-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Pewnie trzebaby spytać weta. A suka jak rozumiem rasowa, hodowlana, z uprawnieniami...?
-
plina... aż mi słów brak... DZIĘKUJĘ!!! :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[url]http://i53.tinypic.com/2jg75z8.jpg[/url] myślę, że powinnaś ich zgłosić do JuKenDens :evil_lol: [url]http://i54.tinypic.com/t0ol0m.jpg[/url] widzę, że odległość robocza spacerowa psów z pociągiem myśliwskim jest podobna - przynajmniej jeśli chodzi o moją sucz ;) [url]http://i51.tinypic.com/335cuig.jpg[/url] ej, ale po co tam wlazłaś? [url]http://i51.tinypic.com/az8ebt.jpg[/url] jaki wesoły Romek :roflt: [url]http://i55.tinypic.com/20fw1vb.jpg[/url] :loveu::loveu::loveu: może ja się jednak zastanowię jeszcze dobrze nad rasą następnego psa :siara: [url]http://i55.tinypic.com/2woiy4w.jpg[/url] deszcz pada -fuuuuuck! :evil_lol: -
[quote name='Kashdog']allegro :cool1:[/QUOTE] No tak :siara: A macie jakiś konkretny typ albo sprawdzonego sprzedawcę, który sprzedaje dobry jakościowo materiał a nie jakąś chińską kiszkę? :cool3:
-
[quote name='chi23']Phi! Właścicielka brytana:diabloti: [/QUOTE] Halo halo, a czy ja powiedziałam, że moje zło nie ma dziwnych pomysłów? :evil_lol:
-
9letni spaniel - z ciepłego domu do schroniska - czy ktoś mu pomoże?
evel replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
[quote name='azzurro4']U nas jest od 11 marca, czyli miesiac. Od kastracji minelo jakies 12 dni. W kołnierzu po kastracyjnym byl duzo uleglejszy i spokojniejszy. Przyjrze sie sygnałom jak przeczytam ksaizke, wlasnie wydrukowalam moze do jutra dam rade. Ale co jak lezy na kanapie? tu potrzebuje konkretnego modelu działania, niech mi ktos powie dokladnie co mam zrobic. Ok, wolanie nagroda. jak nie jest bardzo zaabsorbowany i powiem masz to reaguje.[/QUOTE] Powinien reagować na swoje imię ;) Za każdym razem staraj się wydawać polecenie, żeby "Kuba" nie oznaczało jednocześnie np. "co robisz psie?", "chodź tu szybko", "zostaw to", "przestań ujadać" i takie tam ;) Czyli np. Kuba, chodź. -
Ten niebieskooki kot jest niesamowity :) A Gabi, cóż... Widać małe psy czasem miewają dziwne pomysły :evil_lol:
-
A widzisz - kwestia zaplatania. No bo mnie do tej pory wychodziły tylko kanciaki... Po 15.04 może coś kupię (tylko zastanawiam się, gdzie można dostać dobry, niedrogi ale ładny polar) i najwyżej mnie kiedyś może przygarniecie do swojej firmy :D
-
Czy Ty je robisz z pozwijanych pasków polaru, że są takie "zaokrąglone"? :hmmmm:
-
A macie jakieś ukierunkowania na konkretną grupę? :) Może któryś z łatwiejszych wyżłów, węgierski lub weimarski? Może właśnie dalmatyńczyk? A może z owczarków cosik - BOS na przykład. O, albo collie smooth, jeśli by Wam przeszkadzała kula futra ;) Jeśli czulibyście się na siłach i spodobałaby się Wam specyfika rasy, to po poznaniu kilku osobników, rozmowach z hodowcami, właścicielami (w Warszawie jest ich sporo) - może czechosłowacki wilczak?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
9letni spaniel - z ciepłego domu do schroniska - czy ktoś mu pomoże?
evel replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Kurczę. Sprawa jest skomplikowana i niestety musicie się wykazać naprawdę wielkim wyczuciem. Ile on u Was jest? Ile czasu minęło od kastracji? Krzyk nic nie pomoże, jedynie wzmaga jego niepokój. Podejrzewam, że może być trudno się przełamać wobec takiego psa, ale tak naprawdę powinnaś być dla niego źródłem "zasobów" - jedzenia, Twojej uwagi, zabawek, wychodzenia na dwór, powinnaś być stanowcza i konsekwentna ale przede wszystkim pokazać mu, że nie jesteście dla niego zagrożeniem, bo wygląda na to, że on sobie Was próbuje trochę ustawiać, ale w gruncie rzeczy nie jest jakiś super-dominujący a się trochę obawia (stosuje CSy, czyli właśnie sygnały uspokajające, odwracanie głowy, może ziewanie, odwracanie się bokiem czy tyłem - to wszystko w psim mniemaniu ma załagodzić konflikt). Na tą chwilę ja bym zrezygnowała w ogóle z podchodzenia do niego, jeśli nie trzeba - raczej skupiła się na wołaniu go + nagradzaniu (pochwała, czyli nasz "znacznik" - zawsze, nagroda na początku 100% przez dłuższy czas, później zmniejszamy). Wtedy problem z odwołaniem z ogródka powinien po jakimś czasie się zmniejszyć. -
Zakokardkujem i może jechać :grins: P.S. Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego ona jeszcze siedzi... Jest jakieś sto razy mniej problemowa od mojego osobistego psa :oops: W ogóle ostatnio jakaś kicha z adopcjami, oprócz mikro szczeniaków :shake:
-
Pinczerka nie widziałam, ale widziałam już na kolcach jamniki i yorki. Zaczyna mnie to powoli załamywać... Kolce w rozmiarze XXS :roll:
-
9letni spaniel - z ciepłego domu do schroniska - czy ktoś mu pomoże?
evel replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Cześć. Cóż, to ostrzeżenie w każdym z odcinków jest tam nie bez powodu. Nie uważamy, że jesteś szalona, spokojnie ;) jednak do psa wykazującego agresję trzeba mieć po prostu odpowiednie podejście. Pewność siebie, zdecydowanie może rzeczywiście pomóc. Przede wszystkim jednak skupiłabym się na Twoim miejscu na unikaniu prowokowania konfliktów z Kubą i nagradzanie zachowań pożądanych (może kliker byłby pomocny w wyłapywaniu dobrych zachowań? a jeśli nie, to musisz sobie wprowadzić "znacznik" głosowy, który dla psa będzie jasny, zrozumiały, konkretny - u mnie to zazwyczaj "dobry pies" albo "dobrze", w "krótkich" sytuacjach używam też "yes!") oraz pracę z nim - komendy, aportowanie, tropienie... Przede wszystkim pies jednak musi zrozumieć, że nie jesteś dla niego zagrożeniem, dlatego właśnie zaproponowałam karmienie z ręki, bądź też karmienie z ręki jedynie "za coś" czyli za wykonywane polecenia. Pies sam z siebie nie rozumie ludzkiej mowy - niby dlaczego miałby? To my, ludzie, nadajemy znaczenie konkretnym słowom, które dla psa stają się komendami. Zamiast Millana radziłabym się inspirować wypowiedziami pani Zofii Mrzewińskiej, która zęba na psach zjadła ;) [URL]http://pies.onet.pl/13,61094,42,domownicy_chca_go_uspic,ekspert_artykul.html[/URL] [URL]http://pies.onet.pl/13,60533,42,warczy_przy_karceniu,ekspert_artykul.html[/URL] Jeśli możesz, napisz mi na PW swojego maila, wyślę Ci jedną książkę, może pomoże Wam się dogadać. Edit: i jeszcze: [url]http://pies.onet.pl/1262,13,16,niezastapiony_aport,1,artykul.html[/url] [url]http://pies.onet.pl/58452,13,17,chwalmy_te_psy,artykul.html[/url] [url]http://pies.onet.pl/45532,13,16,tylko_nie_rozpieszczac,artykul.html[/url] [url]http://pies.onet.pl/13,58621,42,agresywny_westie,ekspert_artykul.html[/url] -
Spotykamy się. Szalenie często u labków (pani, bo on tak urósł nagle i ciągnie to durne bydlę jak nie wiem!), coraz częściej u mniejszych psów, typu beagle, posokowiec, zwłaszcza wyprowadzanych przez dzieci (bo mi dziecko po krzakach ciąga ten popapraniec!). Staram się tłumaczyć, ale czasem po prostu szkoda otwierać ust, bo ci ludzie zwykle i tak "wiedzą lepiej" :shake:
-
Powinnaś się cieszyć, że jesteście inspiracją :evil_lol: [url]http://img96.imageshack.us/img96/5089/img3308j.jpg[/url] cudowny jest ten wyraz pyska u strzyżonych psów, pudli, grzywaczy, to zalotne spojrzenie spod grzyweczki :loveu:
-
Muszę się do Was wybrać na korki w robieniu szarpaków - moje nie są nawet w połowie tak śliczne :placz:
-
[B]Whippetów[/B], na rany boskie... Google nie gryzie.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A jak ona się cieszka :loveu:
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
I dały się tak przeglądnąć, zaszczepić, zachipować bez oporów? Weterynarz żyje? :evil_lol: -
Sto lat Rude! :multi: :multi: :multi: Fotę byś jakąś z imprezy urodzinowej zapodała, a? :cool3:
-
A ja bym brała to: [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/tasiemki/_DSC1546.jpg[/url] ale ja jestem fioletowo-zboczona, więc mogę być nieobiektywna :evil_lol:
-
Dziękujemy :Rose: Pewnie będziemy z ladySwallow od rana, znaczy gdzieś koło 10 się tam powinnyśmy kręcić ;)
-
[quote name='effeltrich']dziewczyno wejdz sobie na prawdziwą hodowle to zobaczysz po ile chodza maltanczyki z rodowodem. jakie 700 zł??[/QUOTE] Jest wiele możliwości, szukanie PETa, czyli psa niewystawowego, albo warunek hodowlany, czasem współwłasność - wtedy za rasowego psa płaci się naprawdę niską cenę, czasem nawet nic, ale pod warunkiem np. jednego miotu dla hodowcy (oczywiście po wyrobieniu uprawnień hodowlanych na wystawach itd.). Niestety ludzie o tym nie wiedzą i dają się nabijać w butelkę...
-
Rany, a ja się boję moją ciąć ale może się zbiorę na odwagę po Twoich fotach :evil_lol: Ale ja muszę nożyczkami... Już widzę sobotę wyjęta z życia :eviltong: