Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

[B]Talia [/B]niestety trudno wytłumaczyć niektórym osobom, że pies to nie tylko żywy alarm przeciwwłamaniowy, któremu wystarczy dać byle co do jedzenia i wodę. Z profilu widzę, że mieszkasz w Toruniu. W porównaniu z moją miejscowością, która dzieli się na 4 części trudno coś wskórać w jednej z nich. A mianowicie tak. Pola, miasto, lasy i wioska. Bardzo zróżnicowane. Ja mieszkam na przełomie miasta, a innych. Z jednej strony rasowe, piękne, zadbane pieski u bogatych właścicieli, a z drugiej kundelki, poszarpane, brzydkie u ubogich właścicieli posiadających całą trzodę chlewną jaką można i mnóstwo innych zwierząt jak owce, kozy, krowy itd. Trudno wytłumaczyć osobie bez urazy żyjącej cały czas między świniami, a inaczej osobie z bloku, czy domku jednorodzinnego. W każdym razie robię co tylko można, żeby pomóc zwierzakom.


Pozdrawiam

Iza

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Izka1995[/B], ja rozumiem. Sama mieszkam na takiej ulicy gdzie biega parę 'kochanych' piesków (kochane do pierwszej choroby), które same muszą się troszczyć o to by coś zjeść. Najgorsze jest to, że ich właściciele to 'biedni' ludzie (czyt. gdyby nie pili to by ich było stać i na utrzymanie siebie i psa) i policja nie może ich ukarać...co najwyżej zabrać psa, ale to i tak nic nie da bo zaraz będzie następny :(
Pociesza mnie to, że jest tu jednak więcej osób, którzy traktują swoje zwierzaki tak jak na to zasługują. :)

Link to comment
Share on other sites

Oj tak... Też znam osoby, które gdyby nie piły byłyby miliarderami:shake: najczęściej się zdarza tak... Siedzi pan (już tyle flaszek za nim, że ojojoj) a obok jego pies... I stoi też kawałek kartonu z napisem: zbieram na karmę dla psa. Problem, że jak już uzbiera to idzie do monopola i wychodzi z denaturatem:placz: a pies dalej żebrze o kawałek suchego chleba...

Link to comment
Share on other sites

jak Dakar nie miał jeszcze roku,to spróbowałam Eukanuby-walił kupska wielkości tortu weselnego,a do tego drapał sie niemiłosiernie..odrzuciłam ją..
potem były inne karmy,nawet Barf..
od kilku dni Dakar je Royala dla labradorow-kupy ( uwaga będę się kupą zachwycała ! :lol:;) ) piękne ! malutkie,nie na każdym spacerze..zjada chętnie ( a on niejadek i głównie z ręki niestety )..teraz musimy czekać jak dalej będzie..zaznaczę,ze przeszłam na tego Royala bez stopniowego wycofywania poprzedniej karmy i od razu kupy śliczniunie ;)

Link to comment
Share on other sites

więc my po wielu probach (poprzez BARF) itd, taste of the wild i inne karmy z rybą/ziemniaki oraz jagniecina z ryzem wyladowalismy znów przy RC hipoalergiczny...Znów bo już kiedys dałam małemu. Bardo zle przyswajal, ale on wtedy nei przyswajal praktycznie niczego. Więc nie bylo to wymierne (mam nadzieje). Pies ma alergie na drób oraz wołowinę.

Ziemniakow i ryby niezby lubi -poza tym tez uczula. Jagniecina z ryzem- uczula. Dzis kupiłam na próbe tej alergicznej karmy RC w zoologicznym na wagę i...jak zawsze przy royalu- pies uwielbia tą karmę

wiem, ze jest jeszcze jedna z rybą od Royala- sensitive dieta weterynaryjna control...cos tam...Ale niestety nie mieli jej na stanie. Szkoda, bo jest duzo tansza.(14 kg 235 zl- ciekawe czemu)

RC dla alergikow ktora kupilam sklada sie glownie z ryzu, bialka sojowego, gdzies daleko watrobka z kurczaka (wszystkie bialka i wątróbka oczywiscie hydrolizowane). Ale jesli bedzie mu sluzyc, to juz chyba zostane przy tym. Bo drapal się i lizał niemiłosiernie

o cenie nie wspomne:placz:

Link to comment
Share on other sites

A czy to może ROYAL CANIN HEPATIC?

Dawełem ją trochę swojemu psiakowi, jak chorował (prawodopodobnie po kleszczu) i miał podwyższone próby wątrobowe.
Ta karma to właściwie sam ryż i inne takie. Mięsa nie ma w ogóle. Dlatego jest Hepatic to karma weterynaryjna i pisze na niej, że nie powinno jej się podawać ciągle, tylko na okres diety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michau']A czy to może ROYAL CANIN HEPATIC?

Dawełem ją trochę swojemu psiakowi, jak chorował (prawodopodobnie po kleszczu) i miał podwyższone próby wątrobowe.
Ta karma to właściwie sam ryż i inne takie. Mięsa nie ma w ogóle. Dlatego jest Hepatic to karma weterynaryjna i pisze na niej, że nie powinno jej się podawać ciągle, tylko na okres diety.[/quote]

ta karma nazywa się royal canin hypoalergenic. Pies sie nie drapie ( na razie- wymierna u nas jest zawsze noc) uwielbia tą karmę. Ale kosztuje 14 kg 279 zl:crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Karma RC hypoalergiczna z hydrolizowanym białkiemdla mojego psa rewelacja:crazyeye:. Na samym początku jak go miałam dostał ją i wymiotywał. wiec nie podałam więcej. Ale jak pisałam pies na początku był bida z nędzą i wymiotywał wszysktim.

a) pies wcale:-onie lize odbytu- robil to namietnie w dzien i noc, caly sie slinil i az bulgotał - tak go swędzialo

b) pies sie nie drapie (kto ma alergika, wie jak to wyglada)

c) nie gryzie wcale łap, nie lize calego ciala-łacznie z grzbietem jak kotek

d) kupy sa male i doskonałe:):crazyeye: ( wczesniej duze- przy rybie, przy normalnych karmach z kura i wolowiną biegunka, biegunka z krwią, sama krew)

e) czego wczesniej nie postrzegalam jako reakcje alergiczną----mocno czerwone spojówki. Dzis są zarózowione i dlatego zobaczyłam różnice

f) nie biegal w nocy jak oszalaly trzęsąc się niespokojnie, kręcąc dziwnie głową, zmieniajac non stop miejsce spania i dziwnie węsząc

d) dzis rano jeszcze trzepal uszkami, ale teraz nie-

I to wszystko po jednym dniu. Jestem pod wrazeniem po calej tej gehennie, która przeszlismy. Maly mial kiedys cos jak atak padaczki. Zjadl wtedy sporo ilosc wolowiny. dzis jestem pewna, ze byla to reakcja alergiczna

..i nie wiem co oni tam dawaja do srodka;), ale mały gdziekolwiek idę pędzi za mną, czy czasem nie idę do kuchni dać mu jeść. wczoraj nie dal mi podejść do miski :) hehe. uwielbia tą karmę. A jest psem okropnie wybrednym. Okropnie.

Oj mam nadzieje, ze tak juz zostanie. juz tyle razy znalazlam "tą" karmę i nic...

Cena wiadomo, ale mam szczescie psiak jest maly.

zadalam pare pytan firmie i wklejam odpowiedz:


[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Są dwie możliwości zapobiegania alergii pokarmowej:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]1. Dieta oparta na białku rzadko stosowanym w danym rejonie geograficznym (na które organizm nie miał "okazji" się uczulić)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]2. Dieta oparta na hydrolizowanym białku[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Aby produkt mógł spełniać rolę diety hipoalergicznej w pierwszym sensie, musi zawierać wyłącznie jeden gatunek białka.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]np. mięso z ryby z innego rejonu geograficznego (jak gromadnik z Morza Północnego w Royal Canin Sensitivity Control). [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Jednakże rzadko używany gatunek białka może jednak z czasem uczulić. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Doskonalszym sposobem zapobiegania alergii jest dieta oparta na białku HYDRLIZOWANYM. Hydroliza enzymatyczna dzieli białka na mniejsze cząstki – polipeptydy – niewykrywalne dla receptorów komórki, które wywołują reakcję alergiczną.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Dieta oparta na białku hydrolizowanym, w przeciwieństwie do diety opartej na rzadkim źródle białka, daje gwarancję skuteczności w zapobieganiu reakcjom alergicznym. Praktycznie nie ma możliwości aby białko hydrolizowane uczuliło.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Takie białko zawarte jest np. w produkcie Royal Canin VD Dog Hypoallergenic DR 21.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Proces hydrolizy białka jest doskonalszy, ale jest także drogi. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]_____________________________________________________________[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Inna sprawa to [B]porównywanie składu i cen [/B]produktów różnych marek.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Trzeba pamiętać, że samo porównanie rodzajów składników karmy nie wystarcza.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Nasze karmy bogate są w białka o bardzo wysokiej srawności LIP- ponad 95 %. Tak wysoka strawność oznacza, że zwierzę przyswaja niemal wszystko z danego składnika pokarmowego. Jakość tego samego gatunku białka (np. ryby) może być znacząco różna w różnych produktach.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Ostatnia sprawa to skuteczność produktu. W dietach weterynaryjnych jest to rzecz najważniejsza. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Hypoallergenic DR 21 jest produktem o dowiedzionej przez lata, wypróbowanej na bardzo wielu psach, najwyższej skuteczności. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]To jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów Royal Canin.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michau']Wow.

Cieszę się, że wkońcu trafiłeś.

[I]RC Hypoallergenic 290 zeta, zdrowie psa i spokój właściciela bezcenne :D[/I][/quote]

no ja tez:) dzieki:) tylko gdyby maly byl wiekszy:evil_lol: i więcej jadl, finansowo nie dalabym rady kupowac tej karmy. Ale tak wychodzi ok. 25 zl tygodniow. to spoko.

ta cena to niezla- nie kupuj w tym sklepie:evil_lol:. w wiekszosci sklepach internetowych jest za 269. widzialam za 279 no i dzis odkryłam za 269 (plus oczywiscie darmowa przesylka:)


zastanawiam się tylko czemu oni hydrolizuja wątróbke.. a nie np. mięso- jeśli ta procedura zapobiega alergi to mogliby jakosciowo lepsze kąski tam wrzucac. Oczywiscie nie omieszkalam zapytac producenta i czekam na odpowiedz. Byc moze ta watrobka jest jednak inna dla alergikow niz mieso albo zwyczajnie to kwestia finansowa. Tak czy siak. karma extra. pies ja wciaga i zero alergi:)

Link to comment
Share on other sites

oto odpowiedż:)


[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Witam ponownie,[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]białko soi czy białko dostarczane zwierzęciu z wątróbki czy mięsa, o ile jest w odpowiedni sposób przygotowane, jest dla zwierzęcia równowartościowe. Wątróbka drobiowa jest stosowana w wielu produktach najwyższej klasy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Białko soi jest stosowane w produkcie Hypoallergenic z przyczyn technologicznych ale nie tylko.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Izolat sojowy jest bardzo dobrym źródłem białka. Należy do białek LIP (low indigestible proteins) o strawności ponad 95%.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości pozostaję do dyspozycji.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=4][COLOR=#620042]Pozdrawiam[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Jak to możliwe że w zwykłym zoologu sprzedają rc vet i do tego na wagę. :hmmmm:[/quote]
Z tego co słyszałam to może być sprzedawany tylko 'pod okiem' weterynarza. Jednak to dziwne, bo przez internet można to kupić normalnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Z tego co słyszałam to może być sprzedawany tylko 'pod okiem' weterynarza. Jednak to dziwne, bo przez internet można to kupić normalnie.[/quote]

ale tez czesto jesli "obok" jest weterynarz - tak dziala o ile wiem krak-vet jak i kar-ma gdzie obok sa weci i inne pewnie podobnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Z tego co słyszałam to może być sprzedawany tylko 'pod okiem' weterynarza. Jednak to dziwne, bo przez internet można to kupić normalnie.[/quote]

Dokładnie. W niektórych sklepach net nie ma rc vet a z pewnością nie byłoby problemu go sprzedawać.:roll:

Link to comment
Share on other sites

na stronie RC jest napisane, ze karma ta jest do nabycia w wyspecjalizowanych sklepach zoologicznych oraz u wetów.

Jednak dziewczyna pracująca w sklepie nie miala zielonego pojęcia o tej karmie. Zobaczyłam tą karmę, powiedziałam, ze pies ma alergie. Na to ona, ze ta karma jest co prawda dla alergikow, ale nie dla tych ktore maja alergie na drob, bo tam przeciez jest wątróbka kurza..:cool1:
tyle w temacie specjalizacji;)

Link to comment
Share on other sites

Moje dorosle czworonozne pociechy nie lubia karmy Royal Canin .W przypadku kiedy maja biegunke kupuja karme u wet. Royal Canin,zjadaja ,czyli musi im smakowac.
Moje zwierzatka wybraly sobie karme Bozita z zawartoscia miesa z reniferow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...