Jump to content
Dogomania

Księżniczki już w DS! Wszystkim dziękujemy za pomoc! :)


Lili8522

Recommended Posts

Dodaję ten wątek bez wielkich nadziei. [SIZE=3]Zbieramy na sterylizację, szczepienia, POMOC FINANSOWA W TRANSPORCIE[/SIZE]
[SIZE=5]Zdjęcią są na 3 i 9, 11 stronie[/SIZE]

Suczki bezpieczne. A oto ich historia:

Otóż w mojej okolicy poniewierają się dwie suczki od dłuższego czasu.
Jakiś czas temu było to jeszcze wiosną, widziałam je biegające z gromadą psów (okres cieczkowy) Psy były pogryzione, biegały po drodze szybkiego ruchu, suczki oczywiście uciekały ale i tak były zapładniane. Wiadomo jakie to są prawa natury.
Wtedy jeszcze za bardzo nie wiedziałam co mam z tym zrobić, komu powiedzieć, jak pomóc.
Dziś wiem, że jak im nie pomoge, nie pomożemy bo sama napewno nie dam rady to ich życie będzie właśnie tak wyglądało.
Jedna sunia napewno jest starsza, druga młodsza, podejrzewam że to jej córka bo są podobne do siebie (ta sama wielkość, to samo umaszczenie)
Przez dłuższy czas ich nie widywałam ale wczoraj jak wracałam do domu widziałam starszą suczkę z dosyć dużym brzuchem myślę że poród nie daj Boże będzie za niedługo, patrzyła na mnie tym swoim błagalnym wzrokiem. Drugiej nie było. Nie wiem co się dzieje z tymi szczeniakami, ale chyba nie chce wiedzieć :placz:
Nie raz widziałam jak biegną z jakąś starą kością, bo pewnie tylko na tyle mogę liczyć.
Nie wiem czy mają właścicielkę, niby tak niby nie, czasem biegną za jakąś kobietą która je odgania od siebie, ona też widziała te sytuacje z wiosny. Chyba każdy normlany właściciel jakoś by zareagował?
Suczki są zaniedbane, brudne, mają skołtunioną sierść, siegają mniej więcej do kolana.
Zdjęć nie mam jeszcze. Ale postaram się o nie.
Nie wiem czy zdążymy przed rozwiązaniem tej ciąży, to chyba najbardziej mnie przeraża, jeżeli ktoś może w jakiś sposób pomóc, coś doradzić nie wiem, cokolwiek, bardzo proszę.
Za miesiąc wyjeżdżam a po przyjeździe naprawdopodobniej się wyprowadzam do innej miejscowości. Kto im wtedy pomoże? Ile będzie tych szczeniaków? Dwie sunie razy 8 szczeniaków = 16 :placz::placz: 16 niepotrzebnych żyć i cierpień :placz:
Błagam Was o pomoc :placz:
Od wczoraj o niczym innym nie myśle, znów goni czas... :placz:

Napisałam to dosyć chaotycznie, jeżeli są jakieś pytanie chętnie odpowiem.

Na dzień dzisiejszy 19.06 sprawy wyglądają tak, że mamy DT w Gliwicach dzięki Pani Teresie za co bardzo dziękuję!
Nadal potrzebne wsparcie finansowe i pomoc w transporcie oraz jeżeli to możliwe to przetrzymanie jednej z suczek do czasu ich 'skompletowania'

[SIZE=4]01.07 Po rozmowie Bubu z właścicielami zgodzili się oddać suczki, okazało się że starsza która ma 8 lat to Pusia a młodsza która ma ok 2 lat to Sara. Pan z którym była prowadzona rozmowa powiedział że żadnych szczeniaków nie ma i nie było. Także...
Suczki Wieczorem zostały zabrane do mnie.

02.07 Dziewczynki zaraz z rana pojechały do Gliwic w przygotowane dla nich i bezpieczne miejsce DZIĘKI PANI TERESIE! :)[/SIZE]

[SIZE=5]Nie każdy na czas czytać cały wątek więc zacytuję tutaj relację Pani Tereski na temat suczek :cool3:

"(...)Sunie są bardzo ze soba zżyte, właściwe nierozłączne, i bardzo skromne, starsza spokojna, młodsza z racji wieku nieco bardziej ruchliwa ale obie w nowej sytuacji nieco zdziwione, są miłe i delikatne, bardzo dobrze się stało że zostały zabrane z tej ulicy, narazie je trzeba obserwować, aby przygotować odpowiednie ogłoszenia/Mamy sporo czasu bo ten wakacyjny okres niezbyt sprzyja adopcjom, napewno będą do tego bardzo starannie przygotowane(...)"[/SIZE]



[SIZE=3]Deklaracje Jednorazowe:[/SIZE]

20zł - Akarsay (Anna K.-F.) WPŁYNEŁO
50zł - Maja602 - WPŁYNEŁO
20zł + 10zł - Amazonka71 - WPŁYNEŁO
20zł - Katarzyna09 - WPŁYNEŁO
Bazarek 95zł :D - Wpłyneło
Bazarek 10zł - Wpłyneło
Bazarek 10zł - Wpłyneło
jola_li 20zł - Wpłyneło

Deklaracja Stała:

10zł - dorota1 - WPŁYNEŁO
Siepień - 10zł - WPŁYNEŁO
Wrzesień - 10zł - WPŁYNEŁO
Październik - 10zł - WPŁYNEŁO

Suma: 295zł DZIĘKUJEMY :multi::loveu: I zachęcamy innych do dorzucania grosików

Edited by Lili8522
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Elżbieta481

Dziękujemy za zaproszenie.Będziemy z nimi,ale pomysłów na pomoc brak...
Narzie podnosimy watek i prosimy o zdjęcia.
E/W

Link to comment
Share on other sites

dzięki za link, narazie , na ten moment mimo najszczerszych chęci nie mam gotowego pomysłu, chociaż co tam się kluje, idę teraz na wazne spotkanie i coś tam może użebram, jesli nie to myslimy dalej, Może by sie na wszelki wypadek zastanowić nad środkami na miejsce u Emiś, w SARNOWIE, miejsce nowe i sensowne, a blisko???

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za przybycie :loveu:
Nie udało mi się dziś zrobić zdjęć, nie było ich. Szukałam 4 razy, jak trzeba to znikają.
Pani Teresko Sarnów to rzeczywiście nie daleko a jak to wygląda finansowo?
Tak ciężko teraz o jakieś pieniązki i właśnie tego się boję :-(
Ale mam nadzieję, że jakoś to będzie

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zaproszenie. Sytuacja suczek tragiczna, bidulki:( Na jednym z wątków znalazłam taką info:
"Tu na tym wątku można uzyskać pełny zwrot za sterylizacje.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/130324-Akcja-kastracja-Przyjaciele-Czterech-%C5%81ap?p=17065755#post17065755"]http://www.dogomania.pl/threads/1303...5#post17065755[/URL]"
Proszę looknij tam, to być może szansa dla suń:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Dzięki za zaproszenie. Sytuacja suczek tragiczna, bidulki:( Na jednym z wątków znalazłam taką info:
"Tu na tym wątku można uzyskać pełny zwrot za sterylizacje.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/130324-Akcja-kastracja-Przyjaciele-Czterech-%C5%81ap?p=17065755#post17065755"]http://www.dogomania.pl/threads/1303...5#post17065755[/URL]"
Proszę looknij tam, to być może szansa dla suń:)[/QUOTE]


dobry pomysł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...