Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

Tu akurat się nie zgodzę ,bo wszystkie karmy robiace diety weterynaryjne są powiązane w jakimś stopniu z tymi badaniami na zwierzętach. Jak to oni określają dla dobra naszych psów i w pewnych sytuacjach jest to prawdziwe ,bo diety czasem ratują nasze psy ,ale też pomagaja im w chorobie .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SAWA']Tu akurat się nie zgodzę ,bo wszystkie karmy robiace diety weterynaryjne są powiązane w jakimś stopniu z tymi badaniami na zwierzętach. Jak to oni określają dla dobra naszych psów i w pewnych sytuacjach jest to prawdziwe ,bo diety czasem ratują nasze psy ,ale też pomagaja im w chorobie .[/quote]

owszem, zgadzam sie, bez wyprobowania karm na zwierzetach nigdy nie bedzie wiadomo,czy jest dobra czy nie. ale czy trzeba wmuszac to jedzenie np przez rurke ? (bylo to gdzies opisane), przeciez kazde zwierze umie samo jesc. no i czym wytlumaczyc zle warunki, polamane konczyny i choroby psow w klatkach, ktore doprowadzaja je do smierci? taki koncern, wielka firma, z pewnoscia ma pieniadze by zapewnic im prawidlowe warunki i opieke, a nie traktowac ziwerzeta jak przedmioty, wykorzystac, wyrzucic...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli miałabym wybierać,choć karmię swoje psy całkiem inną karmą ,to zdecydowanie Eukanuba ,a to dlatego ,że nie ma w sobie chemicznych barwników i emuglatorów ,co niestety zawiera Royal.Może własnie dlatego Royal jest chętniej jedzony ,bo ma dosmaczacze ,tak jak te tanie beznadziejne karmy? Coś w tym jest ,bo często te najbardziej naturalne karmy potrzebują trochę czasu ,aby pies chętnie je jadł.
Na opakowaniu Royala jak ktoś dociekliwy ,to zobaczy ,że jest tam kilka razy E i nie są to witaminy ,a właśnie chemia.

Link to comment
Share on other sites

Obie firmy to giganci ale moim zdaniem Eukanuba jest przereklamowana.
Karmiłam nią mojego bernusia do ok. 8 mies.- efekt: pies robił wielkie kupska,a przede wszystkim rósł za szybko. Być może kogoś to zdziwi ale w/g mnie właśnie Eukanuba dla szczeniąt ras olbrzymich jest "przecudniona" tzn. zawiera za dużo składników "przyśpieszających" wzrost mięśni ... A tymczasem olbrzymy powinny rosnąć powoli, wtedy wszystko jest OK. Takie jest moje zdanie. Maluchom w fazie wzrostu polecałabym inną karmę, może z nieco "niższej półki".
Natomiast dla dorosłych psów wydaje mi się ,że jednak Royal- ma większy asortyment. Szczególnie zadowolona jestem z linii weterynaryjnej Royala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']No właśnie nie wszystkie E są szkodliwe ,ale w ROYALU jest kilka bardzo szkodliwych.:mad:[/quote]

Kilka tzn. ile?
W moim są tylko dwa - E 310 oraz E 320. I z tego co się orientuję nie są aż tak bardzo szkodliwe ;) ...
Do niedawna karmiłem Hills'em. Tam było ich więcej ...

Link to comment
Share on other sites

Kochani, wszystkie karmy dla psów są faszerowane chemią, konserwantami. Inaczej nie miałyby tak długiej rok czy dwuletniej przydatności do użycia. Gust psa tu raczej wybiera, co mu lepiej smakuje. No i oczywiście przyswajalność każdej karmy jest inna, a każdy pies inaczej też przyswaja. I na to trzeba zwrócić uwagę. Ja karmię moją Camiśkę Royalem a koty Eukanubą. Jeśli "boimy" się tej chemii, to gotujmy swoim zwierzakom, bo tylko to nie będzie maiło chemii w dużej ilości. Nie oszukujmy się,w pożywieniu ludzkim jest też dużo chemii, bo krowy, świnie też zjadają "chemię", a roślinki są nawożone różnymi nawozami. A woda w naszych kranach?????????

Link to comment
Share on other sites

Do mnie ostatnio doszły słuchy, że Royal odkąd zmienił mu się kraj produkcji (o ile się nie mylę) to się spaskudził i nie jest już wart swojej niemałej ceny. Takie info mam od kilku dystrybutorów karm.
Coraz więcej osób twierdzi, że to już "nie to samo".Nie usłyszałam żadnej fachowej opinii jakoby miał być w jakiś szczególny sposób "tchnicznie" lepszy od Eukanuby (co się w moim i kilku innych znanych mi przypadkach z resztą potwierdziło).

Link to comment
Share on other sites

Ja nie narzekam, mój maluch je RC Beauty, a duży z serii wet.
Chrupki dużego sa produkowane we Francji, małego nie pamiątam ale póki co wcinają wszystko bez reklamacji:p
Maluch byl wczesniej na Hill'sie i średnio mu smakowało.
Co do zmiany miejsca produkcji - przecież podlega ona określonym normom i nie sadzę żeby taka marka godziła sie na wypuszczanie"bubli". A krajowe składniki możemy mieć dużo lepsze od tych używanych "na zachodzie", mimo wszystko u nas nie jest jeszcze wszystko tak przesiąknięte chemią jak tam.

Link to comment
Share on other sites

Grunt, że służy - opinie to druga sprawa. Mojej suce i psom znajomym akurat świetnie służy Eukanuba, więc złego słowa nie powiemy ;)
Co do Royala no to myślę, że byłoby mi wszystko jedno gdzie jest produkowany jeśliby mojej suce służył. Ja w tej cenie wybrałabym jednak zaraz po Eukanubie - Hill's.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...