Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

Ja dawałam mojemu psu i Royala i Eukanube.Pies wybrał Royala.
Po Eukanubie strasznie dużo puszczał bąków...(chyba mu nie służyła).
Cenowo 2 karmy sa podobne , ale wydajniejsza jest Eukanuba , bo ilościowo jej sie daje mniej.
Weterynarz powiedział, ze Eukanuba , jak i Royal sa karmami z 1 półki.
Ale jak mam juz wybierac , to wybieram Royala.I jak czytałam wypowiedzi , to przewazająca część jest chyba za Royalem...
Ja już duzo eksperymentowałamz karmami.Mój pies juz jadł: Royala, Eukanube, Acane, Pedigree, Purinę...A teraz jesteśmy już 2 miesiące na karmie Brit i najlepiej słuzy mojemu PSU.Oczywiście sucha karme traktujemy jako dodatek do gotowanej.Rano sucha, po południu gotowana(ryz+mieso+warzywa).;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

[quote name='Kamcia_14']Ja karmię Royalem i się bardzo cieszę z tego :evil_lol:
A widzieliście ten okropny filmik CO oni robią z tymi zwierzętami
Eh ;//[/quote]
Może cię to zaskoczy, ale ja widziałam taki o producencie Royala...Na każdego można znaleźć haka, zwłaszcza jak firmie za dobrze idzie:p
Ja karmiłam Eukanubą i byłam baardzo zadowolona, jak cała masa psów, którym Eukanuba służy (a dodam że mam trenującego psa i jeśli karma jest średnia to od razu to widać). Royal moim zdaniem się pogorszył. Z najwyższej półki to ja bym Hill's wybrała.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że karmy Royal nie testowałam. Mój boksiu wypróbował kilka karm, aż weterynarz polecił nam Eukanubę. Od kiedy jest na tej karmie przestał chorować, skończyły się wypryski na skórze i inne dolegliwości - teraz do weterynarza chodzę tylko na kontrole i szczepienia :) Kondycja i zdrowie mojego psa są w bardzo dobrym stanie i na razie karmy nie zmienimy. Jeśli chodzi o wybór karmy - uważam że każy powinien ją dobrać odpowiednio do swojego psiaka, a tego typu "spory" są nie do rozstrzygnięcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mojemu zwierzakowi ani jedne ani druga karma nei pasuje :( mimo ze w zoologicznych je zachwalają po RC dostał uczulenia i piekielnie sie drapał mimo ze na poczatku jadl a raczje wlasnie nie jadl eukanuby zaryzykowalam z RC ale nistety uczuliła i wrócilismy do eukanuby i niestety objawy nie mijały obie karmy odstawione i teraz jestesmy na boschu i puki co drapania nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam 7 miesięcznego doga niemieckiego. Od ponad miesiąca je tylko RC Giant i widać, że bardzo mu służy - wyszliśmy z kłopotów z łapami na prostą, ma ładną sierść, robi małe (jak na jego możliwości) kupy i gdyby nie cena, pewnie dalej bym go tym karmiła. Kłopot w tym, że nie bardzo mu smakuje i do każdego posiłku musze mu dodawać trochę mięsa albo przynajmniej sosiku. Inaczej nie zje - próbowałam go przegłodzić, ale nie jadł przez trzy dni, a potem tylko tyle, ile musiał, czyli jakąś 1/4 dziennej porcji. Dałam sobie spokój i teraz mu ją "dosmaczam".
Niedawno mój pies przeszedł z Puppy na Juniora i okazuje się, że ma tej karmy zjadać ponad kg dziennie. Czyli 15 kg worek za 180 zł starcza mu na ok 2 tyg. Trochę to dla nas za drogo, więc zaczęłam zastanawiać się nad zmianą diety. Tym bardziej, że np. Eukanuba jest tańsza (ok 160 zł) i daje się jej o połowę mniej. Dla mnie to atut, bo mniej napchany żołądek to mniejsze ryzyko skrętu żołądka, co psom olbrzymich ras sie zdarza.
Zastanawiam się też nad Acaną - cenowo wychodzi podobnie do Eukanuby, a cieszy się dobrą opinią. Kłopot w tym, że ciężko znaleźć jakieś obiektywne informacje - na stronach i w ulotkach każdy producent zachwala swoja karme jak może najbardziej, a i opinie psiarzy są różne. Pewnie wypróbuję i jedną i druga, i zobaczymy, która będzie smaczniejsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika*']stawiam na RC a czy ktos może próbował z serii vet size? ma podobno lepszy skład a cenowo niewiele sie różni[/quote]
Ja karmię maleństwo Royal Caninem Maxi Mature w wersji vet size i jestem zadowolona:razz:
Powiem szczerze, że nie wiem jak się różni od zwykłej wersji, bo nie wiem ile kosztuje ta zwykła:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam
Od 1999 lub nawet chyba 1998 ? karmię swoje niufy Eukanubą. Nie zawsze i nie non-stop. Karma stanowi średnio 70 % całości jedzenia. Sporo psów mi znanych jest karmionych Eukanubą, a i sporo RC. Ja do Eukanuby nie mam żadnych zastrzeżeń. Próbowałam tez innych karm, ale zawsze wracałam do Eukanuby. Nie będę krytykować RC, Puriny, Hillsa, Nutry, Boscha,Brita, Acany czy Fit Mina. Lecz po "przetestowaniu" tego czy tamtego producenta- Eukanuba wracała do misek. :lol: Nie jestem ani wetem ani dystrubutorem, należę do Klubu Hodowców i tyle. Nie mam żadnych korzyści z reklamy Eukanuby. Płacę za karmę jak wszyscy.
Po prostu moim psom służy. Sporo znajomych niufków też ją konsumuje.
Wiem, testowanie- okrutne filmy - powinnam rzucić tę karmę w diabły. A jeżeli inne firmy robią to samo tylko nikt ich na tym nie złapał...? A jeżeli te filmiki były chętnie rozpowszechniane przez konkurencję ?
Hmmm. Wiem jedno, że Royal chojnie nagradza wetów za propagowanie RC. Im więcej sprzedasz - tym atrakcyjniejsze nagrody, z wyjazdem na "szkolenie" do Francji włącznie. To już nie tylko gadżety w postaci długopisów i kalendarzy...
A wiadomo jakim zaufaniem darzymy wetów.
Magda 19 - tak, to prawda. Obecnym właścicielem marki Royal Canin jest Masterfoods.

Link to comment
Share on other sites

Karmię psa RC z indorem, dla psów żyjących w mieście. Smakuje mu, ale nie wiem, czy mogę powiedzieć coś więcej.. Jeżeli jest lepsza karma od tej dla chuderlaczka chińskiego grzywacza (o 2 tyg go mam), to chętnie się dowiem. Chociaż mam nadzieję, ze ta jest dobra, wystarczająco, bo mu bardzo smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Hillsa jeszcze nie wypróbowałam , ale słyszałam , że jest niezły , zaś Purina jest przeznaczona dla piesków o nadzwyczajnie wrażliwych brzuszkach i każdy piesek ją uwielbia !! Nigdy nie zauważyłam , żeby moja Sarcia puszczała po Purinie jakieś "niezwykłe" bąki . Zdarzało jej się to tylko , gdy chciała kupkę . One też były niewielkie !! Więc gorąco polecam Purinę !!

Link to comment
Share on other sites

ok, dziękuję Wam bardzo, ale mi zależy głównie na tym dlaczego jakaś karma jest lepsza. Nie chcę zmieniać na siłę, bo psu odpowiada, tylko jeżeli możecie mi poradzić lepszą (i dlaczego) to chetnie się dowiem. Na razie jestem na etapie testowania... Zostały mi jeszcze 4 opakowania 500gr i chcę kupić duży worek, ponad 10kg. Nie wiem, czy warto, czy spróbować jakąś inną karmę..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Zapomniałam dodać , że Purina jest dodatkowo bardzo tania i jest jedynie uszczerbkiem ceny Royala i Eu. Ale karma przecież powinna w większości pasować psu a nie naszemu portfelowi :| .[/quote]

Zależy która Purina: jest Purina Pro Plan (jest w podobnej cenia jak Royal czy Eukanuba) i Purina Dog Chow (cena tej jest rzeczywiście ok.2/3 niższa niz wymieniowych wczesniej).

Link to comment
Share on other sites

Ja mojemu labradorkowi podaję Royal Canina Labrador Junior33. I wszystko jest wszystko w porządku, piesek zdrowy, skóra piękna nie wspomnę o sierści zrobiła sie niesamowicie lśniąca. [COLOR=red][usunięte przez moderatora - reklama sklepu internetowego][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...