Jump to content
Dogomania

Ufna Amelka z Radys - weekend majowy już w ds.


Onaa

Recommended Posts

Amelka już u mnie.

Myślałam że jest mniejsza, a ma dość mocną budowę, i jest ciężka. Ale jak stoi na ziemi to taka niskopodłogowa kruszyna z niej :).

Można ją spokojnie wziąć na ręce. Taka bida z niej - dobrze że już bezpieczna, ja jeszcze ciągle nie mogę w to uwierzyć że ta akcja tak szybko się potoczyła :).

Sunia, za kilka godzin będzie w dt, narazie odpoczywa na kocyku w klatce. Moje psiny oczywiście bardzo zainteresowane nowym przybyszem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Korzystając z zaproszenia Onaa zaglądam do Amelki.

Proszę o dane do przelewu, wpłacę coś jednorazowo od siebie i Wiktora.

Przepraszam, stałej zaoferować nie mogę, bo nie wiem jak będzie - rządowa 'dobra zmiana' lada chwila przewalutuje życie gorszego sortu po gorszym kursie  :/

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

Witam się u porannej Amelki. Mam nadzieję, że noc minęła spokojnie. Jaka ona jest, ta Amelcia? 

Witamy po bardzo krótkiej nocy :).

Amelka jeszcze widać zestresowana, pofuczała na moje psiaki. Wczoraj machnęła nieśmiało kilka razy ogonkiem.

Noc minęła spokojnie,  spała w osobnym pokoju w otwartej klatce na kocyku.

Sunia wypuściła sporo gazów bojowych ;), pije, je :D, tylko ma problem żeby się wysiusiać, ze stresu i wrażeń pewnie.

W ogóle to kochana sunia z niej. Strasznie garnie się do człowieka. Bez problemu daje się brać na ręce.

Z wyglądu to jest taka bura kluseczka niskopodłogowa. Ma bardzo miłą w dotyką brązową sierść z mocno czarnymi końcówkami. I ciemne patrzące jeszcze z niepewnością oczka.

Dzisiaj cieszy się na nasz widok, macha już śmielej ogonkiem. Wychodzi z klatki, drepta po pokoju i przedpokoju, widać że jest ciekawa jakie to domostwo się jej trafiło :). Narazie odpoczywa.

Była na spacerku na smyczy- jak na pierwszy raz było całkiem dobrze - b ardzo interesowała się trawą , i.. koopami psimi.

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

zaglądam do Amelci:) ciesze się ogromnie, że sunia juz bezpieczna :)

Ja też się Bardzo cieszę:)!

Przed chwilą, memory napisał:

Korzystając z zaproszenia Onaa zaglądam do Amelki.

Proszę o dane do przelewu, wpłacę coś jednorazowo od siebie i Wiktora.

Przepraszam, stałej zaoferować nie mogę, bo nie wiem jak będzie - rządowa 'dobra zmiana' lada chwila przewalutuje życie gorszego sortu po gorszym kursie  :/

 

Witamy i dziękujemy :).

Link to comment
Share on other sites

Amelka ma grube łapki jak na tak małego pieska, ma taką masywniejszą budowę, to nie będzie drobinka nawet jak schudnie. Na teraz Amelka potrzebuje kąpieli i wizyty u weta. Mam nadzieję, że w dt zgodzi się z psim towarzystwem.

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Amelki pojawiły się pierwsze wpłaty :

helli 0heart.gif - 150zł (stała) i aż 200zł na transport! - bardzo dziękuję :).

memory i Wiktor 0heart.gif  - 50zł - bardzo dziękuję :)

Jeśli chodzi o wydatki. Transport kosztował 180zł (Patrycja: Radysy - Katowice,) + 52zł (Katowice + Kraków, w tym 1 bramka na A4) czyli razem 232zł. Suni kupiłam jeszcze obróżkę.

W dt Amelka obeszła dom, ogródek, poznała lokatorów i ofukała Tobiego. Tobi też jest z Radys, i jest największym tymczasem w dt - waży 30kg, ale jest bardzo łagodny i poczciwy. U mnie też ofukała mojego dużego Nina, widocznie panna nie lubi większych chłopaków ;).

 

Amelka w dt, na fotelu :).

bffc5d1f28d6c627gen.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, anecik napisał:

Mus być że Amelka to rodzina Neski. Masywna budowa, krótkie łapki, podobne pyszczki, trzymam kciuki za domek dla pannicy :)

Tez uwazam ze to siostry - sa niesamowicie podobne!

A Amelka w fotelu- bezcenna:) czy moze to zdjecie pirwac na fb na grupe Mam Psa z Radys?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anecik napisał:

Mus być że Amelka to rodzina Neski. Masywna budowa, krótkie łapki, podobne pyszczki, trzymam kciuki za domek dla pannicy :)

Muszę Ci przyznać rację Anetko, jak tak się wpatrzyłam w Neskę, to faktycznie są podobne, na początku tego nie zauważyłam, Neska wydawała mi się bardzo ciemna - prawie czarna i raczej drobna. A one faktycznie są bardzo podobne. Obydwie śliczne :).

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

Tez uwazam ze to siostry - sa niesamowicie podobne!

A Amelka w fotelu- bezcenna:) czy moze to zdjecie pirwac na fb na grupe Mam Psa z Radys?

Oczywiście. Niech Amelka się reklamuje na fb :).

Przed chwilą, teresaa118 napisał:

Dla Amelki poszlo za kwartal po 30 zl

Bardzo dziękuję :).

Przed chwilą, Marysia O. napisał:

Ona ma wyjątkowe umaszczenie, bardzo mi się podoba :) Dobrze, że już bezpieczna :)

Martwiłam się że taka buraska to może nieładna ale widzę że Amelcia podoba się wielu osobom :).

 

Przyszły kolejne wpłaty na Amelkowe konto, za które bardzo dziękujemy :).

10zł (III) - kiyoshi 0heart.gif

20zł (III) - konfirm310heart.gif

90zł (IV,V,VI) - teresaa118 0heart.gif

30zł - MikAga0heart.gif.

 

Aha, z małych ciekawostek, jak Amelka była u mnie  w domu to miała problem z siusianiem - wiadomo stres, mnóstwo zmian, wrażeń, na spacerku siusiu nie było więc czekałam że zrobi je w domu. I zrobiła ale nie zgadniecie gdzie - to miski na jedzonko, była pełna po brzegi , tylko troszkę się wylało na podłogę :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...