Jump to content
Dogomania

Nigdy nie można się poddawać. Dziękuję wszystkim, którzy przez ponad 2 lata wspierali Tigrunię. Sunia ma wspaniały dom!!!


Gabi79

Recommended Posts

Dnia 5.11.2018 o 22:20, rozi napisał:

Myślę, że ona zawsze chciała być w domu, przy ludziach, tylko jej nie pozwalali. Te lata w kojcu/boksiku obniżały samoocenę, ale nie straciła wiary  :)

Tigrunia mimo swoich lęków jest bardzo spragniona kontaktu z ludzmi, co już pokazała względem anecik.

To kochana mądra sunia.

Zdaniem Kasi całe życie żyła w zamknięciu i odosobnieniu, stąd strach przed całym światem.

Teraz będąc w warunkach domowych przez większą część doby jest z ludźmi jest wszystko ok.

Pozostaje tylko, albo aż pokazać Tigruni, że cała reszta świata nie jest wcale straszna

Dnia 6.11.2018 o 08:50, Olena84 napisał:

Tigrunia sama prosi o głaski, super

Tigrunia wobec Anecik była wręcz nachalna  jeśli chodzi o głaski, przytulanie itd,

tak jak pisałam wielokrotnie.

W domu jest ok. tzn. Tigrunia się ne boi, nawet jak przychodzą goście.

Na dworze nie jest tak różowo.

Owszem, jest coraz lepiej, ale Tigrunia boi się wszystkiego, czego nie zna.

Np. jak w oddali zaszczeka pies nie mam mowy o tym, by się załatwiła, od razu "pruje" do domu, jak rakieta

Wpłynęła listopadowa deklaracja od milagros19853201,   10,- bardzo serdecznie dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, kamma13 napisał:

Widać, że jeszcze się trochę boi, ale potrzeba ludzkiego towarzystwa i ciepła jest silniejsza. Podejrzewam, że odpowiedni DS odmieniłby Tigrę nie do poznania. Stałość, bezpieczeństwo, dobrostan. 

Wspaniały widok, taka odważna Tigra :) 

Przydali by się Tigruni cudowni ludzie, którzy poświęcili by jej dużo czasu i powolutku uczyli świata.

W domu z ludźmi jest ok. ale Tigrunia nie lubi zostawać sama, efekt potargane firany i zdrapane drzwi.

Jak w domu Kasia Tigruni zniknie z pola widzenia Tigrunia już wpada w panikę i szuka.

Tak bardzo chce być przy człowieku.

Tak bardzo wzrusza nie ta psina, może dlatego, że jej zachowanie bardzo przypomina zachowanie mojej Kajuni sprzed 4ech lat.

Przepraszam, że piszę chaotycznie, ale jestem  w pracy i robię milion rzeczy na raz

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, helli napisał:

a ta pani w Krakowie? Onaa miala tam Tobi, jakis Pelikan tez byl

Nie wiem helli, teraz doczytałam, że jest kilka osób chcących pomóc, ale  tam jest nie do końca jasna sytuacja.

Dziewczyny czekają, aż pani wróci ze szpitala.

Tylko czy zanim wróci psu nie stanie się krzywda?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Widać na filmiku,że już fajnie odnalazła się w towarzystwie Kasi :) Teraz będzie ją czekać ten drugi etap znacznie trudniejszy bo oswajanie z tym,co znajduje się po za domem.Trzymam mocno kciuki za dalsze postępy Tigruni!

Dziękuję Bogusiu za trzymanie kciuków.

Faktycznie w domu nic Tigruni nie przeraża, nawet gromadka dzieci przychodzących do synów Kasi, ale to co na dworze jest mega straszne

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Gabrysiu, podajesz karmę odkłaczającą? Mój Maurycy też ma tendencję do wymiotów. Podaję też pastę odkłaczającą...

Tak Asiu, podaję jedno i drugie.

Jak Melcia dostanie leki przez kilka dni jest ok. a potem znowu wymioty.

Dzisiaj idziemy zrobić badanie TSH. W czerwcu Melcia miała robiony komplet badań i wyniki były rewelacyjne.

Jak się okaże, że z tarczycą wszystko ok. mam iść na endoskopię żołądka.

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Gabi79 napisał:

Tysiu, a często Twój kot wymiotował?

Melcia wcześniej nie miała takich problemów dopiero od jakiegoś czasu

Moja kotka bardzo często - wzięłam ją już jako dorosłą, podobno wcześniej nie miała takich problemów. Potem okazało się, że ma problemy z oddychaniem, białaczkę itd. I sierść była w stanie tragicznym, więc wzięłam się też za poprawę sierści, bo sypała się tonami (a było to futro pokaźnie, to była norweska leśna). Potem wymiotów było mniej, a jak już to bardziej chorobowe niż przez kłaczki. Na pewno zmiana diety, dodanie maltpasty i trawa pomogły, ale też i leczenie.

Kocurkowi się zdarza czasem zrobić wyrzut... w czasie linienia - ale bardzo rzadko, wtedy kiedy zapominam dosiać mu trawy kociej albo dodać coś na poprawę sierści. 

Koniecznie Melcię przebadaj, ale może to wina sierści? Przebadałabym tarczycę, rozszerzoną morfologię z jonogramem raz jeszcze. A Melcia teraz jakoś bardziej linieje, mocno zrzuca sierść? A dajesz jej może suchą karmę? czy mięsko/mokrą?

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Moja kotka bardzo często - wzięłam ją już jako dorosłą, podobno wcześniej nie miała takich problemów. Potem okazało się, że ma problemy z oddychaniem, białaczkę itd. I sierść była w stanie tragicznym, więc wzięłam się też za poprawę sierści, bo sypała się tonami (a było to futro pokaźnie, to była norweska leśna). Potem wymiotów było mniej, a jak już to bardziej chorobowe niż przez kłaczki. Na pewno zmiana diety, dodanie maltpasty i trawa pomogły, ale też i leczenie.

Kocurkowi się zdarza czasem zrobić wyrzut... w czasie linienia - ale bardzo rzadko, wtedy kiedy zapominam dosiać mu trawy kociej albo dodać coś na poprawę sierści. 

Koniecznie Melcię przebadaj, ale może to wina sierści? Przebadałabym tarczycę, rozszerzoną morfologię z jonogramem raz jeszcze. A Melcia teraz jakoś bardziej linieje, mocno zrzuca sierść? A dajesz jej może suchą karmę? czy mięsko/mokrą?

Niedawno Melcia miała komplet badań, a wczoraj została pobrana krew na TSH.

Wyniki będą dziś późnym popołudniem.

Nie linieje bardziej niż zwykle, sierść ma ładną, błyszczącą

Kupiłam inną karmę - weterynaryjną, dla kotów z problemami gastrycznymi.

Od wczorajszego wieczora do dzisiejszego ranka nie było wymiotów (odpukać).

Przepraszam, że tak zaśmiecam wątek Tigruni.

Tigrunia ma za sobą kolejną demolkę. jak tak dalej pójdzie będę zbierać kasę dla Kasi na pokrycie strat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...