Leaderboard
Popular Content
Showing content with the highest reputation on 01/01/15 in all areas
-
Ależ ja jestem spokojna, jeżeli chodzi o przyszły domek Ergo, w ogóle o jego przyszłość.To dobre i mądre stworzenie.Jaki on teraz musi być szczęśliwy.Jest najedzony, jest mu ciepło, ale najważniejsze jest to, że jest kochany.Zwierzęta to czują, każda żywa istota potrzebuje nie tylko jedzenia i picia, ale właśnie uczucia.Moje kocie bezdomniaczki, wydawałoby się, że dzikunki, a biegną do mnie, ocierają się, podstawiają grzbiety do głaskania.Pies Maks. ten "firmowy" nie zacznie jeść dopóki nie poda mi łapy i go nie pogłaszczę.Pisałam już, że bardzo głodny Borys zostawi jedzenie i podbiegnie do mnie, kiedy go zawołam i będzie zachwycony tym, że go głaszczę i mówię do niego.Koty nigdy tak do końca nie zostały udomowione, mogą żyć na wolności, psy w żadnym wypadku.Są zależne od człowieka, od wieków są towarzyszami ludzi.Bardzo pasuje tutaj mój ulubiony cytat z "Małego Księcia", gdzie lis-fenek mówi "oswoiłeś mnie, a więc jesteś za mnie odpowiedzialny".To mądre i wydawałoby się oczywiste, a jak wielu ludzi o tym zdaje się nie wiedzieć, prawda?2 points
-
to ja w imieniu cioci elik i swoim polubiłam :D2 points
-
Witam mam 13 letniego troszke skundlonego owczarka niem. Wczoraj w dzień sylwestra byłam z nim na spacerze koło 18 ale zaczęli juz strzelać wiec pies po 2 sikach uciekał do domu. Pózniej przed wyjściem na bal chcieliśmy wyjść z psiakiem Ale pod klatka zawrócił nawet nie siusiajac bo wybuchła petarda.. Moja mama została z psiakiem i w domu było ok. Wracając z imprezy chcieliśmy wyjść z nim jeszcze ale tak samo nie wysikal sie i odrazu drapal w drzwi .. W dzień zdołalam wyjść z nim 2 razy tylko pod klatkę na krótkie siku.. On w ogole nie chce wychodzić na dwór!!!! Omija drzwi z daleka i dalej strzelają i boje sie ze moze mu sie cos stać jak on ciagle wstrzymuje tak mocz??? Co mam zrobic ci kretyni dalej nie przestają strzelać :(:(1 point
-
Faktycznie - przystojniak :). Wspaniałego domku mu życze w Nowym Roku :). Za mało wiem, żeby oceniać psiaka. Pies ma zęby i może ugryźć. Każdy pies. I nie zawsze to oznacza agresję, którą trzeba "przepracować" przy pomocy behawiorysty. Są psy, które nie lubią np dzieci, mężczyzn - najczęściej z powodu wcześniejszych złych doświadczeń, o których nam nie powiedzą. Ten sam pies, w jednej rodzinie będzie łagodny i proludzki, w innej - agresywny i wrogi. Tak czy inaczej, wszystko czym jest pies, zawdzięcza człowiekowi i tylko człowiek może odmienić jego los - zarówno w dobrym, jak i złym(niestety) sensie. Może dlatego pomaganie nieszczęśliwym psom, jest pomimo wszystko takim radosnym zajęciem?1 point
-
Pieknioscii cudne calusne psie sercesciskam mocno kciuki za zdrwko i za domus najpiękniejszy dla niunia najlepsiutenki oby po tych wsyckich potwornych ,,domkach,, ...miał spokojne zycie1 point
-
oj czyli to babiddlo które oddalo psine to po prostu kolejny ludzki potwor a niecjhaj im tam dzuma wyrośnie w domu ! Frodzinku przez co przeszedles ech .... poki czlek na ziemi - to cierpienia nigdy się nie skoncza pozdrawiam1 point
-
Dzwoniłam dziś do Murki. Ergo to pies idealny i bardzo w typie owczarka, nie tylko w z wyglądu. Najważniejszy jest dla niego kontakt z człowiekiem. Szuka go wcale nie tylko ze względu na smaczki, jedzonko, lecz po prostu dlatego, że tego kontaktu potrzebuje, Gdy podczas spacerów Murka się zatrzymuje, on też, gdy ona na cos zwraca uwagę, on ją naśladuje :) . Jejku, jak on musiał cierpieć tam na tym łańcuchu będą psem tak kontaktowym i ciekawym świata. Kupki psa (to wiem jeszcze z wczoraj) sa już lepsze, tak więc tabletki na pozbycie się nieproszonych gości z jelit zapewne podziałały. :)1 point
-
Jak się dowiedziałam, że Winnica ma podpisaną umowę z Chrcynnem, a nie jak facet początkowo twierdził, z Nasielskiem, to powiedziałam mu wprost, że to mordownia i że jak tam psiaki trafią, to wkrótce nie będzie ich na tym łez padole. Stwierdził, że oddał tam w ciągu ostatnich kilku lat około 10 psów i wszystkie nadal żyją, bo sam tam był i widział je. Jeśli to prawda, to chyba wyjątek, albo może dlatego, że z tej gminy ich kontrolują. Ale prawdę powiedziawszy nie wierzę w to, że ten facet był w Chrcynnem !!!1 point
-
No właśnie dziwne to, bo zazwyczaj widoczna jest data do kiedy aktualne jest wydarzenie, a tu jest data rozpoczęcia. Chyba tworząc wydarzenie wpisałaś datę dzisiejszą. Można to zmienić. Można udostępniać wydarzenie udostępniając poszczególne zdjęcia. Na osi pojawia się całe wydarzenie. Zwykle udostępnia się wydarzenie klikając w prostokąt po prawej stronie na samej górze wydarzenia.1 point
-
1 point
-
Taki śliczny psiaczek :) :) Myślę, że prędko znajdzie chętnego do adopcji. Mogę go ogłosić. Potrzebny tekst i ładne zdjęcia ma mój e-mail i może maluch znajdzie dobry domek. E-mail podam na PW, gdy będą materiały do ogłoszeń.1 point
-
Człowiek mu taką przyjemność sprawia... Plakacik, któy może każdy wywiesić w mieście - może ktoś nieinternetowy go wypatrzy1 point
-
1 point
-
Cieszmy się tym co mamy, a nie smućmy tym co straciliśmy. Inaczej oszalejemy z bólu i rozpaczy. Wspomnienie ... uśmiech ... i pamięć na zawsze, głęboko w sercu.1 point
-
1 point
-
agat21, bardzo dziękuję :calus: Najbardziej to chciałabym domki dla moich tymczasów, takiego zastoju jeszcze nie miałam, a tymczasuję już tyle lat. A ja też wszystkim życzę jak najmniej zwierzaków w potrzebie.Tak mi się marzy kolejka chętnych do adopcji,wręcz lista kolejkowa, zapisy ..itd.Tak będzie, ale za kilka pokoleń może. Co u Ergo? Trudno wymagać, aby Murka siedziała cały czas przy komputerze, to oczywiste, ale czekam na wieści.1 point
-
Tak się cieszę, że biedaki złapane, i że nie trafią do tej mordowni, z którą urzędasy z Winnicy podpisały umowę. Życzę tym ludziom, żeby kiedyś ktoś ich tak potraktował, jak oni traktują zwierzęta, za które są odpowiedzialni i na które dostają pieniądze z naszych podatków, a ładują je do kiesy mordercy i oszusta.1 point
-
Ewa.Tobie też wszystkiego najlepszego, tak dobrego, jak tylko Ty zasługujesz - choćby za to, co robisz dla słabszych istot. Obyś miała jak najmniej tych biedaków do pomagania.1 point
-
W Nowym Roku szczęścia zdrowka pomyslnosci wielkiej dla Frodzinka może jakos da się poprocowac z psiuniem może nie może być z dzieciaczkami? nie wiadomo co przeszedł w zycciu wiec ....dlatego były podryzienia ech bidaczku trzymam mocno kciuki dziewczynki dowiedzcie się może o jakiegoś behawioryste gdyby było można sciskam sciskam kciuki za to serduszko1 point
-
1 point
-
AgaG, chyba nie ma problemu z tymi szelkami, już nie bądźmy tacy pryncypialni. Tak ogromnie się cieszę, że dla trzech przynajmniej piesków zaczyna się nowe, dobre życie.Dwa cmentarne już też bezpieczne.Weszłam na FB Ergo, nie mam tam konta, nic nie napiszę, ale czytać będę.Selenga, dzięki bardzo.FB to teraz potęga, chociaż już tak jest rozbudowany, mnóstwo próśb o pomoc, ale Ergo na pewno się uda.W tak krótkim czasie udało się przecież zebrać sporo pieniędzy, a to jeszcze nie koniec, prawda? Nie chciałaby zaczynać nowego roku od żali i pretensji, ale je mam i to się nie zmieni.Pisałam kiedyś na wątku na miau, że nie ufam fundacjom, spotkałam się z krytyką, że fundacje tak się starają, tyle mają pracy, tyle dobrego robią..itd.No, właśnie, tu powinna być ikonka "dobra, dobra, ja swoje wiem".Malutki kotek koczuje pod kościołem, fundacja obiecała go złapać.Zobaczymy.Zaczynam chyba reagować alergicznie na słowo "obietnica". Ergo jest taki troszeczkę mój, bardzo mi zależało, aby mu pomóc i ogromnie jestem wdzięczna Wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Dzisiaj pierwszy dzień nowego roku, proszę, przyjmijcie życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości życia i jak najmniej takich dramatycznych sytuacji, a jeśli się zdarzą, to oby znowu wspólnymi siłami dało się naprawić zło.1 point
-
Na dobry początek roku wydarzenie Ergo na FB: https://www.facebook.com/events/715025155277958 Rozsyłajcie, udostępniajcie. Bazarki się przygotowują, ale jeszcze chwilę mi to zajmie, bo fantów jest multum :)1 point
-
No to samych śzczęsliwości dla Was.1 point
-
Ej, mam propozycję a_niusia i izabelle ze swoimi sprzeczkami przenoszą się na priv i nie zaśmiecają wątku? :)1 point
-
No to chyba udanych akcji :) oby jak najwięcej uratowanych psów i kotów w Nowym Roku.1 point
-
Wszystkiego co najlepsze w Nowym 2015 Roku Lorciowi i jego opiekunkom życzymy z Lolusiem1 point
-
1 point
-
Bardzo dziękuję za wszystkie życzenia noworoczne :) Ja też chciałabym życzyć Wszystkim Wam i Waszym Rodzinom wszystkiego najlepszego. Zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń. Oby ten nadchodzący Nowy Rok był lepszy, a przynajmniej nie gorszy niż ten, który odchodzi. Oby wszystkim Waszym bezdomnym podopiecznym udało się znaleźć wspaniałe, kochające domy. Nie mam możliwości wklejania niczego, ale udaje mi się czasem coś z dogo przekopiować, pozwoliłam więc sobie "podkraść" tego szampana z postu Grażyna49 :) Liczę na to, że nie urwie mi głowy. W razie czego pytałam o pozwolenie :)1 point
-
Wchodzę dzisiaj na maila i znajduję taką niespodziankę :) "Świąteczno-noworoczne życzenia przesyła psistojniak z rodziną :)))"1 point
-
Jako, że ostatnimi czasy zaniedbałam coś galerię Zibusia usiłuję ratować honor i zamieścić choć jedno jeszcze zdjęcię w tym starym roku. Przychodzi mi to tym łatwiej, że (zgodnie z tegoroczną tradycją, wrrr) zamiast się szykować na super sylwestrową zabawę leżę w łóżeczku i się kuruję. Jednak w niedzielę jeszcze łaziłam z psowatym tu i tam. Oto on w mikołajowej obróżce. :) [url=http://www.fotosik.pl][/URL]1 point
-
1 point
-
Erguniu milion pozdrowien piesku kochany Aguniu nasza Aguniu przecudne dziewczyny kupuja cegieleczki na bazarku już chyba ok 100zl o matko jak cudnie iskiereczki kupuja i num konta już wyslalm beda wplaty do Ciebie Aguniu od kochanych cioteczek : agat21 Bogusik i Anula -razem będzie wspolna wplata Alla Chrzanowska yucca zebrazebra milagros19853201 Xibalba koja Magolek1 point
-
Czekam czekam cudnie ze bylas jaskoleczko u Frodziaczko cudnego Wszelkiego Zdrowka Najlepszego Roczku Nowego Niecha Się Spelnia Marzenia Demki Dobre Zycie Wszystkim Czterolapenkom I Opiekunom1 point
-
Jasne :) Szkoda, że będziemy wznosić toasty na odległość, ale myślami będę blisko. Przytul wszystkie swoje psiunie ode mnie, szczęściarze, że trafiły na Ciebie :)1 point
-
20-30 lat temu w moim bloku na 70 mieszkań w 68 był pies. Teraz pies jest w dwóch... to rzeczywiście było mniej... 20-30 lat temu ludzie byli normalni i normalne psy mieli. Bez rzeszy "specjalistów"... nie były agresywne, nie miały lęków sręków bo nikt nad nimi nie jojczał non stop i nikt ich nie urabiał i nie przerabiał do schematów z książek. Pies był psem a nie popierdółką jak teraz. Wtedy psy mogły być psami i zachowania psie były normalne. Teraz psi psychol nie jest czymś niezwykłym. Bo to człowiek psa na siłę uczłowiecza i na siłę zmusza go do wyzbycia się psich zachowań. 20-30 lat temu pies w wieku 15 lat był na porządku dziennym. Teraz pies 7 letni to okaz muzealny a 10 letniego przycghodzi oglądać całą okolica. Bo kiedyś psy były psami a nie świniami jak teraz. 20-30 lat temu moi rodzice pracowali na zmiany (ojciec nawet często gęsto na noc). Nie było ich w domu znacznie więcej niż 10 godzin... 20 lat temu mnie już w domu nie było bo miałam swój dom. Wtedy pies też nie miał problemu. Ale to mówi o tobie całą prawdę "mowili sobie dzien dobry i tak tam, pociskanie pierdol"... to jest własnie całą prawda o tym co dzieje się z ludźmi teraz i jaki to ma wpływ na ich psy... Ja nie muszę oglądać z okna. Bo w przeciwieństwie do ciebie mówienie Dzień dobry dla mnie nie jest pociskaniem pierdół tylko codziennością - jakies setki razy mówię owe słowa osobom które spotykam w parku, na codziennych spacerach z psami. Paniom od "latrelków" i panom od "blabladorów" też. Nie jest też problemem rozmowa z nimi choć w wielu przypadkach .... można księgę anegdot spisac. To człowiek i jego chore poglądy niszczą psa. To człowiek jest njwiększym problemem psa. To człowiek, który wie lepiej jak pies ma się zachowywać, jak się nie zachowywać, co ma robić pies a czego nie robić... wie lepiej niż sam pies. Taki człowiek jest wręcz wrogiem psa . Taki człowiek powinien miec zakaz posiadnia psa. Bo niszczy ten wspaniały gatunek.1 point
-
No ja mam jedno zastrzeżenie. Rudi musi mieć DWIE budki :) jedną na pluszaki, a drugą na zapasy spożywcze. Prosze o przekazanie Pańciom :)1 point
-
Oto moja Limonka Truskaweczka ....wstawie zdjecia ,popatrzcie sami [IMG]http://img522.imageshack.us/img522/14/lly1lg0.jpg[/IMG] [IMG]http://img522.imageshack.us/img522/1891/lly4sw7.jpg[/IMG]1 point