-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
Koczujący w lesie chory owczarek - zamieszkał w Krakowie
malagos replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Tak sobie myślę, ze chłopaki to lubią duże psy, i to samce - widzę to po moim Tomku (bo w domu same suczki, wiec jak się trafi pies samiec, to jakoś chłopinie raźniej jest :) ) -
Bo to taka moda - kanapa z frędzelkami :)
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
malagos replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Pewnie to serduszko daje znać...a ile Pola ma lat? Pyszczek siwy, ale czka bystre jeszcze:) Ewa, dopiero widzę w Twoim banerku wpis o Kacperku...co się stało?...... -
Wpłynęło 15 zł od sunnynight, dziękujemy serdecznie! Wczoraj wprowadziłam sunię do domu, absolutnie nie protestowała i nie bała się. Ciekawa byłam jej reakcji na kota, od tego w sumie zależy jej przyszłość (buda czy dom). Kot siedział akurat pod drzwiami na taras, na przeciwko drzwi wejściowych, wiec Diana od razu go zobaczyła. Napięcie, uszy na sztorc, ogon nieruchomy, wpatrzona w Borysa. Dała się odciągnąć, przeszłyśmy dom dookoła (z władowaniem się łapami na stół w kuchni) i znów nadziałysmy się na kota, który szedł przez pokój. I widać, że Diana chce go pogonić. Dziś wieczorem, po ostatnim spacerze, zabieramy ją na piętro do wanny i szorujemy porządnie. Będzie schła do rana w holu na parterze, a kota będę musiała gdzieś zamknąć, pewnie w naszej sypialni, bo i tak z nami śpi, ale lubi połazić w nocy po domu. Wstawiam skany rachunków i wyniki Dianki:
-
Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..
malagos replied to doris66's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, ze zaczyna się wszystko układać :) Doris, już pisałam, niezwykła z Ciebie kobieta, ogromnie dobra robotę robisz! -
Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..
malagos replied to doris66's topic in Już w nowym domu
Domów tymczasowych jak na lekarstwo, kurcze, ale nie traćmy nadziei -
Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!
malagos replied to Nadziejka's topic in Już w nowym domu
Nie traćmy nadziei, nowe ogłoszenia, nowy teks i musi być dobrze -
Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..
malagos replied to doris66's topic in Już w nowym domu
Doris66, wstaw proszę tu ładne zdjęcie Perełki i krótki opis - waga, wiek, charakter. To i MarysiO się przyda do ogłoszeń. -
Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..
malagos replied to doris66's topic in Już w nowym domu
Moze fb by pomógł? Wprawdzie ja ani jednego psa przez fb nie wyadoptowałam, ale dziewczyny mówią, ze czasem działa cuda. Napiszę na swoich watkach prośbę do bdt dla Perełki, bo sama mam obecnie dwie tymczasowe sunie u siebie (swoja drogą nie wiem, jak można brać pieniądze za tymczasowanie, chyba że ma się zarejestrowaną działalność gospodarczą...) -
O, świetnie! Zaraz zaglądamy! Nie do wiary, jak te psiaki odżywają w normalnych warunkach :) Noc przespana spokojnie, ja w każdym razie nic nie słyszałam. Rano 15-minutowy spacer, a uszy widać dokuczają, bo niunia potrząsała głową. Po pracy weźmiemy ją do gabinetu na podanie leku i czesanie, jutro próba "domowa", bo dziś o 11.00 mała Pyza ma sterylizację w Ostrołęce i to nią muszę się szczególnie zaopiekować :(
-
O, to lubię - konkretne działanie, a nie osady i dywagacje, super, kiyoshi!
-
Cholerka, niestety konfirmowa ma rację :(. Na wsi generalnie ludzie boją się psów, a jeśli do tego są w kupie, a Ty daleko za nimi, to klops. Z reztą jestś nowa dla ludzi, masz inne niż oni nawyki, traktują Cię jak kolorowego ptaka - często takich się nie lubi, bo nie rozumie. Jak ktoś chce psa uderzyć, znajdzie kija :(
-
Z tego wszystkiego zapomniałam zapytać panią dr Magdę o te szczepienia. W każdym razie, oto wyniki badania i diagnoza naszej Diany (imię tymczasowe:) sunia obmacana, zbadana, wystrzyżone kłaki na pupie, opróżnione zatoki okołoodbytowe, kamerką spenetrowane uszy (zapchane, zapalenie uszu, i wykryto świerzbowce) , zakroplone leki. Sunia waży 30 kg. Ma zapalenie skóry łojotokowe - ale to może wina dostosowania się organizmu do zimy w trudnych warunkach, na betonie. Pobraliśmy krew na morfologię i biochemię, wyniki wieczorem odebrała konfirm, jutro mi je poda (dziękuję!), ale wszytko jest dobrze. Zalecenia: codzienne zakraplanie uszu, wyczesanie reszty zlepów, i kąpiel w leczniczym szamponie. Mamy z Tomkiem taki plan - wziąć w piątek po południu sunię do domu, by przetestować na kota (w gabinecie był kot i sunia bardzo na niego patrzyła, z nieruchomym ogonem i postawionymi uszami....)i zostawić na noc. W sobotę wykąpać porządnie i zostawić w domu. W gabinecie spędzimy godzinę i 15 minut :) Zapłaciłam 185 zł plus dokupiłam szampon za 28 zł - mam dwa rachunki. Pani dr policzyła nas trochę taniej :) Advocate 55 Surolan 45 zł czyszczenie uszu 10 zł zatoki okołoodbytowe 10 zł strzyżenie 15 zł badanie krwi 50 zł szampon 28 zł RAZEM: 185 + 28 = 214 zł
-
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
To jest badanie wzrokowo-rektalne :) -
U mnie na komputerze nic nie skacze, ale obraz rzeczywiscie się rozłazi, i musiałam go zmniejszyć. I przy dodawaniu odpowiedzi pojawia mi się w okienku wcześniejsza moja odpowiedź, musze kasować.
-
RUDA FOKSIA ,ma w DS brata Borysa i jest szczęśliwa.
malagos replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Święta racja, Dziewczyny, święta racja....... Ale co, nie brać na dt, nie pomagać? ... Teraz u nas Pyza jest też taką uroczą sunią, kolejna po Fidze i Rudziku. Juz się boję rozstania :( -
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
Że się wypada "sroce spod ogona", właściwie w zaprzeczeniu, to się czasem słyszy, ale owczarkowi?... Grzdacza z dzieciństwa nie pamiętam, buuuu :( -
Malinka juz jest po operacji, została adoptowana.
malagos replied to doris66's topic in Już w nowym domu
Szczęściara z Malinki - już teraz tylko super swojego Ludzia potrzebuje :)