Jump to content
Dogomania

malagos

Members
  • Posts

    44557
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by malagos

  1. wieczorem jednak zabrałam Leśną na krótki spacer, zrobiła siusiu, i zabrałam ja do domu. Położyłam posłanie w przedpokoju, zamknełam drzwi i sunia ślicznie do rana sobie spała. Ani pisnęła, anie nic nie zrobiła złego. Rano wyszłam z nia na spacer i zostawiłam wkojcu ze sniadaniem. Ale powąchała tylko , nie zjadła. Pojechałam na szkolenie, w międzyczasie wyszedł z nią Tomek, a o 17.00 znów ja. Zmieniłam koszulinkę, bo ta się trochę pobrudziła, zaraz ją uprałam. Przechodzi burza za burzą, ale Leśna jest suchutka, chowa się do budy. Obiad zjadła ze smakiem - 1/3 puszki Noteci.
  2. Już o 13.40 odebrałam Leśną - weszła o własnych siłach do samochodu, położyła się na tylnym siedzeniu i spała do samego domu. Ma niebieski kubraczek i dochodzi do siebie. W tamtą stronę tez jechała wspaniale - ani przez moment nie była zdenerwowana, czy niespokojna. Ona umie jeździć samochodem! Leśnej sprzątnęłam kojec i niunia jest w kojcu - nie było innego wyjścia. Aha, i zaczynała się cieczka. Dopiero na stole, już po premedykacji, zauważyłam.
  3. Rozmawiałam z Kejciu - Kwiaciarenka nie wchodzi od jakiegoś czasu na dogo, co nie znaczy, ze nie pomaga zwierzakom iże sama nie potrzebuje pomocy. Jak wiecie, to Kejciu robi różne zbiórki i bazarki dla Kwiaciarenki i Jej zawozi karmę dla psów i dla kotów. Kasia porozmawia z Kwiaciarenką, napisze tu, jakie posłanko jest potrzebne, zamówi w Dog Design, zawiezie Kwiaciarence i zrobi zdjecia psiakom :) Więc do dzieła, Kejciu! Jak dobrze, że zgodziłaś się pośredniczyć i ze kolejne pieski dostana super posłanko :)
  4. A moze masz do Niej telefon, zadzwoń z prosbą, by zajrzała na ten watek. Bo inaczej jak zrobić tym posłankiem?...
  5. Ojej, Maryś, to masz co robic...Masz je u siebie? Proszę o kciuki, Leśna dziś na głodówce, o 13.00 ruszamy do lecznicy. Przygotowany koc i koszulinka posterylkowa, o ile będzie dobra.
  6. Ciekawe, czy po sterylizacji KTOKOLWIEK się zgłosi.......8 lipca wyjeżdżam znów na tydzień, Tomek zostanie sam z 5 psami. Nawet Ania nie ma odwagi przyjechać pomóc, bo Kenia, bo nasza Dianka, bo Leśna......
  7. Ja wiem, rozmawiałyśmy niedawno. Co do wilka - moze to być prawda. Miesiąc temu Tomek miał na zlecenie Instytutu Biologii Uniwersytetu Warszawskiego sekcję wilka i pobranie prób do badań genetycznych - wilka znaleziono martwego w nadleśnictwie Ostrołęka.
  8. A, Kejciu, proszę, wołaj tu Kwiaciarenkę :) Masz z nią kontakt, zeby tu podała zapotrzebowanie na posłanko? cyt.: można wypełnić formularz, wysłać maila albo po prostu zadzwonić: https://dog-design.pl/pl/i/Kontakt/15
  9. To już wole mieć krety, niz tak zryty trawniczek! :)
  10. A ja bardzo lubię, jak zaglądasz do nas :) Oj, Kryśko kochana, to dzięki Wam nasze watki są wyjątkowe! Leśna jest śliczna sama w sobie, a że trochę dobrego żarełka i trochę serca, to i brzydal musi wypięknieć! Dowiadywałam się o ten termin sterylizacji Leśniej, ale dziś w sekretariacie UG pustki. To się zniecierpliwiłam - mam kogoś, kto za parę groszy zawiezie mnie i Leśną do Ostrołęki. I już jesteśmy umówione na środę na godz. 14.00. Bo nie ma na co czekać. Przyznam się, ze w piątek ogłosiłam Leśną na NaszaOstrołęka i OLX na ostrołęckie. Najpierw jakieś dzieci zadzwoniły. Potem pan, ze bardzo mu się sunia podoba, ale po co sterylizować. Wczoraj telefon z Ostrołęki - pan szuka od prawie 2 lat zaginionej swojej suczki ONki. Wieczorem przyjechał zobaczyć, czy to nie ona. Pies się ucieszył, jak do każdego innego by się cieszył. Znaków szczególnych brak, czipa oczywiscie też. Moze ten tył, taki chwiejny. I umaszczenie tez identyczne.I ze chodzi na smyczy przy nodze, a chodziła na spacery przy wózku dziecięcym. Ale że nie poznała pana, u którego była kilka lat? Pan, taki w wieku 35 lat, bardzo przejęty. Wziął Leśną na spacer, chodzili ze 20 min. I pan nie wie, czy to jego pies. W końcu mówię, żeby ją zabrał do siebie, skoro tak przypomina poprzednią sunię, a Leśna będzie i tak do oddania zaraz po sterylizacji. Miał to sobie przemyśleć przez noc i dziś dzwoni - nie, jednak nie weźmie jej, bo żona się boi: są małe dzieci, to lepiej psa od szczeniaka wziąć. I dziś kolejny pan - ma psa owczarka, suczka zdechła, a on chce po tym swoim wyjątkowym psie mieć następcę, ble, ble, ble... Spokojnie powiedziałam, ze działam w imieniu wójta, ze jestem inspektorem TOZ, ze zawsze sterylizujemy suczki. Pan też spokojnie odpowiedział, że zna sytuację, bo był wiele lat wiceburmistrzem i miał pod sobą schronisko, ale żeby tak sterylizować, to nie, szkoda suczek. Nie zdążyłam zapytać, skąd dzwoni, może by i tak nie odpowiedział. W środę wiec sterylizacja! Znów wyręczę gminę w jej obowiazku, ale co tam......
  11. Piękne te psy, takie spokojne, zadbane, szczęśliwe!
  12. Ten nowy ma taki zafrasowany pysio... A co ma z ta skórą?
  13. Nasze tymczasy po kastracji w kilka tygodni przestawały sikać na meble, a właściwie znaczyć, bo to tylko po kilka kropli było. Nie wiem, co poradzić na takie opróżnianie pęcherza, bo nie znaczą, a po prostu nie wytrzymują z załatwieniem się na dworze...
  14. Kurcze, nie mam świeżego zdjęcia...Zrobiłam kilka Leśnej,a o niuni białej-małej zapomniałam. Nadrobię, obiecuję :)
  15. Kilka lat temu na Mazurach spotkałam ludzi z fajną suczynką. I od słowa do słowa zgadało się, ze ją wzięli z domu tymczasowego z Warszawy, właśnie przed samymi wakacjami, by mieć czas dla psa, póki dzieciaki w domu :) I doszłam, od kogo, to była Magda, teraz z fundacji Mikropsów. Przesłałam Jej zdjęcia psiątka na pomoście z pańcią :)
  16. Śliczna, to przyznaje, i taka mocno w typie owczarka, prawda? Nasza Dianka ma inną budowę, taką mocniejszą, silny zad, mocny ogon. Ale buzie mają bardzo podobne :)
  17. Deklarowiczkami Skarpety od dawna są Mazowszanka i konfirm31 - zawsze chętnie pomagają :) no, to masz urocze suczynki, takie w moim typie, he, he! :)
  18. Bardzo Ci współczuję, wiem, jak się czuje człowiek zagoniony w kozi róg :( Nie wiem, co radzić, co wymyślić...
  19. Jak wątek zakłada Tola, to trudno nie zajrzeć.... Bardzo bym chciała, żeby im się udało!
  20. Leśna ma się doskonale :) Apetyt ma olbrzymi, nie żałuję jej więc jedzonka.
  21. Porządna robota! Bardzo dobrze to wygląda, Irenasku :)
×
×
  • Create New...