Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bzik je Royala. Nie mówię, że Eucanuba jest zła ale mojemu nie służy. Kilka razy jadł i źle się po niej czuł... Wymioty, biegunka... Brr. A Royala lubi i widać, że jest OK. Ale uważam, że na rynku jest jeszcze wiele dobrych psich karm, Royal i Eucanuba sa najbardziej , powiedziałabym, medialne. Ale Bezik jadł też przez jakiś czas Eagle Pack albo Hills i też były w porządku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga_psiaki'][B]tina_p [/B]mój wet też tylko przy tym royalu stoi. Wszystko co inne niż royal jest wg niego złe[/quote]

kiedyś mu powiedziałam, że zamierzam zamówić coś innego (właśnie acanę) a ten jak zwykle - [I]to zły pomysł, tylko ROYAL[/I]
ale spróbuje

ktoś znajomy, nieznający sie na psach za bardzo, spytał mnie - [I]jak to jest, że kiedyś psy nie miały Royala ani Eukanuby i były zdrowe i szczęśliwe, a teraz wielu wetów nie widzi innego rozwiązania[/I]

właśnie, jak to jest....

Link to comment
Share on other sites

[I]A skąd wiadomo, że wszystkie były tak szczęśliwe? Każdy pies je to co daje mu właściciel, on nie pójdzie sobie do sklepu i nie wybierze tego co chce. Jeśli ktoś chce żywić psa "starymi metodami" to proszę bardzo, nie widzę przeszkód...[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka'][I]A skąd wiadomo, że wszystkie były tak szczęśliwe? Każdy pies je to co daje mu właściciel, on nie pójdzie sobie do sklepu i nie wybierze tego co chce. Jeśli ktoś chce żywić psa "starymi metodami" to proszę bardzo, nie widzę przeszkód...[/I][/quote]

nie twierdzę, że wszystkie były szczęśliwe, na pewno niektóre nie były, tak jak teraz.

i nie chciałam przez to powiedzieć, że stare metody są właściwe,tylko spytać, czy rzeczywiści jak według niektórych wetów - co opisywałam wcześniej - RC jest jedynym słusznym rozwiązaniem w żywieniu psów, ale to już trochę inny temat

szukając hodowli przed zakupem Irish, odwiedziłam ich trochę głównie wirtualnie na początek i w żadnej nie karmiło się psów ani Royalem, ani Eukanubą, to mi też dało do myślenia

nie mniej jednak Irish nadal na Royalu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magde'][SIZE=3]Royal Canin![/SIZE]
[SIZE=3]Ostatnio słyszałam wiele nieciekawych opinii o Eukanubie,zresztą, szczerze mówiąc, nigdy nie miałam o niej najlepszego zdania.....[/SIZE]
[/quote]

A troche jaśniej możesz? Bo ja się właśnie zastanawiałam, czynie zmienic Royala na Eukanube...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga_psiaki']mój pies je różne karmy, tzn, co 4-6 tyg powinno się zmieniać, raz ma royala dla sznauci, raz eukanubę, purinę pro plan[/quote]

[I]Takie częste zmienianie to nie jest za dobra sprawa... Jak coś to tylko smak... Żołądek psa musi się przyzwyczaić do nowego jedzenia, a tu już zupełnie coś innego..[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ja się zastanawiam czy to przypadkiem nie jest tak że to konkurencja rozsiewa głupie plotki.[/quote]

tez sie czasami nad tym zastanawiam:roll:nie do konca mozna chyba skreslic jedna a druga karme chwalic - jednemu psu sluzy a innemu co innego. Najlepiej kupic przetestowac na swoim i bedzie wszystko jasne ;) Ja juz tak testuje chyba 4 karme:roll:Eukanuba jest kolejna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka'][I]Chefrenek mówisz o RC i Eukanubie? [/I][/quote]

Tak, przynajmniej takie opinie krążą na amerykańskim forum buldożków.:roll:
Jeśli już to RC Natural blend ale tego chyba u nas nie ma.

Na liście rekomendowanych karm nie podają RC ani eukanuby :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...