Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[I][COLOR=royalblue]Niesłyszałam o niej. Różni się składem od naszej czy jest taka sama?[/COLOR][/I]
[I][COLOR=#4169e1][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#4169e1]PS. Ja jestem za RC. Dobra jakość, witaminy, dużo mięsa w karmach, zazwyczaj są bardziej kaloryczne ;-) [/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

sklad tej eukanuby jest taki:

"[B]Składniki[/B]Kurczak, mączka kukurydziana, sorgo, jęczmień, mączka rybna, mączka z kurczaka (która jest naturalnym źródłem siarczanu chondroityny i glukozaminy), pulpa buraczana, tłuszcz z kurczaka (zawiera tokoferole, witaminę E, kwasek cytrynowy), suszone jaja, drożdże piwne, węglan wapnia, sól, chlorek potasu, heksametafosforan sodu, siemię lniane, cholina, DL-metionina, siarczan żelaza, chlorowodorek glukozaminy, witamina E (alfatokoferol), tlenek cynku, kwas askorbinowy, siarczan manganu, siarczan miedzi, siarczan chondroityny, tlenek manganawy, witamina A, pantotenian wapnia, biotyna, ekstrakt rozmarynowy, witamina B12 oraz B1, niacyna, ryboflawina (źródło witaminy B2), inozytol, pirydoksyna (źródło witaminy B6), beta-karoten, witamina D3, jodek potasowy, kwas foliowy, węglan kobaltu.
[B]Analiza składu[/B]Białko 23%, tłuszcz 13-16%, włókno 5%, wilgotność 10%, witamina E 140 IU/kg, Omega-6 2.4%, Omega-3 0.3%, siarczan chondroityny 35 mg/kg."


tekst ze strony sklepu telekarma i dotyczy eukanuby dla psow doroslych raz duzych i olbrzymich.
Chce sprobowac eukanuby, bo daje sie jej duzo mniej od RC na co moge sobie pozwolic:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ona jest konserwowana rozmarynem?[/quote]

pojecia nie mam

[quote name='Chefrenek']Czy opakowanie jest papierowe?[/quote]

tak sadze patrzac na to zdjecie
[IMG]http://www.telekarma.pl/foto/euk_adult_large_usa.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dowiedzialam sie dzisiaj od weta, bo zarowno eukanuba jak i RC mozna kupic podrabiane. Co o tym sadzicie? Moze wlasnie przez to wychodza rozne kwiatki i zle opinie o tych karmach? Oczywiscie nie twierdze, ze sa one bardzo dobre i tak samo dzialaja na kazdego psa, ale...Jak w takim razie nie kupic tej zlej? Skad mam wiedziec, ze zamawiajac ze sklepu kupie odpowiednia? Chyba ze w sklepach maja te dobre;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga_psiaki']też prawda, ale tam podróbki nie kupisz:D[/quote]

mam nadzieje, ze w duzym i znanym sklepie net tez nie;)
dobra bo nas pogonia;)
zeby bylo na temat - za jakis czas dam znac jak eukanuba w innym opakowaniu sie sprawdzila ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
A czy słyszeliście,że Royal wydał karme economik? nie pamietam jej nazwy ale ostatnio w sklepie natknełam się na nią gdyż pracuje w zoologu no i kolezanka u dystrybutora zamawiała, mówiła,że granulki ma wielkości maxi i jest ona wyrabiana z resztek jak zostanie Royala. Cena hurtowa takiego 15kg worka wynosi 90zł. Słyszeliście o tym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Ja ostatnio usłyszałam, że producent pedigree wykupił royal'a. Nie wiecie czy to prawda?[/quote]

ja słyszałam, że ten sam producent produkuje obie wyżej wymienione karmy.


pierwszą karmą mojego labka była eukanuba, ale nie bardzo mu smakowała teraz jest cały czas na royalu (maxi junior wcześniej, obecnie veterinary diet digest&osteo - polecony przez weta).
wydaje mi się, że mu służy.
nie smakuje mu tak jak mięsko oczywiście, ale po operacji jaką przeszedł niedawno, jedzenie znika z miski:) kiedyś gdy nie miał ochoty moczyłam mu w wodzie albo mieszałam z gotowanym kurczakiem - zjadał chętniej


dodam jednak, że paru innych wetów i jeden szkoleniowiec powiedział, że problemy z łapą mojej Irish mogą być spowodowane zbyt szybkim wzrostem, a ten szybki wzrost wynika ze zbyt dużej ilości białka w karmie (royal)
jeżeli pies zbyt szybko rośnie podobno powinno mu się podawać karmę z niższej półki i dodatki do diety




[quote name='Zabajka']Wiem jedno, że Royal chojnie nagradza wetów za propagowanie RC. Im więcej sprzedasz - tym atrakcyjniejsze nagrody, z wyjazdem na "szkolenie" do Francji włącznie. To już nie tylko gadżety w postaci długopisów i kalendarzy...
A wiadomo jakim zaufaniem darzymy wetów.[/quote]


też się nad tym zastanawiałam, gdziekolwiek szłam na początku z Irish, wet rozkładał przede mną katalogi Royala i zachwalał karmy, proponował nawet nie zapytawszy czy inetersowałaby mnie inna, jakby żadna inna nie istniała.
Kiedyś Irish przez parę dni jadła Bosha (dostałam opakowanie i chciałam wypróbować) i w tym czasie miała problemy z łapą(zaczęły się parę miesięcy wcześniej) i wtedy się zaczęło.... wet ze śmiertelnie poważną miną pytał [I]JAK MOGŁAM zejść tak nisko i podać psu TAKĄ karmę[/I], prawie nie dosłyszał, że problem był dużo wcześniejszy, w końcu powiedział, że nie zakończył się wzrost i trzeba ciągle podawać tą dobrą karnę.
I to się powtarzało, czy na prześwietleniu czy u innego weta, wszędzie było ciche oburzenie, że dałam Bosha a nie Royala (którego Irish dostawała cały czas wcześniej). jeden powiedział, że bosha można podawać gdy pies będzie miał 2-3 lata a nie teraz
I żaden taki wet nie spytał, pewnie nawet nie pomyślał, że może w tych paru dniach nie miałam kasy na droższą karmę albo mógł być jakikolwiek inny powód.:-(
A był taki, że dostałam paczuszkę na przetestowanie od znajomego hodującego wiele psów którym ta karma służy


teraz już nie ufam żadnej karmie i zastanawiam się jak dobrze wybrać żeby służyła psu, nie była jednocześnie 'przedobrzona'(za dużo białka?itd) i żeby nie zapłacić za przereklamowanie bez pokrycia w jakości. I już wiem, że żaden z wetów których znam mi w tym wyborze nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...