Jump to content
Dogomania

Maczka przegrała walkę z nowotworem. Biega szczęśliwa za TM [']['][']


martka1982

Recommended Posts

[quote name='martka1982']a jeszcze dodam,że ma bardzo mięciutką sierść! jakby była czesana regularnie, aż miło się ją głaszcze. dziś również obejrzałam sobie jej zęby (dolne), bo paszcze miała otwartą. ona nie ma kamienia! trochę jest ale na górze zębów ale przy dziąsłach nic! ząbki ma jednak mocno starte ale w końcu 13 lat jej służą....[/QUOTE]
Ja te zabki już włąsnie na zdjęciach oglądałam. Wiem, że trudno zobaczyć dokładnie, ale nie raz widać, jak są w fatalnym stanie, z daleka. A to, że po 13 latach w schronie ma takie ząbki i sierśc, tylko dobrze świadczy o schronisku własnie!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panbazyl']może aż tak źle w tych schronach nie jest.... ;) Żeby jeszcze socjalizacja z ludźmi była...
Maczka - uda ci się![/QUOTE]
No, w tym schronie to na pewno tak strasznie nie jest, a nawet chyba wręcz przeciwnie:) Maczka (i nie tylko Maczka) jest na to dowodem.

Link to comment
Share on other sites

Macza potrzebuje spokoju, ciepła, konsekwencji w dążeniu do uzyskania zaufania, delikatności w pracowaniu nad tym, czego w schronisku nie mogła doświadczyć. Widać na filmikach, że jest zahukana i niepewna - mając oparcie w człowieku mogłaby powoli poznawać nowe rzeczy. Uwazam ze trzeba zbierac deklaracje i/lub szukać pdt lub (o matko, takie coś jeszcze istnieje) bdt. Proszę o nr konta, prześlę coś jednorazowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']
Maczka pokazała dziś,że chce,że potrafi,że może........nie mogę jej zawieźć teraz po tym wszystkim co zobaczyłam dziś.........

filmiki:

[/QUOTE]

Martuś, gratuluję maczkowego "sukcesu"! To super, że pozwoliła się spokojnie wynieść na rękach na zewnątrz.
To spory rok naprzód! Pies podjął wyzwanie jakie postawiło przed nim życie...

Nie chcę się wymądrzać, ale pamiętajcie, żeby nie głaskać psa z agresją lękową po tylnej części ciała i po łapkach. Łapki są szczególnie newralgiczne dla psów wycofanych, lękliwych. Może to śmieszne, ale jeśli chcemy dać psu do powąchania rękę to nigdy wewnętrzną stroną, zawsze zewnętrzną i delikatnie skuloną dłonią. Nigdy nie stajemy do psa na wprost tylko zawsze bokiem, nie pochylamy się i nie patrzymy w oczy. Czyli wysyłamy sygnały uspokajające w stronę psa.

Poczytajcie linka, jest ciekawy.....

[URL="http://www.psy24.pl/4456-Agresja-o-podlozu-lekowym.html"][SIZE=4][COLOR=blue][B]KILIK[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]

Polecam Wam również książki:

[URL="http://www.gandalf.com.pl/b/sygnaly-uspokajajace-jak-psy-unikaja/"][U][B]"Sygnały uspokajające-jak psy unikają konfliktów"[/B][/U][/URL] Turid Rugaas

oraz

[URL="http://merlin.pl/Moj-pies-sie-nie-boi-Jak-pomoc-psu-pokonac-jego-leki_Galaktyka/browse/product/1,660495.html"][U][B]"Mój pies się nie boi-jak pomóc psu pokonać jego lęki"[/B][/U][/URL] Nicole Wilde

Link to comment
Share on other sites

Ależ przerażona niunia :( ogonek podwinięty, że nie wiadomo, czy w ogóle jest.
Jedno mi się tylko nasunęło patrząc na filmik, dwie osoby z dwóch stron do niej mówiły i głaskały. To chyba za wcześnie.
Do góry Maczko, będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aimez_moi']Nie patrzymy w oczy.......no chyba, ze mamy w domu i sie przyzwyczail tak?[/QUOTE]

Tak, oczywiście! :)
Chodziło mi o psa lękliwego, zastraszonego i sygnał uspokajający ;)
Mam w hotelu psy, które non stop zachowują kontakt wzrokowy. No wgapiają się w człowiekowi w oczy nieustająco! :loveu:

Pamiętam jak jedna z dogomaniaczek tarzała się po trawie, wąchała pod pachami i się oblizywała, żeby uspokoić i udomowić swojego dzikiego tymczasowicza.
Wąchanie i oblizywanie to też sygnały uspokajające.

Generalnie temat sygnałów uspokajających jest dla mnie bardzo ciekawy, bo pozwala mi zrozumieć co psy do mnie "mówią".
Tak samo jak pojęcie "dominacji" i jego zrozumienie. W mig pojmuję kiedy będzie w moim hotelu "walka" i od razu interweniuję.

Psy są cudowne i szkoda, że ludzie tak rzadko potrafią odczytać ich "mowę"! :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']W końcu mam dostęp do komputera... Maczka jest prześliczna! [url]http://img808.imageshack.us/img808/2226/1009888.jpg[/url]
To ile już mamy?[/QUOTE]

na razie tyle co w pierwszym ale jeśli się uda będzie więcej....
post 492

[url]http://www.dogomania.pl/threads/203567-Po-11-latach-w-schronie-Dumka-jedzie-do-ds!-trzymajcie-kciuki!/page20[/url]

mam ogromną prośbę -czy jest tutaj osoba, która mogłaby zrobić banerek dla Maczki? chętnie wkleję zamiast Dumeczki:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...