Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ASICA']a ja mam prośbe:cool3:
potrzebuje kod kreskowy z karmy puppy & junior-oczywiscie cały wycięty z opakowania,najlepiej 15kg.
jesli ktoś moze mnie poratowac bede wdzięczna:loveu:[/quote]

Taaaa, wdzięczna, :diabloti::diabloti::diabloti: - tak za "darmo":evil_lol::evil_lol:???.
Za kod z 15 kg dostaniesz 3 kg poczta :diabloti::diabloti::diabloti: jak zostanie przyklejony (i wysłany oczywiście) na karte z wyprawki.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie kupiłabym sklepowego RC, ani tymbardziej Eukanuby. Te karmy dla mojego psa nadają się wyłącznie na nagrody. To żal, że jedzenie tak reklamowane i z rzekomo wysokiej półki na drugim miejscu ma kukurydzę lub pszenicę.
Już nawet nie wspominam o Hill'sie Puppy Lamb&Rice, bo szkoda słów, po drugie to nie ten temat.

W każdym bądź razie głosuje na RC, bo nie było najgorzej, ale miałam wersję Vet Size, gdzie kukurydzy było mało. (Natomiast już w dorosłym Vet Size Medium, kukurydza jest na pierwszym miejscu :lol:)

Link to comment
Share on other sites

[B]altmark[/B] większość firm produkująca karmy należy do jakiś koncernów. Żyjemy w czasach globalizacji. Taki Royal jest produkowany przez koncern Mars Incorporated, który wykupił już dawno laboratoria Walthama. Tak samo zajmuje się produkowaniem wielu różnych innych rzeczy niż pasze dla psów i kotów.

Link to comment
Share on other sites

Moje też są na RC dla psów małych do 10 kg. Smakuje im, nie mają żadnego uczulenia. Kiedyś kupowałam na wagę u weta ale ostatnio zauważyłam że w nowej dostawie chrupki były nieco inne - większe i mniej jakby błyszczące więc przerzuciłam się na pakowany w 1.5 kg. W tych paczuszkach granulki są inne tzn. takie jak dawniej w wielkich workach.
Mieszam im do tego RC na skóre i zęby z zieloną herbatą.
A najciekawsze jest to, że mój kot który uwielbia suchą karmę z każdej firmy może jeść tylko tą. Po każdej kociej od razu wymiotował /szczególnie po tych ulepszonych z dodatkiem jarzyn/ i po wielu próbach, zmianach okazało się że RC dla psów okazał się dla niego najlepszy :evil_lol:. Nawet włos mu się nie sypie jak to bywało wcześniej. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']to raczej na tle alergicznym na dodatek od tego lizania rudzieja lapy :shake:[/QUOTE]

Możliwe, że to uczulenie, ewentualnie złe przyswajanie, złe samopoczucie psa na tej karmie, które powoduje takie nerwicowe wylizywanie łap. Niektóre psy reagują w ten sposób m. in. na świąd, ból, stres, złe samopoczucie...

Link to comment
Share on other sites

Moje zwierzatka otrzymuja Royal Canin,albo Happy Dog,

Czy to szczeniaki ,czy dorosle
Natomiast Eukanube bojkotujemy gdyz w laboratoriach tej firmy wykonuje sie doswiadczenia na zwierzetach, szczegolnie cierpia psy np.jezeli kupuje sie karme tej firmy, dla psow aktywnych to w laboratorium wpierw karmi sie ta karma psy ,pozniej wycina roznego rodzaje miesnie itp itd

Link to comment
Share on other sites

Elitesse-gdyby pieski mialy alergie to pojawialaby sie na calym ciele,a jezeli lapki psy gryza to albo to robia na tle nerwowym albo spacerujac po trawnikach zanieczyszczonych od kwasnych deszczy pies dostaje uczulenia.Wystarczy jedna ranka to zanieczyczenia powoduja podraznienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Elitesse-gdyby pieski mialy alergie to pojawialaby sie na calym ciele,a jezeli lapki psy gryza to albo to robia na tle nerwowym albo spacerujac po trawnikach zanieczyszczonych od kwasnych deszczy pies dostaje uczulenia.Wystarczy jedna ranka to zanieczyczenia powoduja podraznienia.[/quote]


tylko dziwne ze zmiana karmy pomaga :diabloti:

moj sredniak daaawno temu dostal uczulenie na karme ( na marginesie tez RC) i objawy skorne byly TYLKo na brzuchu i pies TYLKO brzuch drapal :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops2000']ja dawalam do tej pory eukanube ale za duzo sie naczytalam o niej i chce zmienic karme wlasnie myslalam nad Royal Canin mini senior ale niewiem czy mu zasmakuje...[/QUOTE]

Chodzi Ci o eksperymenty?

RC nie podawałabym na stałe dłużej niż kilka miesięcy ze względu na rakotwórcze BHA. Z tego co wiem Eukanuba go nie zawiera, choć ręki sobie nie dam uciąć.

Miałam obie karmy, i po RC pies wyglądał lepiej. Wersja RC vet size Mature ma polifosforan sodu, który zapobiega odkładaniu się kamienia, i to naprawdę działa.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie zmieniłabym psu dobrze tolerowanej karmy tylko z powodu testów. Po pierwsze testy wykonuje większość firm, bo inaczej karma nie byłaby dopuszczona do obrotu. Po drugie, czym byś nie karmiła psa, przyczyniasz się do cierpienia zwierząt. Pomyśl choćby o biednych kurczakach na fermach...

Ze złym traktowaniem zwierząt laboratoryjnych, w tym psów, trzeba walczyć, ale samo niekupowanie karmy niewiele zmieni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops2000']no tak ale slyszalam tez ze eukanuba strasznie sie pogorszyla nie ktorzy nawet twierdza ze smierdzi ryba...niewiem nie wachalam ale to zrobie ...:roll:[/quote]

nie sluchaj innych ;) naprawde nie zawsze warto. Czesto opinie trzeba dzielic przed 2 a tak naprawde najwazniejsze jest to jak TWOJ pies toleruje dana karme. Jesli dobrze wygladal, jadl ja chetnie to po grzyba zmieniac? Ja tak zrobilam i teraz sie bujam od roku zeby znalezc dobra karme:roll: Naprawde nie warto tego robic. Testy, opinie - to wszystko co czytamy rowniez dobrze moze byc robione/pisane przed konkurencje ktorej na rynku nie brakuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops2000']bylam w zoologu i kupilam 1kg eukanuby i 0,5 kg puriny zoabczae czy bedzie jadl ta purine :) moze bede mieszac poprostu narazie :roll:[/quote]

mieszac? to chyba jest najgorsze wyjscie
ale czego sie boisz w tej eukanubie?;) naprawde nie rozumiem

Link to comment
Share on other sites

nie boje sie on je eukanube od 3 lat ;) tylko co chwile ktos mi odradza ...ale chyba nie bede sluchac naprawde i zostane przy tej eukanubie...:roll: kella tez je eukanube tylko dla szczeniakow dzisiaj kupilam i jej smakuje ...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...