Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Ewuniu, współczuję spotkania ze świrem, przecież on już dawno powinien siedzieć w Tworkach. I nie rozumiem tego, że było tyle ludzi wokół i nikt nie pofatygował się z pomoca. A pewnie te tchórze uważają się za prawdziwych mężczyzn bo starszym kobietom to się mniej dziwię. Mam nadzieję, że policja go wreszcie dorwie zanim kogoś zabije.

No i podziwiam cię za tę piękną opiekę nad Rokusiem, sama mam rottweilery od 35 lat, kocham je i też robię wszystko, żeby ta moja ostatnia 12-latka żyła jak najdłużej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2017 o 15:56, Gusiaczek napisał:

Ewuniu, przepraszam że wcinam, bo być może nie mam racji i w odniesieniu do Rokusia to bez znaczenia, ale Polprazol ma zamiennik o ok. 1/2 tańszy - Bioprazol (np MAX) ?

Pozdrawiam :)
 

Bardzo dziękuję za informację Gusiaczku, zapytam wetów czy to może być stosowane u psa:)

Dnia 25.06.2017 o 16:12, dwbem napisał:

Ewuniu, współczuję spotkania ze świrem, przecież on już dawno powinien siedzieć w Tworkach. I nie rozumiem tego, że było tyle ludzi wokół i nikt nie pofatygował się z pomoca. A pewnie te tchórze uważają się za prawdziwych mężczyzn bo starszym kobietom to się mniej dziwię. Mam nadzieję, że policja go wreszcie dorwie zanim kogoś zabije.

No i podziwiam cię za tę piękną opiekę nad Rokusiem, sama mam rottweilery od 35 lat, kocham je i też robię wszystko, żeby ta moja ostatnia 12-latka żyła jak najdłużej.

No niestety, ludzie boją się reagować. Dzisiaj pojechałam tam o 19:30, bo gdzieś spacerować trzeba, a drugie fajne miejsce właśnie nam odpadło, bo jakiś psychol - stary dziad rozkładał tam kiełbasę ze szpilkami. Chłopak zrobił mu zdjęcia, zawiadomił straż miejską, ale dziad uciekł, kiedy chłopak odciągał swojego psa od tych kiełbas:(

Trzymam kciuki za Twoją 12-latkę dwbem:) Wiem, co to znaczy walka o swoje ukochanie. Toczyłam taką 19 miesięcy, ale skończyła się ponad 9 miesięcy temu. Pies mojego życia- Semurek umarł w wieku prawie 14 lat. Teraz najstarszy jest Rokuś i mam nadzieję, że długo jeszcze będzie z nami. W weekend był bardzo ożywiony i szczęśliwy! Po kąpieli jest takli mięciutki, pachnący, że co chwilę idę się do niego przytulać:) Zabezpieczyłam foliami siedzenia z tyłu auta, na to położyłam świeże koce, a na to kołdrę z wyprasowaną poszwą. Psiaki uwielbiają takie świeże legowiska:) Sama chętnie tam bym się ulokowała:)

 

Wrzucam zaległy paragon za dwa ostatnie zakupy leków:

Paragon.jpg.bfe6c3492674449497138dde349af53d.jpg

 

i Rokusia z Perełką, która odważyła się położyć razem z nim na posłanku:

R501.jpg.cac9024e6088a163f2131544c72e4d1d.jpg

 

w końcu przestała być taka smutna:)

R502.jpg.9f0e3db526510adef3f85c4b19d5ccb3.jpg

 

A Rokinek to śpioch wielki:) Tu ledwie na oczka patrzył:)

R503.jpg.e58c34434acbd686cfbd1646b273741e.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wykupiłam Rokusiowi w aptece leki (Nivalin i Lotensin). Załamała mnie kwota do zapłacenia (186,94 zł). Na szczęście Nivalin jest na później, a Lotensin wystarczy na prawie 4 miesiące. Niestety cena Lotensinu zwala z nóg:( W tej aptece poprzednio kosztowal dużo taniej:(

P.jpg.9ece4d4a89f9c8798b36804a1cc56a19.jpg

 

Patrząc jednak dzisiaj na uśmiechnietego Rokusia wiem, że to dobrze wydane pieniądze, bo po ostatniej serii zastrzyków Rokino naprawde odżył:)

 

Rokus1.jpg.a25d56d2a20feb3d6a2a4ad2bc05bfcc.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Rokuś czuje się dobrze, dużo lepiej wysiada z samochodu. Muszę go tylko troszkę przytrzymywać. Gorzej z wsiadaniem, trzeba go podsadzić i prawie wnieść do auta. Mój kręgosłup to czuje, ale tak bardzo cieszę się z jego dobrego samopoczucia, że to schodzi na plan dalszy:)

Nadal jest moim cieniem i wszędzie chodzimy razem po mieszkaniu. Teraz siedzi obok moich nóg i cichutko poszczekuje, żebym kończyła i zajęła się nim.

 

Moja Barsiczka kończy dzisiaj 10 lat. Nie mogę w to uwierzyć. Pamiętam ja taką malutką 7-tygodniową... Taki super był z niej przytulas i rozrabiaka, a teraz stateczna starsza Pani się zrobila:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękujemy za kciuki. Nie jest źle, nie ma zmian na gorsze, przewlekłe stany zapalne pozostawiły ślad na wątrobie, nerkach i trzustce, ale nie są groźne. Postaram się jutro wgrać skan badania. Rokuś byl super grzeczny w czasie badanie, nie trzeba było zakładać kagańca. Za to potem w domu piesuś przyszedł na pieszczoty i całusy. Zrobił się tak wielkim pieszczochem, że mógłby cały czas przytulać się łebkiem do mnie i chłonąc dotyk i przytulanie:)

Waży 38,5 kg i rozumiem skąd u mnie ból kręgosłupa:) Wygląda przepięknie i zdrowo i oby tak dalej!

Link to comment
Share on other sites

Rokuś dostał dzisiaj 50 zl od Pana Janka:)  Bardzo dziękujemy!!

 

Wgrywam zaległy paragon i opis wizyty.

R104.jpg.8a0d96aad7b40b939e0f5d96f3e78aaa.jpg

R102.jpg.3e7a5fdf1556212a202030c166ac5d7b.jpg

 

I jeszcze uśmiechnięty Rokuś:)

R101.jpg.e416caec230a573760121d667f8e6a9c.jpg

 

Kiedy słyszę, że ktoś nie może adoptować psa, bo ma za małe mieszkanie mam chęć pokazać mu takie zdjęcie... Nieważne, że psiaki mogą spać w dużym pokoju, w przedpokoju, czy w sypialni. Jeśli są wyspacerowane i najedzone i tak wejdą tam, gdzie akurat siedzi człowiek:) Brakuje jeszcze Barsiczki, która tym razem pilnowala przechodniów na balkonie:)

R103.jpg.e2d6b9c51f595102bda838e1c85127af.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nasza stara trasa spacerowa znowu jest dla nas dostępna, bo Rokuniek naprawdę dobrze sobie radzi ze schodzeniem, a potem wchodzeniem pod górkę. Maszerujemy więc co drugi dzień taka trasą na nasze ukochane pola i do Kulki:)

WP_20170708_001.jpg.92564f35b5a9a3408f0d5aad9724ba84.jpg

 

Mam jeszcze filmik z Kulką, ale muszę ściągnąć i wgrać.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...