Jump to content
Dogomania

agat21

Members
  • Posts

    30292
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    209

Everything posted by agat21

  1. Ewu, chyba już nie tak wiele Pysiowi brakuje, bo ma miesięcznych deklaracji chyba 135 zł ne tę chwilę, jeśli na szybko dobrze przejrzałam posty.. jeśli się uda za jednym zamachem zabrać oba, to przecież też oszczędność na transporcie, nie mówiąc o oszczędzeniu psiakowi kolejnych stresów w schronie - bo to oczywiste.
  2. Mój Figaro też niestety uwielbia jeść, zwłaszcza po pierwszych latach swego życia, kiedy bardzo musiał głodować, bo jak go znalazłam to był szkieletem. I do tej pory jak coś znajdzie na trawniku na osiedlu wyrzucone z okien przez ludzi (cóż za "wspaniały" średniowieczny syfiasty zwyczaj, żeby resztki wyrzucać przez okno!), to muszę ostro go odciągać, a i tak nie zawsze się udaje. Kilka lat temu został na tydzień u mojej kuzynki i ona tak strasznie go utuczyła, że ledwo mi się udało go trochę odchudzić, ale i tak jest wciąż z 1,5 kg za gruby... I wiem, że nie jest łatwo. Mimo, że bardzo mu ograniczam jedzenie, to nie jestem w stanie w tygodniu tyle ruchu mu zapewnić, żeby to wspomagało chudnięcie. Widzę, jakie to ważne, dlatego żal mi tych psów, które mają jeszcze mniej ruchu i nawet tych 3 długich spacerów nie mają.. Ale to fakt, że także spotykam się z określeniem, że "piesek zadbany" lub - co rozwala mnie już kompletnie - "dobrze utrzymany"! :DDD
  3. Miłość też bywa chora niestety.
  4. Anula, rozumiem takie podejście, i mam podobne, jeśli nie znam fundacji, ale ostatnio musiałam po raz kolejny zwrócić kasę na niedopłacony podatek do skarbówki, i szlag mnie trafia, że płacąc duże podatki i comiesięcznie całkiem poważnie finansując bezdomne i krzywdzone zwierzęta, które powinny de facto być wspierane właśnie z tych podatków, jeszcze dostaję od naszego chorego państwa po doopie. Mimo, że podobno tak jest świetnie i mamy takie bogate państwo. Więc w sytuacjach kiedy tylko się da i kiedy fundacja jest mi znana, będę próbowała chociaż część tych comiesięcznych wydatków na zwierzęta przekazywać właśnie za pośrednictwem fundacji, żeby chociaż trochę zmniejszyć kwotę do zapłacenia dla skarbówki. Jeśli się nie da, to nadal oczywiście będę tak, jak do tej pory, płacić deklaracje na prywatne konta.
  5. Wspaniały Morisek we Wspaniałej Rodzinie :)) Jestem pod nieustającym wrażeniem dokonanego cudu :)))
  6. Zbiórka na ratujemy zwierzaki idzie świetnie - chociaż taka pociecha w tej koszmarnej sytuacji. Czy jest szansa aby Telma wyszła ze schronu i trafiła pod opiekę hotelu? Leczenie w schronie przy takim stanie chyba średnio wyjdzie..
  7. He he, jak krew w żyłach zagra, to wszelkie konwenanse idą precz! :)
  8. Kochana sunieczka :) Dobrze, że radzi sobie z lękami, to pewnie zasługa dobrego domu :) Ciągle pamiętam ją jak była chodzącą bezproblemową słodyczą (no może raczej głównie leżącą, bo kluch Jacuś ciągle do niej był przyssany :)) Za ewentualne zdjęcia z góry bardzo bardzo dziękuję :)
  9. Oj, jak się Agatka miewa? Nie zrobiłaś jej przypadkiem jakiegoš zdjątka? Tyle lat już jej nie widziałam.. Z 5 albo 6?...
  10. Dzięki za zaproszenie, już zaglądałam do staruszków wcześniej, bo znam je z wątku Nestorka. Bardzo chcę tu też pomóc, ale mam pytanie czy wpłat na dziadeczki można dokonywać na jakąś fundację czy tylko na konto prywatne?
  11. Śliczne oba koty! Szukamy tylko ds czy jakiś dt też wchodzi w grę?
  12. Wspaniale ma Dolarek u hop! - tak świetnie o niego dba i o jego zdrowie. Utrata wagi imponująca :)
  13. Dobrego dnia Pralinko! Hasaj z psiakamj, lataj po ogródku mimo deszczu, i zrzucaj zrzucaj zrzucaj ;))
  14. Sarciu, czemu nie kopsniesz mnie w cztery litery, że zapomniałam wysłać kasę dla Daszki? Ja niestety czasem w nawale pracy zaglądam rzadziej na dogo i nie pamiętam wszystkich deklaracji. Dobrze, że zajrzałam na wątek, bo blamaż jak balejaż.. Co prawda Daszka już światowa dama i nie potrzebuje kasy, ale jej następczyni może się przyda?
  15. Dzięki za dyplomatyczną odpowiedź ;D Ale swoją drogą takie kotki uwielbiam najbardziej, moja pierwsza też była charakterna :)
  16. I widać, że Gucio zapoznał się dodatkowo z jakimś kocisławem :) Ależ to pozytywne psiątko :)
  17. Ja też dziékuję za wyjaśnienie sytuacji, nie miałam racji myśląc że sterylka teraz będzie złym krokiem. A może po oględzinach u weta okaże się, że sunia jednak była sterylizowana i cała sytuacja rozwiąże się w najlepszy możliwy sposób?
  18. Przykre, że kolejny wspaniały pies tak długo czeka :(
×
×
  • Create New...