-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Nasza Majusia bardzo się podobała naszym dzieciom :) "O, takiego psa to bym chciała" - moja Aga :) -
ano, nie ma chwili wytchnienia - od piątku w gminnym kojcu siedzi mała sunia, 3-miesieczny szczeniak :( Zaglądam do niej co chwila - położyła się na betonie, przy samej furtce do boksu. Jak tylko ją przywieźliśmy, obeszła sobie spokojnie cały kojec, budę ominęła. Nie chciała jeść, ale z ręki jakoś poszło (mięsko z makaronem). Raczej nie ma obrażeń zewnętrznych, no chyba że coś się dzieje w środku. Nie ma gorączki, zęby lepsze niż u naszej Dianki, pyszczek siwy. Na razie nic nie poradzimy.
-
Dziś w południe telefon od rolnika: mam kłopot, znalazłem owczarka w lesie. Facet, dobrota, nawet próbował wziąć psa do samochodu, ale ten nie chciał wskoczyć. Człowiek wrócił do domu, przywiózł psu wiaderko z wodą i bochenek chleba. Pies wypił ze 3 litry tej wody.... Nie było rady. Pojechaliśmy z Tomkiem - to z 10 km od nas, tam jeździmy jesienią na grzyby. Leśna droga, do najbliższej wsi z 5 km. Na poboczu siedzi ONka - głowa naszej Dianki... siwy pyszczek, bardzo chuda, smutna, osowiała, ale podeszła do nas, wskoczyła do samochodu. Jest w naszym kojcu. Wpłaty: Poker 50 zł Ania 100 zł Aldrumka 30 zł puszki i karma od konfirm31 z bazarki Nadziejki: iwna5702 15 zł i 30 zł Milagrosia 39 zł Dorcia2 15 zł Skarpeta Owczarkowa: 20 puszek Doliny Noteci, Olej z łososia, i Artoflex Wydatki: badanie krwi 50 zł mięso, ryż, makron - 60 zł puszki z Zooplusa 86,80 mięso, ryż, makaron - 80 zł
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Mamy pod opieką dwa kolejne bezdomniaki, suczka szczeniak 3 mies. w gminnym kojcu oraz pod 2 godzin chuda chora ONka z lasu! -
A ja przywiozłam dziś z lasu zamorzoną chorą ONkę. To worek bez dna, ta bezdomność.....
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
nie mogę zabrać szczeniaka... nie mogę wyręczać ciągle gminy w jej obowiązku... kojec jest, ale jakaś dziura umożliwia wydostanie się stamtąd małego psa. Niby pies trafia do kojca, a po godzinie chodzi pod szkołą czy po rynku.Ten szczeniak podobno już wczoraj był w kojcu gminnym i wychodził :( Dzwoniłam do urzędu z prośbą o poprawę kojca. -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Na razie bez zmian, ale myślę, ze to kwestia kilku dni. Wczoraj dzieciaki przyniosły do gabinetu znalezioną pod szkołą suczynkę - mała, na oko 3 miesiące, zaniedbana, bardzo pospolita...taka czarna krótkowłosa. Pogodne i urocze maleństwo, z merdającym chudym jak u szczurka ogonkiem. Musiałam dzieciaki odesłać do domu z prośbą o przetrzymanie małej do jutra i zgłoszenie do gminy. Już 2 dni temu ktoś mówił o tym psiaku, że wyrzucony :( Ciekawe, czy został zgłoszony dziś do gminy, czy gmina powiadomi Tomka, żeby odrobaczył i odpchlił niunię?... -
Nie na darmo się mówi o Nilu jako o żywicielu: wyleje, muł zostawi, doda żyzności i wilgoci glebie :) Takoż i nasza Narew - mateńka, hej!
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiscie, to te podskórne szwy trochę dokuczają. Są dwa maleńkie guzki. Mamy czekać, aż się wchłoną, podać dexafort. -
uuuuu, to poważne sprawy! Powodzenia :)
-
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
A ciekawe, że jak byliśmy w czwartek wieczorem na Mazurach, nad jeziorem, to nie było komarów? U nas suchutko, woda daleko, a komarów chmara. -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Nie bardzo mogę się z pracy wyrwać, ale Tomek pojechał do Makowa swoje sprawy pozałatwiać w PIW i ma wejsc do pani Magdy poradzić się. -
Brakowało Ciebie i Antka... Kiedy będziecie na wsi?
-
Zimowa jamniczka - PELASIA ODESZŁA ZA TM [*]
malagos replied to malagos's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Maj to taki Pelasiowy miesiąc, kojarzy mi się z Jej ostatnimi dniami, cierpieniem i wreszcie ukojeniem :( -
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
oj tam komary, też chcą żyć :) Za to jakie powietrze cudne macie! Las, rosa, poranne słonce! Bajka :) Ja się cieszę na myśl o wyjeździe do Wilgi na tydzień, jadę z Anią i Kenią w czerwcu :) -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Poklepane :) Muszę jednak Majusię pokazać dr Magdzie - pod skórą ma nadal dwa guzeczki w miejscu szwu, bardzo ją to absorbuje - albo liże, albo drapie. Ale poza tym to kochana przytulanka :) W nocy śpi pod kołdrą, jak Nutka, ale starają się sobie nie wchodzić w drogę. Kołdra duża, łóżko duże, jakoś się mieścimy :) -
Toluś, to jaki jest Wasz stan posiadania zwierzyny? Ja mam ten sam dylemat z Majusią: jak zostanie, to nie będzie miejsca na kolejnego tymczasowicza...
-
Zobaczcie, w jakich pięknych okolicznościach przyrody mieszka nasza Irenaska :) Dziękujemy za urocze popołudnie, pychotki na stole i ucztę dla oczu :)