), ale Młody potrzebuje trochę ogłady.[/QUOTE] Bazyl powinien mieć na drugie Ocean Spokojny. Powalił mnie swoim spokojem ducha :) Natomiast Młody też mnie prawie powalił, ale jak mnie pociągnął do Pańci na ring - kawałek pojechałam po mokrej trawie :evil_lol: Udało nam się jednak przeżyć ten dłuuugi czas oceny tatusia w miarę przyzwoicie ;) [quote name='panbazyl']no chyba czas zmienić juz ten tytuł wątku :)[/QUOTE] Ano właśnie :cool3:
-
[quote name='beka']Dziewczyny zajrzyjcie facet z Lublina chce wyrzucic mikro szczeniaka [URL]http://www.dogomania.pl/threads/206400-2-miesiace!albo-mnie-ktos-wezmie-albo-smietnik[/URL]![/QUOTE] Co za kretyn. Święta idą, a to zwiastuje przejawy jakże chrześcijańskiej postawy - zawadza, to won. Ech... :roll:
-
2 miesiace!albo mnie ktos wezmie albo smietnik!
evel replied to ChromosomekX's topic in Już w nowym domu
ladySwallow bierze tymczasy mikro, mieszka w Lublinie. Nie możecie z facetem jakoś ugrać sprawy - np. weźmiecie szczenię jeśli on wysterylizuje sukę? Co to ma być w ogóle? Postawa roszczeniowa - "weźta, bo wyrzucę!" - co za jakaś parszywa kreatura :angryy: -
A ja bym zaryzykowała stwierdzenie, że u psa takiego jak aussie dużo szybciej można nawet ewentualnie coś odkręcić niż u takiego "pierwotniaka" jak shiba. Mogę się oczywiście mylić, bo interesuję się raczej BC jeśli już mówimy o użytkowych pastuchach, no ale owczar to owczar ;)
-
[quote name='Kajusza'] i drugie pytanie: czy Chopo od Maszera bardzo różni się jakościowo?[/QUOTE] Elementy kagańca - paski na nos i te z tyły z regulacją są w Chopo skórzane a w Maszerach skajowe, czy tam eko-skórkowe czy jak to nazwać. Właśnie z tego względu ja osobiście wybrałam Chopo ;)
-
Miałam się odezwać, ale zapomniałam :) Zeszliśmy do dawki 2x na tydzień i jak do tej pory - tfu tfu! - wszystko w najlepszym porządku :)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Jaki on jest piękny :mdleje: On, Jari znaczy, żeby nie było :lol: [url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC00116.jpg[/url] nie ma czarnego podniebienia - zawiodłam się :shake: No i przepraszam, że tak nachodzę jak akwizytor, ale zapraszam na [URL="http://www.dogomania.pl/threads/206361"]bazarro[/URL] dla Czekoladki :oops::oops::oops: -
No tak to jest czasem jak się czeka na specjalną okazję (trening) a pies uważa, że e tam trening, mordę trzeba podrzeć i ogólnie wsi narobić :lol: Ale nie martw się - Zu jest w tym mistrzem :evil_lol: No i ten no - zapraszam na bazara - psie akcesoria i nie tylko: http://www.dogomania.pl/threads/206361 :oops:
-
Przepraszam, że się tak wtarabaniam, ale sprawę mam - mianowicie zaproszenie na bazarro dla pięknej Czekolady - akcesoria psie i nie tylko: [url]http://www.dogomania.pl/threads/206361[/url] :oops:
-
Hihi, trzymaj wagę Dropku, żeby nie było wstydu w wąwozie ;) A tak przy okazji zapraszam na bazarek z psimi akcesoriami i nie tylko: [url]http://www.dogomania.pl/threads/206361[/url]
-
A ja po cichutku zaproszę na bazar dla lubelskiej Czekoladki - psie akcesoria i nie tylko: [url]http://www.dogomania.pl/threads/206361[/url] :oops:
-
[quote name='Iljova']Evel ale masz śliczne psie stadko, które pozowało do prezentacji, takie spokojne, grzeczne i pewnie wogóle nie rozrabiają :???: :megagrin:[/QUOTE] Prawda? Grzeczne, cichutkie, kurzą się tylko nieco, ale to chyba ich jedyna wada :evil_lol: [quote name='panbazyl']evel - ceny to ja Ci nie pomogę, bo sama nie wiem :) o ringówce - to jest podstawowy element wyjadowy każdego co wystawia psy - na czyms takim biega sie z psem na ringu - tylko się dobiera oczywiście kolor do psa czy do siebie - tu sa dwie szkoły - jedna lepsza od drugiej. podaj tam długość linki całościowo i jak się uda to szerokość (ta sie wydaje raczej dla średniego psa).[/QUOTE] Chyba ogarnęłam jako-tako :) Jeszcze pomierzyć muszę to i owo i już. Uff.
-
Chciałam zaprosić na bazarek, gdzie są m.in. obroże, smycz, szelki - cały dochód na psiaka w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/206361[/url]