Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie popadajmy w paranoję.. Jak ma slużyć doś, co zawiera w sobie same świństwa?
Royala proponowali wteterynarze i nie tylko. Niestety psu nie służyło, zwaliłam winę na stres, bo od niedawna u mnie jest (w sumie już 5 tygodni). I co... 2 dni ugotowałam mu, obawiałam się, ze się pogorszy, a proszę.. 3ciego dnia już normalna kupa. Od tygodnia jest na diecie gotowanej + witaminki i pomimo, ze jest to jednak bardziej uciażliwe (dla mnie), to tak zostanie.
Kiedyś może kupię hillsa na wyjazd i zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja się tak zastanawiam, co kupić. Kulka przez poprzednią karmę (hipermarketówkę :/ ) dostała tak silnego uczulenia, że dostaje teraz antybiotyk, miała dwa zastrzyki - więc to ostrzeżenie dla Was wszystkich, żeby nie kupować psom żadnych świństw (ja dawałam Friskies).

I zastanawiam się, co kupić mojej psinie. Royal czy Eukanubę?
Kulka ma 7 lat, jest małym kundelkiem (30 cm), dość aktywnym, ale z lekką nadwagą. Co polecacie (chodzi mi o konkretny rodzaj karmy)?

Link to comment
Share on other sites

wiecie co....szczerze mówiąc,mój pies rośnie prawie wyłącznie na gotowanej karmie:cool3:przynajmniej wiem,co je,chemia jest ograniczona do minimum(no dobra,nie ukrywajmy,że w kupowanym mięsie i warzywach również jest trochę świństwa)i smakuje i pewne co,jak,ile,jakie z tego korzyści,i przede wszystkim jakich negatywnych skutków unikam....jak Qndzio był w fazie najszybszego wzrostu,owszem-dostawał głównie suchą karmę dobrej marki,żeby przypadkiem nie popełnić błędu w składzie diety,co pies mógł przypłacić zdrowiem w dużej mierze,jednak teraz,gdy wzrost kośćca zszedł na drugi plan,dostosowujemy powoli naszą idealną dietę a pies nie wygląda wcale na nieszczęśliwego:cool3:a przy okzaji.....to,że gotowanie psu jedzenia jest tańsze od kupowania gotowej karmy to jakiś bzdurny mit;)nie wspomnę już o czasie przeznaczanym na pichcenie mojej pociesze:loveu:ale robię to (mniej więcej;))z przyjemnością bo wiem,że robię to z myślą o moim kochanym towarzyszu i wyjdzie mu to jak najbardziej na dobre:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Takie same nie są ;)

To jest z USA
[IMG]http://grande.webd.pl/sklep/images/eukanubausaLB_Puppy.jpg[/IMG]

A to z Polski
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#c10000][B][IMG]http://www.stopa.com.pl/img/eukanuba/p&j/p&j_1-12_dha_large.jpg[/IMG][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Na razie nie zagłosowałam, bo dopiero zaczynam testować Eukanubę.

[quote name='Asti']Ja się tak zastanawiam, co kupić. Kulka przez poprzednią karmę (hipermarketówkę :/ ) dostała tak silnego uczulenia, że dostaje teraz antybiotyk, miała dwa zastrzyki - więc to ostrzeżenie dla Was wszystkich, żeby nie kupować psom żadnych świństw (ja dawałam Friskies).

I zastanawiam się, co kupić mojej psinie. Royal czy Eukanubę?
Kulka ma 7 lat, jest małym kundelkiem (30 cm), dość aktywnym, ale z lekką nadwagą. Co polecacie (chodzi mi o konkretny rodzaj karmy)?[/QUOTE]

Ja mam 8-letnią suczkę średniej wielkości. Ja tez wcześniej kupowałam tańszą karmę (głównie Pedigree) i mimo że jakichś szczególnych kłopotów nie było, postanowiłam przejść na coś lepszego. Poza tym po marketówce pies robił kupę nawet 3 razy dziennie i chwilami zastanawiałam się czy on czasem nie wydala wiecej niż zjada :p

Zdecydowałam sie na razie na Eukanubę Mature Small & Medium Breeds. Po paru dniach jestem o tyle zadowolona, że pies robi kupę raz na dzień i to o wiele mniejszą niż wcześniej, więc chociaż coś z tej karmy w nim zostaje :lol: Je ją chętniej niż Pedigree. Natomiast kiedyś gdy miałam próbkę Royala Medium Adult, to w ogóle jej zjeść nie chciał :roll: Wahałam się między tą karmą a Royalem Medium Mature, ale w końcu przekonało mnie to, że Eukanuba w przeciwieństwie do Royala nie ma barwników i konserwantów. No i cena podobna, ale Eukanuba ma mniejsze dawkowanie, co przy finansowym przeskoku na 2 razy droższą karmę nie było dla mnie bez znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja ja jutro znowu jadę do Cz-wy, może tym razem będzie Eukanuba.

Martens, bardzo dziękuję za wypowiedź! Mnie też przerażało to, że Kulka na każdym spacerku robiła kupkę i to sporą, a czasem w ogóle nie mogła się wypróżnić. Teraz na czas myślenia nad nową karmą daję jej gotowane: makarony, klopsy, kurczaka itd. :)

Link to comment
Share on other sites

karmiłam mojego Bustera eukanubą kiedy był mały, ale dostał uczulenia i bardzo mocno się drapał (do krwi), zmieniliśmy karmę na royala. wyrósł duży i zdrowy. ale to było 3 lata temu ;) teraz na royalu z Bustera sypie się sierść, dosłownie sypie bez względu linienie i porę roku, sierść nie jest najpiękniejsza, jest taka sobie - średnia. co 5 minut Buster puszcza takie bąki, że nie da rady wytrzymać z nim w jednym pomieszczeniu, kup jest kilka na każdym spacerze, dość pokaźnych, długich i strasznie śmierdzących. często Buster ma problem z wypróżnieniem - albo ma zatwardzenie albo rozwolnienie... jednym słowem to co wydala, mówi samo za siebie ;) pewnie zapytacie, czemu nie zmieniam karmy, skoro tak się przedstawia sytuacja. walczę z mamą o zmianę karmy, już byliśmy przez pół roku na nutram, poprawa była kolosalna, później na orijen, ale niespodziewanie pojawiła się alergia? uczulenie? jeden wet stwierdził alergię kontaktową, inny pokarmową i bądź tu człowieku mądry :P wróciliśmy do royala i drapanie powoli ustało. ale walczę dalej o zmianę karmy ;) podsumowując nie polecam royala, aczkolwiek każdy pies jest inny i ma nieco inne wymagania ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak, ja dotychczas karmiłam Pedigree i sierść była cudowna :roll: Ostatnio po hipermarketówkach pojawiło się uczulenie.

Nie byłam w Cz-wie :/ Muszę w końcu kupić ta karmę ;)

***
Masz Munsterlandera? Jee, jedna z moich ukochanych ras, której nigdy nie mogłam zobaczyć na żywo :D

Link to comment
Share on other sites

ja w tej sondzie zagłosowałam na RC ale to było kiedyś...
Teraz zauważyłam, że mojego psa RC Maxi Mature uczuliła ( nigdy wcześniej nie był alergikiem ) i czekamy na próbkę Orijena i jeżeli psu podejdzie, to zmieniamy karmę, właśnie na Orijena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...